Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde buraya soralim.gb062 kombi den hep su kaynama ve su şırıltısı sesi geliyor.soguk su vanasindaki filtreyi çıkarıp komple su doluydu zaten birazda vanayi açıp suyu iyice doldurdum.bir muddet sessiz çalışıyor.yine ayni sesler gelmeye devam ediyor.açıkçası buderus beni inanilmaz hayal kırıklığına ugratti.servis geldi bu ses normal dedi.suyu acinca uc yollu vana devreye giriyor o ses ondan dedi.tabi bizde yedik!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şazenuş kullanıcısına yanıt
    Merkezi arayıp servisi şikayet edin, gelsinler adam gibi sorunu düzeltsinler. Gerekirse ayıplı mal olarak iade edeceğinizi söyleyin tam sessiz diye satılan bir kombiden ses gelmesi zaten ayıplı mal sınıfına girer.
  • Kalde kollektör 5 ağız 1" yazıyor bu nasıldır.taktırmadım henüz.tavsiye edeceğiniz varmı.

• neonmax N kullanıcısına yanıt
    Borusu kötü, kollektör hakkında bilgim yok. Benim kollektör Dizayn marka su sızdırma vana sıkışması v.b hiç bir problemi olmadı şu ana kadar.
  • Borusu kötü ise diğer üretim fark yok gibidir.ustalar dd plus taktılar.kollektör taktırmadım şuan çalışıyorlar.danfoss ra2000 petek girişine çıkışada eca gv2 reglaj istedim.kafam kollektör takıldı öneriniz nedir.(mobil sistem bende) ayrıca petek bağlantı borusu krom tipi birşry geldi daha takılmadı o.(kombi bosch 2500) fakat petek boyu az kaldı 1 tane 22x600x1400 2 tane 1 metre 60lık mutfakta. Bir sorunda havlupanda oldu 40lık takılacak yerden dolayı fakat banyo dolabı boşluk yetmez deniyor havlupan vanası kapağa denk geliyormuş.bu havlupan vanaları yatay olan tip varmıdır. İçe doğru çubukları ile aynı hiza.

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail_ertan

arkadaşlar;
    antalya da 110 metrekare evim var gb72 aldım ayrıca rc10 oda termostatı kullanıyorum. 21 dereceye ayarlı kombi ise 50 derecede ayarlı. mısafir odası 25 m2 150+120*600 cm petek, oturma odası 12 m2 900*900 petek, yatak odası 15 m2 150*600 petek, cocuk odası m2 800*600 petek, mutfak 14 m2 100*600 petek, koridor 15 m2 140*600 demirdökümplas radyatör kullanıyorum. günlük 10-12 m3 gaz kullanıyorum. bu bana çok geliyor. peteklerim uygunmudur. taasarruf için ne yapabilirim.yardımcı olursanız çok memnun olacağım. saygılar.

petekleriniz oldukça yeterli duruyor..
    10-12 m³ ve 21 derecede...
    çok antalya için.
  • Mutfaktaki 60lık peteğe termo vana takmıyorum havlupanda tabii doğru değilmi.

eca kollektör taktır iyidir kullandım
    Mutfaktaki peteğe muhakkak taktırın, koridor ve banyo takılmasın.
  • Şu ses normal mi acaba? 21snden sonra başlıyor ve belirli bir zaman aralığında devam ediyor. Bu ses hakkında yorumu olan var mı?

https://clyp.it/wetpha1o
  • quote:

Orijinalden alıntı: neonmax

Kalde kollektör 5 ağız 1" yazıyor bu nasıldır.taktırmadım henüz.tavsiye edeceğiniz varmı.

vasat urun, bende 7 lisi var cok iyi degil..hatta bitanesi cevirince, acma kapatma araliklarinda su kaciriyor gibi..

ben su model olanlarin daha pratik oldugunu dusunuyorum, tabi ustatlar ne dusunur bilmiyorum.

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• seko11 S kullanıcısına yanıt
    gaz kullanımı bencede çok. rc10 u 1 dereceye düşürdüm. ev ılık ama gaz m3 den aşağıya düşmüyor. ne yapabilirim.
  • seko11 S kullanıcısına yanıt
    gaz kullanımı bencede çok. rc10 u 19 dereceye düşürdüm. ev ılık ama gaz 8 m3 den aşağıya düşmüyor. ne yapabilirim.
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Normal vana gibi dönmeli olanlar daha iyi gerekirse üzerinden reglaj bile yaparsın.

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları
  • Danfoss ra2000 vana istedim.bu gün gelen ise danfoss ras c5015 ne yapmalıyım değiştirteyim mi nasıl bu vana

• Petek çıkışa eca gv2 vana mı taktırmak iyidir,yoksa başka bir öeneri varmı.

petek çıkışlarına eca gv2 reglaj vanası taktır
    ras c5015 sıvı sensörlüdür iyi bir ürün ama danfoss ra 2000 daha iyi çünkü gaz sensörlü
  • Ne yapayım vanaları değiştireyim mi kalsın mı sizce..birde vana kutusunda limitli yazıyor bu nedemek anlamadım fabrika limitli.
    Ayrıca usta peteklerin girişleri ikisinide alttan yapayım iyidir diyor.ben çapraz istedim.fikriniz nedir.alttan mı giriş çıkış yoksa çapraz mı.
    Diğer bir soruda..çıkışa reglaj eca gv2 istedim,bana mobil sistem reglaj vana gerek yok normal eca vana takalım diyor.ne dersiniz, bunada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neonmax -- 26 Aralık 2015; 11:57:42 >
    Girişler kesinlikle üstten olsun, termostatik vanaları Danfoss RA2000 takılsın. Mobil veya klasik sistem farketmez çıkışlara reglaj vanası takılmalı, Eca GV2 kullanabilirsiniz sorunsuzdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 26 Aralık 2015; 13:57:48 >
  • Danfoss c5015 gelmesinin nedenini öğrendim,toptancısında yokmuş ra2000 toptancıdan vadeli alıyorya bana o yüzden başka yetsen peşin para ile ra2000 almak yerine c5015 göndermiş.bende geri gönderdim ra2000 getir dedim.
    Eca reglaj vanada ısrar edelim ozaman.
    Kollektör kas marka gelecek,set halindemidir bu yoksa olması gerekenler harici nedir .

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.