Şimdi Ara

Bosch Alt Segment vs Grundig Üst Segment

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar siz olsanız hangi ikiliyi tercih ederdiniz ve neden?

-Grundig GPWM 92855

-Grundig GPDH 9854

vs

-Bosch WGA142Z0TR

-Bosch WQG24100TR

Toplam fiyatları hemen hemen aynı.

• Aynı karşılaştırmayı ben de yaptım siemens tarafını seçtim. Genel malzeme kalitesi, tokluk hissi, tambur iç yüzeyi BSH tarafında daha iyiydi. Çok da yeni teknolojik oyuncakların olmaması da etkiledi açıkcası. Alt segment dediğiniz ürünler BSH içinde alt, diğer markalara göre ortalama segmentte.

Grundig evet kağıt üzerinde özellikli ama iki markanında da kalitede düşüşü arçelik/grundig tarafında daha fazla hissettiriyor. Grundig çamaşır tarafında pet tub tambur var, geri dönüştürülmüş pet şişelerden üretilmiş tambur yazıyor açıklama kısmında. Yine paslanmaz çelik tambur ama kullanılan plastikler geri dönüşüm malzemeden.

Grundig avantajı bence garanti sonrası ek garanti alınabilmesi, servis ve parça fiyatları. BSH grubunda 3 yıl garanti sonunda +1 +1 garanti yaptırabiliyorsunuz.

Bu iki markaya ek olarak samsung ürünlerine de göz atın derim.

• Bosch siemens dışına çıkmadım.

Buzdolabım beko pişmanım. Evime arçelik beko ve vestel asla sokmam.
  • HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt

Geri dönüşüm malzeme olması benim için eksi bir özellik değil. Çevre için daha yararlı ama kullanıcıyı etkileyen bir dezavantajı bence yok.

Ben hangisinin daha performanslı ve servis gerektirmeden uzun seneler çalışabileceğini merak ediyorum. Şansa bağlı istisna durumlar hariç tabi.

Samsung'u geçmiş servis tecrübelerimden dolayı kesinlikle düşünmüyorum.

• PAUL WALKER kullanıcısına yanıt

Beko buzdolabında ne yaşadınız? Ben beko-arçelik-vestel eski üretim ürünler kullandım bir sıkıntı yaşamamıştım. Acaba yeni üretimleri daha mı sıkıntılı?

• Garanti bittiği gibi kendi motoru bozuldu yaptırdım tekrar bozuldu tekrar yaptırdım kullanıyorum.

2015 yılından beri kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAUL WALKER -- 1 Eylül 2023; 13:48:42 >
  • AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    BSH grubu yedek parçaları serviste anlamsız şekilde pahalı hocam. Arçelik grubunun parçası bol ve ucuz, internette açık satılıyor. Servis ağı gırla. Bunun yanı sıra BSH tasarım açısında daha premium duruyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.