Şimdi Ara

Bor katkısı ve bazı konular katkılar hakkında (ÖNEMLİ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
2
Favori
110.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • banada öyle geliyorda satmadan yaptırmasam alan yaptırır ben ögrenciyim ya elimde kalırsa arabasız kalacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Orijinalden alıntı: set

Benim aracımın garantisi var. Araç üreticisi bu katkıyı tavsiye etmedi, servisler kullanırsanız garantiyi bozarsınız diyor...

Neden kullanayım, mucizemi beklemeliyim...

Madem bu kadar faydali bir ürün, neden servisler ve üreticiler önermiyorlar?

Sanayideki ustam bile sakın haa dedikten sonra....

mitrsubishi servisi öneriyor diye duydum.. sormak gerek
    daha öncede dediğim gibi, servisler uzun süre dayanan aracı sevmez.. para kazanacaklar..
    bir konu daha, bor dan sonra benim aracın farklı bir arızadan motorunu indirdiler, yağını bopşalttılar, bor olduğunu içinde fark etmediler bile.. etseler dediğiniz gibi, garanti dışı bırakırlardı eminim..

Olurmu yahu, üreticiler daha uzun ömürlü,daha az yakan,daha sessiz araç istemiyorlarmı? Rekabet var aralarında,elbetteki isterler...

Ben sordum servise, önermiyoruz dediler....

Benim için nokta...

Merak eden dener...

Ben denemem.

• Bor katkısı 2 ayrı markayı 2 farklı benzinli araçta (kilometreleri oldukça düşük araçlar)uzun süre kullandım sonuç; kesinlikle motor sesini bir miktar azaltıyor, ivmelenmeyi artırıyor ve soğuk motoru rahatlatıyor, yakıtta ise farkedilecek kadar bir tasarruf yok bence bor katkısı faydalı bir ürün ve tavsiye ediyorum.
  • Motorda herhangi bir problem olduğu anda buna komple motor değişimide dahil garanti veriyorlarmı? Bu garantiyi gerekli belgelerlemi veriyorlar yoksa sadace laflamı?

Ürününe güvenen firma böyle bir garantiyi rahatlıkla verebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfonso_

arkadaşlar yazıları okudum ve kafam felaket karıştı benim 90 model bi arabam km sini hiç sormayın motordan ses geliyor büyük ihtimal yatak sesi ama bu halde bilde 2 5 bin km yaptım şimdi dehiştircem bu sesin göze batmamasını istiyorum araştırmalarımdan 0 40 yag kullansam ve bor kullansam ses azalır gibi geliyor ne diyorsunuz tavsiye ediyormusunuz sizce gireyimmi bu işe ve hangi markayı aliyim.

Yatak vuran bir motorla nasıl 25k km. yaptınız?

Sübap sesi olmasın o?
  • Servisler öneremezler borpower kullandığınız zaman 10.000 yerine 20.000 de bakım yaptırıyorsunuz.
    Sizin bir bakım cebinize kalıyor servis ise bir bakım zarar ediyor.
    ayrıca borpower dünya çapında iki milyon eüro garantili ve garanti belgesi olan tek ürün .saygılar
  • Kendim 96 model aracımda kullandım, hem motor yağı hemde otomatik şanzıman yağına fakat hiç bir fark göremedim.
  • kullandığınız borpowersa aracınıza mutlaka artıları olmuştur
    sürtünme katsayısı minimum seviyeye indiği için yağ ömrü iki kat uzamakta
    bir bakım masrafı cebinize kalır aracınızda turbo var ise
    turbo ve turbo milinin aşınmasını önleyerek turbo ömrü uzamaktadır
    motor ömrünün uzaması yakıt tasarrufuda artısı .
    iyi formlar.
  • Ben bi soru sormuştum...

Garanti veriliyormu?... Nasıl bir garanti?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3 E-MAİL AKTİVASYONU

kullandığınız borpowersa aracınıza mutlaka artıları olmuştur
    sürtünme katsayısı minimum seviyeye indiği için yağ ömrü iki kat uzamakta
    bir bakım masrafı cebinize kalır aracınızda turbo var ise
    turbo ve turbo milinin aşınmasını önleyerek turbo ömrü uzamaktadır
    motor ömrünün uzaması yakıt tasarrufuda artısı .
    iyi formlar.

Bundan nasıl emin olabiliyorsunuz anlamak mümkün değil. Sanki bununla ilgili kanıtlanmış bir veri var. Bende her motora konmaz diyorum ne olacak şimdi?

Bor Power kullanmayın o yağ katkısıdır, Motor Silk kullanın daha iyi diyenler var peki bu nasıl olacak?

Nasıl kesin konuşabiliyorsunuz bu kadar, sanki motorun veya turbonun kesin bilinen bir ömrü var da bor power kullanınca uzuyor.

Turboya bor power yerine turbo timer kullanırsan turbonun ömrü çok daha uzun olur diyorum bende hadi buyur aksini ispatla bana nasıl uzatıyormuş bu bor power turbonun ömrünü?

Bence BOR motor veya yağ katkıları ile ilgili kimse net bir şekilde konuşamaz, yapmayın lütfen.

• 4 yıl borpover kullanan biri olarak söylüyorum 2005 de sıfır aldıgım araç s40 1.6 d 2007 de garantisi bitti
    araç 40.000 de ilk borpoveri araca uyguladım ve bakım aralığını 10.000 yerine 20.000 de yaptırmaya başladım
    suan araç 110 binde 100.000 dördüncü borpower kondu kardeşim kullanmakta ve sorunsuz
    2011 s80 1.6 d sıfır aldım 270 km de borpower ekledim
    ayrıca 4yıl içinde Ankarada tanıdığım taksiler dolmuşlar binek araçlar
    tarlada kullanılan traktöre kadar onlarca araçta kullanılmasına vesile oldum.
    motor silk hiç kullanmadım ama borpower için kullanmalarına vesile olduğum onlarca araç gösterebilirim.
  • Set nickli arkadaşım garanti hakkında detaylı bilgiyi borpowerin internet sitesinden
    yada yayınlanan gazetesinden info@nnt.com.tr @meil
    göndererek isim adres yazın gazete ücretsiz adresinize geliyor.
  • quote:

Set nickli arkadaşım garanti hakkında detaylı bilgiyi borpowerin internet sitesinden

Garanti vermesini geçtim reklamda öne sürdüğü özelliklere sahip olmadığı için reklam yapması yasaklandı BorPower ürününün, bu başlık içerisinde resmi gazete linkine de ulaşabilirsin.

Bugüne kadar yazılı olarak bu garantiyi veren bir ürün üreticisi yok.
  • quote:

Set nickli arkadaşım garanti hakkında detaylı bilgiyi borpowerin internet sitesinden

Yazılı olarak bana garanti veriyorsa hemen yarın gidip kullanırım. Mail atalım bakalım, sonuç ne olacak...
  • Evet yoktu şimdi var borpowerin kutusunda
    iki parça birini doldurup üretici firmaya gönderiyorsunuz garantiniz başlıyor
    böylelikle sahte ürün kullananlar hak iddia edemiyorlar.
  • quote:

http://www.resmi-gazete.org/gundem/duyurular/reklam-kurulu/reklam-kurulu-163--basin-bulteni.html

RESMİ GAZETE DE Kİ METİN:

V- ENERJİ

1) 2008/250- NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. adlı firmaya ait tanıtım broşürlerin ve anılan firmanınwww.nnt.com.tr adresli internet sitesinde yer alan "S 250 Gold, Marine, Nanolube, MS 250, MS 600, GBX" adlı ürünlere ilişkin tanıtımlarda yer alan "BORPOWER ® bor elmas tozu (MCDP) ve nanobor´un eşsiz özelliklerinden yararlanarak hareketli motor parçalarındaki Sürtünmeyi yüzey kaplama ve bilye yatağı etkisi ile en az seviyeye indirir. BORPOWER ®'nin etkinliği aktif maddelerinin (MCDP ve nanobor) nanokristal özelliklerinden kaynaklanır. Bu nano parçacıklar NNTnin üstün tecrübe ve birikimi ile benzeri olmayan nano teknolojik yöntemlerle üretilmiştir. BORPOWER ® kati yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir (…)" şeklindeki ifadeleri ispatlar nitelikteki 'bilimsel' çalışmaların gerçeği yansıtmaması dolayısıyla bahsi geçen tanıtımların tüketicileri aldatıcı nitelikte olması gerekçesiyle Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik'e uygun olmadığına,

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

Alıntı içinde paylaştığım metne iyi bakın. Sırf bu forumda bile BOR ürünleri ile ilgili açılmış kaç tane konu var. Bu ürün eğer gerçekten faydalı ise gerekli girişimlerin başlatılıp ürünün aklanması, faydalarının kanıtlanması lazım. Buda ürünü patentleyen veya geliştiren kurumların yapması gereken bir işlem. Ürün iyi ise herkes kullansın, değil ise kimse kullanmasın bu kadar karmaşaya ne gerek var? Bu kadar çetrefilli hale gelmiş bir ürünü kesinlikle kullanmam. Fanteziye hiç ihtiyacım yok.

• Resmi gazete ekinden yola cıkarak kuşkularınızı dile getirmişşiniz bende okuduğum zaman acaba kandırılıyormuyum fikrine kapılmıştım firmayı arayıp yetkili biriyle görüştüm cevap aynen şu 2008 reklam üstkurulunun verdiği karara yapılan belgeli itirazlar sonucunda reklamlar aynen devam etmektedir.
    ürünlerimizin tamamı dünya çapında iki milyon eüro sigortalıdır
    25.000 kişi üzerinde yapılan istatistik çalışması sonucu Tüm Tüketicileri Koruma Derneği BORPOWERı ALTIN MARKA olarak seçti ve ödüllendirdi.
    ayrıca ekzoz emisyon hacmini yüzde 15 düşürdüğü için Almanya hükmet kararı alarak ülke sınırları içinde kullanılan bütün araçların borpowerı kullanmaları sağlanacaktı ama avrupa birliği bir rapor yayınlayıp bor madeni sağlığa zararlıdır diyerek almanyanın karar almasını engelledi.sebep bor değer kazanmasın
    siz bu ürün icin şarlatanlık diyebilirsiniz görüşünüze saygı duyarım ama ben sizin gibi düşünmüyorum
    bor madeni TÜRKİYEMİZİN geleceği için çok önemli borpowerın berlin müzesinde sergilenmesi ekzoz emisyonunu yüzde 15 düsüdüğü için avrupa birliğinin ilgisini çekmesi gelecekte bor madeninin değerini artıracak ve TÜRKİYEMİZ kazançlı cıkacaktır. saygılar

• quote:

bor madeni TÜRKİYEMİZİN geleceği için çok önemli TÜRKİYEMİZ kazançlı cıkacaktır. saygılar

Bu konuda sizinle hem fikirim, sadece vtec kullanıcısı birkaç arkadaşın bor katkısı yüzünden sorun yaşaması sonucu olarak ben kendi aracımda kullanmıyorum. BOR motor katkıları sadece BOR ile ilgili bir ürün yelpazesi, BOR'un kullanıldığı çok daha değişik alanlar var, çimento katkısı bile yapıldı BOR dan. Daha da fazla kullanılmalı ülkemizin bu değerli kaynağı ona sözüm yok.
  • @killer loop ve diğer arkadaşlar

Ben yetkili serviste çalışmaktayım ve servis bölümünde olduğumdan dolayı. Bu konuda bir çok durumla karşılaştık. Siz kalkıp bana ne derseniz deyin ben yaşadığımız durumların üzerinden konuşurum. Zira bu konuda çok ağzımız yandı şimdi kalkıpta öncelikle her bor katkısını önermeyin ve yeni araçlar için hiçmi hiç önermeyin. Bu noktada oluşabilecek sorunlardan dolayı. Enjektör set ve bor katkılarını karıştırdığımızda Yağın vizikozitesi düştü. Ayrıca müşterilerin daha önce kattığı motor katkılarıda aynı sonuca sebep oldu ve araçların bize girişleri incelendiğinde aynı sıra ile geri dönüşleri oldu ve bunların büyük bölümünde sorunlar çıktı.

Şunu belirteyim. Bor katkısı yalnız kullanıldığında fazla sorun çıkartmadı. Ancak yeni araçlarda kullanıldığında ve bizim bilmediğimiz katkılar ile kullanıldığında iticilere kadar birçok parçanın aşındığını gördük. Siz bana deneme yanılma yöntemi ile konuşuyorsunuz. Ben bizzat yaşadığımız durumları dile getiriyorum. öncelikle buna açıklık getirelim...

• quote:

Resmi gazete ekinden yola cıkarak kuşkularınızı dile getirmişşiniz bende okuduğum zaman acaba kandırılıyormuyum fikrine kapılmıştım firmayı arayıp yetkili biriyle görüştüm cevap aynen şu 2008 reklam üstkurulunun verdiği karara yapılan belgeli itirazlar sonucunda reklamlar aynen devam etmektedir.
    ürünlerimizin tamamı dünya çapında iki milyon eüro sigortalıdır
    25.000 kişi üzerinde yapılan istatistik çalışması sonucu Tüm Tüketicileri Koruma Derneği BORPOWERı ALTIN MARKA olarak seçti ve ödüllendirdi.
    ayrıca ekzoz emisyon hacmini yüzde 15 düşürdüğü için Almanya hükmet kararı alarak ülke sınırları içinde kullanılan bütün araçların borpowerı kullanmaları sağlanacaktı ama avrupa birliği bir rapor yayınlayıp bor madeni sağlığa zararlıdır diyerek almanyanın karar almasını engelledi.sebep bor değer kazanmasın
    siz bu ürün icin şarlatanlık diyebilirsiniz görüşünüze saygı duyarım ama ben sizin gibi düşünmüyorum
    bor madeni TÜRKİYEMİZİN geleceği için çok önemli borpowerın berlin müzesinde sergilenmesi ekzoz emisyonunu yüzde 15 düsüdüğü için avrupa birliğinin ilgisini çekmesi gelecekte bor madeninin değerini artıracak ve TÜRKİYEMİZ kazançlı cıkacaktır. saygılar

Araştımalarım sonucunda Almanya hükümetinin bu konuyla ilgili bir kararına ulaşamadım, link verirsen sevinirim. Ayrıca Avrupa Birliği herhangi bir rapor yayınlama hakkına sahip değildir, Hollanda'da yasal olan bir grup uyuşturucu madde başka ülkelerde yasak olabilir, Avrupa Birliği iç hukuğa karışma hakkına sahip değildir.

Ayrıca Tüm Tüketicileri Koruma Derneği isimli kuruluş kar amaçlı bir kurumdur, kendilerinden konsültasyon veya yardım istediğinizde maddi bir karşılık beklerler, dolayısıyla tarafsızlığı sorgulamaya açıktır. 2008 yılı itibariyle reklam üst kurulunun resmi gazete beyanını usulen bozan bir kararı bulunmamaktadır, lütfen bununda linkini verin. Şahsen özellikle son 2 senede bahsi geçen firmanın reklamını gördüğümü hatırlamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.