Şimdi Ara

Boğazımda sürekli balgam hissi var kafayı yiyeceğim yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
47.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar boğazımda sürekli yutkunurken balgam yutuyormuş gibi Bi his oluyo kötü hissediyorum yardım edin alerjim var zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YigitErkin20 -- 2 Temmuz 2018; 18:10:47 >

• Sigarayı birak.
  • Yutkunma.
  • sigara içtiğim dönemlerde banada oluyordu
    sağlığın için sigarayı bırakmanı tavsiye ederim ve boynun daha dik durması açısından çift yastıkla uyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: NusretSamanci

sigara içtiğim dönemlerde banada oluyordu
    sağlığın için sigarayı bırakmanı tavsiye ederim ve boynun daha dik durması açısından çift yastıkla uyu
    sigara içmiyorum hocam sizdede her yutkunmada balgam hissi varmıydı
  • Ph değerin bozulmuş biraz elma sirkesi iç tertemiz.olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

sigara içmiyorum hocam sizdede her yutkunmada balgam hissi varmıydı

Alıntıları Göster
    evet bir türlü yutamıyormuşum gibi zorladıkça boğaz ağrısına dönüşüyordu şekerli yapışkan yağlı şeyler yediğimde dahada artıyordu
    hatta bir gece nefesim kesilmesi ile uyandım tüm ev ahalisi uyanmıştı duvarları yumruklama seslerime bu saydıklarım bende sigara içtiğim dönemlerde oluyordu sen içmediğine göre seninki ile aynı şeyler değildir
    ama bir balgam söktürücü kullanabilirsin halam (aile hekimi) tavsiye etmişti suya katılıyor falan pek yan etkisi olmayan birşey reçetesiz alınabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: NusretSamanci

evet bir türlü yutamıyormuşum gibi zorladıkça boğaz ağrısına dönüşüyordu şekerli yapışkan yağlı şeyler yediğimde dahada artıyordu
    hatta bir gece nefesim kesilmesi ile uyandım tüm ev ahalisi uyanmıştı duvarları yumruklama seslerime bu saydıklarım bende sigara içtiğim dönemlerde oluyordu sen içmediğine göre seninki ile aynı şeyler değildir
    ama bir balgam söktürücü kullanabilirsin halam (aile hekimi) tavsiye etmişti suya katılıyor falan pek yan etkisi olmayan birşey reçetesiz alınabiliyor

Alıntıları Göster
    evet bugün doktor yazdı hocam çıldırcakmışım gibi hissediyorum sendede oluyormuydu sürekli yutkunma hissi var suyun içine katılan şeyden yazdı doktor o iyi gelirmi gerçekten kesermi bu hissi iğrenç bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: Tensegrity

Ph değerin bozulmuş biraz elma sirkesi iç tertemiz.olur
    alerjik rinitim var hocam ne alaka sirkeyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

evet bugün doktor yazdı hocam çıldırcakmışım gibi hissediyorum sendede oluyormuydu sürekli yutkunma hissi var suyun içine katılan şeyden yazdı doktor o iyi gelirmi gerçekten kesermi bu hissi iğrenç bişey

Alıntıları Göster
    hocam bende bayağı bir faydası olmuştu onu iç ve unutmaya gereksiz yutkunmamaya çalış çünkü psikolojiyi bozup bu kezde sık sık yutkunmaya çalışıyordum hırıltı ile balgamı çıkarmaya çalıştıkça tahriş etmiştim hiç yoktan günlerce boğaz agrısı çektim umarım bir an önce geçer dostum sağlık gibisi yok

• tekrardan 2 yılın sonunda aynı sorunu yaşıyorum yardım
  • Utanma kardeşim sniper gibi nişan al amele sümüğü gibi yapıştır duvara
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

nasıl geçti devam ediyor mu

• Sigara içmiyorum.KKB muayene oldum kan tahlilleri, ultrason ve sonuçta çok şükür hiç bişey çıkmadı ama bu yutkunma hissi bir türlü geçmiyor ve son zamanlarda boğaz gıdık bölgem komlpe ağrı yapmaya başladı varmı çözümü Allah rızası için yardım
  • Dil üzerindeki şişliklerden olmuş olabilir, balgam zannedersin.

• Muayenede doktor hiçbir şey göremedi kamera ile boğazıma kadar baktılar ama bu yutkunma hissi bir türlü geçmiyor ve zannedersem sürekli yutkundugum içinde boğaz kaslarım artık ağrı yapıyor diye düşünüyorum

• Up
  • Sürekli boğaz temizleme hareketini yapmak zorunda kalıyorum boğazdaki balgamdan dolayı, covid geçirdiğimden beri böyle 1 sene oldu.

• Dostum 2 ihtimal var senin durumunda, ya sinüzitten dolayı geniz akıntısı yaşıyorsun. Yada midende reflü var. Reflü asit reflüsü, gizli reflü veya asit olmayan reflü türü olabilir.

En kısa zamanda endoskopi yaptırmanı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.