Şimdi Ara

astigmatı olan arkdaşlar yardımcı olurmusunuz lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim gözlerimde 1.25 astigmat var, gözlük kullanmaya karar verdim ve gözlük yazdırdım.
    Gözlüğü takınca goruntu cok netlesti fakat anlık olarak görüntu bozuluyor 2-3 saniye sonra tekrar netlesiyor, birde herseyi enlemesine görmeye basladım merdiven falan inip cıkarken düşecekmiş gibi oluyorum, alışmadığımdanmıdır sizce
    Kardeşimdede astigmat var 0.75 onun gözlüğünü takınca goruntu netlesiyor herseyde gayet güzel görünüyor acaba yanlıs recetemi yazıldı ? Yada gözlükcünün hatalı cam yapması mümkünmüdür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam alışınca o his geçiyor bendede 1 numara astigmat var gözlüğü ilk takınca banda öyle olmuştu

• Hocam sanki boyum kısalmış gibi hissediyorum buda normalmi birde karfeşimin gözlüğünü takınca bu sorunlar yok o yuzden garipsedim

• Zxcvc Z kullanıcısına yanıt
    sanırım camda kullanılan astigmat şeysinden dolayı öyle oluyor evet

• kesintisiz 1 hafta takın alışıyorsunuz baya büyük bir numara astigmat için gözlükle tv izleyince ayrıntılara şaşırmışsınızdır .)
  • Gayet normal kardeşim. 1 hafta sonra farkina bile varmazsin. Benimki 1 numara bana da ilk aldigimda öyle gelmişti, zemin eğimli gibi duruyodu, gozlukcuye geri goturmustum yanlis yaptiniz diye ama 1 hafta sonra farkina bile varmiyorsun. Gün icinde sürekli tak 3-4 saat sonra bile farkina varmazsin hatta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xnoname kullanıcısına yanıt
    Hocam 144p den 4 k ya geçiş yapdım resmen :)

• Aerius Powder kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, kardeşimin gözlüğünü takınca boyle problemler olmadığı için acaba yanlıslıkmı oldu dedim ama uzak mesefelerde istediğim netlik olusmadı gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zxcvc

Anladım hocam, kardeşimin gözlüğünü takınca boyle problemler olmadığı için acaba yanlıslıkmı oldu dedim ama uzak mesefelerde istediğim netlik olusmadı gibi.

Hocam 2 senedir astigmat gözlüğü kullanan biri olarak yaziyorum. Hatta şu an lense geçtim 1 haftadir lens kullaniyorum. Astigmatta hiçbir zaman tam olarak net gormedim. Miyop gibi tam anlamiyla duzeltilebilen bi hastalik değil.

Hocam peki 1.25 çokmu büyük numara ? Benim gündüzleri pek sıkıntım yok sadece geceleri araba kullanınca sıkıntı oluyor sizce sürekli kullanmalımıyım gözlüğü?

• quote:

Hocam peki 1.25 çokmu büyük numara ? Benim gündüzleri pek sıkıntım yok sadece geceleri araba kullanınca sıkıntı oluyor sizce sürekli kullanmalımıyım gözlüğü?

Hocam valla şöyle diyim benim sağ göz 0.75 miyop idi. Solda 1 astigmatti. Sol gözüm sağ gözümden daha iyi görüyordu. Hala da öyle sayilir. Arada bi astigmat lensini boşu boşuna takmasam mi diyorum. Degisen pek bir şey olmuyo zaten. Tamamiyla size kalmiş bir durum. Takmadan göremiyor iseniz takın. Ama 1.25 Astigmatin sadece sayida büyük olduğunu düşünüyorum.

Anladım hocam en iyisi bir kaç gün kullanayım alısamasaam takmam zaten.

Hocam bir sorum daha olcak bugun farkettim kafamı sola eydiğimde sağ gözüm baya bulanık goruyor ama düz baktığımda normal tam sağa eydiğimde çok netleşiyor bu normalmidir ?sadece sağ gözde oluyor ama diğerinde hiç değişme yok.

• quote:

Hocam bir sorum daha olcak bugun farkettim kafamı sola eydiğimde sağ gözüm baya bulanık goruyor ama düz baktığımda normal tam sağa eydiğimde çok netleşiyor bu normalmidir ?sadece sağ gözde oluyor ama diğerinde hiç değişme yok.

Hangi gözünüz astigmatli hocam ?

Her iki gözümdede var her biri 1.25

• quote:

Her iki gözümdede var her biri 1.25

Bende böyle bir durum yok, hiç olmadı. Doktorunuza sorun isterseniz

• sağolasın hocam

• Astigmatin nedeni iki gozun farkli derecelerde olmasiyla alakali.zamanla duzelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.