Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.436
Cevap
73
Favori
582.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim. 2004 model.
  • merhaba arkadaşlar, bugün arka direklerdeki kumaş ankara soğunu yiyince çekme yapıp çıkmış kötü görünüyo diye yapıştırıcı ile yapıştırayım dedim.
    şapken şeker oldu.. iyice berbat oldu.. şimdi bunları ben nerde yaptırabilirim. yada kendim yapmaya kalksam becerebilirim. hani kumaşını alıp felan.
    bilgisi olan arkadaş varsa ve yardımcı olursa sevinirim. teşekürler
     BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR

• @@esc@@ kullanıcısına yanıt
    öncelikle aracınız hayırlı olsun . bir sene önce bende aracı aldığımda çok ama çok az da olsa arka direklerde(ışıkların olduğu yer ) döşemede kabarma vardı.

bu zor bir işlem ve özel yapıştırıcı ister yoksa kusma yapabilir . sanırım sizde yapmış. bu işlemi işinin ehli bir döşemeci de yaptırmanızı öneririm.
    bir şey daha kullandığınız yapıştırıcan dolayı şimdiki döşemeler atıl duruma gelmiş olmalı. gideceğiniz döşemeci size bire bir renk vermesi için diretin renk farkı araç içinde çok bariz belli olabilir.
    geçmiş olsun . iyi sürüşler.
  • melancolix M kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim, kusma da yaptı ve ek olarak çokda başarılı olamadım tutmadı da aslında... sanırım bi döşemeciye gitmem gerekicek..
    renk önermesi hususunda tavsiyenize uyacağım. Acaba yaklaşık çıkacak masraf hakkında bi bilginiz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @@esc@@

öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, yeni bir BMW kullanıcısı olarak göğüslükteki arka ve ön buğu çözücünün ortasındaki tuşun görevini,
    ne işe yaradığını öğrenmek için araştırma yaparken keşfettim burayı... tüm sayfaları okuma firsatım olmadı, ama en kısa zamanda okuycam :)
    bu arada 3.18i aldım, yağ yakmıyor, şehir içi benzinde %10-11 yakıyor oda güncel benzin fiyatıyla 50 kuruş yapıyor... sanırsam makul bi değer..

lpg yokmu kaç km gittinde yağ yakmasın anladın... bi yağını suyunu deyiştir 2bin 3bin km git ondan sonra bak yağ yakma varmı diye bütün araçlarda yağ yakma olayı vardır .araç 100 bini devirdimi yağ yakıyo..

benzinde yakıtı normal 11-12
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssgt_06

quote:

Orijinalden alıntı: melancolix

quote:

Benim depo 32 lt lpg aliyor uzun yolda sakin kullanimda 388 km gidiyo sehir ici ise biraz degisken olmakla beraber 50 tl ile 140-160 arası gidiyor

dostum 32 lt ile 388 km demek 100 km de 8 lt yaklaşık lpg demek.
    aracın zaten uzun yol verisi benzinde o.
    sen bana bunu ispat et kaç tl istiyorsan senin arabaya vericem.
    yanlış anlama ne kadar sakin kullanırsan kullan bu araçları ortalama da 12 lt nin altına indiremezsin . şehir içi de 15 lt garanti lpg gider 100 km de.
    şehirler arası ise 9-10 lt banko .
    8 imkansız gibi.

Arkadasim merhaba veriler inandirici gelmemis sanirim biraz detayli anlatim istersen sonuçta ben olani söylüyorum, inanın abartmiyorum.

Yakiti 2.59'dan shell den almistim ki hep shell'den alirim. Araci yeni aldigim icin denemek te istemistim yakit degerlerini.

süratim 80-110 arasi genelde 90 kmde sabit kesinlikle sollamalar vs araci sikistirma yok guzergah ankara-adana
    en az 100 km sinde klima açık gittim ve tam olarak 388 kmsinde lpg bitti.

Degerler bunlar bu arada lpgye geciste arac sicak oldugu için hemen gecmistir benzinle maksimum 100 m gitmisimdir.

Not: bu arada aracta ben esim 1 yasinda bebek bide bagaj+ön koltuk full dolu.

araç ney kaç model kaç motor bu uzun yol verisimi

• quote:

Orijinalden alıntı: actros v8

selamınaleyküm arkadaşlarım.2004 model dizel otomatik aracımı manuele çevirme niyetim var.ustayla konuştuk.sendekileri alırız.sıfır luk deb.setiyle birlikte takarız 2000 lira borcun olur diyo.benim şanzıman sorunlu.en kötü 3 bin lira gider.bide alışamadım otomatiğe.ayrıca. 100 km de 1,5-2 lt tasarrufum olur yakıttan.ustaya sordum.hız sabitleyici ve dsc aktif olurmu diye.ona garanti veremeyeceğini söyledi.beğenmeme durumunda sadece 500 lira işçilikle eski düzeneğimi geri takacağını söyledi.genel olarak bir durum değerlendirmesi yaparmısını?nasıl olur?ne olur?not:arabayı sat düz vites al demeyin.araBAYA 15-20 SENE BİNMEK İSYTİYORUM.SAygılar...

manuelle otomatikle hiç uraşma derim: ama yaptırıcam dersen nerde ikamet ediyon salam bi otomatikci ustam var ona götür çıkma sağlam parçalarla tamir etsin veya bu şekilde sat manuel bi 318i al derim

• Merhaba
    Çok değerli arkadaşlar,
    Genelde otoban kullanımları için e46 kasa Bmw almak istiyorum. Çok değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Ayda 1500 km kullanıcağım,
    Ben çok kazanan bir insan değilim 10 14 yaşındaki bu seri bana çok masraf çıkarırımı
    Bakımları pahalımı, kronik sorunları varmı.
    Alınırsa hangi motor alınmalı,
    Kasko fiyatları ne kadardır
    Uzun süreli banka kredisiyle alcağımdan aldığıma pişman edermi.
    Tüketim değerleri nedir.
    Seyahat ettiğim yerlerdeki esnaf arabaya bakarak beni kazıklamaya çalışırmı.
    Bilmeme gerekenleri benle paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydia

quote:

quote:

quote:

Benim depo 32 lt lpg aliyor uzun yolda sakin kullanimda 388 km gidiyo sehir ici ise biraz degisken olmakla beraber 50 tl ile 140-160 arası gidiyor

dostum 32 lt ile 388 km demek 100 km de 8 lt yaklaşık lpg demek.
    aracın zaten uzun yol verisi benzinde o.
    sen bana bunu ispat et kaç tl istiyorsan senin arabaya vericem.
    yanlış anlama ne kadar sakin kullanırsan kullan bu araçları ortalama da 12 lt nin altına indiremezsin . şehir içi de 15 lt garanti lpg gider 100 km de.
    şehirler arası ise 9-10 lt banko .
    8 imkansız gibi.

Arkadasim merhaba veriler inandirici gelmemis sanirim biraz detayli anlatim istersen sonuçta ben olani söylüyorum, inanın abartmiyorum.

Yakiti 2.59'dan shell den almistim ki hep shell'den alirim. Araci yeni aldigim icin denemek te istemistim yakit degerlerini.

süratim 80-110 arasi genelde 90 kmde sabit kesinlikle sollamalar vs araci sikistirma yok guzergah ankara-adana
    en az 100 km sinde klima açık gittim ve tam olarak 388 kmsinde lpg bitti.

Degerler bunlar bu arada lpgye geciste arac sicak oldugu için hemen gecmistir benzinle maksimum 100 m gitmisimdir.

Not: bu arada aracta ben esim 1 yasinda bebek bide bagaj+ön koltuk full dolu.

araç ney kaç model kaç motor bu uzun yol verisimi

2004 318i otomatik

Bu arada 100.000 i geçmiş tum araclar yag yakar demissiniz ama benim arac 180.000 de 4000 km oldu alali allaha şükür gram eksilme olmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ssgt_06 kullanıcısına yanıt
    hocam araçlar hakkında ufak bir detay. yağ yakmak ayrıdır yağ eksiltmek ayrıdır.
    bizim araçlarımız da dahil olmak üzere bir çok araç yağ eksiltir. zaten periyodik bakımı yapılırken göreceksiniz aracın motoru 2000 cc bildiğim kadarıyla 4.5 lt yağ alıyor. siz içinde çıkan yağa bakın o zaman eksilip eksilmediğini görürsünüz..
    gelelim yağ yakmaya bu da zaten en net egzoz gazından anlaşılır. eğer araç yağ yakıyorsa bu ciddi bir sorun vardır demektir.

bizim araçlar için 100 bin km den sonra subap başlarından bir ayar yapılması gerekiyor diye biliyorum. o yapılınca ne yağ yakıyor ne de fazla eksiltiyor çok şükür ;)
    fazla dedim çünkü en başta söylediğim gibi her araç yağ eksiltir az biraz kimisi 10 binde 300 gr kimisi binde 100 gr. :) saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melancolix -- 22 Kasım 2014; 22:42:48 >
  • quote:

hocam araçlar hakkında ufak bir detay. yağ yakmak ayrıdır yağ eksiltmek ayrıdır.
    bizim araçlarımız da dahil olmak üzere bir çok araç yağ eksiltir. zaten periyodik bakımı yapılırken göreceksiniz aracın motoru 2000 cc bildiğim kadarıyla 4.5 lt yağ alıyor. siz içinde çıkan yağa bakın o zaman eksilip eksilmediğini görürsünüz..
    gelelim yağ yakmaya bu da zaten en net egzoz gazından anlaşılır. eğer araç yağ yakıyorsa bu ciddi bir sorun vardır demektir.

bizim araçlar için 100 bin km den sonra subap başlarından bir ayar yapılması gerekiyor diye biliyorum. o yapılınca ne yağ yakıyor ne de fazla eksiltiyor çok şükür ;)
    fazla dedim çünkü en başta söylediğim gibi her araç yağ eksiltir az biraz kimisi 10 binde 300 gr kimisi binde 100 gr. :) saygılar.

Doğru söylüyor olabilirsiniz bmw ile ilgili bende cok duydum yag eksiltme olaylarini fakat son 4 aracimda 100.000 uzeriydi hic birinin yag eksilttigini görmedim. Bu benim ilk bmw maceram. Normalde bmw filan almazdim arkadaslarimda var suan kullaniyorlar onlar da aynisini soyluyor yag eksiltme yok diyorlar. Eger duzgun binilirse bi araca bakimlari zamaninda yapilirsa eksiltmez.

diger araclarim (96 golf tdi, 96 astra gsi, 2001 vectra cdx, 2008 audi a3) .

• yıllardır bmw ye binerim şükür sıkıntı yaşamadım.. bir vectra vardı ömrümü yemişti en son sekman yenilendi de azalmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskun_06

yıllardır bmw ye binerim şükür sıkıntı yaşamadım.. bir vectra vardı ömrümü yemişti en son sekman yenilendi de azalmıştı

Hocam öncelikle şöyle bir gerçek var piyasada temiz diye adlandirilan araclarin cogunun motoru bitik yag yakiyor vs. Insanlara guven kalmadi artik sirf elinden cikarmak icin araci ic dış kuafore sokuyor millet te buna aldaniyor veya karsisindakine guveniyor aliyor araci. 2 gun sonra haliyle veristiriyor ondan sonra araclara kabahat buluyoruz. sorun bence insanlarda. Durust insan cok az kaldi. Yoksa 100.000 km inanin hicbirsey degil.

• 330'larda lpg ile ilgili herhangi bir problem oluyormu? verimli olmama gibi
  • UberJager kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer uzun yol yapacaksanız çoğunluk kesinlikle E39 tercih etmelisiniz.. Artı Tr'de temiz hatta uygun fiyata temiz E46 düşürmeniz çok zor.. Hep faiş fiyatlar isteniyor..

BMW genel konusuna bi göz atın derim..

• quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Hocam eğer uzun yol yapacaksanız çoğunluk kesinlikle E39 tercih etmelisiniz.. Artı Tr'de temiz hatta uygun fiyata temiz E46 düşürmeniz çok zor.. Hep faiş fiyatlar isteniyor..

BMW genel konusuna bi göz atın derim..

Temiz E46 konusunda haklısınız. Ben iki sene sabrettim bir tane tam istediğim gibi nasip oldu çok şükür ama onun da yaşına göre çok düşük kilometreli olmasına rağmen bazı rahatsız eden -veya belki bana öyle geliyordur- sorunları yok değil. Yine de E46 çok yakışıklı bir araba. Bu kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De Niro -- 24 Kasım 2014; 14:03:55 >
  • haydia kullanıcısına yanıt
    hocam İstanbul veye ankarada olur...tavsiyeni bekliyorum
  • melancolix M kullanıcısına yanıt
    Benim arabada da ön direklerin konsolla birleştiği yerde yığılma şeklinde kumaş kabarması mevcut. Biraz can sıksa da çok şükür konsoldan ses gelmediği için bu önemli değil. Gerçi BMW gibi bir markadan insan çok şey bekliyor ama neyse . Bir de 100 KM sonrası rüzgar sesi olmasa dadından yenmeyecekti...
  • arkadaşlar birkaç sorum var, bir parça değişti mi yoksa sökülüp takıldı mı ayırt edilebilir mi? macunlu boya anlaşılır mı? aracın yaptığı kazanın büyüklüğünü ustalar anlayabilir mi? satıcı sağ sol ön çamurluk sökülüp takılmış diyor. kaputta da boya varmış. bana önden sağlam kaza yapmış gibi geldi emin olamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: De Niro

Benim arabada da ön direklerin konsolla birleştiği yerde yığılma şeklinde kumaş kabarması mevcut. Biraz can sıksa da çok şükür konsoldan ses gelmediği için bu önemli değil. Gerçi BMW gibi bir markadan insan çok şey bekliyor ama neyse . Bir de 100 KM sonrası rüzgar sesi olmasa dadından yenmeyecekti...

şuan ki aracımda da var bundan önceki aracımda da vardı. ben ön direkte kumaşta yığılma olmayanını pek hatırlamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.