Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.436
Cevap
73
Favori
582.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o birsey degil. Bazilari 4000km de 1 litre yakiyor.
    Benim M3 1000km de 1 litre yakiyordu :)
  • Esco54 kullanıcısına yanıt
    çokmuş hakkaten. yinede insanın canını sıkıyor. işin ustasını bulabilirsem göstermek istiyorum.
  • dogus17 D kullanıcısına yanıt
    Hocam cok normal endiselenecek birsey yok devam...
  • Esco54 kullanıcısına yanıt
    Amin hocam teşekkür ederim 4 kapının olabildiğince işte amin cümlemizinkine nazar değmesin.
  • hocam çok sağolun. içim içimi yiyiyordu rahatladım. bu ilerleyen zamanda artarmı
  • dogus17 D kullanıcısına yanıt
    Kullanıma bağılı tamamen mesela aracı sürekli 5000 6000 devir civarı kullanırsanız motorda aşınma çok daha fazla olur..

Tavsiye olarak ;

1) Motor soğukken ilk calıştırmada 1 dakika kadar beklenmeli yağlanma tamamen sağlanmalı
    2) Motor soğukken hararet ortaya gelmeden 2500 devir üzerine çıkılmamalı
    3) Zorunlu olmadıkca araba sürekli 5000 ve daha fazla devir cevirmeye maruz bırakılmamalı
    4) Önerilen yağ kullanılıp yağ bakım aralığı kesinlikle aksatılmamalı
  • yağı 15000 de değiştiriyorum. diğer tavsiyelerinizide uygulayacağım bundan sonra. teşekkürler
  • Arkadaşlar, 16" jantları çıkartıp bunları kışlık yapıp tekrar 18" janta dönmeyi düşünüyordum ama yolların aşırı bozukluğundan ve ön takıma aşırı zarar vermesinden dolayı 17" te karar kıldım.Aklımada birşey geldi ön jantlar 17" olup 45te lastik yanağı oldumu ideal fakat arkalarıda 18" yapıp jant kolay yamulmasın diye lastik yanağını 40 yerine 45 yapsam bi sakıncası olurmu? Yani öne 18 koyunca ön takım dağılıyor mesela arkada buna benzer bir sorun olurmu 18" te?
    Önler 17" 45 lastik yanağı Arkalar 18" 45 lastik yanağı olucak yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mehmet ALHAN kullanıcısına yanıt
    Çok sacma olur mehmet kardeşim araban basık zaten 17 jant ve 50 yanak lastik kullan ;)
  • 17 jant tamamda 50 yanak yine fazla oğuz :) 17 jantın standart lastik yanağı 45 tir ve 50yanak yapana kadar 16 55 yanaklı jantı değiştirmemde gereksiz olur.Ortalıkta 19" jantlı e46 ları görünce insanda gaza geliyo :)
    Ozaman bende 17" ofsetli jant önerisi alayım bir kaçtane..

• arkadaslar herkese slm
    ben e 46 ya 17 lik alpin jant dusunuyorum sizede bi bakmanizi tavsiye ederim acikcasi 😚😘

Arabana 17 inç vossen cv1 Önler 9 arkalar 10 ofset bir jant alıyosun yanağı 45 yap ben 50 den memunum ondan tavsiye etmistim.. Araban basık birde sonra otur izle..

Kardesim m3 değilki 19 takalım, sen ben arabalarımıza 19 takalım yakıt performans ne olur mahvolur o güzelim araba ön takımı amatisörü konforu var bunun

Bende kafa kafaya bulursam benim m5 jantlarını 330ci m2 jantlar ile takas etmeyi düsünüyorum 17 yine :d
  • tfnn T kullanıcısına yanıt
    Hocam alpin jant bana göre en çok e30 ve şahinlerde güzel duruyo.E46 ya çok fazla kollu jant değilde biraz daha az kollu yada csl gibi jantların yakıştığını düşünüyorum.
    Örnek olarak bbs lemans, bbs lm, spider, csl, vossen cv3 gibi modeller e46 ya direk oturan jantlar.

• Haklısın oğuz ama cv1 değilde cv3 daha yakışır diye düşünüyorum.Az kollu jantlar normalden daha büyük duruyor çünkü.
    Havalar tam olarak düzelince jantları hallederim sonrasındada angel eyesa sıra geliyor.

Tabi karar senin burada (Kayseri) 18 vossen cv1 ile dolaşan bir arkadaş var aradım taradım facesini buldum jantlara hastayım :)))
  • Oğuz dediğim gibi 18" te hepsi güzel hepsi yakışıyo ama 17" olduğumu hepsi kötü o yüzden kötülerin içinde en iyi duranı seçmek lazım bunun içinde canlı görmek gerekiyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: tfnn

arkadaslar herkese slm
    ben e 46 ya 17 lik alpin jant dusunuyorum sizede bi bakmanizi tavsiye ederim acikcasi 😚😘

Hocam onu takınça çok sade ama güzel oluyor ofsetli bulur isem takasli kaçırmam :)

• mpoveribo M kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede oluyor yardımcı olursanız sevinirim
  • Merhaba arkadaşlar yakın zamanda kuzenime almayı düşünüyoruz bir e46 3.16i yada 3.18i gönül isterki daha üst olsun ama abes fiyatlar isteniyor 35-40 civarı genelikle göz var nizam var temiz görünen üst donanımlı araçlar 40 dan aşağı kalmıyor (3.20i ve d için) o kadar para 2000 - 2004 araca vermek saçma geliyor benim için e46 yaşam tarzı ama o kadar para vermek zor. neyse sorum şu alırken olmazsa olmaz bakacağım noktası nedir? incelikleri nedir? hangi model ve yıl daha makbuldur? kullanıcılar daha iyi bilir... cevaplarsanız memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre5355

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda kuzenime almayı düşünüyoruz bir e46 3.16i yada 3.18i gönül isterki daha üst olsun ama abes fiyatlar isteniyor 35-40 civarı genelikle göz var nizam var temiz görünen üst donanımlı araçlar 40 dan aşağı kalmıyor (3.20i ve d için) o kadar para 2000 - 2004 araca vermek saçma geliyor benim için e46 yaşam tarzı ama o kadar para vermek zor. neyse sorum şu alırken olmazsa olmaz bakacağım noktası nedir? incelikleri nedir? hangi model ve yıl daha makbuldur? kullanıcılar daha iyi bilir... cevaplarsanız memnun olurum.

316 veya 318 alınca zaten verdiğiniz paraya Pişman olursunuz ucuz mal bmw de sıkıntı bu demek değildir ki 99 modele 40 milyar isteyelim düşünürseniz görüşelim 320i var bakim yapıp satayım 2 sene sanayiye girmez :)

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.