Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (540. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende hiç görmedim yabancı bir forumda katlanma özellini sonradan kendileri takmışlar ama pek anlamadım ve 200dolar gibi bir maliyeti vardı. Katlama özelliği olan koltukların bagajda tusu oluyor, o tuş yerine tornavida filan soksak yatırabilirmiyizki

http://www.youtube.com/watch?v=ksDMWijN-fo

bu video belki işe yarıyabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 31 Temmuz 2014; 14:28:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

bende hiç görmedim yabancı bir forumda katlanma özellini sonradan kendileri takmışlar ama pek anlamadım ve 200dolar gibi bir maliyeti vardı. Katlama özelliği olan koltukların bagajda tusu oluyor, o tuş yerine tornavida filan soksak yatırabilirmiyizki

http://www.youtube.com/watch?v=ksDMWijN-fo

bu video belki işe yarıyabilir

Bi ara koltuk altını temizlemek in koltuğu kaldırdım. Denemeyin katlamayı koltuk orada nasıl duruyorsa çıkarıncada öyle katlanmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JN008

2007-2012 arası 320 i(150hp) kullandım.11 -12 lt (Şehir içinde 530 km olunca lamba yanardı bende gider benzin alırdım 57 lt falan olurdu) 318 de belki biraz daha fazla olur..ben şehirlerarasında 7-7,5 lt yakıyordum 110-120 km hızda.
    320d ler de 7,5 lt idi diye biliyorum..(163 hp olanlar.)Yeni 316 larınve 320 ied lerin verilen tüketim miktarlarına inanmıyorum.Yeni 320 ied ler 9,5 lt civarında olur.
    Hiç kimse 1 deponun şehiriçi veya şehirdışı bitene kadar olan tamamının tüketimini paylaşmıyor.
    otobanda(mesela 60 km lik mesafede , ortalama kız 90 km) da giderken sıfırlayıp bir sürelik tüketim paylaşıyorlar..öyle tüketim hesabı olmaz..
    Hiç kimse ''Ben şehiriçinde 1 ayda 1000 km yaptım aha da tüketim şudur'' demiyor..
    Öyle yapacak olursak dizelde 3 lt de çıkar ki komik olur. fabrika verlierinin altında tüketim veriyor arkadaşlar ..Maşallah..
    @ozgur3000

haklısın hocam.bende anlamıyorum. 3,9 lt yaktımı dıyenmı var 5,5 lt yaktım dıyenmı var. ben bu degerlerı hiıc bır zaman yakalayamadım. 2012 f30 3,16i sahibim. bir depoyla sehir içi sırf yaz bodrumtrafığinde 550 km falan ancak yapabılıyorum. sehır dısına cıkarsam bu 700 falan oluyor.hıc bır zaman yakıt tuketımı ıcın 90-100 ıle gıdemıyorum.radar aklıma gelmedıgınde basıyorum sehır dısında.
    dedıgın gıbi f30 forumlarında tuketım degerlerıne koyuyorlar.arac 100 km hıza ulastıgında sıfırlıyorlar sonra deger 5 lt dıyorlar bu dogru degerler degıl. sehır ıcınde 9 lt nın altına ınmesı mumkun degıl. sehırdısı 6,5-7 lt.ancak
    ha eger ben yakıt dusunurum duyerek basmazsanız 100 km yi gecmezsenız belkı 6 olur.bu arabaya bınıpte performansı hıssetmek ıstememek bana uymuyor.kamyonlar bıle sollamaya baslıyor.o zaman bmw neden aldım ben. getz veya jazz olayım o zaman

• Arkadaşlar bu kasada 3.20i şehiriçinde ve uzun yol performanslı ne yakıyor??

Var mı kullanan??

Bir de merak ettiğim 3.28i motorunun bloğu aynı sadece turbo mu farklı??

Teşekkürler.
  • tam anlamadım ama sıkıntılı bir durum heralde

Benim mecburen sökmem gerekebilir komple arkaya anfi koymak için, başka nasıl yaparımki sökmeden
  • quote:

tam anlamadım ama sıkıntılı bir durum heralde

Benim mecburen sökmem gerekebilir komple arkaya anfi koymak için, başka nasıl yaparımki sökmeden

Selam dostum nasılsın :) Yaptın mı araca ekran sistemi ? Bu hafta aracı detaylı temizliğe falan soktum, 75.000 oldu km bakıma götüremedim vakitsizlikten, Servis lambası yanıyor sıkıntı olur mu bu hafta götürücem inşallah.. Sana bir sorum olucak, bu direksiyonu alacantra deri kaplatmayı düşünüyorum e92 m3 gibi ne dersin ? Yapılır mı ?

2008 3.20İ ortalama yakıt 10 litreden düşmüyor normal kullanımda şehir içi, 13.4 litreleri gördüğüm oluyor..

Uzun yol şehir içi 15 gün tatil yaptım tek başıma 700 liraya 1200 km yaptım arkadaşlar gazlayarak agresif kullanım.

BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bmw. -- 1 Ağustos 2014; 1:51:59 >

• Bmw. kullanıcısına yanıt
    alcatra deri çok güzel oluyor araçta, 220euro ya bugun arkadaşa aldık almanyadan. Ebay de airbagsiz, kontrol tuşları vs olmayan sadece o alcatralı simidi olan kısmı aldık. Bakalım kaç günde gelicek ama çok güzel oluyor araca

Ekran olayı iyice karıştı, ekranı yaparken ses sistemi ve ses yalıtımı yapıcam.
    ilk başta cic yapıcaktım
    şimdi nbt için uğraşıyorum. ön göğüsü getirdim ama nbt için hala para biriktiriyorum. Yalıtım mazemeleride çok pahalı, bagajı süngerle yalıtım yapmışlar. Ben göğüsü süngerlemi yapsam diye düşünmüyor değilim. Kapılara ses sistemi olucagından yalıtım mazemesi mecbur alıcam

öğrenci oldugumdan biriktirmem uzun sürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 1 Ağustos 2014; 1:57:22 >
  • quote:

alcatra deri çok güzel oluyor araçta, 220euro ya bugun arkadaşa aldık almanyadan. Ebay de airbagsiz, kontrol tuşları vs olmayan sadece o alcatralı simidi olan kısmı aldık. Bakalım kaç günde gelicek ama çok güzel oluyor araca

Ekran olayı iyice karıştı, ekranı yaparken ses sistemi ve ses yalıtımı yapıcam.
    ilk başta cic yapıcaktım
    şimdi nbt için uğraşıyorum. ön göğüsü getirdim ama nbt için hala para biriktiriyorum. Yalıtım mazemeleride çok pahalı, bagajı süngerle yalıtım yapmışlar. Ben göğüsü süngerlemi yapsam diye düşünmüyor değilim. Kapılara ses sistemi olucagından yalıtım mazemesi mecbur alıcam

öğrenci oldugumdan biriktirmem uzun sürüyor

Aslında uğraşılcak yapılacak daha çok şey var da baya bi masraf ettim şimdilik yeterli. Ön kapılara 3 yollu focal mid takımı siparişi geçeceğim son olarak müzik sistemini tamamlamayı planlıyorum,Parası hazır cebimde duruyor, 1500 liraya ön kapılara midler gelicek, focal'in amfisi var, evde 4 adet güçlü sub'ta mevcut çiftli sadece ses sistemini yapmak bile 7-8 bin lira tutuyor bu işin sonu yok..

Ben 2015'e doğru full bi bmw almayı planlıyorum, 100-150 lira arası limit koydum kendime.. Aracı satarkende üstünden jantlarımı alacağım müzik sistemi yaparsak mecbur onlarıda :)

Alacantra deri geldiği zaman resmini bekliyorum dostum bende ilk iş onu yapmayı planlıyorum şuanda..

• Bmw. kullanıcısına yanıt
    hayırlısı artık ben çocuk coluga karışasıya kadar satma düşüncem yok, ben motor performansı istiyordum yetiyor, sigara alkol olmadıgından biriken paraylada uğraş arıyordum araba ile uğraşıyorum. Eğer ciddi anlamda elime para geçersede amerikan jeepleri 98-99model veya 93 mercedes 500sec düşüncem var. Şurda taş çatlasın 5-6yıl daha gençliğin keyfini cıkarıcam. Sonra normal aile arabalarına dönerim

full dolu güzel ama ben yurt dısı fiyatlarını gördükçe alamıyorum, bizim ülkede para veresim gelmiyor. Keske imkanım olsa abd den neler getittiririmde, boş araç alır abd den 7-8bin dolara getirir takarım full dolu olur ama gemiyle kargo olayını öğrenemedim

ses sistemi olarak logic7 cıkma 1000dolardı. Ben o kadar para verebiliceme süpheliyim, 2bin tl, altı üstü müzik dinlemek için verilmez bence, ben öyle aşırı müzik dinliyen biri değilim. Onun yerine arka koltuklardaki hoporler yerini açıp, 4hoporler + 4twit, bass ucuz bulursam 2tane koltuk altı için bas. 4kanal anfi. 1000tl max bütçe belki 1200tl olur ama daha fazla vermem. Arka cam altlarını oynamayı önermiyorlar, pdc lerin sesi ordan verildiğiden sıkıntı olabiliyormus

• KOMŞUM YILBAŞINDA 320İ ED ALDI .YOLDA KARŞILAŞTIK DİZELİN MODASI GEÇİYOR DEDİ BANA..BENDE BAS DÜĞMEYE BANA HEMEN TÜKETİMİ SÖYLE DEDİM ANKARA ŞEHİRİÇİ 10,5 LT DEDİ.. BEN DE BEN CEVABI ALDIM DEDİM YÜRÜDÜM GİTTİM..ONDA BİR MORAL BOZUKLUĞU OLDU TABİİ Kİ BİRAZ..
    @mmbodrum
  • quote:

KOMŞUM YILBAŞINDA 320İ ED ALDI .YOLDA KARŞILAŞTIK DİZELİN MODASI GEÇİYOR DEDİ BANA..BENDE BAS DÜĞMEYE BANA HEMEN TÜKETİMİ SÖYLE DEDİM ANKARA ŞEHİRİÇİ 10,5 LT DEDİ.. BEN DE BEN CEVABI ALDIM DEDİM YÜRÜDÜM GİTTİM..ONDA BİR MORAL BOZUKLUĞU OLDU TABİİ Kİ BİRAZ..
    @mmbodrum

Yav neyi fazlaki bence benzinli arabaya göre çokta iyi benim 320d şehiriçi 10lt yakıyor. Şehirdışı da 7-7.5 yakıyor nasıl 5 lt tutturuyorsunız anlamıyorum valla

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur13Darkness

quote:

KOMŞUM YILBAŞINDA 320İ ED ALDI .YOLDA KARŞILAŞTIK DİZELİN MODASI GEÇİYOR DEDİ BANA..BENDE BAS DÜĞMEYE BANA HEMEN TÜKETİMİ SÖYLE DEDİM ANKARA ŞEHİRİÇİ 10,5 LT DEDİ.. BEN DE BEN CEVABI ALDIM DEDİM YÜRÜDÜM GİTTİM..ONDA BİR MORAL BOZUKLUĞU OLDU TABİİ Kİ BİRAZ..
    @mmbodrum

Yav neyi fazlaki bence benzinli arabaya göre çokta iyi benim 320d şehiriçi 10lt yakıyor. Şehirdışı da 7-7.5 yakıyor nasıl 5 lt tutturuyorsunız anlamıyorum valla

10 lt yakması için sürekli dipgaz yapmak lazım sporda kullanmak lazım ayrıca yanlama elfreni ne ararsan yapmak lazım, doğru mudur ? Şehir dışı çok rahat 5 lt yakıyor araç. Şehir içinde de 6-7lt arası. Bu değerleri aşmak için arabayı hırpalamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaytrk

quote:

quote:

@mmbodrum

10 lt yakması için sürekli dipgaz yapmak lazım sporda kullanmak lazım ayrıca yanlama elfreni ne ararsan yapmak lazım, doğru mudur ? Şehir dışı çok rahat 5 lt yakıyor araç. Şehir içinde de 6-7lt arası. Bu değerleri aşmak için arabayı hırpalamak lazım.

Dediklerinizin birkaçı doğru arada bir sport a alırım ama el freni yanlama falan hiç yapmıyorum ama böyle yakıyor mesela fethiye ye giderken mersinde depoyu fülledim (250 ₺) antalyada 100 fethiye de de 50 daha koydum 5 diş kaldı .

• quote:

quote:

@mmbodrum

ben devamlı dip gaz, istanbul trafiği max 8.5 gördüm
    şu an 7.2

asıl siz nasıl beceriyorsunuz 10 yakmayı?
    devamlı 1.viteste mi sürüyorsunuz =)

• SİZİN KULLANDIĞINIZ GİBİ BENZİNLİ KULLANILSA 15 LT YAKAR EN AZ..Bİ DE PERFORMANSTAN MEMNUN KALMAZSINIZ.. @Onur13Darkness
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

quote:

quote:

@mmbodrum

şu an 7.2

Benim araba yazılımlı yani hiç basmassam koklatırsam mazotu orj den az yakıyor. ama öyle süreceksem niye 320d aldım. Bende arada bi basarak arada bir aile arabası şeklinde kullanıyorum. 10 yakmasının bir sebebide yazılım la gaza basıp gideyim dediğinde mazotun kökünü kurutuyor

• quote:

SİZİN KULLANDIĞINIZ GİBİ BENZİNLİ KULLANILSA 15 LT YAKAR EN AZ..Bİ DE PERFORMANSTAN MEMNUN KALMAZSINIZ.. @Onur13Darkness

Aslında herkes öyle desede benzinli performansı daha kuvvetli ve benim yazılımlı arabamla aynı geldi. Denediğim ve alacağım araç 320i ED stocktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 1 Ağustos 2014; 16:59:52 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@mmbodrum

şu an 7.2

Benim araba yazılımlı yani hiç basmassam koklatırsam mazotu orj den az yakıyor. ama öyle süreceksem niye 320d aldım. Bende arada bi basarak arada bir aile arabası şeklinde kullanıyorum. 10 yakmasının bir sebebide yazılım la gaza basıp gideyim dediğinde mazotun kökünü kurutuyor

Bence sizin aracta veya yazilimda bir problem var. bu arabalara kisamesafe bol dur kalkli kullanim yapmadikca 8lt gecirmek pek mumkun degil. Eski sayfalarda var bakarsaniz, ank-ist full tam gaz 7.4 yakiyor araba. Ort hiz yanlis hatirlamiyorsam 174km galiba. Ciddi rakam yani. Bi kontrol ettrin derim.

• berkaytrk B kullanıcısına yanıt
    Ben şehir içi 6-7lt arasını daha göremedim. Genelde 7,5-8lt arası yakıyorum max 8,5 oluyor ama 7,5 bile zor görüyorum ama ortalama hızım çok düşük hep trafikte sayılırım 20-25km ortalama hızım var. Şehirler arasındada haklısınız 5lt yakılabilir ama130-150km hızlarla gittiğimden genelde 6lt oluyor benim
  • quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

quote:

quote:

quote:

@mmbodrum

şu an 7.2

Bence sizin aracta veya yazilimda bir problem var. bu arabalara kisamesafe bol dur kalkli kullanim yapmadikca 8lt gecirmek pek mumkun degil. Eski sayfalarda var bakarsaniz, ank-ist full tam gaz 7.4 yakiyor araba. Ort hiz yanlis hatirlamiyorsam 174km galiba. Ciddi rakam yani. Bi kontrol ettrin derim.

Evet sorun var gibi duruyor. Bir süredir. zaten satacağım onun içinde yazılımı sildireceğim :) yazılımla fark ettiğim en büyük şeylerden biri araba 1 2 saniye gaz yemiyor yiyincede 450nm torku veriyor sonra gel kontrol et edebilirsen :)

• 
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.