Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (429. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.277.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladim. Henuz bakima girmedigim icin tecrube yok tabi.
    Bu arada guncel bakim bilgilerimi paylasayim.
    Arac 25500km
    Bakima kalan 4700
    On balata 50000
    Arka balata 23000

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

Anladim. Henuz bakima girmedigim icin tecrube yok tabi.
    Arac 25500km
    Bakima kalan 4700
    On balata 50000
    Arka balata 23000

Benim bilgiler,
    araç 188350km
    Bakıma kalan 30000
    Ön balata 11000
    Arka Balata 34000

• Arkadaşlar

2012 Model M paket
    bi-xenon yok
    sunroof yok
    deri koltuk
    17'jant
    Navi.
    20,000km'de
    Cruise var
    Değişen-boya yok
    Fiyat 92,000 nasıl sizce ?

Yoksa 98,000
    bi-xenon-sunoof almak daha mı mantıklı arada 6000 TL var
  • quote:

Orijinalden alıntı: serengineer

quote:

Arac 25500km
    Bakima kalan 4700
    On balata 50000
    Arka balata 23000

Benim bilgiler,
    araç 188350km
    Bakıma kalan 30000
    Ön balata 11000
    Arka Balata 34000

188bin süper rakam.
    hocam zahmet olmazsa o km'ye kadar hangi km'de neler yapıldı? en çok masraf çıkaran şeyler neler detaylı yazabilir misiniz? yağ- filtre değişimi dışında kalan şeylerden bahsediyorum.

• quote:

quote:

Arac 25500km
    Bakima kalan 4700
    On balata 50000
    Arka balata 23000

Benim bilgiler,
    araç 188350km
    Bakıma kalan 30000
    Ön balata 11000
    Arka Balata 34000

Hocam cayootenin sorduğu soruya ek olarak , aracınızda kayda değer bir performans eksilmesi hissettiniz mi hiç ? Yoksa ilk günkü gibi performansı alabiliyor musunuz ?

Bende daha önce clio ve peugeot marka araçlarımla 100 bini devirdiğimde performansında hissedilir düşüş tespit etmiştim. Sonrasında corolla d4d aracımla da 100 bin gördüm ama onda performans hiç değişmedi diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

Arkadaşlar

2012 Model M paket
    bi-xenon yok
    sunroof yok
    deri koltuk
    17'jant
    Navi.
    20,000km'de
    Cruise var
    Değişen-boya yok

Yoksa 98,000

bu sorunun cevabı göreceli;
    bence bi-xenon ve sunroof olan tercih edilmelidir..
    bilhassa bi-xenon görsellik olarak çok şey katıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

Arkadaşlar

2012 Model M paket
    bi-xenon yok
    sunroof yok
    deri koltuk
    17'jant
    Navi.
    20,000km'de
    Cruise var
    Değişen-boya yok

Yoksa 98,000

Muhtemelen M değil sport plus'tır araç.
    Deri koltuklu 2012 M paket biraz zor Türkiye'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

quote:

Arac 25500km
    Bakima kalan 4700
    On balata 50000
    Arka balata 23000

Benim bilgiler,
    araç 188350km
    Bakıma kalan 30000
    Ön balata 11000
    Arka Balata 34000

Hocam cayootenin sorduğu soruya ek olarak , aracınızda kayda değer bir performans eksilmesi hissettiniz mi hiç ? Yoksa ilk günkü gibi performansı alabiliyor musunuz ?

Bende daha önce clio ve peugeot marka araçlarımla 100 bini devirdiğimde performansında hissedilir düşüş tespit etmiştim. Sonrasında corolla d4d aracımla da 100 bin gördüm ama onda performans hiç değişmedi diyebilirim

Arkadaşlar ben bu aracı 160000 de aldım 7 ay önce. Ama başka arkadaşların aynı model ve 20000 veya 50000 de olan araçlarını da kullandım. Herhangi bir fark hissetmedim açıkçası. Bu arada benim araç 2007 model 2000 cc 318D yani 90 kw ve çok performans değil daha çok ekonomi aracı. Son bakımda ustayla beraber aracın altına da baktım ne motor ne de şanzımanda terleme bile yok. Ben aracı alırken servis kayıtlarına baktım ve periyodik bakım haricinde birşey yapılmamış araca. Yani extradan herhangi birşey yok. Bu aracı seçmemdeki sebep ekonomisi oldu çünkü 2000cc ve 122 hp olması sebebiyle sıkıştırma oranı düşük ve daha uzun süreli motor sıkıntısız gder demişlerdi. Yurt dışında bayağı tutulur bu model çünkü motor ömrü nispeten daha uzun. Aynı araçtan bir de arkadaşımda var 2006 model 256000 km ve o da aynı gibi.

• Yeri değil belki ama merak edenler de olabilir diye burada yazıyorum.

Şu an e92 320i aracımda 245*40*18 ebat kullanıyorum ve lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Merak ettiğim şey, 225*40*18 e düşsem konfor ve yol tutuş nasıl etkilenir? Bir de aynı jantları 225 ile kullanmaya devam edebilir miyim? hatta 45*18 veya 50*18 ile?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgnday -- 2 Kasım 2012; 9:54:43 >
  • arkadaslar...
    2010 320 d sahibiyim. araba 41000 de
    benim araba gecen bi cizikten dolayı servise gitti. ayrıca bide bakılsın dedim bi sıkıntı varmı diye. servis kosifler.
    yag eklemişler motora.
    sordum bunlar performanslı kullanımda yag eksiltir hatta bmw almanya bunun motor için faydalı oldugunu soyluyor dedi.
    benim araba bi ara kopru trafiginde hararet yapmıştı. cekiciyle servise gitti. sıkıntı cozuldu ve motorda bi sıkıntı olmadıgı soylendi.
    sizce daha once hararet yapmasıyla alakalı olabilirmi yag eksiltmenin. servis elemanı benimi kandıryor? başına gelen varmı?
    cevaplar için şimdiden tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgnday

Yeri değil belki ama merak edenler de olabilir diye burada yazıyorum.

Şu an e92 320i aracımda 245*40*18 ebat kullanıyorum ve lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Merak ettiğim şey, 225*40*18 e düşsem konfor ve yol tutuş nasıl etkilenir? Bir de aynı jantları 225 ile kullanmaya devam edebilir miyim? hatta 45*18 veya 50*18 ile?

Tekerlek çapı olarak bakarsanız, 225/45/18 şu anki lastiklerinize en yakın lastik. Yanak 2-3% daha kalın olacak, yani çok az fark edecek.

225/40/18 yaparsanız lastik çevresi daha fazla küçülür.

Tabandan ne kadar fark edeceği konusunda topa girmiyorum, arkadaşlar 2-3 sayfa önce tartışıyorlardı bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BVY

arkadaslar...
    2010 320 d sahibiyim. araba 41000 de
    benim araba gecen bi cizikten dolayı servise gitti. ayrıca bide bakılsın dedim bi sıkıntı varmı diye. servis kosifler.
    yag eklemişler motora.
    sordum bunlar performanslı kullanımda yag eksiltir hatta bmw almanya bunun motor için faydalı oldugunu soyluyor dedi.
    benim araba bi ara kopru trafiginde hararet yapmıştı. cekiciyle servise gitti. sıkıntı cozuldu ve motorda bi sıkıntı olmadıgı soylendi.
    sizce daha once hararet yapmasıyla alakalı olabilirmi yag eksiltmenin. servis elemanı benimi kandıryor? başına gelen varmı?
    cevaplar için şimdiden tesekkurler.

çok basit bi cevap olacak belki ama sonuçta herşeyi düşünmek lazım........

radyatör kapağı çevresinde kireç varmıydı?

benim araç da hararet yapmıştı kapak çevresi hafif kireç tutmuş çünkü su oralara sıçramış.

yani kapakta kaçak varmış..... tam kapatılmaması veya zamanla lastiklerin gevşemesi sorunundan ötürü....

dedimya, çok basit bi neden ama olabilir...

• Arkadaşlar bizim araçlarda hararet göstergesi var mı? harareti nasıl anladınız? uyarı mı veriyor araba?
    bu arada öncamım kırıldı, iyiki de kırılmış diyorum. gri gölgelikli öncam taktırdım. çok yakıştı.
    bakım bilgilerim de;
    km: 16500
    bakım:15000
    arka balata:70000
    ön balata:90000
  • iki kademeli uyarı var önce sarı yanıyor göstergelerde. ardından kırmızı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: driekrem

Arkadaşlar bizim araçlarda hararet göstergesi var mı? harareti nasıl anladınız? uyarı mı veriyor araba?
    bu arada öncamım kırıldı, iyiki de kırılmış diyorum. gri gölgelikli öncam taktırdım. çok yakıştı.
    bakım bilgilerim de;

Ooowwww ilk defa bu kadar fazlasını görüyorum. Çok temiz kullanmışsınız

Bende
    ön 80
    Arka 50
    Araç 22000
    Kalan 9000

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bizim araçlarda hararet göstergesi var mı? harareti nasıl anladınız? uyarı mı veriyor araba?
    bakım bilgilerim de;

Bende
    ön 80
    Arka 50
    Araç 22000
    Kalan 9000

%90 şehirdışı kullanıyorum. Sizin değerlerde hiç fena değil Barış Bey.. Acaba araç sağlığı açısından bakım zamanı gelmeden daha önce -örneğin 25000km gibi- yağ değişimi yapmalı mıyız?

• quote:

quote:

quote:

bakım bilgilerim de;

Bende
    ön 80
    Arka 50
    Araç 22000
    Kalan 9000

%90 şehirdışı kullanıyorum. Sizin değerlerde hiç fena değil Barış Bey.. Acaba araç sağlığı açısından bakım zamanı gelmeden daha önce -örneğin 25000km gibi- yağ değişimi yapmalı mıyız?

Hocam ben izmir de oturuyorum ama aracı istanbul dan aldım ve ücretsiz servisi istinye de yapıyorlar sadece. Zaten sürekli istanbul a gittiğim için bir sonraki gidişimde yaptırmayı düşünüyorum. 27-30 arası bir km ye denk getireceğim sanırım.

Bu arada servis sürelerinde uzun yol kullanımı çok fark ediyor. Ben sadece hafta sonları kullandığımdan hiç trafiğe girmiyor araç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu benim de kafama takiliyor. Sonucta aracimi uzun sure kullanmak istiyorum ve bana sorun cikarmasini istemiyorum. 30bin km yag bakim periyodu cidden tr icin de optimal midir? Dun serengineer'a o yuzden sordum bunu. Prob olacaksa 15binde bi yag degistiriveririz. 320d pek uzun sure kullanan yok herkes aliyor satiyor heralde. Mesela baris devamli uzun yol kullaniyor ben hergun kullaniyorum aracimi bakim zamanimizda 1500km oynuyor alt tarafi. Yani bu aletin filtreleri falan ne alemde bilemiyorum. Kimi ank ist kullaniyor kimi tasrada. Aletin gosterdigi km'lere guvenmek ne derece mantiklidir ki? 70-80 binde satmayi planlasam umrumda olmaz da alacak araba olamdigindan ben daha baya bi binerim buna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu benim de kafama takiliyor. Sonucta aracimi uzun sure kullanmak istiyorum ve bana sorun cikarmasini istemiyorum. 30bin km yag bakim periyodu cidden tr icin de optimal midir? Dun serengineer'a o yuzden sordum bunu. Prob olacaksa 15binde bi yag degistiriveririz. 320d pek uzun sure kullanan yok herkes aliyor satiyor heralde. Mesela baris devamli uzun yol kullaniyor ben hergun kullaniyorum aracimi bakim zamanimizda 1500km oynuyor alt tarafi. Yani bu aletin filtreleri falan ne alemde bilemiyorum. Kimi ank ist kullaniyor kimi tasrada. Aletin gosterdigi km'lere guvenmek ne derece mantiklidir ki? 70-80 binde satmayi planlasam umrumda olmaz da alacak araba olamdigindan ben daha baya bi binerim buna.

siz araçlarınızı sakin kullandığınız için yağ eksilmiyor. benim gibi kullansanız farkedersiniz.

benim ilk bakım 24000'de geldi bu yüzden.
    şu an araç 29000
    bakıma kalan 19000
    ön 50000
    arka 10000 (DSC sağolsun yedi bitirdi)

• bende performanslı kullanırım uzun yolda. o zaman yag eksiltmesi normal yani.
  • 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.