Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RS7N

quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

navigasyon olmasını istiyorsanız navigation prof almanız lazım.. o zmn ekran büyüyor, gördüğünüz siyah çerçevenin içini komple kaplayacak şekilde..

LMT tuşu ise, mesela 80km hız ile gidiyorsunuz ve bu hız sizin için yeterli, daha üst süratlere çıkmak istemiyorsunuz.. LMT'e bastığınızda 80km hız belirleniyor ve araç ne kadar gaza basarsanız basın 80km'nin üstüne çıkmıyor.. ancak gaza tamamen basıp panik durumunda olduğunuzu algılarsa araç (gazın arkasındaki klipse de dokunursanız) o zmn 80km'nin üstüne çıkar..

Bir nevi cc koymuşlar yani iyi olmuş açıkçası.

Navigation business olarak geçiyorsa Türkiye de satılan hiçbir modelde nav business da navigasyon bulunmuyor mu ?

yeni 1 serisini almayı düşünmediğim için opsiyon listesinide sormadım.. ama navigation business vardır muhakkak.. eğer o opsiyon alınırsa bu ekranda navigasyon kullanılabilir.. ancak büyük ekranda navigasyon kullanmak daha iyi.. neden diye soracak olursanız, mesela navigasyon açıkken diğer menülerede ulaşabiliyorsunuz.. navigasyon ekranını sağ tarafa atıyor sol tarafta menüleri açabiliyor sistem.. ama ufak ekranda bu şekilde çalışmıyor diye biliyorum.. küçük ekranda hiç navigation kullanmadım..

• öncelikle şunu ifade ediyim arabadan çok anladığım söylenemez
    bir tasarımcı gözüyle eleştirirsem benim kanaatimce iç tasarıma kıyasla dış hatları çok sönük kalmış.
    belki ilerleyen yıllarda makyajla yada başka değişikliklerle tamamlayabilirler.
    bende şu an 3kapı bir serisi kullanmaktayım
    şunu söyleyebilirm eski kasadaki o sinsilik yerini hormonlu ve teknoloji canavarlığına bırakmış gibi geldi ilk bakışta (dış görünüş için bu dediklerim)
    içine gelince techzoneunda dediği gibi bir ferahlama var araçta. ergonomi olarak eskisinin içine göre çağ atlamış resmen araba
    eski kasada dinamik bir araç görüntüsü verip hantal bir araçtı şimdikide tam tersi
    aile arabası gorüntüsü altında performansı gayet güzel görünüyor verilere göre
    bende bu haftasonu test edicem o zaman daha iyi anlıyacagımı düşünüyorum
    eski 116 nın su anki yakıt tasarrufu (tasarruf denirse) 100km/14küsür litre
    gerçi ben şehir içi diil artık trafiğin göbeğinde kullanıyorum hergün koprü vesaire
    yenisi ise 7 litre gibi bi oran veriyor (8 - 8.5 i kesin gorur)
    ama sadece yakıt tasarrufu için bile bu araba düşünülebilir ki ben düşünüyorum
    aynı parayı eskisinin benzinine vereceğime yenisinin kredisine öderim daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: RS7N

quote:

videoyu ekliyorum...

Navigasyon yok mu ? Ve şu LM tuşunun işlevi nedir acaba.

cruldahar'dan alıntıdır :)

opsiyon fiyatları hakkında fikir verecektir..

selamlar..

tabiki opsiyon sunuyorlar. ancak fiyatlar bir hayli yüksek. aracın teslim süreside uzuyor. genelde anladığım kadarı ile sistem şöyle işliyor.
    borusan 50 adet araç sipariş veriyor ve opsiyonları kendi belirliyor. buna göre siparişlerde ufak tefek değişiklikler yapabiliyor ve teslimat süresini bmw den alıyor. örneğin 1 ay. eğer sizin istediğiniz opsiyonlarda araç yoksa tekrar sipariş geçebiliyor buda 2. sipariş zamanına kalıyor. yani borusanın elindeki araçları satması ve tekrar sipariş geçmesi gibi düşünebilirsiniz. buda 2 ve 3 ayı bulabilir.
    opsiyonların ücretleri çok yüksek örneğin navigasyon 3750€ civarında idi. park sensörü farkı 600-700 € derken aracı full yaptığınızda rakamlar 40 binin üstüne çıkabilir

• Bende beyaz ve kirmizi rengini cok begendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruldahar

yarın aracımı teslim alma durumum var. eğer alırsam bende yazıcam.

aracı teslim aldınız mı? yorumları bekliyoruz...

bu arada hangi donanımlar ile ne kadar aldınız ?

herhalde ben de 1 serisinde karar kılıcam gibi :)

selamlar...
  • yeni kasa aracı canlı görüp inceleme fırsatı olanlara bir sorum var:

siyah mı? yoksa beyaz renk mi daha çok yakışmış?

önceki kasada, biraz da genel trendin etkisi ile, beyaz renk öne çıkmıştı. bence de beyaz eski kasaya çok yakışıyordu.
    ancak bu kasada, siyah daha başarılı duruyor diye düşünüyorum.

not: bu sorudaki amacım renklerin avantajları, tozu göstermemesi vb değil. sadece yeni kasaya (yakından görenlerin bakışıyla) hangi rengin daha fazla yakıştığını sormak.

değerli görüşlerini paylaşanlara teşekkürler...
  • resimlerin geri kalanını ve videoyu önceki mesajıma ekleyeceğim.. videoyu da o mesaja atacağım.. daha derli toplu olacak... yazımı da ekleyip ilk mesaja atacağım.. sorulara ve söylemlere de cevap vereceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbz

yeni kasa aracı canlı görüp inceleme fırsatı olanlara bir sorum var:

siyah mı? yoksa beyaz renk mi daha çok yakışmış?

önceki kasada, biraz da genel trendin etkisi ile, beyaz renk öne çıkmıştı. bence de beyaz eski kasaya çok yakışıyordu.
    ancak bu kasada, siyah daha başarılı duruyor diye düşünüyorum.

not: bu sorudaki amacım renklerin avantajları, tozu göstermemesi vb değil. sadece yeni kasaya (yakından görenlerin bakışıyla) hangi rengin daha fazla yakıştığını sormak.

değerli görüşlerini paylaşanlara teşekkürler...

Merhabalar,

Ben Kosiflere gittim... Mavi ve Kırmızı vardı sadece :)

Siyah daha iyi durur gibi bence ...

selamlar
  • Özgür Bey

Siyah Sportline fotograflarını ekleyeceğim.. Ancak bu aralar cok yoğun olduğumdan dolayı forumla ilgilenemiyorum..
  • Fotoğrafları bekliyorum Techzone...

selamlar...
  • aracı teslim almadım. yarın alıcam. yazarım bende.
  • cruldahar sabırsızlıkla bekliyorum yorumları :

özelliikle :

1- diireksiyon sertliği şehir içi?
    2- yokuş çıkarken rahatlık durumu? 1.16 2011 model ile BMW'ye kıyasla kısa bir geçiş süresi oluyordu sanki (tekrar üstüne basarak söylüyorum BMW ile kıyasla) ... muhtemelen 136 BG sayesinde bu sorun aşılmıştır. ama bilgi vewrmeniz mümkün olursa bu konuda sevinşirim...

selamlar...
  • aracın yol performansı gercekten cok cok iyi.. 115bg'lik eski kasaya gore cok rahat hızlanıyor ve bariz performans artısı mevcut.. bu arada daha detaylı bilgi almak istiyorsanız (opsiyonlar, indirimler, sorular), Borusan Oto Ankara Esenboğa'dan Burak Pekcanlı ve Emre Birhekimoğlu ile gorusebilirsiniz..

0312 840 52 52
  • Sn. Techzone,

bütün sorularımı cevaplamış oldunuz

daha önce yaşamış olduğum ufak çaplı sıkıntılar çözülmüş oluyor böylece....

telefonu not aldım... ihtiyaç olması durumunda görüşürüm.. teşekkürler...

rahat hızlanma, muhtemelen yokuş çıkışı daha iyi olacaktır, arka koltuk bölümünün genişletilmiş olması , yakıt tüketiminin azalması ve standart ekran büyük avantaj

tabi 2011 model 1.16'ya göre yaklaşık 30 000 TL bir fark oluyor tek dezavantaj da bu gibi :(

selamlar...
  • dun gece yaklasık 2 sularında bır mıde kazıntısıyla bırlıkte kızılkayalar
    ustune bıde kosıfler yaptım showroom kapalı tabı
    kırmızını koymuslar dısarı ole melül melül bakıodu
    bekcıyle bıraz daha muhabbet etseydım test surusunu onunla yapıcaktım zaten
    guzel olmus guzel butun o dedıklerımı gerı alıorum fotolarla alakası yok
    ve fazladan ıkı vıtesı cok merak edıorum uzun yolda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evrenkucukoglu -- 5 Ekim 2011; 16:06:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur3000

Sn. Techzone,

rahat hızlanma, muhtemelen yokuş çıkışı daha iyi olacaktır, arka koltuk bölümünün genişletilmiş olması , yakıt tüketiminin azalması ve standart ekran büyük avantaj

tabi 2011 model 1.16'ya göre yaklaşık 30 000 TL bir fark oluyor tek dezavantaj da bu gibi :(

selamlar...

rica ederim özgür bey..

yalnız belirtmem de yarar var.. eğer pure modelini secersiniz otomatik vites yok, manuel olarak geliyor. ayrıca ekranda olmuyor bu modelde..

ama zaten sizin Premium düşündüğünüzü varsayarsak böyle bir sorun olmuyor.. sadece bilgilendirmek istedim..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur3000

Sn. Techzone,

selamlar...

rica ederim özgür bey..

yalnız belirtmem de yarar var.. eğer pure modelini secersiniz otomatik vites yok, manuel olarak geliyor. ayrıca ekranda olmuyor bu modelde..

ama zaten sizin Premium düşündüğünüzü varsayarsak böyle bir sorun olmuyor.. sadece bilgilendirmek istedim..

Sn. TechZone,

minimum premium düşünüyorum.. hatta 1 serisi alırsam urban + xenon + SR olacak gibi kararım.. renk beyaz düşünüyorum ama daha netleşmedi.. belki USB ekletirim opstyon olarak (muhtemelen ilk kişi olabilirim bunu ekleten).ama gerçekten işime yarayacak..

diğer yandan da 3.20 advantage + park sensörü de alternatifim...

yaklaşık %20 fiyat farkı olacaktır hatta %25 ne dersiniz ?

sadece fikir almak açısından soruyorum :

3.20'de XENON ve Sunroof olmayacak ne dersiniz bu iki aracı kıyaslayınca?

özellikle hangi konularda 3.20 ciddi ağır basar derseniz gerçekten fikir verecektir ...

tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum...

tteşekkürler...

• hangi 3.20 yi konuşuyoruz bu arada? yeni kasa mı?
  • güncel kasa...

yeni kasa fiyat olarka ne kadar fark eder bu arada fikriniz var mıdır?

selamlar....
  • Mayıs ayında f20'nin ilk fotoğrafları yayınlandığı günden beri takipteyim. Sadece bu araç değil; oto dergileri evde raflara sığmıyor.
    Otomobil dünyasını yakından takip ediyorum. Şu an yeni bir araç almak üzereyim.
    Alfa Romeo Giulietta'nın 170 hp 1.4 multiair versiyonunun tct yani çift kavrama otomatik vitesli olanı 15 gün önce piyasaya sürüldü.
    Manuel araç istemediğim için uzun süre bu aracı bekledim. citroen ds4 de bu ay başında piayasaya sürüldü ama onu hemen eledim.
    Şimdi kararsızlık yaşıyorum çünkü bmw 1 serisi de fiyatlarını açıkladı. Buna göre;
    Oldukça donanımlı ve opsiyonlu otomatik 170hp giulietta ile opsiyon seçeneği olmadan standart bir urban 116i, yani 136hp versiyonu aynı fiyat..
    2 aracın da dizayn konusunda bu forumlarda eleştireni de var, seveni de..
    Mekanik teknoloji açısından tabi ki alfa ile Bmw'yi karşılaştırmam ama alfa'nın da ayrı bir yeri olduğu malumunuz.
    Şöyle özel bir durumum var;
    Bmw520d m paket 2007 sahibiyim ve aracımı satıp mayıs gibi(mayısta çıkacağı söyleniyor) yeni 3 serisini alma ihtimalim var. 2. araç olarak giulietta mı yoksa 1 serisi mi alayım? Kararsızım ve fikirlerinizi almak istiyorum. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.