Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, bende honda city var, araba değiştirmek istiyorum..
    35-40 bin lira bütcem, bmw hastasıyım ve 1 serisi hoşuma gidiyor..
    2.el bmw1 alayım diyorum.. ama yardımınıza ihitiyacım var inanın bmw hakkında bilgim sıfır..
    ne dersiniz?
    yorumlarınız bnm için çok önemli, şimdiden teşekkür ederim..
  • Bir haber:

BMW'nin sözcüsü, 35 bini Almanya'da olmak üzere 120 bin aracın elektrik sorunu nedeniyle geri çağrıldığını belirtti.

1 ve 5 serisindeki otomobillerin dizel filtrelerindeki elektrik sorununun motor durduğunda da devam ettiğini belirten sözcü bu durumun, çok ileri durumlarda yangına yol açabileceğini söyledi.

Sözcü, ancak bugüne dek yangın durumunun bildirilmediğini de kaydetti.
  • yarın aracımı İstinye Borusan'a götüreceğim.. bilgi alırsam haber veririm.. :D
  • Merhaba,

2008 VW Jetta 1.9 Tdi aracım var. 105binde. MTV'si fazla olduğundan üste 10-13bin verip 2008 116i almayı düşünüyorum. Birkaç noktada kararsız kaldım.

1. 116i modellerinden hangisini seçmeliyim?
    2. 1.6 diğer markalara göre gerçekten fazla yakıyor mu? Yoksa şehir efsanesi mi?
    3. Bulunduğum ilde BMW servisi,satıcısı yok. Sizce risk midir? Kronik arızası var mı veya sık arıza verir mi?
    4. Yıl geçtikçe aracın 2. el değeri veya piyasası fazla düşer mi? Sahibinden.com da 2005 model 34bin TL, 2006 model 36bin TL, 2007 model 38bin TL. Bu değerler yanıltıcı mıdır?
    5. Jetta'nın bile dikkat çektiği bir ortamdayım. Gri renk 116i mi daha fazla tutuluyor yoksa beyaz mı?

Jettayı satma nedenim kasko 1500 + mtv 1500 yılda 3bin TL. 116i'nin de kasko değeri yüksektir ama mtvye iki yıl boyunca en az 3 milyar vermek insanı üzüyor.

Şimdiden cevaplara teşekkür eder
    saygılar sunarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: stanford

Merhaba,

2008 VW Jetta 1.9 Tdi aracım var. 105binde. MTV'si fazla olduğundan üste 10-13bin verip 2008 116i almayı düşünüyorum. Birkaç noktada kararsız kaldım.

2. 1.6 diğer markalara göre gerçekten fazla yakıyor mu? Yoksa şehir efsanesi mi?
    3. Bulunduğum ilde BMW servisi,satıcısı yok. Sizce risk midir? Kronik arızası var mı veya sık arıza verir mi?
    4. Yıl geçtikçe aracın 2. el değeri veya piyasası fazla düşer mi? Sahibinden.com da 2005 model 34bin TL, 2006 model 36bin TL, 2007 model 38bin TL. Bu değerler yanıltıcı mıdır?
    5. Jetta'nın bile dikkat çektiği bir ortamdayım. Gri renk 116i mi daha fazla tutuluyor yoksa beyaz mı?

Jettayı satma nedenim kasko 1500 + mtv 1500 yılda 3bin TL. 116i'nin de kasko değeri yüksektir ama mtvye iki yıl boyunca en az 3 milyar vermek insanı üzüyor.

saygılar sunarım.

Merhaba suanda 2011 Bmw 116i sahibiyim 2008 Golf 1.6 aracimi satip aldim.

Sahsi kanatim 2008 model jetta 1.9 tdi satilipda hemde uste para verilip 2008 Bmw 116i alinmaz hata yaparsiniz.

• ENGINES/TRANSMISSIONS•Two newly developed 1.6-litre petrol engines (twin-scroll turbocharger, High Precision Injection, VALVETRONIC and Double-VANOS):

•118i: 125 kW/170 hp at 4,800 rpm, maximum torque: 250 Nm at 1,500 – 4,500 rpm
    0 – 100 kph: 7.4 seconds, maximum speed: 225 km/h
    •116i: 100 kW/136 hp at 4, 400 rpm, maximum torque: 220 Nm at 1,350 – 4, 300 rpm
    0 – 100 kph: 8.5 seconds, maximum speed: 210 km/h
    •Radically redesigned 2.0-litre diesel engines (BMW TwinPower Turbo technology package, consisting of variable-geometry turbocharger, common-rail magnetic-valve direct injection):

•120d: 135 kW/184 hp at 4,000 rpm, maximum torque: 380 Nm at 1,750 – 2, 750 rpm
    0 – 100 kph: 7.2 seconds, maximum speed: 228 km/h
    •118d: 105 kW/143 hp at 4,000 rpm, max. torque: 320 Nm at 1,750 – 2, 500 rpm
    0 – 100 kph: 8.9 seconds, maximum speed: 212 km/h
    •116d: 85 kW/116 hp at 4,000 rpm, maximum torque: 260 Nm at 1,750 – 2,500 rpm
    0 – 100 kph: 10.3 seconds, maximum speed: 200 km/h
    •116d EfficientDynamics Edition: 85-kW/116-hp 1.6 litre diesel engine and additional fuel-saving technologies that will keep CO2 emissions over the EU testing cycle down to just 99 g/km.
    •Six-speed manual transmission or eight-speed automatic transmission available, the latter is unique in class.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

quote:

Orijinalden alıntı: stanford

Merhaba,

saygılar sunarım.

Merhaba suanda 2011 Bmw 116i sahibiyim 2008 Golf 1.6 aracimi satip aldim.

Sahsi kanatim 2008 model jetta 1.9 tdi satilipda hemde uste para verilip 2008 Bmw 116i alinmaz hata yaparsiniz.

Ayni sekilde bende 1,9 tdi jetta varken denk geldi 2. arac olarak bmw 1.16i otomatik aldim bence de degistirmeye degmez. Ben ayni sekilde denk geldi sattim ancak dedigim gibi 2008 jetta 1,9tdi satip 2008 1,16i almaya degmez.

• Arkadaşlar merhaba. Ben çoktandır BMW 1 serisi altında yazılanları ilgiyle ve dikkatle takip ediyorum. Gerçekten ne çok uzman arkadaşlar var burada. Bu sebepten ötürü benim de bir sorum olacak. BMW 1 serisinin dış görünüşü çok hoşuma gidiyor ve kesinlikle manuel vites bir araba düşünüyordum çoktan beri. İnternette ise şöyle ilan buldum:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-full-full-bundan-iyisi-samda-kaysi-53162613/detay/# Aradım konuştum. Arabanın çok temiz olduğunu söyledi satıcı. Yanında kışlık lastik vereceğini de belirtti. Üzerindeki lastiklerle 10000 km yol yapılmış. Sizce lastiklerin durumu nasıldır, iyi midir yani? Bakım masraflarının da sanıldığı gibi çok olmadığını belirtti. Satma sebebi ise arabanın biraz fazla yakmasıymış. Fiyatı son 38000. Ben sizin görüşlerinizi merak ediyorum. Gerçekten değer mi böyle arabaya bu kadar ve satarken zorluk yaşar mıyım daha sonra acaba? BMW 1 serisi kullanıcılarının ve uzmanlarının görüşlerine ihtiyacım var Teşekkürler şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: sobamsobaci

Arkadaşlar merhaba. Ben çoktandır BMW 1 serisi altında yazılanları ilgiyle ve dikkatle takip ediyorum. Gerçekten ne çok uzman arkadaşlar var burada. Bu sebepten ötürü benim de bir sorum olacak. BMW 1 serisinin dış görünüşü çok hoşuma gidiyor ve kesinlikle manuel vites bir araba düşünüyordum çoktan beri. İnternette ise şöyle ilan buldum:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-full-full-bundan-iyisi-samda-kaysi-53162613/detay/# Aradım konuştum. Arabanın çok temiz olduğunu söyledi satıcı. Yanında kışlık lastik vereceğini de belirtti. Üzerindeki lastiklerle 10000 km yol yapılmış. Sizce lastiklerin durumu nasıldır, iyi midir yani? Bakım masraflarının da sanıldığı gibi çok olmadığını belirtti. Satma sebebi ise arabanın biraz fazla yakmasıymış. Fiyatı son 38000. Ben sizin görüşlerinizi merak ediyorum. Gerçekten değer mi böyle arabaya bu kadar ve satarken zorluk yaşar mıyım daha sonra acaba? BMW 1 serisi kullanıcılarının ve uzmanlarının görüşlerine ihtiyacım var Teşekkürler şimdiden.

Araç gayet temiz ve bakımlı duruyor.. 2.el fiyatlarını takip etmediğim için yanıltmayayım ama araba temiz bence...

Yakıt konusuna gelince; 10.6 litre fabrika verisi olması lazım bu aracın, yani şehiriçinde 11 litrenin altı imkansız demek oluyor bu da... 11-12 litre yakıt = 1 km yolda 0.55 kr gibi bir rakama tekabül eder ki pratikte bir günlük kullanım 100 km 'yi bulabilir... Hergün 50 TL lik benzin alıp arabaya binmek insana zor gelebilir, bu yüzden yakıt konusunu iyi düşünün... Sakit kullanırsanız 8-9 litre yakar gibi söylemlere asla itibar etmeyin... Fabrika verisi ne ise onun üstünde tüketir, daha azını tüketmez...

Permormans konusuna gelince de performans konusunda da yetersiz kalacaktır, yürür mü yürür , ancak ancak kendini taşıyacak kadar arabayı götürür, extreme birşey beklemeyin..

Şahsen ben bu aracı "araba çok temiz olsa da" yakıt - performans orantısızlığından dolayı tercih etmezdim...

Araç 12 litre yakıt tüketip, 220-230 hp civarı motora sahip olsa insana koymaz ancak bu performansta bir otomobilin 12 litre tüketmesi insanı kullanırken sürekli gıcık eder... Bir süre sonra da aynı ilan sahibi arkadaş gibi satılık ilanı girmek zorunda kalabilirsiniz.

• @ sobamsobaci

tek derdiniz lastik olsun.. yürüyende, kaportada, motorda sorun olmasın, o kısım teferruat azizim..

bence fiyatı makul..donanımı da gayet iyi..sunroof, ışık paketi vs..52 binde..kazası falan da yoksa alınabilirliği yüksek..

tabi yakıt problem olmayacaksa..bir de 1.6 motorları kimisi yetersiz buluyor -performans olarak-

öncelikleriniz neler peki sizin..? yani beklenti nedir..?
  • @asoz ve culers

Mesajlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Şu anki arabam eski model renault Yani arabalara karşı bir ilgim de yok. Fakat bu arabayı görünce çok hoşuma gitti. Arabayı da kaliteli almak istiyorum yani bu tarz bir araba. BMW nin büyük modelleri çok kaba ve gösterişli geliyor bana. Benzin problem değil çünkü her zaman bineceğim bir araba da değil. Sadece sağa sola giderken arkadaşlarla takılırken kullanacağım bir araba. Fakak şöyle de bir durum var, benim boy çıplak ayak 1.88. Acaba araba çok mu küçük gelir? Arabanın durumu kazasız ve boyanan bir yeri yok. Zaten servise göstereceğiz. Peki sizce ilerde satarken arabanın değerinde çok düşme yaşar mıyım?

• oturma pozisyonu alçak olduğu için size çok fazla sıkıntı yaratmasa bile arkanızda oturan için sıkıntılı bir yolculuk olur..

1.89'luk arkadaşıma küçük gelmemişti ama bazıları kısa olmasına rağmen küçük geliyor..

satarken aman aman kayıplar yaşanır mı açıkcası bunu ben de merak ediyorum..ileride öğrenicez artık..
  • hocam bende boy 185 tek kapısını kullanıyorum
    4 kapısına bıdıgımde sol taraftan gelen warmı dıye baktıgımda arka camdan bakıodum
    akvaryuma kopekbalıgı sokmussun gıbı duruo tabı bu oturma şeklı ıle dogru orantılı
    ben sana derımkı 0km alıcaksan bekle tek kapısını al ferah ferah bınersın ha bıde tek kapılarında kapı cercevesı yok :)

sen o boyla zaten arka koltuğu unut dırek derım cunku bende bıle oyle
    o yuzden gıdıp tek kapısını aldım nasıl olsa bınen eden olmaz dıye :)
  • Merhabalar,
    Bizim ön camlar atermik mi acaba? Yani OGS cihazını takacağımız özel bir yer mi var yoksa dikiz aynası sağına veya soluna takabilirmiyiz, takarsak bir sorun yaşarmıyız. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erginbay

Merhabalar,
    Bizim ön camlar atermik mi acaba? Yani OGS cihazını takacağımız özel bir yer mi var yoksa dikiz aynası sağına veya soluna takabilirmiyiz, takarsak bir sorun yaşarmıyız. şimdiden teşekkürler.

İstediğin yere tak sorun yaşamazsın
  • quote:

@asoz ve culers

Mesajlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Şu anki arabam eski model renault Yani arabalara karşı bir ilgim de yok. Fakat bu arabayı görünce çok hoşuma gitti. Arabayı da kaliteli almak istiyorum yani bu tarz bir araba. BMW nin büyük modelleri çok kaba ve gösterişli geliyor bana. Benzin problem değil çünkü her zaman bineceğim bir araba da değil. Sadece sağa sola giderken arkadaşlarla takılırken kullanacağım bir araba. Fakak şöyle de bir durum var, benim boy çıplak ayak 1.88. Acaba araba çok mu küçük gelir? Arabanın durumu kazasız ve boyanan bir yeri yok. Zaten servise göstereceğiz. Peki sizce ilerde satarken arabanın değerinde çok düşme yaşar mıyım?

ben 1.16 kullandım. premium SR 2011 modeldi.

boy konusu ile ilgili diğer arkadaşlar yorum yapmış. gerçi yine de konfor durumu biraz göreceli.

ancak genel olarak fiyat performans anlamında bence oldukça iyi 1.16 .

özellikle yol tutuşu mükemmel, araç çok sağlam ( çok kötü kaza geçirmeme rağmen araçtan 3 kişi sağlam çıktık). düşünün bütün hava yastıkları açıldı kaza sonucu araç pert oldu fakat direksiyon kısmında oynama yoktu.

klima konforu başarılı. filtrelemeler çok iyi. aydınlatma başarılı. araç sürücüyü beklerken özellikle gece müthiş görünüyor.

bmw motorundan zaten bahsetmeye gerek yok...

kesin alın derim.

2. eli daima para eder merak etmeyin. + euro ile satıldığından da fazla kaybınız olmaz diye düşünüyorum. yine de 2. el için net bir yorum yapamam fakat sorunsuz keyif alarak kullanabileceğiniz bir araç...

selamlar...

• quote:

Arkadaşlar merhaba. Ben çoktandır BMW 1 serisi altında yazılanları ilgiyle ve dikkatle takip ediyorum. Gerçekten ne çok uzman arkadaşlar var burada. Bu sebepten ötürü benim de bir sorum olacak. BMW 1 serisinin dış görünüşü çok hoşuma gidiyor ve kesinlikle manuel vites bir araba düşünüyordum çoktan beri. İnternette ise şöyle ilan buldum:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-full-full-bundan-iyisi-samda-kaysi-53162613/detay/# Aradım konuştum. Arabanın çok temiz olduğunu söyledi satıcı. Yanında kışlık lastik vereceğini de belirtti. Üzerindeki lastiklerle 10000 km yol yapılmış. Sizce lastiklerin durumu nasıldır, iyi midir yani? Bakım masraflarının da sanıldığı gibi çok olmadığını belirtti. Satma sebebi ise arabanın biraz fazla yakmasıymış. Fiyatı son 38000. Ben sizin görüşlerinizi merak ediyorum. Gerçekten değer mi böyle arabaya bu kadar ve satarken zorluk yaşar mıyım daha sonra acaba? BMW 1 serisi kullanıcılarının ve uzmanlarının görüşlerine ihtiyacım var Teşekkürler şimdiden.

bmw 1.16i premium SR kullandım. Bence düşünmeden alın....

yol tutuş, klima konforu, muhteşem aydınlatması(dış aydınlatma anlamında söylüyorum) , sağlamlık , motor her açıdan fiyat performans anlamında oldukça başarılı.

2.. el olarak da satarsınız diye düşünüyorum...

son olarak bmw 1 ile kaza da geçirdim... araç pert oldu ancak ben araçtan sağlam çıktım. direksiyon kısmında ise kımıldama bile yoktu..

özellikle motor , sağlamlık, yol tutuş anlamında en iyi araçlardan BMW.

yakıt tüketimi anlamında biraz sorun olur ama aşırı değil.

selamlar...

• 1.16'DAN SEVİNDİRİCİ HABER...YAKIT TÜKETİMİ OLDUKÇA DÜŞÜRÜLM
    ÜŞ GÖZÜKÜYOR...

http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/1series/5door/2011/showroom/dynamics/petrol_engines.html

dada önce tüketim şehir içi 9,7 civarlarındaydı şu an 7,1 seviyelerine gelmiş gözüküyor. güzel haber derim.

herkese selamlar..
  • yeni BMW güzel özellikler...

http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/1series/5door/2011/showroom/connectivity/bmw_apps.html#t=l

facebook, twitter so on gayet güzel gözüküyor..

bu bağlantı standart mıdır? opsiyon olarak eklersek maliyet ne olur?

bilgisi olan varsa sevinirim.

selamlar.
  • araçlar gelmiş. 34 plakalı resimler arabam.comda çıkmış. muhtemelen bu hafta teslimatları yaparlar
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.