Şimdi Ara

Bitmeyen Okul Yapmışlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Güz döneminde 45 kredilik ders aldım. 11 ders yaptı. Bahar döneminde de 45 kredimin tamamını alıp yine 11 tane ders alırsam 2017 yazına mezun olurum diye planlıyordum. Sisteme girdim şok oldum. AÖF bana 2 ders atamış 9 kredi toplam. Derslerimin biri 2. yarıyıldan diğeri 4. yarıyıldan. 6. ve 8. yarıyıldan ders alamıyorum. AÖF'e email yolladım. Bana alttan derslerim olduğu için alamayacağım söylendi. Şu haliyle bir hesap yaptım... 2 ders bahar döneminde alacağım. 2016 güz döneminde 7. dönemden 4 dersim var. Onları alacağım. 2017 yılında bahar döneminde 6. ve 8. dönemden dersler almaya hak kazanacağım. 8. dönemden 3 dersim kalacak ve ben 2017 yazına mezun olamayacağım 3 ders için! 2017 güz dönemi açıldığında ders alamayacağım çünkü alacak başka dersim kalmayacak. Boşa bekleyeceğim. 2018 bahar döneminde 3 dersi alıp 2018 yazında mezun olacağım.

Bunun bir çözüm yolu yok mu arkadaşlar?

• Dersleri vermekten başka yok
  • Hevesleniyorum hadi bitsin bir an önce diye. Hep bir engelle karşılaşıyorum. Canımı çok sıkıyor.
  • ontario kullanıcısına yanıt
    Yanlişlik yapma benim bildigim o 2 dersin üzerine üst donemim derslerinide ekliyebiliyorsun... toplam 45 kredi yapman lazim bosuna donem kaybetme hepsini ekle
    sinav gunu zorlanirsin ama ne kadar verirsen o kadar kar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MORFEUS

Yanlişlik yapma benim bildigim o 2 dersin üzerine üst donemim derslerinide ekliyebiliyorsun... toplam 45 kredi yapman lazim bosuna donem kaybetme hepsini ekle
    sinav gunu zorlanirsin ama ne kadar verirsen o kadar kar...

Aynen kardeşim normalde öyle olması gerekiyor ama AÖF'e mesaj attım. Dersimin biri 2. dönemden biri 4. dönemden. 2 ve 4 den dersiniz varsa 6 ve 8 den alamazsınız oturumlar çakışıyor denildi. Sistem o yüzden 6 ve 8 den ders vermiyormuş bana. Fazladan bir yılıma mal olacak bu iş. Napacağım hala düşünüyorum.
  • benim bildigim 6 dönem dersi sabahlari 8 donem dersleri ogleden sonra oluyor sallamasyon gibi olmus
    siz sanırım 1 sinifta baslamissiniz dogrumu
    yani lisans tamamlama olarak 3 siniftan baslamadiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MORFEUS -- 3 Mart 2016; 15:04:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MORFEUS

benim bildigim 6 dönem dersi sabahlari 8 donem dersleri ogleden sonra oluyor sallamasyon gibi olmus
    siz sanırım 1 sinifta baslamissiniz dogrumu
    yani lisans tamamlama olarak 3 siniftan baslamadiniz

Yeni gördüm kusura bakmayın. Benim 2. dönemden 1, 4. dönemden 1 dersim var. Alttan dersler bunlar. Normalde 3. ve son yılın derslerini alıyor olmam lazımdı.
  • ben napayım bu durum banada olcak kesin.
    2 sınıf. 1 dönemden istatistik diye ders var bu yıl puan fazlalastırınca piyango resmen bana vurdu 1 soru yapamadıgım için dogru ff geldi kaldım.
    su an 3 sınıfım.. tum derslerı bıtıcek bu yaz seneye yazın tam kafamda kurdum 4 sınıfın derslerıde temızleyıp mezun oluruz diye buyuk ıhtımal.

bana 2.sınıftan 1 dersin var diye. bana 4 sınıf güz döneminde 4 sınıf dersleri vermicekler kesin buda demek olucak ki' beni yarım dönem bir ders için bekletecekler böyle saçma sapan sistemi okuyoruz işte rezillik ögrenciyi sıkıntıya sokmak.

bari tek ders kalanlara bu durumda bütünleme yapın arkadaş bir olanak saglayın ayıptır gunahtır ya!! bir soru yüzünden 2018 de mezun olmak zorunda bırakcaklar ya
  • Aynı sorunu bende yaşıyorum maalesef kardeşim. Sistem tam anlamıyla berbat ötesi. Örgüne gitme hakkım vardı. Gitmediğim için pişman oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ontario

Güz döneminde 45 kredilik ders aldım. 11 ders yaptı. Bahar döneminde de 45 kredimin tamamını alıp yine 11 tane ders alırsam 2017 yazına mezun olurum diye planlıyordum. Sisteme girdim şok oldum. AÖF bana 2 ders atamış 9 kredi toplam. Derslerimin biri 2. yarıyıldan diğeri 4. yarıyıldan. 6. ve 8. yarıyıldan ders alamıyorum. AÖF'e email yolladım. Bana alttan derslerim olduğu için alamayacağım söylendi. Şu haliyle bir hesap yaptım... 2 ders bahar döneminde alacağım. 2016 güz döneminde 7. dönemden 4 dersim var. Onları alacağım. 2017 yılında bahar döneminde 6. ve 8. dönemden dersler almaya hak kazanacağım. 8. dönemden 3 dersim kalacak ve ben 2017 yazına mezun olamayacağım 3 ders için! 2017 güz dönemi açıldığında ders alamayacağım çünkü alacak başka dersim kalmayacak. Boşa bekleyeceğim. 2018 bahar döneminde 3 dersi alıp 2018 yazında mezun olacağım.

baska okulun yaz okulundan ders alma gibi bi secenegin var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dedevenk

quote:

Güz döneminde 45 kredilik ders aldım. 11 ders yaptı. Bahar döneminde de 45 kredimin tamamını alıp yine 11 tane ders alırsam 2017 yazına mezun olurum diye planlıyordum. Sisteme girdim şok oldum. AÖF bana 2 ders atamış 9 kredi toplam. Derslerimin biri 2. yarıyıldan diğeri 4. yarıyıldan. 6. ve 8. yarıyıldan ders alamıyorum. AÖF'e email yolladım. Bana alttan derslerim olduğu için alamayacağım söylendi. Şu haliyle bir hesap yaptım... 2 ders bahar döneminde alacağım. 2016 güz döneminde 7. dönemden 4 dersim var. Onları alacağım. 2017 yılında bahar döneminde 6. ve 8. dönemden dersler almaya hak kazanacağım. 8. dönemden 3 dersim kalacak ve ben 2017 yazına mezun olamayacağım 3 ders için! 2017 güz dönemi açıldığında ders alamayacağım çünkü alacak başka dersim kalmayacak. Boşa bekleyeceğim. 2018 bahar döneminde 3 dersi alıp 2018 yazında mezun olacağım.

Böyle bir şeyden haberim yoktu hiç bak. Valla çok sağ ol. Bir araştırıp soruşturayım ben. Eğer başka bir üniversiteden yaz okulundan aldığım dersler kabul olursa süper olur. Bir yılım boşa gitmez öyleyse. Bir sonuç alınca burada paylaşacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dedevenk

quote:

Böyle bir şeyden haberim yoktu hiç bak. Valla çok sağ ol. Bir araştırıp soruşturayım ben. Eğer başka bir üniversiteden yaz okulundan aldığım dersler kabul olursa süper olur. Bir yılım boşa gitmez öyleyse. Bir sonuç alınca burada paylaşacağım.

bekliyorum

• Aynısı benim başıma geldi.
  • · Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (I‒II)
    · Türk Dili (I‒II)
    · Yabancı Dil (I‒II)
    · Temel Bilgi Teknolojileri (I‒II)

Bu dersler haricinde muaf olma durumu ya da dışarıdan başka okullardan ders alma tanımlanmıyormuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.