Şimdi Ara

Bitik baskı balata yakıtı etkilermi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
60.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim. Acaba bitik veya bitmeye yaklaşmış baskı balata aracın yakıt tüketimini ve performansını etkilermi etkilerse % kaç etkiler verdiğiniz bilgiler için sağolun.

• bitme oranına baglı olmakla baraber

%100 e kadar etkiler

bizim diger aranınki bitmişti araba hiç yerinden kalkmıyordu
  • Motor çalışacak yakıt harcayacak ancak balata sıyırdıgı için boşa dönecek. Motor gücünü tekerlere aktaramayacak.....Çok devir atıp az yol gidecek..Havaya giden yakıt...Para...Cebinizden çıkacak....Oranını kimse kesin bilemez....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 3 Temmuz 2008; 8:43:16 >
  • triger ve taskafaya katiliyorum
  • Baskı balata yakıtta çok farkettirir. Ben megane 1 aracımın baskı balatasını 3-4 ay önce değiştirdim. 110 km hızda 4500 d/dk. ya kadar çıkıyordu devir saati, şimdi ise aynı hızlarda 2800 d/dk. ya geliyor devir saati. düşük hızlarda ve devirlerde de bayağı farketti. Ortalama %20-25 arası yakıtta tasarrufum oldu. Baskı balatanın bitme oranına göre bu rakam değişir. Eğer çok km yapıyorsan birkaç ayda baskı balataya verdiğin parayı yakıt tasarrufundan geri kazanabilirsin
  • Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum aracım 47.500 km de değiştirmeye gerek varmıdır. Yarısından fazlasını ben yaptım ama geri klanını babam kullandı şöförlüğü zayıftır , araba kullanmaya 40 yaşında başladı debriyaj pedalı yukarıda kavrıyor birde pirzek bilyası bozulmuş herhalde ses yappıyor yani 20.000 km gibi kullanımlarda baskı balatayı bitirmiş olabilirmi aracımın son durumunda 3.500 devirde 100km hıza ulaşabiliyorum aracım motoru 1.6 90 bg , şimdiden teşekkür ederim.
  • bılya ses yapıyorsa zaten degısmek zorundasın
  • KOMPLE DEBRİYAJ SETİ 120 ila 180 arası+işçilik
  • renoda o kadar ucuzmu

ben bugun aracımın baskı balatasının değişimine gittim, birebir istanbul sanayisi sadece baskı balata seti, 340 TL ORJINAL. İŞÇİLİK + 200 TL Komple şanzuman filan iniyor aşağıya. benimde aracım 318IS 1.8 150BG 5. VITES 100 LE GIDERKEN DEVIR SAATI 3500 LERE VURUYORDU, EN SONUNDA DEGISELIM DEDIK :)
  • Hemde öyle bir etkiler ki arkadaşın dediği gibi %100
    Her türlü zarar yani hemen değiştirmeni tavsiye ederim.
  • hocam benim debriyaj pedalıda sertleşti forumda baskı balata bitik deniyor ama araç normal seyrinde gidiyor hatta 195 i gördüm otobanda aracım 2006 megane 2 bu arada
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.