Şimdi Ara

BİSİKLETTEN ANLAYAN ARKADAŞLARIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bisiklet almayı düşünüyorum. Halk dilinde dede bisikleti olarak geçen klasik şehir bisikleti (hizmet bisikleti de deniyor) almak istiyorum.
    Fakat internette baktığım kadarıyla ürünler çelik materyal ve ağılıkları ortalama 20-25 kg.
    Sizden ricam bilgisi olan arkadaşlar hem onun kadar konforlu, hem hafif ve bütçe olarak da ortalama 1000 tl yi geçmeyen bisiklet önerileri sunarlarsa sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

• bahsettiğin bisikletler genelde o ağırlıkta.
    kentinde decathlon varsa elops 300 modelini öneririm. oldukça uygun fiyatlı.
  • Hocam 1000 tl ye yakın fiyatlarda aluminyum kadrolu mtb ler var hem daha hafif 13 15 Kilo arası değişir hidrolik fren maşa kitleye vs o paraya demez şehir bisikletine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehrinde Decathlon varsa btwin marka şehir ve yol bisikletlerine bakabilirsin.
  • hocam o kadar bütcen varken sehir bisikleti almak yerine daha iyi mtb ler daha hafif ve daha kullanışlıdır
  • MTB al derim. çok şehir bisikleti istersen . asfalt lastiği takarsın olur biter. Bende kron xc250 hd var . aslaft lastigi takılı. kadrosunu sevdigim için bisikleti degiştirmedim. asfalt lastigi taktım.
  • Herkes de mtb önermiş. Adam belki hizmet bisikleti istemesindeki amaç portbagaj ve sepet vs kullanmak. Hocam carraro country var yanlış hatırlamıyorsam 3 vites. Tam hizmet bisikleti sayılmaz gerçi. Bir de salcano sarejevo var uygun fiyatlı ve 16 kg. Sedona gustoyu da eklemek lazım.

Mtb öneren arkadaşlara; mtb lerin kadrolarında "genelde" portbagaj vidaları vs olmuyor. Bir şekilde takılaa bile eğreti ve itici duruyor. Ayrıca o kadroyu yapan mühendis o vida deliklerini koymuyorsa bi bildiği vardır diye de dip not düşeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam dagda yasamiyorsaniz yol bisikleti düşünün triban 3 mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

MTB al derim. çok şehir bisikleti istersen . asfalt lastiği takarsın olur biter. Bende kron xc250 hd var . aslaft lastigi takılı. kadrosunu sevdigim için bisikleti degiştirmedim. asfalt lastigi taktım.

mtb'ye asfalt lastiği takmak çok bişey fatkettirmedi bende. taktığım lastik ağır bi lastik de değil hani.

tabiki kalın ve dişli lastiği tekrar taksam fark hissederim, yani fark olmasına olmuştur, ama çok bişey değişmedi gene.

ben şahsen ağır (enduro) taşlık-kayalık orman yollarında kullanmadıktan sonra mtb tavsiye etmiyorum. ha, dersin ki ben bisikletle kaldırıma hoplamak-zıplamak istiyom, o başka. bu biraz da tercih meselesi olmuş. 20 yıldız dümdüz asfalt yollarda bisiklet kullanıp mtb'den şaşmam diyen arkadaşım da var, ara sıra ormanlık yollara girmesi gerekse bile yol bisikletinden şaşmayan arkadaşım da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 21 Ağustos 2015; 9:35:37 >

• Salcano city sport 20-30-40 serisini inceleyin.Sizin tabirinizle dede bisikleti degil ama gunluk islerinizi cok rahat bir sekilde yapabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.