Şimdi Ara

BİSİKLETTE TEK TEKER YAPAMIYORUM YARDIM !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bisikletim ağır tek teker yapamıyorum yardım !
    bu mavi bisiklet benim bisikletim ağır biraz sanki bana öyle geldi bende şişmanım biraz en son baktığımda 60 kiloydum bisiklette bi kaç yolu denedim pedala abandım kendime çektim ayakta abandım pedala kendime çektim bi ara tek teker yaptım 2 saniye dahada hiç yapamadım bazen hiç kaldıramıyorum bile kaldırsam bile yapamıyorum pedala basıyorum kalkmıyor düşüyor geriye veriyorum ağırlığımı falan yine olmuyor bisiklet aliminyum internette araştırınca hiçbirbilgi yok buna dair bu sene çıkmış legano fx 2017 yazıyor üstünde xc series de yazıyor hiçbiryerde tanıtımı falan yok bisiklet yokuşta hiç pedala bile gerek kalmadan uçuyor baya hız yapıyor arkadaşım pedala basmasına rağmen yokuşta beni geçemedi ben ellerimide bıraktım bisiklet kendi gitti resmen nese ben aslında aşadaki kırmızı bisikleti alacaktım ben çif amasörlü alacaktım adam dedi ön parça ile arka amasör ikiside ayrı parça birleştiriliyorlar ilerde sorun çıkartıyor bu arka süspansiyon parçası hepsi öyle falan dedi hızını keser dedi sonra bu mavi bisikleti gösterdi bu hızını kesmez tek parça dedi esniyor falan filan dedi ikna etti mavi bisikleti aldık bundada tek teker yapamıyorum bir türlü bisikleti 1 gün önce aldık yani 04.03.2017 de aldık 2 yıl garantili 4 saat sürdük arkadaşla birden bire pedalı çıktı çokta uzaktaydık yolda kalabilirdim neyseki arkadaşımın mahallesindeydim bisikletçiye götürdü 5 tlye pedalı yerine koyup sıktı adam sağlam falan dedi o kadar her nese tek teker yapamıyorum bi yardım edermisiniz böyle merdivenlerden falan inmek istiyorum tek teker hayranıyım 9 10 yaşında ufak bi çocuk bile ağır ön amasörü tek olan bisiklette yapıyor bi ben yapamıyorum küçük çocuklar bile yapıyor ne önerirsiniz bana 60 kiloyum bu arada bisiklette aliminyum full

MAVİ BİSİKLET BENİMKİ
    DİP NOT : HIZLANDIM MESELA MERDİVENDEN ATLAYARAK İNCEM HİÇ AYAĞA KALKMADAN ARKA AMASÖR ONU ABSORBE EDİYORYA BANADA ZARAR GELMİYOR BİDE MERDİVENDEN MERDİVENDENDE BİSİKLETLE İNMEK FALAN ÇİF AMASÖRMÜ DAHA İYİDİR TEK AMASÖRMÜ FALAN BİRSÜRÜ YORUM YAZIN HEPSİNİ OKİCAM

kırmızı bisikletin özellikleri tek var internette mavi bisikletin hiçbiryerde özellikleri yok zaten ikiside aynı marka aynı özelliklerdir
    Özellikler
    Kadro : HI - TEN
    Jant : ALUMİNYUM AIRLINE
    Fren : ALUMİNYUM V - BRAKE
    Ağırlık : 16,5 Kg
    Vites : SAIGUAN 21 VİTES
    Maşa : Legano AMORTİSÖRLÜ
    Sele : Legano
    Lastik : RUBEN
    Kadro : HI - TEN
    Sele : Clasic
    Teknik Özellikler
    Ürünün kodu: Fx26
    Ürünün Adı: Fx 26
    Markası: Legano
    Üretim Yeri: Türkiye
    Markanın Ait Olduğu Ülke: Türkiye
    Vites : 21

LİNK --> [size=3]adamın beni ikna edip aldırdığı bisiklet
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    LİNK --> bu kırmızı bisikleti alacaktım ama adam hızını keser arka parçayla ön parça ayrı parçalar ilerde sorun çıkartır esniyor falan dedi maviyi aldırdı bi şekilde

• 16 yaşındayım 1 sene önce zayıftım 30 40 kg arasında falanımdır heralde bayabi zayıftım 1 sene okulda sürekli döner aldım işe gidiyordum iş çıkışıda döner aldım evdede baya yemek yemeye başladım karnım doyana kadar baya yiyordum öyle böyle 60kg ya kadar çıktım kendimde farkettim bunu şişman olmuşum diye o yüzden bisikletle sürekli sürerek zayıflamam lazım
    +sele boyu uzun değil kısa bişi yapmışlar sonuna kadar açıyorum zar zor yetiyor bidon boyuna
  • Bak güzel kardeşim senin yaşlarındayken bende çift amatisörlü istiyordum ve aldım ama şu anda bir kenarda duruyor,başka bisikletim var,çift amatisör yavaşlatır hiçbir faydası yok iyiki tek almışsın

Tek teker hakkında bilgim yok.

16 yaş derken 2002li misin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu bisikletlerle sakın merdivenden felan düşünme düşüp bir yerini kırarsın,bisikletin çok fazla zarar görür ayrıca 😉😉

• Yapma zaten.

• yok şuan 16 yaşındayım 2001liyim
  • niyeki millet her bisikletle merdivenden iniyor bişi olmuyor bende dikkatli yaparsam olurmu sence ?
  • kardeş türkçe kullan lütfen. noktalamayı, büyük harfi aramıyorum zaten de en azından paragrafları düzgün yazalım yav. gözük kör oldu okurken tuşları hissederek yazıyorum.

yaşım 16 diyosun 60 kiloya şişman diyosun. neyse. çift amortisör çok yorar adamı. dağdan inmeyeceksen anlamı yok. ben de küçükken çift amortisörlü aldırmıştım. sadece aksiyon gerektiren durumlarda alıp kullanıyorum. sen şu anki biskletinle yola çık(fazla uzak değil 3-4 km kafi) bir de çift amortisörle yola çık farkı hissedeceksin. çift amortisörlüde artık lanet edeceksin.

ama dağdan inerken tam tersine dönecektir bu iş. ayrıca arka amörtisörsüz bisikletle gerçekten çok çok bozuk satıhta ilerlemeye kalkarsan(çok uzun vadeden bahsediyorum) zamanla kadronda çatlamalar görülebilir. ayrıca bozuk satıhta seni de yorar amortisörsüz. yani şu anki bisikletinle merdivenden inme. illa ineceğim diyorsan da taktik vereyim. öne eğilme. ayakların pedalda dursun hafif geri çekil. yoksa öne düşersin. sele ayarını da önce sele boyunu kendi boyuna göre ayarla. sonra gidonu ayarla. **sele borusunun kısalığını yazmışsın** daha uzun bir sele borusu al ve sorunu çöz sele boyunu da şöyle ayarlayacaksın. pedal saat 5 ya da 7 yönündeyken ayakların hafif kıvrımlı olacak. saat 6 yönündeyken dümdüz olmayacak. öyle ayarla.

ben de 17 yaşındayım da tek teker falan yapacağım demişsin. biraz çalışmak gerek. kendini arkaya verince bisiklet elinden kayıp gidiyor mu? yani yere mi iniyorsun? eğer öyleyse sıkıntı yok bisikletin önünü kaldırabilirsin. 1. aşamayı geçtin.

2.aşama ise arka freni ayarlamak. hani elinden kayıp gidiyordu ya. arka frene basarsan elinden kaymaz sen de yere inmezsin. ama çok basarsan bisiklet iner. ayarlamak gerek. tempo tutturduktan sonrasını yaparsın zaten.

son olarak kondisyonunun sağlam olması gerek bu dediklerinin tamamını yapabilmen için. istediğin kadar kaslı ya da şişman ol. kondisyonu olan şişman kondisyonsuz kaslıdan daha çok yol gidebilir bacakları ağrımadan. bu da antrenmanla olur.

• ön kaldırmanın püf noktalarından bir tanesi sele yüksekliğidir. Seleniz kadroya ne kadar yakınsa yani alçaksa ön kaldırmanız bir hayli zorlaşır. Sele yüksekliğini boyunuza göre ayarlayabilirseniz, çok iyi performanslar elde edebilirsiniz. İşaret parmağınız fren kolunda olsun. Arkaya düşer gibi olurken sıkın ki yere düşmeyin. Böyle alıştıkça daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ön kaldırırken elleriniz her zaman gergin olsun. Bükük kol ile ön kaldırmak çok zorlaşır ve eliniz ağrımasına sebeb olabilir.
  • Çift süspansiyon bisikletlerdeki orta amörtisor çok gereksizdir. Bisikleti yavaşlatmaktan başka işi yoktur. Eğer ben süspansiyon istiyorum diyorsanız, hardtail yani tek (ön amörtisör)'lü alın. Ben şuan kullanıyorum çok memnunum.
  • Senin açından düşündüğümde en mantıklısı sade ön süspansiyonlu olan senin işini görür merdivenden felan atlamayı deneme hızlı sürmeyi dene hızlı sürmek atlamaktan daha iyidir 😉

• Ayrıca hemen yapacağını düşünme yazın çalış hareketler basit değil çok çalışman lazım denge kurmak yapan arkadaşların varsa öğren

• ben ön kaldırma bunny hop stoppie down hareketlerini 1 senede öğrendim
  • tamam beyler dediklerinizi yapacam
  • Bisikletle tek teker yaparken arkaya düşeceğim zaman arka freni sıkıyorum ama yinede arkaya düşüyorum nedeni ne

• Sarp Taha savaş S kullanıcısına yanıt

ön freni sık bi de öyle dene

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.