Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: norkun

Merhaba arkadaşlar, en güncel tartışma bu başlık altında olduğu için burada sormaya karar verdim. Bisiklet olayına yeni girmeye karar verdim, o yüzden ikinci el (300-400 TL) bir bisiklet ile başlamak istiyorum. Şu an iki seçenek bulabildim. Biri Salcano NG 650 MD - 350 TL diğeri Kron XC 250 V Fren - 300 TL. İki satıcıda ürünlerin çok az kullanıldığını ve hiçbir kusuru olmadığını söylüyorlar. Bide Salcano'yu Ankarada elden görerek alabilecekken, Kron'u kargosunu karşılayarak yollayacaklar. Sizce model bazında hangisini seçmeliyim, yada tavsiye edebileceğiniz başka herhangi bir alternatif var mıdır? Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim, iyi bayramlar.

Size de merhaba.
    Elden almak her zaman en iyi alış-veriş yöntemidir. Görerek ve test ederek almak size tavsiyemdir. Çünkü fotoğraflar bazen yanıltıcı olabiliyor.

• Hocam yaş kaçtı ?
  • Peki iki bisikleti bahsettiğim fiyatlar üzerinden aynı kondisyonda olduklarını varsayarak karşılaştırmak istesek, hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Peki iki bisikleti bahsettiğim fiyatlar üzerinden aynı kondisyonda olduklarını varsayarak karşılaştırmak istesek, hangisini önerirsiniz?

Eşit fiyatta olsalardı eğer Kron XC250'yi seçerdim. Çünkü XC250, NG650'ye göre bir tık daha üstün bir bisiklet.

Özellik olarak hemen hemen aynı özellikteler yalnız Kron XC250'nin arka vites arttırıcısı diğerinin arttırıcından daha yeni.

Bir de kadro bakımından XC250'de 7005 kadro kullanılmış NG650'de 6061 kadro kullanılmış. Bu sayılar rastgele verilmemiştir. Bunlar kadronun özelliğini belirtir. 7005 kadrolar 6061'lere göre daha serttir ve daha ağırdır. 6061'ler esnektir darbeyi emer. Bu biraz kullanıcının seçimine kalmış.

Yukarıda eşit fiyatta olsalardı XC250'yi seçerdim dedim. Yalnız aralarında liste fiyatlarına göre 111 TL'lik bir fark var. Akla ilk değer mi sorusu geliyor. Ben bu soruya değmez cevabını verip NG650 aldım. Çoğu kişinin NG650'yi seçmesi ekonomik nedenlerden dolayıdır diye düşünüyorum.

• Bilgilendirme için teşekkür ederim. Peki kredi kartına girip sıfır bir bisiklet almak istesem 700-800 TL 'ye alabileceğim en iyi bisiklet öneriniz nedir? Kron,Sedona, Carrera, Salcano? Bide genel itibariyle mekanik disk tavsiye edilmiyor, o yüzden V disk düşünüyorum ama hidrolik diskler arada ki fiyat farkını hak eder mi sizce?
  • quote:

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Peki kredi kartına girip sıfır bir bisiklet almak istesem 700-800 TL 'ye alabileceğim en iyi bisiklet öneriniz nedir? Kron,Sedona, Carrera, Salcano? Bide genel itibariyle mekanik disk tavsiye edilmiyor, o yüzden V disk düşünüyorum ama hidrolik diskler arada ki fiyat farkını hak eder mi sizce?

Sedona Borla modelini tavsiye ederim. Büyükada'ya hiç gittiniz mi bilmiyorum gittiyseniz dikkatinizi çekmiştir genel olarak bisikletler Sedona Borla'dır.
  • Genel olarak Sedona'ları hep Kron'lardan bir tık olarak yorumluyorlar. Sanırım Sedona'yı Kron ve Salcano'nun yerine seçmekte fayda var. (Aynı fiyat aralığı için diyorum) İkinci el olarak yakın fiyatlı Sedona 721 ile Whistle miwok 1160 d buldum (750-800 TL) Sizce bu bisikletler arasında nasıl bir tercih yapmak gerekir? Sanırım bunlar Salcano ve Kron xc 500 750'lerden daha üst olacaktır?
  • Merhaba hocam bu.konuyu gorunce.bu bisikleti biraz arastirdim acikcasi.goze.hitap ediyor :)

bende aslina.bakilirsa iyi bir araba kullanicisiyim.ve trekkingciyim :) honda.civic 97 "1.4

fakat artik.bu arabayi satmis durumdayim.ve spora artik.daha cok.onem.veriyorum. ve 500 tl butceyle (Mountain bike) MTB dedigimiz dag bisikletlerinden ariyorum.verebilecegim.en.yuksek rakam maximum 500 egitim.yonunden ihtiyaclarim.var 2 senedir.universite tutturamadim ozel hocalara cok.para yatirdim.olmadi bir turlu ist universitesi avcilar kampusu bilg. muhendiligi ama bu sene kismetse tutturacagim. ve kafami dagitmak ve bisiklet surmekten zevk aldigim.icin 500 tl butceyle bir bisiklete ihtiyacim var... yaklasik 70 kiloyum ve 22 yasindayim....

EDIT:mobildeyim ve telefonumun.klavyesinden nefret ediyorum ( lg optimus l5 )

sizin.bisiklet bu.fiyat araliginda.alinirmi ? siz.memnunmusunuz ? ve ng 650 i istanbul kucukcekmece civarinda.bulabilirmiyim ? Yada bu civarlarda nerde.bulurum ?

bisijlet hakkinda.pek.bilgim.yoktur yardim edin :)

Noktape sorularim sizedir...

diger arkadaslardanda yardim.bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Genel olarak Sedona'ları hep Kron'lardan bir tık olarak yorumluyorlar. Sanırım Sedona'yı Kron ve Salcano'nun yerine seçmekte fayda var. (Aynı fiyat aralığı için diyorum) İkinci el olarak yakın fiyatlı Sedona 721 ile Whistle miwok 1160 d buldum (750-800 TL) Sizce bu bisikletler arasında nasıl bir tercih yapmak gerekir? Sanırım bunlar Salcano ve Kron xc 500 750'lerden daha üst olacaktır?

Miwok 1160D de deore set bulunduğu için bu bisikleti alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

Merhaba hocam bu.konuyu gorunce.bu bisikleti biraz arastirdim acikcasi.goze.hitap ediyor :)

bende aslina.bakilirsa iyi bir araba kullanicisiyim.ve trekkingciyim :) honda.civic 97 "1.4

fakat artik.bu arabayi satmis durumdayim.ve spora artik.daha cok.onem.veriyorum. ve 500 tl butceyle (Mountain bike) MTB dedigimiz dag bisikletlerinden ariyorum.verebilecegim.en.yuksek rakam maximum 500 egitim.yonunden ihtiyaclarim.var 2 senedir.universite tutturamadim ozel hocalara cok.para yatirdim.olmadi bir turlu ist universitesi avcilar kampusu bilg. muhendiligi ama bu sene kismetse tutturacagim. ve kafami dagitmak ve bisiklet surmekten zevk aldigim.icin 500 tl butceyle bir bisiklete ihtiyacim var... yaklasik 70 kiloyum ve 22 yasindayim....

EDIT:mobildeyim ve telefonumun.klavyesinden nefret ediyorum ( lg optimus l5 )

sizin.bisiklet bu.fiyat araliginda.alinirmi ? siz.memnunmusunuz ? ve ng 650 i istanbul kucukcekmece civarinda.bulabilirmiyim ? Yada bu civarlarda nerde.bulurum ?

bisijlet hakkinda.pek.bilgim.yoktur yardim edin :)

Noktape sorularim sizedir...

diger arkadaslardanda yardim.bekliyorum.

500 TL bütçeye alabileceğin bir bisiklettir. Sirkeci'deki Yurt Bisiklet'ten almanı tavsiye ederim en uygun fiyatı orası veriyor. Ben bisikletten memnunum. Geçen ay Yunanistan'a kadar gittik. Git gel yaklaşık 550 km tuttu. Lastik patlağı dışında hiçbir sorun yaşamadım.

• Hafta sonu Marmaris Karya Sahilleri Bisiklet Turundaydım, çok eğlendim. İlk turumdu ve yeni arkadaşlıklar edinmek için çok iyi oldu..
    4 gün boyunca 192 katılımcı ,ile
    243 km katedilen yol
    56 km toprak yol
    26 mil denizde geçilen yol
    3850 mt irtifa kazancı
    242 çadır kurulumu
    92 damacana su
    820 adet izotonik içecek
    34 kazan yemek
    320 ekmek
    8 ucuz atlatılan kaza
    7 kullanılan motorlu destek aracı
    2200 km araçların katettiği toplam yol alınmış.

Bisikletim turda arka rubleyi shimano megarange ile değiştirmeme rağmen diğer bir çok bisikletten ağır kaldı..
    Sonuçta tüm rampaları çıktım ama birde bana sorun..:)
    Turdaki bir trek bayisinin yorumu ortadaki göbeğin eski olduğu monoblok rulmanlı bir göbek takılması ve ortadaki dişlilerin daha küçükleri ile değiştirilmesi gerektiğiydi.
    O Marmarisin virajlı rampalarını inerken üstüne daha iyi bir bisiklet yok :)) Ama çıkarken ''Ankaranın Dikmeni, bir daha gelirsem öp beni'' durumları oluyor. :)))
    yokuş inerken 64km/h en yüksek hızımdı ve gerçekten büyük zevkti..

• ......
  • .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lokosit -- 2 Kasım 2013; 15:26:46 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lokosit -- 2 Kasım 2013; 15:28:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

Hafta sonu Marmaris Karya Sahilleri Bisiklet Turundaydım, çok eğlendim. İlk turumdu ve yeni arkadaşlıklar edinmek için çok iyi oldu..
    243 km katedilen yol
    56 km toprak yol
    3850 mt irtifa kazancı
    242 çadır kurulumu
    92 damacana su
    820 adet izotonik içecek
    34 kazan yemek
    320 ekmek
    8 ucuz atlatılan kaza

Bisikletim turda arka rubleyi shimano megarange ile değiştirmeme rağmen diğer bir çok bisikletten ağır kaldı..
    Turdaki bir trek bayisinin yorumu ortadaki göbeğin eski olduğu monoblok rulmanlı bir göbek takılması ve ortadaki dişlilerin daha küçükleri ile değiştirilmesi gerektiğiydi.
    O Marmarisin virajlı rampalarını inerken üstüne daha iyi bir bisiklet yok :)) Ama çıkarken ''Ankaranın Dikmeni, bir daha gelirsem öp beni'' durumları oluyor. :)))

MTB bisiklet sürmeyi ben hayatımıza benzetiyorum. İnişli çıkışlı..

Dün bisikletime ilk parça değişimini yaptım. Orta göbeği rulmanlıya çevirdim. İşçilik dahil 40TL'ye mal oldu bana. Bakırköy Metin Bisiklet'te değiştirdim. Gözle görülür bir biçimde değişme oldu akıcılığında.

Fotoğraflarınıza bakılırsa eğlenmiş gibi duruyorsunuz. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

Hafta sonu Marmaris Karya Sahilleri Bisiklet Turundaydım, çok eğlendim. İlk turumdu ve yeni arkadaşlıklar edinmek için çok iyi oldu..
    243 km katedilen yol
    56 km toprak yol
    3850 mt irtifa kazancı
    242 çadır kurulumu
    92 damacana su
    820 adet izotonik içecek
    34 kazan yemek
    320 ekmek
    8 ucuz atlatılan kaza

Dün bisikletime ilk parça değişimini yaptım. Orta göbeği rulmanlıya çevirdim. İşçilik dahil 40TL'ye mal oldu bana. Bakırköy Metin Bisiklet'te değiştirdim. Gözle görülür bir biçimde değişme oldu akıcılığında.

Yorgunluğa rağmen yeni dostlar edinmek ve spor yapmak hakikaten eğlenceliydi. Kamp hayatı, 4 gün çadırda sırtıma taşlar bata bata uyumak bile koymadı..:))

Turdaki arkadaşların önerisi bu bisiklete modifikasyon yapmamam yönünde oldu.. Yeni bir bisiklet almamı önerdiler. Bende bisikletimi seviyorum değiştirmek istemiyorum. Bir dahaki tura katılmadan önce aynakol dişlileri ve orta göbeği değiştireceğim..
    Senin önerin nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lokosit -- 3 Kasım 2013; 18:57:54 >

• quote:

quote:

243 km katedilen yol
    56 km toprak yol
    3850 mt irtifa kazancı
    242 çadır kurulumu
    92 damacana su
    820 adet izotonik içecek
    34 kazan yemek
    320 ekmek
    8 ucuz atlatılan kaza

Bana 65 lira dediler geçen gün.

• Parçanın fiyatı 35 TL idi 15TL işçilik istedi 50TL dedi toplamda. Ben biraz daha inmesini ısrar edince 40TL de anlaştık.
  • quote:

Parçanın fiyatı 35 TL idi 15TL işçilik istedi 50TL dedi toplamda. Ben biraz daha inmesini ısrar edince 40TL de anlaştık.

Parçanın tam olarak modeli nedir?
  • Açıkçası ben de parça değişimine karşı olanlardanım. Orta göbek bilyeleri dağıldığı için değiştirmek zorunda kaldım. 40TL'ye mal oldu. Arka tekerinde göbeğinde sıkıntı var elimle sarstığımda teker yaklaşık yarım santim oynuyor sağa sola. Onun fiyatını sordum 32telli shimano rulmanlı göbek işçilikle beraber 75TL dedi. Değiştirmeye başladığınızda arkası kesilmiyor. En iyisi bu vaziyet kullanıp ileride daha üst model bisiklete geçmek.

Bir de sayfayı takip edenlere not düşeyim: Konuyu açtığımdan bu yana 6500 kmyi devirdim. Şuana kadar bisikletin sadece göbek sıkıntısı oldu.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.