Şimdi Ara

Birazdan Derse Gireceğim Soruları Alayım (İkinci Öğretim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet gençler birazdan derse gireceğim, yaklaşık 3 saat falan sürecek. Sabah da 7.45 de kalkıp birinci öğretimlerle başka bir derse girmiştim baya da uykum geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bölüm?

• daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    Makina mühendisliği

• İ.ö ler zor mu gerçekten denildiği kadar?

• Harça taptığınız dogru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil Chuck -- 4 Mart 2015; 19:34:04 >
  • İkinci öğretim neden sabaha göre zor olsun ki anlamadım hocam? Aynı ders aynı hoca sadece saati değişik ama şu var sınavlarda not ortalaması birinci öğretime göre yüksek olur genellikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: muzafferkocak

İkinci öğretim neden sabaha göre zor olsun ki anlamadım hocam? Aynı ders aynı hoca sadece saati değişik ama şu var sınavlarda not ortalaması birinci öğretime göre yüksek olur genellikle.

Hayır yani akşamları ders dinlemek zor olmuyor mu diye sormuştum. Tam böyle kafa dağıtcak zamanlarda ders oluyor çünkü ama tabi sabah kalkınca yetişcek bi yerinin olmaması yavaşça kahvaltı yapmak falan da çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 4 Mart 2015; 19:36:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evil Chuck

Harça taptığınız dogru mu?

Her dönem 765 tl yatırıyorum 6 yıldır okuyorum, yeni yasayı duyduysan alttaki derslere göre bu ücret artıyordu nitekim arttı da birinci dönem 1300tl harca ek ücret yatırdım. Onu geri iade edecekler onu bekliyorum

• Makine mühendisliği eskisi kadar revançta değil. Artık yavaştan işsizlerin dolacağı bir meslek elektronik elektrik daha mantıklı şimdi. Tabi tıp 1 asırda geçse bu ülkede hala işçi alacaktır.

• 200 puan yapan mühendis oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan.

quote:

İkinci öğretim neden sabaha göre zor olsun ki anlamadım hocam? Aynı ders aynı hoca sadece saati değişik ama şu var sınavlarda not ortalaması birinci öğretime göre yüksek olur genellikle.

Hayır yani akşamları ders dinlemek zor olmuyor mu diye sormuştum. Tam böyle kafa dağıtcak zamanlarda ders oluyor çünkü ama tabi sabah kalkınca yetişcek bi yerinin olmaması yavaşça kahvaltı yapmak falan da çok güzel

Hocam genelde sabah 7-8 arası kalkarım, alttaki derslere sabahtan girerim akşam ders varsa o saate kadar kütüphaneye gider internette takılırım boşuna tekrar eve git gel yapsam yaktığım benzine yazık, ders yoksa gündüz işlerimi yaparım hiç işim yoksa kahvaltımı yapar dışarı çıkarım, gazetemi alıp kahve içmeye giderim :) Uyku düzenini iyi oturtursan zor olmaz hocam kısaca

• Kanka bari bu sene derslerine biraz kasda alttan ders kalmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy0611

Makine mühendisliği eskisi kadar revançta değil. Artık yavaştan işsizlerin dolacağı bir meslek elektronik elektrik daha mantıklı şimdi. Tabi tıp 1 asırda geçse bu ülkede hala işçi alacaktır.

Catia, solidworks, autocad, ansys biliyorum sertifikalarım var. Stajımı fiatta (italyada) yaptım almanca ve ingilizceyi de iyi derecede biliyorum. Gövde gösterisi gibi oldu ama yapcak bişey yok. Konu zaten makina mühendisliğinin iyi yada kötü olması değil çarptırmayın

Edit: Mekanik varolduğu sürece ki olacak, her zaman makinacıya ihtiyaç olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzafferkocak -- 4 Mart 2015; 19:57:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asami Zdrenka

Kanka bari bu sene derslerine biraz kasda alttan ders kalmasın.

Aynen hocam bu sene bitiyor aksilik çıkmazsa zaten akışkanlar mekaniği termodinamik makina elemanları gibi dersleri verdim eften püften dersleri bilinçli olarak bırakıp gezip tozdum. Dediğim gibi aksilik çıkmazsa temmuzda mezunum

• quote:

Orijinalden alıntı: Galdan Han

200 puan yapan mühendis oluyor.

340 yapmıştım (yeni sistem değil eksi öss de)

• Ders başladı bu arada saat 10 buçuk gibi biter 1 mola vereceğiz molada çay sigara fix olur

• abi bende anadolu teknik liside okuyorum makina bölümüyüm. hem sayısal dersleri görüyoruz hem teknik resim hemde atölye dersi. autocad solidworks öğrendik iyi derecede kullanabiliyoruz. sence ünide okumalımıyım bu bölümü. aklıma pek yatmadı çünkü mühendis işsizler çok var diyolar bende mezun olupta mühendis olamazsam kafayı yerim. açıkçası başka bölüme yöneldim şu aralar. lise 3 üm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Galdan Han

200 puan yapan mühendis oluyor.

340 yapmıştım (yeni sistem değil eksi öss de)

O zaman mezun olman gerekliydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: R-John

abi bende anadolu teknik liside okuyorum makina bölümüyüm. hem sayısal dersleri görüyoruz hem teknik resim hemde atölye dersi. autocad solidworks öğrendik iyi derecede kullanabiliyoruz. sence ünide okumalımıyım bu bölümü. aklıma pek yatmadı çünkü mühendis işsizler çok var diyolar bende mezun olupta mühendis olamazsam kafayı yerim. açıkçası başka bölüme yöneldim şu aralar. lise 3 üm

Bak ben çocukluktan beri içten yanmalı motorlara hastayım. 6 yaşındayken model arabam vardı söküp rektifiye yapardım. Lisedeyken haftasonları sanayide üst kapak taşlayıp piston ve biyel değiştirirdim 2005 de liseden mezun oldum ama tembellik yüzünden 2009 da üniversiteye girdim. Bu işin bilimini okumak için 4 sene sınava çalışıp kazandım, bu 4 yılda üniversiteye hazırlanmanın yanında program ve dil de öğrendim. Ben girdiğimde 4. sınıf adamlara projelerinde yardım ediyordum onlarda beni derslere çalıştırıyordu. Her meslekte işsiz var tıpda iş garanti diyen adamlara bakma adamların hayatı okumakla geçiyor 6 yıl okuyorsun ardından uzmanlığı kazanabilirsen uzmanlık okuyorsun. Ondan sonrada iş bitmiyor. Mezun olduğunda diploma hepimizde olacak ama bunun yanında iyi referansların yoksa dil yoksa program yoksa her meskekte işsiz olursun. Okuyabileceksen oku ama iyi araştır kaldıramayıp bırakan çok.

• bende dediginiz gibi kaldiramamaktan korkuyorum. yazın 1 ay staj yapıyoruz bu dönemde makine mühendisleriyle bu konuyu iyice konuşucam kesin kararımı ozaman veriririm. çok sağolun :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.