Şimdi Ara

Binilecek Araba Aylık Kazancınızın Kaç Katı Olmalı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
9.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

Orijinalden alıntı: fmx

Bence arabanın fiyatını max 4-5 senede ödeyebilmeli.

Örneğin 2500 TL geliri olan biri , ayda 1000 TL araba taksidi ödeyebiliyorsa 50 - 60 bin TL lik araba alabilir.

işin içine faiz de girince hiç te öyle olmuyo

Ben kabaca fiyat çıkardım , elbette faizle ciddi oranda artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: This Time

Herkesin düşüncesi farklıdır.

Evimize aylık giren ücret 5.000 + üzeri.

Şuan Sıfır almış olduğumuz Hyundai Elantra 2011 aracımız var. Aracı 45.000 TL'ye aldık.

Önümüzdeki sene allah nasip ederse Sıfır C180 , 3.20d , Audi A4 yada Yeni VW Passat CC düşünüyoruz.

Bu almayı düşündüğümüz araçların hepsi 100.000 TL üzeri araçlar.Aylık ödemesi ne olur derseniz 3.000 tl civarı tahmin ediyorum belki daha da az olur.

Şahsen 60 ay vade alıp 50.000 tl lik arabaya bineceğime daha çok borç yaparım 120 ay da örneğin 3.20d 2012'ye binerim.

Benim yaşam stilim ve mantığım

"Hayat bu hacı yaşa gitsin başlarım parasına puluna.

ne nokia sı? git iphone kullan.ne ucuz arabalar ? git en az 150.000 tl lik araba kullan.dünyaya bir kere geliyosun harca gitsin"

Budur

• quote:

Orijinalden alıntı: yoktur

quote:

Orijinalden alıntı: eldenayriyim

Bizimki 55 katı.

Subaru mu?

Aslında 2. el olarak düşündüm şu anki fiyatı söyledim Sıfır alacak olursak 100 katı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Chrysler crossfire alıyorum aylık gelirim yok

• 1500 TL gelirim var Skoda Octavia var 20 Bin TL :) Yaş 18
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

quote:

Orijinalden alıntı: senninmod

quote:

Orijinalden alıntı: yigidoooo

quote:

Orijinalden alıntı: Ghost Buster

10 kati falan olabilir tahminimce.

hocam bizim eve ayda toplam 3 bin tl geliyor. arabamız ford c max .70 .000 tl bizde bi gariplik mi var

Asil gariplik bizde 30.000 giriyor eve annemin bindigi araba 99 model opel :S

böyle böyle zengin olunuyor

Anlamadim gitti hatirlarim ticaretle ugrasmadan oncede ayniydi yasamimiz suandada ayni :D tamam haksizlik etmemek lazim gene refah seviyemiz artti ama bisi degismedi :D

• 3000 küsur para giriyor eve. Araba 96 model L300
  • Bizim eve 10.000den fazla para giriyor ama bindiğimiz aracın fiyatı 9.000 TL

Evet kabul ediyorum biraz cimriyizdir

• quote:

Orijinalden alıntı: yigidoooo

quote:

Orijinalden alıntı: Ghost Buster

10 kati falan olabilir tahminimce.

hocam bizim eve ayda toplam 3 bin tl geliyor. arabamız ford c max .70 .000 tl bizde bi gariplik mi var

aslında arkadaşın dediğine katılıyorum.

eve 3 yada 5.000 tl gelmesi değilde, 5.000 giren eve aylık max 3.000 tl masrafı geçirmeyip kalan 2.000 i kenara atmak daha uygun görüyorum. En azından benim görüşüm bu şekilde.

büyüklerimizden bizlere imkan dahilinde birşeyler kalıyor ama biz üstüne yatmayıp kendi geleceğimiz ve ailemize katılacak yeni bireyler içinde birşeyler yapmalıyız, yanlış yola sapmadan Allah'ın bizler için uygun gördüğünü hep daha ileriye taşımalıyız.

Müsriflik yapmadan daha rahat bir yaşam yaşayalım.

• 3000 kusur para giriyor evimize 23bin tl lik ford fusiona biniyoruz 2005 model 2007 de aldik 40 bin tl lik araba da alabilirdik fakat ne gerek var?

• şundan alıcam Üni'ye başladığımda Allah kısmet ederse;

Binilecek Araba Aylık Kazancınızın Kaç Katı Olmalı?
  • bizim eve 30 bin tl para girse herkes kendine ayrı ayrı araba alırdı bence kendine bir araba aldırsen ben olsam aldırırdım .
  • Gelır 15bın-20bın bındıgımız araba cıvıc-corsa fakırız bız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 30 Temmuz 2012; 2:06:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eldenayriyim

Bizimki 55 katı.

Ne aldınız aceba ?
  • Alabileceğiniz en iyi evi, binebileceğiniz en ucuz arabayı alın.

Bazısının binebileceği en ucuz araba spring'dir, bazısının focus, bazısının da bmw'dir.
    Ama gelirinize ve giderinize uygun bir arabaya binin.
    Arabaya yatırım özelliği kazandıracak kadar para bağlamayın, dayanıklı tüketim aracı olarak görebilmek lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şuan Sıfır almış olduğumuz Hyundai Elantra 2011 aracımız var. Aracı 45.000 TL'ye aldık.

Önümüzdeki sene allah nasip ederse Sıfır C180 , 3.20d , Audi A4 yada Yeni VW Passat CC düşünüyoruz.

Bu almayı düşündüğümüz araçların hepsi 100.000 TL üzeri araçlar.Aylık ödemesi ne olur derseniz 3.000 tl civarı tahmin ediyorum belki daha da az olur.

Şahsen 60 ay vade alıp 50.000 tl lik arabaya bineceğime daha çok borç yaparım 120 ay da örneğin 3.20d 2012'ye binerim.

ne nokia sı? git iphone kullan.ne ucuz arabalar ? git en az 150.000 tl lik araba kullan.dünyaya bir kere geliyosun harca gitsin"

Senin aklını

• aylık gelirimin 17 katı arabam...ama işte şu nokta giriyior ortaya mal varlığı, aylık gelirimden 1 lira bile vermeden aldım arabayı...millet 3-4 bin TL aylık gelirle gitmiş 50-60 bin TL lik araba almış, böyle böyle borçlanıyor millet işte, gidip 15-20 binlik temiz bir arabayıda hiç rahatsız olmadan alabilirlerdi aksine...
  • benimki 2 katı.

• quote:

yakında batarsınız.

• quote:

iyi kafa yapmışsın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.