Şimdi Ara

Bina içi kablo yenilemeye gerek varmı? Çekilir dert değil. Hat değerleri içerir. HELP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Ay kadar vodafone net kullandım, dayanamadım kapattırdım neyse ttnete geçtim Durum düzelmedi olay şöyle;

Hergün akşam saatlerinde 18:00 den gece yarılarına kadar internet hızı 1 mbps ye kadar düşüyor (1-3 mbps). Tarifem 16 mbps ye kadar adsl. Defalarca arıza kaydı, btk kaydı vs. bıraktım ama her seferinde farklı bir bahaneyle karşılaştım. (Santrale uzaksın, bilgisayarın bozuk, modemin bozuk vs.) Modemi yeni aldım tp-link 8961. Durum farklı cihazlarda da aynı. Ama kimsenin internet kullanmadığı bir saatte girersem sorun yaşamıyorum. Bina içi kabloları yeniletebilirim elit (?) hizmeti varmış ttnetin ama sorun düzelmezse sıkıntı para boşa gider zaten kiracıyım. Yenilersem düzelir mi? Kafayı yiyecem artık.
    Hat değerleri aşağıda. Cevaplar için teşekküler şimdiden

Bina içi kablo yenilemeye gerek varmı? Çekilir dert değil. Hat değerleri içerir. HELP Bina içi kablo yenilemeye gerek varmı? Çekilir dert değil. Hat değerleri içerir. HELP Bina içi kablo yenilemeye gerek varmı? Çekilir dert değil. Hat değerleri içerir. HELP

•  Bina içi kablo yenilemeye gerek varmı? Çekilir dert değil. Hat değerleri içerir. HELP

hat zayıflaması bende daha fazla
    8mbıte sınırlamıslardı
    onu 10mbıt olarak degıstırdım

sende hat zayıflaması daha az buda ıyı

farklı bır sorun var yanı 10mbıte kadar rahat alırsın
    kı senın hattını 8 e kılıtlemısler
    ama bu degıldırkı 1 mbps hat alacaksın
    dedıgım gıbı farklı bır sorun var
    kablo yanı hat ıle alakalı oldugunu dusunmuyorum
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    Evet Serverları mı kaldırmıyor artık nedir. İstanbul sefaköyde oturuyorum. Fiberde yok. Ttnetide kapatacam bu gidişle
  • http://speedof.me/

asagıda sagda start test var bır deneyın

ttnet ı kapatıp ne yapacan baska alternatıf yoksa

superonlıne alsan ne fayda gene aynı altyapı
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    Sonuç böyle
     Bina içi kablo yenilemeye gerek varmı? Çekilir dert değil. Hat değerleri içerir. HELP
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyinthesky23

Evet Serverları mı kaldırmıyor artık nedir. İstanbul sefaköyde oturuyorum. Fiberde yok. Ttnetide kapatacam bu gidişle

İmkanın varsa Superonline'a ya da Uydunet'e geç kurtul
  • Şu an size verilen sinyal 8 mbit, yani 16 mbit tarifedesiniz ama maalesef sinyal 8 için uygun. Aslında zayıflama değerleriniz çok kötü değil, santrale öyle aşırı bir uzaklık olduğunu düşünmüyorum, kablolar ile oynanırsa iyileşme olabilir ama snr değerlerinizde düşük bu da bölgedeki kullanıcı sayısının çokluğuna işaret yani altyapısal sıkıntıda var gibi, internet kullanımının en yoğun olduğu zamanlar 6-7 sonrasıdır, kullanım arttıkça sinyal gücü düşer bu da bağlantı stabilitesini bozabilir. Siz yinede kablo çektirin, kablo için telekoma ttnet e bağımlı değilsiniz, iş bilen bir elektrçi çağırın, eğer ankastre üzerinde hattınızın yeri çok karışık değilse kolay tespit edilebilecek durumdaysa ordan cat6 ile sıfırdan bir kablo çeker evinize kadar çok bir maliyette çıkmaz ancak söylediğim gibi kablo mucize değişmeler yaratmayacak gibi duruyor, bölgenizde altyapısal yetersizlikte var.

• Ben de 24 mbit fiber bağlattım. Fiber kapıya kadar gelen bağlantı türünden. Tilgin modem verdiler. 1+1 ev. Modemle şu an oturduğum yer arasında 5-10 metre var ve wifi 3 üzerinden 2 çekiyor telefonda.

Tv'nin arkasında telefon girişi vardı. Elektrikçiye ethernet dönüşümü yaptırdım. Digiturk uydu alıcısına ethernet ile bağlantı yaptım.

Bu bilgiler doğrultusunda;

Ethernet ile uyduya bağlı receiverda hız testi yapınca 10mbit çıkıyor.

Diğer tüm cihazlarda (laptop, ipad, ipod, iphone) speedtest ve yukarıda arkadaşın paylaştığı sitede hız ölçümünü wifi ile yaptığımda download 21 mbit, upload 2 küsür mbit çıkıyor.

Ethernet ile bağlı uydu alıcısında düşük çıkmasını anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Ben de 24 mbit fiber bağlattım. Fiber kapıya kadar gelen bağlantı türünden. Tilgin modem verdiler. 1+1 ev. Modemle şu an oturduğum yer arasında 5-10 metre var ve wifi 3 üzerinden 2 çekiyor telefonda.

Tv'nin arkasında telefon girişi vardı. Elektrikçiye ethernet dönüşümü yaptırdım. Digiturk uydu alıcısına ethernet ile bağlantı yaptım.

Diğer tüm cihazlarda (laptop, ipad, ipod, iphone) speedtest ve yukarıda arkadaşın paylaştığı sitede hız ölçümünü wifi ile yaptığımda download 21 mbit, upload 2 küsür mbit çıkıyor.

uydu alıcının verı yazma hızı okadardır
    yaaa ısterse 100mbps olsun netınız
    kullandıgınız cıhazın hızı 1mbps ıse
    sızın alacagınız hız 1mbps tır

• quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Ben de 24 mbit fiber bağlattım. Fiber kapıya kadar gelen bağlantı türünden. Tilgin modem verdiler. 1+1 ev. Modemle şu an oturduğum yer arasında 5-10 metre var ve wifi 3 üzerinden 2 çekiyor telefonda.

uydu alıcının verı yazma hızı okadardır
    yaaa ısterse 100mbps olsun netınız
    kullandıgınız cıhazın hızı 1mbps ıse
    sızın alacagınız hız 1mbps tır

Anladım hocam teşekkür ederim. Bende eski bir ethernet kablosu vardı. Onu çıkarıp tilgin ile gelen ethernet kablosunu taktım yine hız değişmedi.

Yüzde yüz sizin dediğiniz gibi. Uydu alıcısı geçmiş yayınları o hızla hd olarak tekrar izlememe izin veriyor. Hiçbir şekilde bir takılma yok. Ama durumu merak etmiştim.

Tekrar çok teşekkür ederim.

• Snr düşük zayıflama fena sayılmaz arıza kaydı bırakın ankastreden ölçüm yapsınlar.

• gündüz saatlerinde kablosuz ağdan modemden 10 metre uzakta hız testi yapınca da sonuç böyle
  • Şuan hattına tanımlanan hızı alıyorsun zaten onda sıkıntı yok 16 mbiti almaz bu hat üst mesajda yazdığımı uygulayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

quote:

İmkanın varsa Superonline'a ya da Uydunet'e geç kurtul

Uydunet olsaydı hiç ttnet fln bağlatmazdım ama binada altyapısı yok superonlinenın da çok büyük farkı olduğunu düşünmüyorm açıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

Snr düşük zayıflama fena sayılmaz arıza kaydı bırakın ankastreden ölçüm yapsınlar.

Arıza kaydı 10-20 kere bırakmışmdır ankastre size ait dendi, ttnetin elit hizmetine de hiç güvenmiyorm hiç bakmadan orda da arıza var şurda da var diyorlarmış, İyi bi elektrikçi arıyacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Şu an size verilen sinyal 8 mbit, yani 16 mbit tarifedesiniz ama maalesef sinyal 8 için uygun. Aslında zayıflama değerleriniz çok kötü değil, santrale öyle aşırı bir uzaklık olduğunu düşünmüyorum, kablolar ile oynanırsa iyileşme olabilir ama snr değerlerinizde düşük bu da bölgedeki kullanıcı sayısının çokluğuna işaret yani altyapısal sıkıntıda var gibi, internet kullanımının en yoğun olduğu zamanlar 6-7 sonrasıdır, kullanım arttıkça sinyal gücü düşer bu da bağlantı stabilitesini bozabilir. Siz yinede kablo çektirin, kablo için telekoma ttnet e bağımlı değilsiniz, iş bilen bir elektrçi çağırın, eğer ankastre üzerinde hattınızın yeri çok karışık değilse kolay tespit edilebilecek durumdaysa ordan cat6 ile sıfırdan bir kablo çeker evinize kadar çok bir maliyette çıkmaz ancak söylediğim gibi kablo mucize değişmeler yaratmayacak gibi duruyor, bölgenizde altyapısal yetersizlikte var.

Altyapı bakım ve onarımı için turk telekom müdürlüğüne dilekçe versem bi sonuç alır mıyım acaba?

• Elektrikçinin ölçüm cihazı yok müdürlüğe gidin telekomun oradan baksınlar hat durumuna ne gözüküyor diye.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Şu an size verilen sinyal 8 mbit, yani 16 mbit tarifedesiniz ama maalesef sinyal 8 için uygun. Aslında zayıflama değerleriniz çok kötü değil, santrale öyle aşırı bir uzaklık olduğunu düşünmüyorum, kablolar ile oynanırsa iyileşme olabilir ama snr değerlerinizde düşük bu da bölgedeki kullanıcı sayısının çokluğuna işaret yani altyapısal sıkıntıda var gibi, internet kullanımının en yoğun olduğu zamanlar 6-7 sonrasıdır, kullanım arttıkça sinyal gücü düşer bu da bağlantı stabilitesini bozabilir. Siz yinede kablo çektirin, kablo için telekoma ttnet e bağımlı değilsiniz, iş bilen bir elektrçi çağırın, eğer ankastre üzerinde hattınızın yeri çok karışık değilse kolay tespit edilebilecek durumdaysa ordan cat6 ile sıfırdan bir kablo çeker evinize kadar çok bir maliyette çıkmaz ancak söylediğim gibi kablo mucize değişmeler yaratmayacak gibi duruyor, bölgenizde altyapısal yetersizlikte var.

Altyapı bakım ve onarımı için turk telekom müdürlüğüne dilekçe versem bi sonuç alır mıyım acaba?

Maalesef dilekçe ile altyapısal çalışma yapılmıyor, planlamalarında varsa yaparlar yoksa beklemek zorundasınız.

• Binaniz cok yasli ise kesinlikle deneyin.

Hatta ugrasmak istemiyorum derseniz.
    Modemi ankastreden cekeceginiz 1+2 mt lik kablo ile calistirin elektrik icin uzatma kablosu lazim olacaktir.

Sonra farka bakin benim bina 20 kusur senelikti ic tesisat mundar olmustu bende direk kutudan cat 5 ile cektim hat degerleri ciddi derecede duzelmisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Binaniz cok yasli ise kesinlikle deneyin.

Hatta ugrasmak istemiyorum derseniz.
    Modemi ankastreden cekeceginiz 1+2 mt lik kablo ile calistirin elektrik icin uzatma kablosu lazim olacaktir.

Sonra farka bakin benim bina 20 kusur senelikti ic tesisat mundar olmustu bende direk kutudan cat 5 ile cektim hat degerleri ciddi derecede duzelmisti.

Bina sanırım 12 yıllık deneyecem bakalm ama pek bi iyileşme beklemiyorm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.