Şimdi Ara

Bina içi fiber kablo bağlantısı kimin sorumluluğunda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türknet sitesinde 100mbps fiber altyapi gozuktugu icin basvuru yaptim. Baglanti icin turk telekom ekiplerinin gelecegi soylendi. Ancak ankastre sorunu nedeniyle kurulum ekipleri gelmedi. Turknet binaya gelen beyaz kutudaki problemi elektrikci cagirarak halledin kuruluma gelelim diye aradi ve mesaj atti.

Su an kablolarin durumunu fotograflarda gozuken halde. Tam 3 aydir ev interneti baglatmaya calisiyorum. yasadigim yer merkezi ve yeni sayilabilecek (5yillik bina) bir yer. Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim.

Daire içi

Bodrumdaki durum

Turknet in attigi mesaj

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Guncel

• Evden ankastreye ulaşan kabloda bir sıkıntı yoksa ankastre içindeki problem sizin sorumluluğunuzda değil hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökkubbe

Evden ankastreye ulaşan kabloda bir sıkıntı yoksa ankastre içindeki problem sizin sorumluluğunuzda değil hocam.

Turknet bina beyaz kutudaki baglantiyi yapmasi icintesisatci cagirmam gerektigini soyluyor. Elektrikcide bunu yapabilecek kapasite oldugunu sanmiyorum. Bu baglantiyi telekom ekiplerinin yapmasi gerekmiyormu? Cimere sikayet dilekcesi yazdim. Gelip cozeceklerini soylediler. Ancak hic kimse gelmedi.

• beseret B kullanıcısına yanıt

Beyaz kutu dediğiniz eğer sağdaki telekomun fiber kutusuysa zaten ona sizin yada bir başkasının müdahale etme yetkisi yok telekomun bizzat yapması gerekiyor.

• Sorunun ne olduğunu öğrenin derim, ayrıca o dolaplara başkası dokunamaz, yine işletmeci yapacak yani problem ne ise.
  • turk telekom yağdırmış.

fttb,fttc,ftth,

turknet sanırım başvuruyu yanlış yaptı.

o kadar altyapı olunca karışmıştır.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Fttc Fttb Ftth hepsi var aynen ftth olarak başvuru yapılırsa sorun yok modemi gelip kuracaklar.Turknet başvuruyu her zaman yanlış yapıyor başka bir ıss deneyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

turk telekom yağdırmış.

fttb,fttc,ftth,

turknet sanırım başvuruyu yanlış yaptı.

o kadar altyapı olunca karışmıştır.

Ben anlamiyorum ftft fffb den. Tam 3 aydir internet baglamadilar. Basvuru esnasinda fiber gozuktugubicin turk telekom da turknette fiber basvurusu yapiyor. Ama 3 aydir ne gelen var ne giden. Ne yapmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ERKAL7631

Fttc Fttb Ftth hepsi var aynen ftth olarak başvuru yapılırsa sorun yok modemi gelip kuracaklar.Turknet başvuruyu her zaman yanlış yapıyor başka bir ıss deneyiniz.

Su an mobil hattim vodafone. Vodafone dan adsl yada vdsl ev interneti basvurusu yapsam gelirlermi?

• e_capkan kullanıcısına yanıt

Ne demişler,

Nerde çokluk orda ..karışıklık :)

• Bir gelişme var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Bir gelişme var mı?

donanimhaber.com/turk-telekom-3-aydir-internet-baglamadi-simdi-de-tum-altyapiyi-komple-kapatti--147636639-1

Su an turk telekom binadaki internet altyapisini tamamen kapatti. Apartmanda yeni internet aboneligi baslatmak isteyen daireler var. Fakat altyapi gozukmedigi icin kimse birsey yapamiyor. Mudurluge gittim yine lafi agizlarinda dolandirip gecistirdiler. Sozde haftaya halledeceklermis.

• beseret B kullanıcısına yanıt

Konunuzu okuyacağım.

Ne garip sorun çıkartmışlar.

Sizin apartmana hem fttb fiber hem ftth fiber nasıl çekmişlerdi? Epey önceden mi fttb apartmana kadar fiber çekmişlerdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Konunuzu okuyacağım.

Ne garip sorun çıkartmışlar.

Sizin apartmana hem fttb fiber hem ftth fiber nasıl çekmişlerdi? Epey önceden mi fttb apartmana kadar fiber çekmişlerdi?

Valla bende tam bilmiyorum. Yanlis hatirlamiyorsam yaklasik 1 yil once turk telekom dan gelip o fiber kutusunu koymus olmalilar. Ama hala aktif etmemisler galiba. Belkide kutu dolu yada arizali. Gecen hafta cimere 2. dilekceyi yazdim . Bakalim turk telekom bu sefer ne soyleyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beseret -- 31 Ocak 2021; 15:1:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.