Şimdi Ara

BİMCELL [Ana Konu] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.419
Cevap
184
Favori
1.139.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb , gsm operatörünün baz istasyonu altyapısı yeni mi , yoksa herhangi bir şirketin baz istasyonlarını mı kullanıyor durum nedir biliyor musunuz
  • Şaşırdım
  • Galiba sadece kontörlü hat satacaklar. Aile büyükleri için ideal bence. Al B.annene kullansın, alo yavrum nerdesin, geliyorum, ekmek al vb. konuşmalar için 3 aydan 3 aya yükle kafan rahat. Yoğun kullanıcılara uygun değil. Zaten hedefleri de onlar değil sanıyorum.
  • bazı arkadaşlar 49 tl demişler 10 dk önce bimdeydim sordum 39 tl dedi yeni kanunla vergi kalkmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi act02 -- 21 Mart 2012; 19:37:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nesiminki

mrb , gsm operatörünün baz istasyonu altyapısı yeni mi , yoksa herhangi bir şirketin baz istasyonlarını mı kullanıyor durum nedir biliyor musunuz

konuyu okuyun cevap içinde gizli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanthunder -- 21 Mart 2012; 19:45:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyzof
    Yalnız Avea'ya çok bağlı. Nerden anladım derseniz surdan:

Mesala internet paketlerine kayıt ve fiyatları Avea'nın internet paketlerine kayıtla aynı. (Kayıt numarası, kayıt için yazılacaklar) Ayrıca 3G'ye kayıt da Avea'nınkiyle aynı(Aynı numaraya aynı şeyi yazarak gönderiliyor.) Daha sonra verdikleri servisler aynı (arayanıbil, cağrı yönlendir, bakiye öğren, uzaktan yönlendir vsvs.), servis ücretleride aynı. Bimcell'e geçiş formu da Avea'ya geçiş formuyla aynı hatta üstünde Avea bile yazıyodu yanlış hatırlamıyosam. Yani tamamen bir sanal operatör. Avea'dan geçeceklere kolaylıklar var mesela tek bir form dolduruyolar ayrıca hatlarında para yüklü olarak alıyolar( faturasız avea dan geçişte 1 tl faturalı aveadan geçişte 19+1 tl diye duydum).

Evet Avea'ya çok bağlı. Ancak ilerisi için ne olur bilinmez.

Bugün Bim'de epey talep vardı. İnsanlar geçmese bile bu ilan nedir diye soruyordu, Bim çalışanları da sorulardan bunaldıkları için daha başlamadı, başlamadı diyerek geçiştiriyorlardı.

Bu arada Bimcell yüzünden kasalarda yoğunluk oluşmaya başladı. Bence buna bir çözüm bulmaları gerekiyor.

• Şimdi 1 Dakikası 10 Kuruşa mı Denk Geliyo Yoksa Ben İşlem Hatası mı Yapıyorum
    Paketsiz SMS Göndermek de Ucuzmuş Hea 30 Kuruş Yazıyo
  • paketsiz sms ücreti 1 kuruş olsun. Ne o öyle 30 kuruş.
    Dakika paketleri olsun. Mesela 100 dk 4 tl gibi. Bimcelden bimcele dakikası 1 kuruş olsun.
  • şuan trabzoncell den hiçbir farkı yok herşeyi aynı yani trabzoncell=bimcell
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurbe_844

şuan trabzoncell den hiçbir farkı yok herşeyi aynı yani trabzoncell=bimcell

Trabzoncell de var mı 6 saniyesi 1 kuruş olan tarife?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür54

quote:

tarifeye bakma sen altyapısı trabzoncelle aynı ona bak bir örnek verirsek şuanki türktelekomun altyapısını kullanarak internet veren ISS varya biriadsl ve smileadsl gibi bimcell de aynı (sanal operatör) yani yeni 4.Gsm değil daha hiçbir baz istasyonları yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurbe_844 -- 22 Mart 2012; 11:46:58 >

• quote:

quote:

quote:

tarifeye bakma sen altyapısı trabzoncelle aynı ona bak bir örnek verirsek şuanki türktelekomun altyapısını kullanarak internet veren ISS varya biriadsl ve smileadsl gibi bimcell de aynı (sanal operatör) yani yeni 4.Gsm değil daha hiçbir baz istasyonları yok

Altyapısının aynı olduğunu bende biliyorum tarife olarak soruyorum ben 6 saniyesi 1 kuruş olan ve yükleme şartı olmayan başka bir tarife var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür54 -- 22 Mart 2012; 12:01:18 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Altyapısının aynı olduğunu bende biliyorum tarife olarak soruyorum ben 6 saniyesi 1 kuruş olan ve yükleme şartı olmayan başka bir tarife var mı?

tamam doğrudur yok tarifeyi okumuşsunuz birde şu maddeyi okuyun isterseniz
    bimcell bilgilendirme yapmak koşulu ile tarife ve kampanyalarının fiyat ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Bu ve bunun gibi maddeler gerçek veya sanal bütün operatörlerde var.

• bimin internet sitesi açıldı
  • Neresi ucuzsa ordan kullanacaksınız. Yok sanalmış, yok aveanın altyapısını kullanıyormuş. Senin işini görüyorsa gerisi hikaye. Evde üç hat var, en az kullanılanı bimcell'e geçirip bir deneyeceğim. Beğenirsem diğer hatları da geçiririm.
  • Bimcell = Trabzoncell değil.

Turkcell gitti Almanya'da Turkcell Europe isimli operatör kurdu. Deutsche Telekom alt yapısını kullanıyor ancak santralleri, tarifeleri, müşteri hizmetleri, yurt dışı roaming bağlantıları gibi birçok konu Deutsche Telekom'dan bağımsız yürüyor.

Bimcell'in de benim anladığım yapmaya çalıştığı bu.

Taraftar hatları ise tarifeden başka bir şey değil. Taraftar hatlarının her şeyi Avea tarafından yönetilmekte. TTNet Mobile'da biraz Bimcell'e bu açıdan benziyor.

BTK kuralları ve yasalar sadece baz istasyonu kiralayarak farklı bir operatör kurma izni veriyor mu bilmiyorum ancak benim anladığım kadarıyla Bimcell'in hedefi bu. Tabi bunda ne kadar başarılı olur belirsiz.

Nasıl ki Almanya'da Turkcell Europe ile ilgili işlemleri Deutsche Telekom bayisinde yapamayıp Turkcell Europe bayisine gitmek gerekiyorsa Bimcell'de de Avea bayilerine değil Bimlere gitmek gerekiyor.

Ben bu işin sonunun hayırlı olacağını düşünüyorum. Yeni bir ihale açılırsa Bim grubu o ihaleye girip bağımsız olmak içinde gerekli lisansları alacaktır.

Bu arada ulaştırma bakanımız yeni gsm operatörleri sağlımızı olumsuz etkilemeyecek mi diye sorulan bir soruya "yeni ihaleler olacak, yeni operatörler olacak ancak yeni operatörler mevcut operatörlerin baz istasyonlarını kiralayıp kullanacak" diye bir cevap vermişti. Yani bu cevaba istinaden bence Bim grubu buna hazırlık yapıyor.

Umarım bizde de ABD'de olduğu gibi bu iş yürürlüğe girer ve bir sürü farklı operatöre sahip oluruz.

• şu başlıktaki çok yakında yazısını da kaldırın artık ya hu
  • 6 saniye 1 kuruş bence gayet iyi tarife. Ben kullanırım bunu. Numara taşıma işlemini acaba hemen halledebilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bungee20

Bakın bunu böyle dolduruyorsunuz, şunu şuraya yapıştırıyorsunuz şeklinde eğitimlerini vererek, numaramı taşıdım. Bilmeyen adam gitse geri çevirecekler. Gri sim kart hoşuma gitti.

Yeni hatlar 39 liradan satılıyor.

o anda hemen yeni hatta geçmiş oluyormuyuz. yani bimde evrakları doldurup sim kartı taktğımız anda açılıyor mu hat acaba. bide numara taşıma için bi ücret vey ekstra bi kıyak falan sözkonusu mu
  • Kısa konuşup bol bol aç kapa yapanlar için daha uygun bir tarife yok. Üstelik yükleme koşulu da yok. 6 saniyesi 1 kuruş, dakikası 10 kuruş. Daha ne olsun? Bence kullanılabilir
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.