Şimdi Ara

Bilgisayarım kablosuz alan genişleticiye bağlanmıyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar elimde linkksys wap300n cihaz var, bizim evdeki interneti komşudada iyi çeksin diye bundan aldık, gelelim sorunuma. Evde ttnetin verdiği wpa şifreli bir modem var , ben bu modemi wap300n'i kablosuz alan genişletici olarak ayarladım ve tanıttım cep telefonlarından otomatik olarak bağlanabiliyorum ( uygulamadan baktığımda hangisi iyi çekiyorsa ona bağlandığını gördüm ). Ama garip şekilde bilgisayarım hiç bir zaman wap300n'e bağlanmıyor sadece ttnet modeme bağlanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fukasaku

İyi günler arkadaşlar elimde linkksys wap300n cihaz var, bizim evdeki interneti komşudada iyi çeksin diye bundan aldık, gelelim sorunuma. Evde ttnetin verdiği wpa şifreli bir modem var , ben bu modemi wap300n'i kablosuz alan genişletici olarak ayarladım ve tanıttım cep telefonlarından otomatik olarak bağlanabiliyorum ( uygulamadan baktığımda hangisi iyi çekiyorsa ona bağlandığını gördüm ). Ama garip şekilde bilgisayarım hiç bir zaman wap300n'e bağlanmıyor sadece ttnet modeme bağlanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

ağı unutup tekrar deneyin
    üniversal repaterde iki cihaz tek ssid vardır bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

İyi günler arkadaşlar elimde linkksys wap300n cihaz var, bizim evdeki interneti komşudada iyi çeksin diye bundan aldık, gelelim sorunuma. Evde ttnetin verdiği wpa şifreli bir modem var , ben bu modemi wap300n'i kablosuz alan genişletici olarak ayarladım ve tanıttım cep telefonlarından otomatik olarak bağlanabiliyorum ( uygulamadan baktığımda hangisi iyi çekiyorsa ona bağlandığını gördüm ). Ama garip şekilde bilgisayarım hiç bir zaman wap300n'e bağlanmıyor sadece ttnet modeme bağlanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Tek isim göründüğünün farkındayım, ama dibindeki ap'ye bağlanmıyor tek çizgi çeken modeme bağlanıyor demek istediğim o, cep telefonunda uygulamayla hangisine bağlandığına bakıyorum tel otomatik hangisi iyiyse ona bağlanıyor. Yeni bir sorunda modem kapatılıp açılınca ap yeniden kurulum yapmadan çalışmıyor.

Unutup bağlanmayı en başta denemiştim zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fukasaku -- 31 Temmuz 2014; 17:07:41 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

Tek isim göründüğünün farkındayım, ama dibindeki ap'ye bağlanmıyor tek çizgi çeken modeme bağlanıyor demek istediğim o, cep telefonunda uygulamayla hangisine bağlandığına bakıyorum tel otomatik hangisi iyiyse ona bağlanıyor. Yeni bir sorunda modem kapatılıp açılınca ap yeniden kurulum yapmadan çalışmıyor.

Unutup bağlanmayı en başta denemiştim zaten :)

modemi komple kapatıp sadece ap yi bi taratın akalım görecekmi deneme amaçlı

• Görüyor
  • quote:

Görüyor

görüyorsa sorun olmaması gerek otomatik geçiş yapması lazım
    notebooku modemden kopacak seviyede uzaklaştırın bakalım ap ye bağlanacakmı
    gerçi modem nete çıkarıyorsa sorun yapacak bir durum değil
  • Hatta şöyle söyleyim em başta modem wpa şifreliydi o şekilde kurulum yaptım ve bilgisayar hiç bir şekilde ap'ye bağlanmadı ama cep telefonlarında sıkıntı çıkmadan bağlandı. Sonra modemi wep olarak şifreledi yine bağlanmadı, ancak laptopa ağı manüel olarak ekleyip güvenlik türünü paylaşılan yaptığımda bağlanıyor.
  • quote:

Hatta şöyle söyleyim em başta modem wpa şifreliydi o şekilde kurulum yaptım ve bilgisayar hiç bir şekilde ap'ye bağlanmadı ama cep telefonlarında sıkıntı çıkmadan bağlandı. Sonra modemi wep olarak şifreledi yine bağlanmadı, ancak laptopa ağı manüel olarak ekleyip güvenlik türünü paylaşılan yaptığımda bağlanıyor.

geçişten ziyade bağlantı sorunuda var gibi
    ap üstünde varsayılan ağ geçidi ve birinci dns yi modem ip verdinizmi?
    dhpc kapalımı?
  • modemde dhpc sunucu durumu aktif yazıyor , onun kapalımı olması gerekiyor , ne işe yaradığını tam bilmiyorum onun, resim ekledim aşağıdaki gibi modem ayarları
  • quote:

modemde dhpc sunucu durumu aktif yazıyor , onun kapalımı olması gerekiyor , ne işe yaradığını tam bilmiyorum onun, resim ekledim aşağıdaki gibi modem ayarları

modeme dhpc kapatırsanız nete çıkamazsınız
    dediğim ayarlar ap üstünde olacak

• cihaz ap değil zaten sinyal güçlendirici moda kullandığım için öyle ayarlar pek yok ,automatic configiration-dhcp ve statik ip seçeneği var ikisinide denedim sonuç aynı.
    modemde güvenlik duvarı açıkmış bunun bir etkisi olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fukasaku -- 31 Temmuz 2014; 20:47:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.