Şimdi Ara

BİLGİSAYARA MÜZİK SETİ BAĞLAMA YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar SONY MHC RX90 modelinde hi-fi müzik seetim var.bunu bilgisayara bağlama istiyorum.daha ince aldığım disc-man(vcd-man) in kablosunu kullandım.aşaığda resmi bulunan kablo gibi kablosu var.ama üçüncü bi çıkışı daha var o da vide izlemek için.ben sadece sesle ilgili olan kabloları taktım.tekli olan kısmıda bilgisayara bağladım.kablo yaklaşık 1 metre.ama sürekli bir UĞULTU var.ve çok rahatsız ediyor.bunun nedeni nedir?ne yapsam geçeryardımlarınızı bekliyorum

• Bu kablo yerine kırmızı beyaz olan stereo olan kabloyu kullanacaksın.Ayrıca müzik setinin arkasındaki in kısmına takacan kırmız ve beyaz uçları ince uçta ses kartının yeşil girişine.Ses kartından da 2.0/2.1 i seçeceksin.

edit:yazım hatası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnigM@ -- 11 Eylül 2008; 11:43:43 >
  • belki kablo kalitesi kötüdür değiştirince düzelebilir, ya da bir yerinde temassızlık vardır
    veya fişler tam oturmuyordur

renk önemli değil, zaten resimdeki kablo da stereo'dur
    bağlantıyı yaparken de out değil aux-in kullanacaksınız
  • Dostum video out olan 3lü kabloyu iptal et hiç uğraşma parazit nedeni sadece.Elektronikçinin birine gidiver aux kablo al bir tane bu kablo 2 uçlu oluyor 2.0 kanalıından ses alırsın müzik seti için uğultuda kesilir sorun kablodan vcd bağladığında auxtan müzik setine bir sorun olmuyorsa bağlantın doğru kablolar ile olursa pcde de olmaz...

• quote:

Orjinalden alıntı: speedy35

Dostum video out olan 3lü kabloyu iptal et hiç uğraşma parazit nedeni sadece.Elektronikçinin birine gidiver aux kablo al bir tane bu kablo 2 uçlu oluyor 2.0 kanalıından ses alırsın müzik seti için uğultuda kesilir sorun kablodan vcd bağladığında auxtan müzik setine bir sorun olmuyorsa bağlantın doğru kablolar ile olursa pcde de olmaz...

arkadaşın kullandığı kablo ile sizin gösterdiğiniz kablo aynı değilmi?

• Arkadaşın aradığı kablo ama aux kablosundan tam olarak emin olamadığı için aux resmi temsilen koyulmuştur...

Edit : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy35 -- 12 Eylül 2008; 10:26:02 >
  • bagator816 uğultu derken nasıl bir uğultu kablodan kaynaklanması için kısa devre olması lazım onun dışında kablo ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü kullandığın kablo çalışıyorsa işini görecektir ve disc man yada vcd playerda çalışıyorsa başka kablo aramana gerek yok.

Uğultu nun sebeplerine gelirsek müzik setini aux moduna getirince kablo olmadan da dip ses gibi ses çıkartıyor mu? Bilgisayardaki ses kartının ayarları nasıl yani ses kartının microfon ve line-in girişleri kapalımı o girişler açıksada bu tip bir gürültü yapabilir.
  • Uğultu dediğin distorsiyon pek çok sebebi olabilir. Kablodan olur yada ses kartının çıkışından, etrafta çok güçlü bir manyetik alan vardır ondanda olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.