Şimdi Ara

bilgisayar kendi kendine kapaniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • epox nf4 ultra cipsetli anakart amd3800 dual core işlemci 512X2 ram ve de feel hurricane kasa var
    bilgisayar acikken kendiliğinden gucu kesilior ve de kapaniyor
    sorun nerde olabilir bilen arkadaslar

• sıcaktan benimki kapanıp duruyodu
  • bilgisayarın içini açıp güzel bir hava tutup sorunu çözebilirsin. üfleme imkanın yoksa süpürge makinasını tersten kullanarak yapabilrisin veya süpürgenin ince ağzı varsa işlemcinin yakınındaki bütün tozları temizlersen sanırım sorun çözülür.

bunları yaptığın halde çözülmez ise hard diski de unutmamak lazım. çok ısındığında yapabilir. anakarttan olabilir.
  • Bir önceki cevaplara katılıyorum. Bu durum aşırı ısınmadan kaynaklanır . Bilgisayarın fişini çekmiş gibi kapanıyor ise bunun tek nedeni işlemcinin aşırı derecede ısınmasıdır. İşlemci soğutucu ünitesini sökme şansınız var ise sökün ve tozunu iyice alın. İşlemci termal macununu yenileyin. Hiç bir problem kalmayacaktır. İyi Günler.
  • saolun arkadaslar compresorum vardı kırıldı supurge ile deniyecem
  • sen arkadaşım sıcaklıklara baktınmı işlemci,anakart 70 c altındamı çalışıyo yoksa üstündemi,
    herkes sıcaklık demiş görmeden nerden biliyosunuz.power olma ihtimali yokmu adamın güzel işlemci soğutucusunu söktürceksiniz.bide derdi o işlemciyi temizlemek işlemci elinde kalırsa ne olacak a arkadaşlar benim işlemcidenmiş sorun diye forumda yazacak.kimse tutupda sıcaklık kaç derece diye sormamış bence bu forumda böyle şeyler olmaması lazım.hataya yer yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyup783 -- 8 Ağustos 2008; 0:14:37 >
  • baslangicta f8 di galiba otomatik kapamayi devre disi birak
  • kasanın ekran kartı olan kapağını aç önüne pervaneyi Qoy bak bakalım kapanıomu. . . bendede vardı aynı sorun hallettim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.