Şimdi Ara

Bi - wire bağlantı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
3.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani her hoparlörü beslemek için çift kablo kullanacağım bu sistemin adı nedir acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk64

Yani her hoparlörü beslemek için çift kablo kullanacağım bu sistemin adı nedir acaba...

Bi-wiring bağlantı deniyor bunun adına. Yukarıda Sayın İkarhal güzel açıklamış zaten
  • Al abicim bi amp
    http://lib.store.yahoo.net/lib/fluance/biamp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anfinin arkasında sag hoparlöre bir kırmızı bir siyah cikistan alır hoparlörün arkasındaki iki kırmızı iki siyaha girerse bi wire. Yani cok işlevi olan bir şey değil Ama. Anfinin arkasında sag hoparlöre iki kırmızı iki siyah çıkarak hoparlörün arkasındaki iki kırmızı ve iki siyaha gidiyorsa bi amp bu bağlantıya andınız müsait bi amp yapın keyfinize bakın. SiZin anfideki çıkışlar zone iki falan değil bi amp bağla kullan ama köprüleri kesinlikle çıkar

• quote:

Yani her hoparlörü beslemek için çift kablo kullanacağım bu sistemin adı nedir acaba...

Resimleri koydum açıklamayı yaptım yanılmayın

• eraycelik80 tüm aydınlatıcı yorumlar için teşekkürler...
  • quote:

eraycelik80 tüm aydınlatıcı yorumlar için teşekkürler...

Lambali sevdası olup ss gücü isteyenler İcin hibrid amfiler gercekten cok iyi. Ama size önerim Anfinizin kullandığı lamba ecc 82 mı yoksa 83 ona göre. Genelex Gold lion Gold pin lambayla değişin timpaniden alın 68 USD birisi

• Üstündeki elektro harmonix falan dir yani çöp. Ama dediğim lambaları alın farkı görün

• Svetlana C winged kt88e görede gold lion çöpmüş

• Önerilerinizi değerlendireceğim lamba değişiminin sese katkısı olacaksa neden olmasın, yardımlarınız için tekrar teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

Svetlana C winged kt88e görede gold lion çöpmüş

Sayin cantan yorumlariniza cok deger veririm ama Ben dinledim biliyorum da sen neye göre bu yorumu yaptın pek anlamadım ayrıca söylediğim iyi ve kötü tabir ettigim lambalar arasında daglar kadar fark var her şeyi cok biliyorum diye gezenler dünyaya kendini kapar bence tecrübe etmekte fayda var bu lambaları daha sonra konuşmak Yada yazmakta fayda var Üstündeki lambalar sadece devreyi tamamlamak İcin orda yani vilcent sadece teknolojiyi yapıyor lamba yapmıyor güzelini bulup koymak size kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 30 Kasım 2012; 20:04:46 >
  • quote:

Svetlana C winged kt88e görede gold lion çöpmüş

Ayrıca bahsettigimiZ 82 Yada 82 lamba ile ne alakası var Kt 88 in .biri pre biri power lambası cok biliyorsunuz ama kafa biraz karışmış. Ben daha 82 Yada 83 yerine takılabilen kt 88 görmedim bi lambali anfi alinda biraz bilgi tazeleyin bence

• quote:

Önerilerinizi değerlendireceğim lamba değişiminin sese katkısı olacaksa neden olmasın, yardımlarınız için tekrar teşekkürler...

İstanbulda iseniz lambaları bende deneye bilir sınız. Fark gercekten cok bir sürü nos lambası gördük iyisini bulana kadar bir kaç bin dolar gider hiç uğraşmayın bundan alın cok fark olucak görürsünüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 30 Kasım 2012; 20:06:50 >
  • İstanbuldayım ama cihazlarım henüz teslim olmadı hoparlörlerin rengi için 10 gün beklemedeyim o yüzden amfinin lambaları hakkında bilgim yok ama teslim alınca ilk işim lambaları almak olacak. Bu arada Vincent CD-S6MK Hibrit CD player + Vincent SV 236MK II Hibrit Amfi + MARANTZ NA 7004 N1SG Network Audio Player + Klipsch RF7II Hoparlör + Van Den Hull hoparlör ve cihaz bağlantı kablolarından oluşan bir sistem satın aldım. Bu sistem için fikir ve önerilerinize açığım. Tecrübelerinizden yararlanmak isterim...
  • Aşağıdaki metni internette buldum (SV-236MK’nın dış tasarım ve işçiliğini incelediğinizde, kapağı kaldırıp altında yatanlara da gözatmak için sabırsızlanabilirsiniz. Üstün üretim kalitesi ve seçkin tasarımı, sağlam dual set hoparlör terminalleri, masif power transformatörü ve ön uçtaki üç adet 12AX7 lambası ile SV-236MK’ya aşık olabilirsiniz )
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Önerilerinizi değerlendireceğim lamba değişiminin sese katkısı olacaksa neden olmasın, yardımlarınız için tekrar teşekkürler...

İstanbulda iseniz lambaları bende deneye bilir sınız. Fark gercekten cok bir sürü nos lambası gördük iyisini bulana kadar bir kaç bin dolar gider hiç uğraşmayın bundan alın cok fark olucak görürsünüz

Yau tel.da ve kafe ortamında dalgınlıgıma geldi gold lion deyince akıl kt88 e gitti @eray

• quote:

quote:

quote:

Yau tel.da ve kafe ortamında dalgınlıgıma geldi gold lion deyince akıl kt88 e gitti @eray

Ya Haci bende senden ilk kez böle bir şey duyunca üzüldüm. Neyse üstat görüşlerine saygı duyarım her zaman ama Bende cok geziyorum cok araştırıyorum bazen bizim yorumlarida yabana saymayın yaw

• quote:

Anfinin arkasında sag hoparlöre bir kırmızı bir siyah cikistan alır hoparlörün arkasındaki iki kırmızı iki siyaha girerse bi wire. Yani cok işlevi olan bir şey değil Ama. Anfinin arkasında sag hoparlöre iki kırmızı iki siyah çıkarak hoparlörün arkasındaki iki kırmızı ve iki siyaha gidiyorsa bi amp bu bağlantıya andınız müsait bi amp yapın keyfinize bakın. SiZin anfideki çıkışlar zone iki falan değil bi amp bağla kullan ama köprüleri kesinlikle çıkar

Amfinin içinde 2 kanal var ise bu kanallar ikişer hoparlör terminaline bağlı ise, hoparlör terminalleri elektriksel olarak paralel bağlı ise biwire resminden bir farkı olmuyor.

Bu yüzden dış görünüş veya örnek resimlere benzetmek biamp demek için yeterli değil. Vincent stereo amfiye de sırf biamp bağlasınlar diye 4 kanal amfi koyacaklarını hiç sanmıyorum, en azından biamp özelliği var der öyle satardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• est. eray beyim, tekrar diyorum dalgınlığıma geldi yoksa kolay kolay bir mesajı yanlış okuyup, yanlış yorumlamam. bu konuda iyiyim elhamdülillah. karşımdakinin niyetini anlamak da dahil ama binde bir ihtimal oluyor işte. görüşlerine kesinlikle değer veriyorum. ben biraz şüpheciyimdir. beri yandan KT88 hakkında edindiğim malumat da sağlam yani. neyse bu konumuz ve topiğin konusu değil kirletmeyelim. selam olsun.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.