Şimdi Ara

BenQ VW2424H VA Led Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
1
Favori
19.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dayanamadım BenQ VA led monitörü indirimden aldım. Vatan'da %25 indirim görünce aldım ve hemen buradan sizinle paylaşayım istedim..

Biraz resim çektim sizde inceleyin. Eski monitörüm Samsung BX2231 modeli ile yan yana karşılaştırdım. En azından farkı görebilmeniz için. VA led olumca renkler biraz canlı oluyormuş.

Sağdaki monitör BENQ 24" olan yani büyük olan.

Solda biraz daha küçük boyutlu olan Samsung 21.5" led monitör 2ms tpki süreli.

Eklemek zor oldu resimleri ama sonunda başardım. Beğenirsiniz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divercats -- 30 Temmuz 2012; 7:06:08 >

• Valla tamda bende bu monitörden almayı düşünüyordum bununla aoc un 23lük ipssi arasında kalmıştım.Teşekkürler verdiğiniz çabalar ve emek için.Acaba + ve - gördüklerinizi,yandan veya üstten bakınca açılardan dolayı bi kayıp oluyormu,sonra back light bleed varmı yazarsanız sevinirim.
  • Valla ben loş ışıkta çekimdim bu kareleri. Back light bleed gibi bir durum yok. Herhangi bir ışık sızması görünmüyor. Üst ve yanlardan bakıldığında açılarda bir sorun yok. Film izlerkende, fotoğraflarda da çok net ve doygun ve gerçekçi renkler veriyor. Benim gibi fotoğraf meraklısı biri için gayet tatmin edici geldi. Ayrıca 8 bit panel olması da cabası. Verdiğim parayı hakkettiğini düşünüyorum.
  • Sağol kardeşim yorumların için o zaman film seyretmek için en iyi monitör bu heralde.Bide acaba e-ips panellerle karşılaştırırsan renk doyumu,stabilitesi açısından(ne diyom ben ya yani renkler e-ipsler kadar canlımı:)) çok farkediyormu.
  • resimler için teşekkürler.

ben de vatandan sipariş verdim bugün.

rakibi ipsler genellikle 23

vatandan indirimli olunca. bu fiyatta rakipsiz 24 oluyor.

24 olarak dell'in bir modeli var. indirimsiz durumda onla karşılaştırılabilir.
  • e-ips panel bir monitör olsa kıyaslama yapma şansım olurdu. Ben sadece şu an VA Led için renklerin başarılı olduğunu söyleyebilirim. İki monitör elde olsa farkları söyleyebilirdim.

• hocam hayırlı olsun öncelikle, güle güle kullan...benim özellikle merak ettiğim olay ghosting ve input lag olayları, 1-2 oyun film vs.de bunu test ettikten sonra görüşlerini yazarsan sevinirim...
  • Hayırlı olsun...

Eski monitörünün de FPS performansı iyi olduğu için, yeni monitörünün renk canlılığı ve boyut farkından başka bir getirisi olmayacaktır sanırım.
  • Hayırlısı olsun arkadaşım hazır vatanda indirimdeyken şu monitörün artı ve eksilerini yazar mısın biz de karar verirken değerlendirelim.
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın.
    bende elimdeki samsung 2430H ın yerine IPS panel almayı düşünüyordum. kaliteli S-IPS panellerin fiyatları yüksek olduğundan E-IPS panellerinde performansından memnun kalmadığım için arada kaldım.
    BenQ VW2424H, incelemelerden okuduğum ve eklediğiniz resimlerden de gördüğüm kadarıyla E-IPS panelden daha iyi bir görüntüye sahip.
    vatanda kampanya devam ederken yarın gidip mağazada inceleyip büyük ihtimalle alıcam.
  • Kimse bişey demeyecek galiba vatanın kampanyasının bitmesi yada stokların tükenmesi ihtimaline karşı siparişi geçmeyi düşünüyorum.Acer 24'' H243H TN panelden sonra umarım değer...
  • Artı ve eksiler derken çok geniş bir kavram herkese göre değişir. Ancak bana sorarsan gerçekçi renkler, yüksek kontrast oranı, 8 bit panel olması ve 4ms tepki süresi artıları. Eksilerine gelirsek ben daha göremedim.
  • İnput lag durumunu soran arkadaşlar için bir test yaptım.

http://tft.vanity.dk/inputlag.html

Yukardaki adresden iki monitörü klon yaparak input lag testini yaptım aşağıda bu testin resimleri mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divercats -- 28 Temmuz 2012; 17:32:20 >

• Ben genel amaçlı kullanmayı düşünüyorum.Misal film ağırlıklı,belli başlı fps oyunlar ve pc de tv kartım var.Profesyonel olarak resim video ile ilgilenmediğim için tn panelden sonra fazlasıyla işimi göreceğini düşünüyorum.
  • An itibariyle siparişi geçmiş bulunuyorum.Umarım pişman olmam...
  • @divercats

test için teşekkür ederim, input lag bx2231 ile aynı olduğuna göre oldukça düşük demektir. iyi haber
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankaleo

@divercats

test için teşekkür ederim, input lag bx2231 ile aynı olduğuna göre oldukça düşük demektir. iyi haber

Aynen öyle onun için bir input lag testi koyayım dedim. Bende en çok bunu merak ediyordum input lag sorun olacak mı diye. Hiç sorun yok çok sevindim.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/viewsonic-vp2365wb-23-vp2365wb-genis-ekran-lcd-monitor/productdetails.aspx?I_ID=44555 bu monitöründe 8 bit ips olduğu söyleniyor ama ghosting olayı varmış benq nun monitörü genel kullanıma daha uygun sanırım hem bu monitörde hdmı çıkışıda yok ve led değil(ama blb de yok).
  • quote:

Orijinalden alıntı: divercats

Aynen öyle onun için bir input lag testi koyayım dedim. Bende en çok bunu merak ediyordum input lag sorun olacak mı diye. Hiç sorun yok çok sevindim.

İşte ben de yukarıda bunu demek istedim. İnput lag süresi olarak eski monitörün de iyiymiş zaten.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.