Şimdi Ara

BAYMAK ELİTE 12.ooo BTU alındı izlenimler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 aydır kışın ısınma amaçlı klima araştırıyordum ki en sonunda fiyat ve performans açısından dolayı inverter olmayan 410 gazlı baymak elit model aldım 12.ooo btu 2 adet. Bitanesini oturma odasına diğerini ise yatak odasına taktım. Yatarken oturma odasını kapatıp yatak odasındakini açıyoruz. İki klimayıda aynı derecede çalıştırıyorumki bi klima 24 açık konumunda olsun diye. Dış ortam ise tam ay boyunca yağışlı ve gece hissedilen 3-5 gunduz 8-10 gibi. Son bir haftadır ise kar yağdı ve geceleri ayaz yanı dış ortamda hissedilen çok daha düşük. Evde en düşük 65 en yüksek ise 76 lira fatura geliyordu. Bu şekilde ise 110.60 lira fatura geldi. Normalde ortalama 70 geldigini düşündügümüzde 40 lira gibi bir rakam söz konusu oluyor. İnverter ile 410 gazlı normal klima arasında çok gidip geldim ve iyikide 400 lira cihaz başına para vermedim dedim. Çünkü bu ay tam bir kış ayı yaşadık rüzgarı,kar yagışı,ayazı,soğuğuyla. Cihazlarda soguk havalarda performans düşüklügüne hiç rastlamadım ve sürekli klima açık olan odanın ortam sıcaklığını 23 derecede tuttum. Bu ay ise fatura kesim tarihinden itibaren her iki klima açik konumda gece ve gündüz olmak kaydıyla odaların kapılarınıda açık tutmak kaydıyla deneme yapıcam izlenimlerimde sizlerle paylaşıcam. İyi forumlar.

• Baymak Elit serisi 12000 btu aldım bende.
    Klimanızın montajı sırasında dış ünitenin titreşimini alan lastik takozları çıktımı acaba kontrol edebilirmisiniz bana içinden çıkmıyor gibi bir laf edildi de inanmak zorunda kaldım benim dış üniteye lastik takozları takmamışlar eğer sizinkilerde var ise hemen servisi şikayet edeceğim .Baymak merkezi aramadan size de sormak istedim cevabınızı bekliyorum...
  • 18000 btu olanını aldık 2 hafta önce 25 mt kare odaya. servis gayet iyi 1 gün sonra montaja geldiler.montajın üzerinden 30 dk gecti gayet güzel ısıtıyor ancak birden gaz sesi gelmeye başladı iç üniteden klimanın sağ alt köşesinden daha yoğun gözle görülür gaz çıkmaya başladı ve duvar buz tuttu :)sonuç hüsran 40 dk gecmisti montajdan sonra hemen telefona sarıldım abi geri gelin klima patladı nasıl olur falan geldiler.iç ünitenin kapağını söktüler o sırada hala gaz sesi geliyor ama basınç düştüğünden ilk andaki gibi değil noldu usta dedim buna?serpantin borularının birinin kaynağı zayıf yapılmış ve çatlamış yani fabrika üretim kusuru hemen yarın yenisini getiriyoruz dediler hem iç hem dış ünite sıfır kutusunda geldi 1 gün sonra taktılar nihayetinde aldıktan 2 gün sonra kullanmaya başladık cihazı :) 2 hafta oldu canavar gibi ısıtıyor evdekiler de çok memnun ancak banamı öyle geliyor bilemiyorum tek kusuru iç ünitenin sesi, fan ayarını en düşüğe alsam bile sesi kulağımı tırmalıyor yada ben biraz takıntı yaptım :)sonuç olarak güzel bir cihaz aynı zamandada çok şık önerirmisin dersen öneririm derim fiyatıda uygun sayılır 1520 ye aldım elektirik faturası 1 hafta sonra gelecek herkes işte olduğundan günde ortalama 6 saat kullanıyoruz akşamları ve cumartesi pazar tam gün fatura gelince paylaşırım üstte bi arkadaş soru sormuş lastik takozlar hakkında banada çıkmıyor dendi ve takılmadı ancak 7 tlye 4 tane aldım ve kendim taktım sorun yok bilgine

elektirik faturası geçen ay elektirikli sobayla ısınırken 190 tl

bu ay 1 hafta elektrikli soba 3 hafta baymak elite 18000 btu 168 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alonso9693 -- 13 Mart 2012; 19:50:53 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.