Şimdi Ara

Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
189
Cevap
9
Favori
672.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba herkes tersini düşünür ama bence süt faydalı hemde çok faydalı ..bol bol süt iç ama yemek yerine. ishal olursun rahatlarsın arada su ekle bol sıvı alarak beslen
  • Buralara böyle şeyler yazmazdım yazana da itibar etmezdim ama enteresan ve beklemediğim bir şekilde fayda gördüğüm için sıkıntısı olanlarla paylaşmak istedim. Çok alkol aldığım gecenin sabahı tuvalete gittim. Motor bozulmuş tabi. Döndüm yatağa yattım kalçamdan bacağıma vuran bir ağrı var ve uyutmuyor. Önce anlayamadım, tuvalete tekrar gidip kendimi muayene edince fındık büyüklüğünde bir şişlik farkettim. Zeytinyağı vb yağlar, çeşitli kremler denedim ama kurtulamadım. Ameliyat araştırırken daha önce aynı durumu yaşayan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Ankara'da Yeni Etlik Eczanesi'nde Nejat Akyürek isimli eczacının kendi hazırladığı bir pomadı satın aldım. 150 tl ücreti var. Parayı yatırdıktan sonra kullanım talimatıyla beraber kargo ile gönderiyor, kargo ücreti alıcıya ait. Kullanmaya başladıktan 1-2 gün içerisinde ağrısı tamamen geçti. 2 ay içerisinde de şişlik indi. Hasarlı bölge bildiğin eski haline geldi. Ama ağrı geçtikten sonra kullanmayı bırakmayın kendini tekrar hissettiriyor. Hiç bir şey olmazsa kaşıntı oluyor. Eczacıya ulaştığınızda zaten anlatıyor. Kullanım talimatından şaşmayın. Ben hem büyük fayda gördüm hem de şaşırdım sadece kremin böyle bir şey yapmasına. Başı belada olanın işine yarar umarım.
  • Kabızlık için Xm Tablet bende de kabızlık ve hemoroid var bu ilaç sayesinde azaldı . 1 hafta günde 1 tablet kullanın 1 hafta ara verin daha sonra 1 hafta daha kullanın. Böylelikle zamanla düzene giriyor bağırsaklar çalışmaya başlıyor.
  • ben 10 yıl çektim acısını en sonunda amlıyat oldum 20 dk surdu amelıyat cok -rahatım amelıyat dısındakı hersey bos ıse yaramaz haberın olsun utancak sıkılcak bısey yok o doktor oraya parmagını atacak abıcım ama dıkkat et parmakları ınce olan doktor bul ben bayan sectım ozellıkle oda tosun gıbı bıırıydı parmklarına vermıs butun vucudun kılosunu haberın olsun
  • arkadaşlar basura en iyi gelen ot ismi pelin otu 3 4 sefer kullanın dua edeceksiniz kullanim şekli bir demliğin içine biraz pelin otu koyup çay gibi demleyip iyice kaynatıp bir leğen içine döküp ilaveten legenin icine sıcak su katıp içinde 15 20 dakika oturun hemorid kremi

kullanın sudan çıktıktan sonra
  • arkadaşlar basura en iyi gelen ot ismi pelin otu 3 4 sefer kullanın dua edeceksiniz kullanim şekli bir demliğin içine biraz pelin otu koyup çay gibi demleyip iyice kaynatıp bir leğen içine döküp ilaveten legenin icine sıcak su katıp içinde 15 20 dakika oturun hemorid kremi

kullanın sudan çıktıktan sonra @DH Konsey
  • Zeytin çekirdeği yutun diyorlar bağırsaklar zorlanmazmi daha kötü olmasın?
  • Hemoroid yani diğer adıyla mayasıl ya da basur,beslenme şeklimizle,hareketli bir yaşam tarzımızın olup olmadığıyla,yaptığımız işle(özellikle masa başı işlerinde gün boyu oturmak suretiyle çalışmak zorunda olanlarda sık görülür),tuvalet alışkanlığıyla(dışkılama hissi geldiği zaman tutmak ve ertelemek,tuvaletimizi yaparken ıkınarak yapmak hemoroid oluşumuna sebep olur) ve daha pek çok sebeple yakından ilgilidir.

Hemoroidin de belli dereceleri vardır.1. derece,2. derece,3. derece ve 4. derece olmak üzere 4 aşaması vardır.En ileri safhası 4. derecedir.Burda ameiyattan başka çare kalmamıştır.Daha başlangıç aşamalarında ameliyata gerek kalmadan bazı yöntemlerle ve ilaçlarla sorunun önüne geçilebilmektedir.Bitkisel tedaviler,ilaçlı tedavilier,evde yapılabilecek uygulamalar ve kürler gibi hemoroide dair her şeyi bulabileceğiniz http://www.basurnede**** sitesini ziyaret ederek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.. Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin
  • gidin güzel bir yerde ameliyat olun arkadaşlar zeytin çekirdeği , ot, kayısı vs bu tür çözümler kalıcı değildir, geriletmeye yardımcı olur belki ama kalıcı çözüm sağlamıyor. Gerilese bile hayatınızın bir döneminde tekrar karşınıza çıkacaktır. Başınıza ilk başta neden geldiyse , mesela çok oturuyorsanız , oturmaya devam ettiğiniz sürece hastalık da sizi bırakmayacaktır. Baloncuğun kaybolup , damarın o kısmının dümdüz olacağını ümit etmek ne kadar mantıklı?

Kronik hastalar doktora giderseniz de en hasta olduğunuz zamanda gidin. Parmak en çok o zaman acıtıyor biliyorum, ama diğer türlü küçüldüğünde varırsanız doktor kronikleştiğinin farkına varmayabilir
  • Basur olmamak için kabız olmamanız gerekmektedir. Dr ların söylediğine göre, bir tarafı tedavi etseniz bile bağırsağın başka biryerinde yeni bir basur oluşabilir. mevcut basur'un % 80-90 oranında tedavisini sağlayan Belçika menşeyli bu kremi tavsiye ederim.
    Bazı Eczanelerde yeni satılmaya başlandı.
    mail atarsaniz yardımcı oluruz. vepolat@gmail.com

Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin
  • Slm insanlar gecmis olsun once ultraproct krem kullandim olmadi ultraproct fitil kullandim gaita yumusatici kullandim simdi iyiyim anusunuzu suyla yikayin el surmeyin,tuvalet kagidini anuse dokundurmayin bol su icin disarida veya evde yuruyus yapin ilik bol su icin.
  • Slm insanlar gecmis olsun once ultraproct krem kullandim olmadi ultraproct fitil kullandim gaita yumusatici kullandim simdi iyiyim anusunuzu suyla yikayin el surmeyin,tuvalet kagidini anuse dokundurmayin bol su icin disarida veya evde yuruyus yapin ilik bol su icin he travazol kremi anal cevresine surun iyi geliyor kasintiyi aliyor mantar kaynakli rahatsizlikta olabilir,karninizi fazla yemekle sisirmeyin rahatsiz ediyor akliniz karniniz vede buyuk tuvalette oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aliabi34 -- 23 Kasım 2018; 1:51:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prognostic

Bu mesaj silindi.
    yazıdaki

Sıcak Oturma Banyosu: Bazı eczanelerden hazır olarak da alınabilen sıcak oturma banyoları yanma veya kaşıntı semptomlarını hafifletebilir.

konusunda ilaveten bu yazıyı okumanızda büyük fayda var :https://www.basurum.com/54-Sicak_Su_Banyosu#
    makalede gerçekten konu güzel irdelenmiş

quote:

basurum com sitesinden şifa bulmak amaçlı alıntıdır:
    ...
    Makat kaslarında gevşemeye odaklanan sıcak uygulama farklı şekillerde yapılabilir. En eski ve bilineni sıcak su oturma
    banyosu olduğu için sıklıkla da bu adla anılır.
    Kalça(popo) genişliğinde bir leğen alınır. Dirseğinizi soktuğunuz zaman yakmayacak ısıda sıcak suyla doldurulur ve
    soğuyana kadar 3-5 dk içine oturulur. Makatta ele gelen şişliğin belirgin olduğu hastalarda sıcak suya az bir oranda (çay
    kaşığı) tuz ilavesi tercih edilebilir. Ayrıca suyun içine katılmak üzere çeşitli dezenfektanlar (permasol, batikon-betadin, sarı
    toz gibi mikrop öldürücüler) önerilse de anlamı yoktur ve gereksizdir. Ancak suyla yapılacak mekanik temizlik sayesinde
    makatta ideal hijyene ulaşılabilir.
    Bu oturma seansları; sıkıntıların şiddetine göre gün içinde ne kadar fazla sayıda tekrarlanır, müteakiben de yatar
    vaziyete geçip dinlenilirse o kadar kısa zamanda rahatlama olur.

...

batticon ilacından 1 çay kaşığı leğen içinde sıcak suda 10 dakika oturmanın da faydası olduğu bilinir

kabız olmamak için isot biber baharat ve turşulardan uzak durulup sabah aç karna sıcak su ile hazırlanmış 1 sallama poşet sinemaki çayının içmek de denenmelidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

quote:

Orijinalden alıntı: Erden_

Arkadaşlar acababu basurdan korunmak için neler yapılmalı.Yani basura yakalanmamak için ?

Kabızlıktan sakıncaksın. günde 1 defa tuvaletini yapıcaksın. tuvalette max 3 dk oturcaksın yapamıyosan kalk sonra denersin basit aslında
    Arkadaş tam olarak yazmış. Hemoroid olmamak için 2 kural var:

-Asla kabız olmayacaksın!
    -Tuvalette max. 2-3 dk oturacaksın, asla ıkınıp zorlamayacaksın, zorlamaktansa, kalkıp daha sonra tekrar deneyeceksin. Hemoroid ana oluşum sebeplerden biri gençken tuvalette çok oturup ıkınmaktır.
  • 10 yıldır hemoroid belasıyla bende boğuştum. Sonunda kendi ilacımı yaptım. Şu an kendimde ve çevremde Hemeroid sorunu olan kimse kalmadı. İsteyen olursa yardımcı olurum.
  • Elimde basura %95 iyi gelen bir bitki var ama resmi olarak izin süreci baslatip izin alinca herkese gonderecem Allah'ın izniyle. Ama fikir almak isterseniz mesai saatleri dışında arayabilirsiniz çalışıyorum çünkü. 5386194134
  • Arkadaşlar basura ilacım var diyen şarlatanlara itibar etmeyin, inanmayın, asla kuruş kaptırmayın.
    Bir kez şişirilen bir balon, hiç bir şekilde şişmeden önceki haline dönmez.

İşte bacaklarda pörtleyen adına varis denen damarlar ile makatta pörtleyen adına basur denen
    damarlar da, ot, çöp yada ilaç ile asla eski haline dönmez, tek çözümü genel cerrahide mümkün.

Geçici bir çözüm isterseniz de basur için diyerek fazladan para ödemeyin, sindirimi düzenleyen,
    kabızlığı gideren ilaç yada gıdalar alırsanız basur şikayetleriniz de zaten en aza inecektir.
    Yapmanız gereken, mümkünse günlük 2 kere WC gidin, uzun süre oturmayın ve fazla ıkınmayın.

Şunuda unutmayın geçici çözümlerle ameliyatı ötelerseniz basur derecesi de zamanla ilerleyecektir.
    Ben, 2 ve 3.cü aşamada olan arkadaşlara Band Ligasyonu yöntemiyle kökten kurtulmayı öneriyorum.
  • Hemoroidde nasıl beslendiğin ve tuvalet alışkanlığın en az ilaçlar kadar önemli. Kısaca liften zengin godaları bol tüketmeni ve tuvalette uzun süre oturmamanı öneririm.

Hemoroid Basur ya da Mayasıl hakkındaki daha detaylı bilgiyi HekimimYanimda.com da anlattık. Google a “hekimim yanımda hemoroid” yazınca bulursun
  • kavuzgil K kullanıcısına yanıt
    Eczacı Nejat Akyürek beyin telefonunu yazarmısınız.teşekkürler.
  • Hemoroid sorunu yaşayanlara önerimdir.h,ç uzun düşünmeye gerek yok.berbat bir ağrı yaşıyordum yıllardır.yapılacak operasyonun hiç de bu rahatsızlığa çare olacağına inancım yoktu.yine de ağrılar dayanılmaz hal alınca operasyon yaptırmaya karar verdim.yarım saatlik bir operasyon oldu.operasyon sonrası az bir ağrı yaşanmıyor onu baştan söyliyeyim.ağrı eşiğiniz düşükse sizin için zorlu bir süreç olabilir.ama ağrı eşiği yüksek olanlar çok da zorlanmaz diyebilirim.ilk 15 gün herhalde bu iş düzgün olmadı diye düşündüm.kanama ve ağrılar devam ediyordu.yirminci günden sonra bu işin olumlu olduğunu farkettim.şu an ikinci ayı devirdim sanki hiç hemoroid sorunu yaşamamış biriyim.bu konuda dertli olanlara Aydında hedef özgün hocayı gözüm kapalı tavsiye ederim.hiç düşünmeyin gözünüz kapalı hedef hocaya operasyon yaptırın bu berbat sorundan kurtulun.herkese acil şifalar diliyorum.Hedef hocanın aydında muayenehanesi var 400 tl.muayene ücreti alıyor.operasyon için de 3000-4000 arası.bu acıdan kurtulmaya değer.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.