Şimdi Ara

Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
189
Cevap
9
Favori
672.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerista

Herkesin basur nedeni farklı olabilir. Kendiniz nedeni belirleyin ve onun için önlem alın. Makat bölgesine oluşan basınç, basuru tetikliyor bir kere Basınç nasıl oluşabilir kabızlık, gaz-şişme, çok oturma, doğal ve dengeli beslenmeme, hareketsizlik, strest-gerilim ve ıkınma(çok az ıkının, basur rahatsız ediyorsa hiç ıkınmamaya çalışın)bu nedenler de biribiri içinde kendilerini tetikliyor bu yüzden hepsine dikkat etmek gerek. Bir ara basur beni rahatsız etti, doktora gittim bi krem bir de fitil verdi bir de tuvalet sonrası leğene oturma tavsiye ettisonra rahatsızlık gitti şimdi dikkat ediyorum yine.. En ufak verdiği rahatsızlığı önemseyin ve ilerlemesine engel olun. Doktorlara da fazla güvenmeyin kendiniz yenersiniz hastalığı.

Dikkat ettiğin zaman en azından basur seni rahatsız etmiyor. Basurun hep kötü mü ? bir avantajı da sizi dengeli bir hayat tarzına zorluyor :) Beliki de ilerde oluşabilecek kötü bir hastalıktan sizi korumak için bir nimettir ? Açıkcası böyle bir rahatsızlığımın olmasından dolayı baya baya dikkat ediyor olabildiğince doğa ve dengeli besleniyorum ve spor yapıyorum, bu da açıkça ilerde beni bazı rahatsızlıklardan koruyacak. Basurun -kıymetini- bilin yoksa o kendi kıymetini bilir :D

Bu arada kabızlık şikayeti olan kabızlığın giderilmesibe odaklanmalı gazı olan ona odaklanmalı herkes de neden farklıdır.Genetik bir bağırsak problemi de olabilir. Bunları gidermek için sorular sorabilirsiniz forumda. Sorunu en azından daha küçük bir alana yaymış olursunuz.Örneğin sizde Gaz problemi varsa, gaz sizde niye var ? Yeme alışkanlığı mı harketsizlik mi stres mi doğru nefes alamamı bir iç hastalık mı ? Bunları kendinize sorup ona göre bir tedavi şekillendirmelisiniz, verilen belli kür veya tedaviler çok az kişide işe yarar, bence bir kişide kabızlık devam ediyorsa hiç bir zaman gerçek anlamda iyileşemez.

Maalasef doktorlar da ezbere çalışıyor "ver kremi yolla mantığıyla", bu yüzden kendi sorununuzu kendiniz bulmak durumunda kalabiliyorsunuz...

Anlattıklarımı destekleyenler varsa bunun üzerine bir şeyler yazılsa daha iyi olacak. Bir çok insan var, herkes bildiği bir şeyi söylese bir şeylere ulaşılabilir.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar hepinize geçmiş olsun ama lütfen yazacaklarımı bi okuyun derim...bende de bu hastalık vardı ve gerçekten insanın rahatlayacağı yerde resmen acı çekmesi wc ye girmenin kabus olduğu bi durum..allah kimseye vermesin diyorum...yazılanları okudum ve kimse nedense ÜZÜM PEKMEZİ nden bahsetmemiş..ve ben sırf bu illeti çeken kardeşlerime yardımcı olmak için bu siteye üye oldum..bu derdin birinci sebebi tabiki kabızlık yani yeterince su tüketilmemesi...arkadaşlar sabah kalktığınızda aç karnına yarım çay bardağı üzüm pekmezi için sonucu göreceksiniz :) kabız olmayacaksınız 1 ay sürekli devam edin ama..sonra kullanmayı kesebilirsiniz ama kabızlıgınız sürekli devam ederse hastalık tekrarlar..ha kabız olmamak içinde hergün pekmez içilirmi bence içilir hem doğal hem faydalı:)yanlız benim kullandığım pekmez KO*** reklam olmasın az çok bilirsiniz başka marka kullandım hem faydası olmadı hemde kokusu midemi bulandırdı inşallah sizlerde kurtulursunuz..pekmezi için öğleden sonra karnınızda sanki bişeyler geziyor gibi olacak bağırsaklarınız çalışacak inanamayacaksınız ve kabız olmayacaksınız korkulu wc günleriniz geçecek inş selamlarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkan001

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun ama lütfen yazacaklarımı bi okuyun derim...bende de bu hastalık vardı ve gerçekten insanın rahatlayacağı yerde resmen acı çekmesi wc ye girmenin kabus olduğu bi durum..allah kimseye vermesin diyorum...yazılanları okudum ve kimse nedense ÜZÜM PEKMEZİ nden bahsetmemiş..ve ben sırf bu illeti çeken kardeşlerime yardımcı olmak için bu siteye üye oldum..bu derdin birinci sebebi tabiki kabızlık yani yeterince su tüketilmemesi...arkadaşlar sabah kalktığınızda aç karnına yarım çay bardağı üzüm pekmezi için sonucu göreceksiniz :) kabız olmayacaksınız 1 ay sürekli devam edin ama..sonra kullanmayı kesebilirsiniz ama kabızlıgınız sürekli devam ederse hastalık tekrarlar..ha kabız olmamak içinde hergün pekmez içilirmi bence içilir hem doğal hem faydalı:)yanlız benim kullandığım pekmez KO*** reklam olmasın az çok bilirsiniz başka marka kullandım hem faydası olmadı hemde kokusu midemi bulandırdı inşallah sizlerde kurtulursunuz..pekmezi için öğleden sonra karnınızda sanki bişeyler geziyor gibi olacak bağırsaklarınız çalışacak inanamayacaksınız ve kabız olmayacaksınız korkulu wc günleriniz geçecek inş selamlarımla

Alıntıları Göster
    Basuru ameliyat ettirmeyin öyle kolay kolay şu sayacaklarımı yapın şekil bozukluğunu gidermez ama ağğrı sızı şikayetiniz kalmaz

-Tuvalet kağıdı kullanmayın illa ki illa yıkayın dışkı kalmasın
    -kabız olmayın
    -tuvaletiniz geldiğinde tutmayın hemen gidin giderin
    -çok fazla oturmayın
    -Eğer sıvı sızması yada aşırı terlemeden nemleniyorsa poponuzun arasına selpak koyun bir süre kuruluk iyi gelecek
    -anestol tarzı merhemler kullanmayın ilk seferde iyi gelsede bi süre sonra tahriş ettiğinden acılarını artacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

Basuru ameliyat ettirmeyin öyle kolay kolay şu sayacaklarımı yapın şekil bozukluğunu gidermez ama ağğrı sızı şikayetiniz kalmaz

-Tuvalet kağıdı kullanmayın illa ki illa yıkayın dışkı kalmasın
    -kabız olmayın
    -tuvaletiniz geldiğinde tutmayın hemen gidin giderin
    -çok fazla oturmayın
    -Eğer sıvı sızması yada aşırı terlemeden nemleniyorsa poponuzun arasına selpak koyun bir süre kuruluk iyi gelecek
    -anestol tarzı merhemler kullanmayın ilk seferde iyi gelsede bi süre sonra tahriş ettiğinden acılarını artacak

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır basur bir türlü içeri girmiyor. Elimle iteliyorum ama yine çıkıyor. Bunu yumuşatmanın bir yolu uokmudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnryldz

arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır basur bir türlü içeri girmiyor. Elimle iteliyorum ama yine çıkıyor. Bunu yumuşatmanın bir yolu uokmudur?

Alıntıları Göster
    o zaman sana ankara yolu gözüktü..mevlüt hocayı duymayan yoktur heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkan001

o zaman sana ankara yolu gözüktü..mevlüt hocayı duymayan yoktur heralde

Alıntıları Göster
    Fazla acı yemek basura davetiye çıkarıyor.Ayrıca basur memeleri var ise patlamasını kolaylaştırıyor.
    Düzenli beslenme
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkooo

Fazla acı yemek basura davetiye çıkarıyor.Ayrıca basur memeleri var ise patlamasını kolaylaştırıyor.
    Düzenli beslenme

Alıntıları Göster
    Ncare ilacını kullananların youmlarını alabilirmiyim..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkooo

Düzenli beslenme

Alıntıları Göster
    Normal tuvalet yerine klozete otur. Kuru kayısı sindirimi kolaylaştırdığı için yemelisin. Rahatça tuvaletini yaparsın. Acıdan uzak dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caiz2005

Normal tuvalet yerine klozete otur. Kuru kayısı sindirimi kolaylaştırdığı için yemelisin. Rahatça tuvaletini yaparsın. Acıdan uzak dur.

Alıntıları Göster
    Bende işe yarıyan yöntem kendimi sıcak tutmak oldu.şimdi yaz olduğu için camı açıp hemen dibine yatıyordum,yine baş göstermeye başlamıştı.Camı kapatıp kendimi yorgana sarmalayıp yattım terlesem de aldırış etmedim.Anca bu şekilde geçti.Soğuğu görünce büyüyor sıcakta küçülüyor benimkisi.Belki sizde de işe yarar.Sıcak tutun vücudunuzu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çamşeytanı

Bende işe yarıyan yöntem kendimi sıcak tutmak oldu.şimdi yaz olduğu için camı açıp hemen dibine yatıyordum,yine baş göstermeye başlamıştı.Camı kapatıp kendimi yorgana sarmalayıp yattım terlesem de aldırış etmedim.Anca bu şekilde geçti.Soğuğu görünce büyüyor sıcakta küçülüyor benimkisi.Belki sizde de işe yarar.Sıcak tutun vücudunuzu.

Alıntıları Göster
    selam arkadaşlar

Basur(hemoroid) den ilaçsız ve ameliyatsız kurtulabilirsiniz!

Ümitsizliğe kapılmanıza gerek yok. Hemoroidinizi tedavi etmenin ve ondan sonsuza dek kurtulmanın bir yolu var. Doğal yöntemleri evde uygulayacak, pahalı ilaçlara gerek duymayacaksınız. Bugünden itibaren hemoroidinize son vereceksiniz.

Alışılagelen tedavi metotları sadece ağrıları ve semptomları yatıştırıyor. Hiçbiri hemoroid sorununu kökten çözmüyor.

Ayrıntılar linkte tıklayın lütfen
    http://tinyurl.com/cog5w7m
  • quote:

Orijinalden alıntı: metiny41

selam arkadaşlar

Basur(hemoroid) den ilaçsız ve ameliyatsız kurtulabilirsiniz!

Ümitsizliğe kapılmanıza gerek yok. Hemoroidinizi tedavi etmenin ve ondan sonsuza dek kurtulmanın bir yolu var. Doğal yöntemleri evde uygulayacak, pahalı ilaçlara gerek duymayacaksınız. Bugünden itibaren hemoroidinize son vereceksiniz.

Alışılagelen tedavi metotları sadece ağrıları ve semptomları yatıştırıyor. Hiçbiri hemoroid sorununu kökten çözmüyor.

Ayrıntılar linkte tıklayın lütfen
    http://tinyurl.com/cog5w7m

Alıntıları Göster
    herkese merhaba,
    bu rahatsızlığı daha önce geçiren ve iki defa ameliyat olan biri olarak şunu söyleyebilirim... sağda solda reklamı yapılan bitkisel ürünlere itibar etmeyin, ameliyata en son çare olarak başvurun. daha önce ankara'da mevlüt topbaş'a iki defa ameliyat oldum, ikisinde de rahatsızlığım sonradan tekrar etti. burada amacım kesinlikle doktora bahane bulmak değil, aksine gayet başarılı ameliyatlardı. bilmeyenler için söylüyorum ameliyat kısa sürüyor ama çok sancılı oluyor. hastalığımın tekrarlamasının en büyük nedeni kabızlık sorunuma bir türlü çare bulamamamdı. şunu unutmayın bu illetin en büyük dostu kabızlık. bir hafta önce yine açılar içinde kıvranmaya başladım, büyük tuvaletimi yaptıktan sonra yattığım yerden kıpırdayamaz oldum. artık kesin kararımı vermiştim, yine ameliyat olacaktım. bu arada internette de sürekli araştırıyordum acımı dindirecek ya da azaltacak bir çözüm var mı diye. ve bu sefer gerçekten çözümü buldum. şimdi bu sorundan muzdarip olan arkadaşlar bu söylediklerimi lütfen dikkate alın, inanın bana çok dua edeceksiniz...
    öncelikle hemen bir aktara ya da markete gidip kuru kayısı ve kuru incir alın. bu iki meyve gerçekten mucizevi şeyler. daha sonra bir eczaneye gidip "daflon" adındaki haptan alın. merak edenler için belirteyim fiyatı 13 tl. ayrıca bir tane de sıcak su torbası alın. sabahları 2 tane kuru kayısı, 2 tane kuru incir yiyin ve ardından büyük bir bardak ılık su ile 2 tablet daflon için. ılık suyu gün içinde de bol bol için, en az 2-2.5 litre olacak şekilde. sabah için saydıklarımın aynısı akşam da uygulayın. bir kutu daflon bitince yeniden almanıza gerek yok ama sabah akşam kuru kayısı ve kuru incir yemeyi alışkanlık haline getirin. tuvaletten sonra ağrınız olursa leğene sıcak su doldurup 5-10 dakika içinde oturun, bazen de sıcak su torbasına doldurup poponuzun altına koyun. arkadaşlar inanın bu saydıklarım çok işe yarıyor, yıllardır bu illetten çeken ve dediğim gibi iki operasyon geçiren bir kardeşiniz olarak söylüyorum bunları. en azından bir deneyin, işe yaramazsa o zaman ameliyata başvurursunuz. son olarak da yemekleri çık hızlı yemeyin ve iyice çiğnedikten sonra yutun. herkese acil şifalar.
  • Geçmiş olsun arkadaşım, bende aynı dertten muzdaribim. Mersinde yetişen cin biberi vardır(Arnavut biberi de deniyor sanırım, bazı kebapçılarda yemeğin yanında verirler, biber turşusu değil ama) 3-4 cm boyunda yeşil olan ondan yedim sabah öğle akşam yemeklerin yanında 3-5 tane. Çok şükür şikayetlerim 3-4 gündür oldukça azaldı. Biberi aldığım manav biberin mersin'den geldiğini söyledi, sizde mersin'de yetişeni bulabilirseniz daha iyi olur sanırım.

Acıyı tavsiye etmiyorlar ama ben faydasını gördüm. Mersin de gümrük muhafazada çalışan bir yakınım 32 yıl önce basurdan şikayetçi iken tesadüfen bir doktorun gümrük işlemini yaparken ağrı çektiğini gören doktor neyin var diye soruyor, yakınımda basur deyince kendi meslektaşı olan doktorlara da küfür ederek "bunlar söylemezler ama cin biberi ye" diyor. Hatta cebinden de çıkarıp gösteriyor, adam kendide yiyormuş. Yakınım da biber yemeye başlıyor. Bu arada da hemosil diye bir ilaç kullanıyormuş zaten, biberde yiyince sıkıntıları geçiyor ve 32 yıldır bir daha yaşamamış. Ben de tuvalete oturunca sanki içerde kasların açılmadığını hissederdim. Ikındıkça da cam kırığı gibi bir şey sanki 3-4 cm içerde bir yeri kesiyormuş gibi acıtır, hemen ıkınmayı bırakır geri çektirirdim, bu arada kabızlık da vardı biraz. Zeytin tanesi kadar küçük parçalar halinde zar zor tuvaletimi yapmaya çalışırdım, bazen de yapamaz geri kalkardım. Anasol pomat kulandım fayda etmedi önce (Şimdi faydası oluyor).

Doktora gittim basur ve devamında çatlak var, kesin ameliyat dedi, ilaçla tedavi olmaz mı dedim, rahatlarsın ama geçmez dedi. Ameliyat kesin çözüm mü diye sordum %80 ihtimal verebildi. Ben de olmadım. Anasol ile başka bir krem yazdı bir de X-M diye kabızlık önleyici bir ilaç yazdı, kullanmadım. Patlıcan sapının suyunu içtim 5 gün boyunca bende hiç faydası olmadı. Bepanten merhem sürdüm, kantaron yağıyla sızma zeytinyağını karıştırıp fitil yapıp gece yatarken koydum, biraz faydası oldu ama tam rahatlatmadı. Ilık su oturma banyolarının faydası oluyordu.(Halen tuvaletten sonra suya batikon döküp yapıyorum ve kuruladıktan sonra anasol pomat sürüyorum. Yoksa makat çevresinde yanma oluyor. Sanırım çatlaktan dolayı

Şimdi 5-6 gündür sadece tuvaletten sonra batikonlu (3-4 lt suya 2 yemek kaşığı kadar batikon) suya oturuyorum, su soğuyana kadar sonra nazikçe kurulayıp anasol sürüyorum yanma için. Bir de biber yiyorum başka bir şey yapmıyorum. Biberden sonra kabızlık sorunum da geçti ilaç almadığım halde. Ama spora başladım ve lifli beslenmeye çalışıyorum, bir de akşam az yiyorum. İnşallah bu yazdıklarımdan birileri faydalanır. Allah herkese acil şifalar versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahenkss54

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Lazeri çıkmadı mı bu ameliyatın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

Basur(Hemoroid) olan kişiler öncelikle bu hastalıgın nedenlerini araştırmalılar.Kabız olan birisi Ameliyat olursa 3-4 ay sonra yine Basur şikayeti tekrarlar.Tanıdıklarımdan çok örenk var böyle.Bendede basur var.Şifalı bitkiler kullandım,birkaç Ay geçiyor ama yeme alışkanlıgına Dikkat etmezseniz yine Rahatsız ediyor.En son basurum şiştigende çok kötü olmuştum,Ameliyata karar vermiştim ama sonra olanların yaşadıkları aklıma gelince vazgeçtim.Doktor ilaç yazdı birkaç gün kullandım.Basur eski haline döndü ve ilaçları bıraktım.Uzun araştırmalarım sonucu bagırsakların yani sindirim sisteminin iyi çalışması gerektigini anladım.Bagırsaklar çalışmazsa kabız oluyor dolayısıyla Hemoroide sebeb oluyor.Amerikadan bagırsak ve sindirim sistemini düzenleyen bir gıda destegi getirttim.İçinde bol lif olan bir ürün.Bu ürünü kullanalı nerdeyse 1 sene oluyor ve Tuvalete çıkmada sorun yaşamıyorum.Bagırsaklarım bu destek sayesinde iyi çalıştıgı için Basuru unuttum bile.Her gün düzenli olarak bu Lifli tozdan yarım bardak içiyorum.Günde en az 1.5-2 litrede su da içmeye özen gösteriyorum.Bugüne kadar yaşadıgım basur sancılarını meger boşuna çekmişim.Herkese tavsiyem sindirim sisteminin rahat çalışmasını saglamanız.Geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    ben ameliyattan korktuğum için doktora gitmiyordum bitkisel yollar denedim hiç biri işe yaramayınca mecbur gittim :) bana bir ilaç yazdı onu kullandım sıkıntım kalmadı çok şükür ilacında açıklaması burada girip bir bakmanızı öneririm
    https://hesap.clickmerkez.com/scripts/click.php?a_aid=ahmet5454&a_bid=f640a29a
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatma444

ben ameliyattan korktuğum için doktora gitmiyordum bitkisel yollar denedim hiç biri işe yaramayınca mecbur gittim :) bana bir ilaç yazdı onu kullandım sıkıntım kalmadı çok şükür ilacında açıklaması burada girip bir bakmanızı öneririm

Alıntıları Göster
    @ahenkss54 ve @fatma444 ün mesajları hiç samimi gelmiyor.

Bende de kabızlık sonrası oluşuyor. Kabızlığıma bir çare bulmam gerek sanırsam.
  • Ya bu basut hemoroid aynı şey deyilmi ? 2 cisi bende basur derdim hep gecen perşembe hastaneye gittim bana fitil koyunueşil bi hap bide anestol krem verdi doktor muanede yırtılmyok hemorid dedi bugun sonunda ditil bitti fitil antibiyotik idi fakat şişlik pek inmedi gibime geldi şimdi bende bu patlıcan olayını yapsammı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanTR

İki ay önce dış hemoroid rahatsızlığı benim de başıma geldi. Misket büyüklüğündeydi, oturamıyordum ve ciddi ağrı yapıyordu. Doktora gittim muayene sonucunda çok kolay dış hemoroid iki dakikada alırız dedi. uzun uğraşlardan sonra ikna edildim ameliyat masasına yattım. Bayıltmadan lokal anestesi ile yapılacaktı. Çok korktum ve tam operasyona cerrahi uzmanı başlıyacak iken ameliyat masasından kalktım ve gece 11 gibiydi evin yolunu tuttum.

Aşağıda vereceğim patlıcan sapından yapılan suyu 5 gün içtim. Bu arada daflon hapını 3 gün 3x3, sonraki 3 gün 3x2 ve devamında 3x1 olmak üzere toplam 1 ay kullandım. Allahıma şükürler olsun sanki daha önce hiç yokmuş gibi tamamen kayboldu geçti. Patlıcan sapının suyu 5 gün kullandıktan sonra mucizevi bir şekilde hemen etkisini gösteriyor ve hiç bir yan etkisi olmuyor. Bunu bulandan ve insanlığın hizmetine sunandan Allah razı olsun.

TEDAVİNİN TARİFİ

"10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* Alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı rekli suyu buzdolabına koy.

-Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.

-Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.

10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.

Hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş Hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.

Eski Hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. Bu yüzden vucut onu geri çekemez. Doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. Böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz.

Allah ın izni ile zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten İnşallah kurtulursunuz . Tek borcunuz sadece hayır dualarınız. Siz de etrafınızdakilere duyurarak onların da kurtulmasına vesile olun."

Denemekten zarar çıkmaz kardeş alalım bakalım 10 adet patlıcan kalanınına imam bayıldı yaparız napak :))
  • quote:

İNANMAYIN, SADECE DOKTORA GİDİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: marsabakanadam

quote:

İNANMAYIN, SADECE DOKTORA GİDİN

Alıntıları Göster
    Teknik olarak hemoroid aslında varistir sadece yer olarak bacakta değil malum bölgededir. Allah düşman başına vermesin çok eziyetlidir. Öyle basurum var diye gidip yok lazermiş yok zımbaymış değişik metodlarla yapılacak operasyonlara dünya para verip bıçak altına yatmayın. Bir varis konusunda uzman doktora gidin varis tedavisinde kullandıkları bir ilaç var genişleyen varis damarlarının içine enjekte ediyorlar damar daralıyor ve kendini topluyor. Aynı tedaviyi oranıza uygulatın damarlar toplanırsa zaten sorununuz çözülmüş olacaktır. Bu hastalık insanı tuvalete müptela eder siz sabahları kalkınca bir bardak ılık su içip 10 dakika sonra da tuvalete girin ama uzun uzun oturup ıkınmayın hatta özellikle ıkınmayın kendi çıkana kadar. Bittiği gibi kalkın çünkü sürekli büyük abdestiniz bitmemiş gibi bir his yaşarsınız. kalktığınızda 10 dakika sonra o hissiyat geçecektir. sık ama kısa kalmak kaydıyla tuvalet alışkanlığı edinin sonraları zaten bu aralıklar sıklığını kaybedecektir.
    Beslenme önemli hergün 3- tane kuru incir ya da kaysı yeyin imkanınız varsa yatmadan bir bardak soğuk suya 1 tatlı kaşığı bal katıp iyice karıştırıp bu şerbeti için sizi kabızlıktan ve tuvalette uzun uzun oturmaktan kurtaracaktır. Geçmiş olsun.

Bu arada patlıcan sapı tedavisi gayet etkilidir çok rahatlatır ama yeni hemoroidlerde kesin çözümdür uzun yıllardır var olan ya da dışa doğru meme sarkıtmış olanlara hiçbir şey yapmaz. Onun çaresi iltihap varsa antibiyorikle kurutulur sonrasında da gereken tedavi olunur.
    Sülük kullanımı da etkilidir çünkü sülükte 3 tane ağız bulunur biriyle kanı emer diğeriyle tahlil yapar diğer ağzı ile yaptığı tahlilin sonucuna göre içeri enzim salgılar Allah ın hikmeti işte beğenmediğiniz tiksindiğiniz sülük çok işe yarayan bir hayvandır fıtık tedavisinden basura kadar çok dalda uygulanır, uzun süreli rahatlama sağlar ama o da her zaman için kesin çözüm değildir.
    En iyi tedavi erkenden utanıp sıkılmadan doktora gitmektir. Ayrıca aşırı kan kaybına yol açtığından kişide asabiyet yapar, aşırı yorgunluk yapar uyur uyur yine de dinlenemezsiniz çünkü kan her nefes alışınızda vücudunuza çektiğiniz oksijeni hücrelerinize taşır ve temiz hava alan hücreler dinlenir nasıl ki spordan sonra uyuyunca insan dinçleşiyor o etkiyi bu hastalıkta bulmanız mümkün değildir.
    Bir de Zımbalama denen yöntem var gerçek zımbalama yapılmıyor tabi ama makattaki o damarların şişipde sarkıttığı doku yararlı bir dokudur bu sarkan damarları tekrar makat çeperine dikiyorlar ve zamanla kendini tekrar topluyor eski halini alıyor, lazer gibi o dokuları kesip atmıyorlar zaten lazerden sonra ya delik küçülür çok sıkı olur ki Allah muhafaza kabız olursanız Anal hematom ya da Anal fissür hemen kapınızı çalar çünkü çıkarmak için ıkındığınızda ya çatlak oluşur (fissür) ya da kılcal damar patlar dışarı doğru şişlik oluşur (hematom) bunlarla muhatap olmanız an meselesidir hatta çatlakların sonradan fistüle çevirip sürekli iltihap akıntısı yapması da kaçınılmaz bir durumdur. Yani kurtuluş değildir.
    Bağlama yöntemi var bir de o da bir vakumlu makine ile sarkmış damarı çekerler tam dibine çok sıkı bir lastik atarlar yani damarı dipten bağlarlar o damarda kan dolaşımı olmadığı için minicik bir kangren oluşur ve o damar ölür sonra da kuruyup düşer bu da bir yöntemdir ama makatın ağzı boyunca uzanan bir damar varsa o yöntemi uygulamak imkansızdır iç basurlara uygulanabilir sadece.

Yine de en iyisi varis tedavisi şeklinde olandır bıcak altına yatılmaz maksimum 15 dakika sürer ömür boyu kurtulursunuz. Bahsettiğim tedavinin adı skleroterapi dir onu da ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redstone78 -- 20 Ekim 2013; 15:00:36 >
  • Usta sana yiyecek olara tavsiyem yok ama pekmez yiyebilirsin
    Ben daha cok basur olmaman icin yapman gerekeni söyliyim
    Evinde klozet varsa mutlaka klozette yap yilda 1 kere belki daha az basur olursun (denedim :D)
    Tuvaletini yapinca 15 dk filan otur ayrica basur olunca bir krem var doktora sorarsan verir recetede adini bilmiyorumda hepsi ayni türden kullan basur olunca onu ve cok cok abarti kanamalar olursa mutlaka ailene bahset hastane filan gerekni yapsinlar kötü bişey kiz arkadasin varsa burnum kanadi falan filan gibi seyler uydur :D
    Ama kucuk kanamalari takma onlar geçicidir onun harici kendini zorlama gelince yap tuvaletini
  • quote:

Orijinalden alıntı: diwac123

Usta sana yiyecek olara tavsiyem yok ama pekmez yiyebilirsin
    Ben daha cok basur olmaman icin yapman gerekeni söyliyim
    Evinde klozet varsa mutlaka klozette yap yilda 1 kere belki daha az basur olursun (denedim :D)
    Tuvaletini yapinca 15 dk filan otur ayrica basur olunca bir krem var doktora sorarsan verir recetede adini bilmiyorumda hepsi ayni türden kullan basur olunca onu ve cok cok abarti kanamalar olursa mutlaka ailene bahset hastane filan gerekni yapsinlar kötü bişey kiz arkadasin varsa burnum kanadi falan filan gibi seyler uydur :D
    Ama kucuk kanamalari takma onlar geçicidir onun harici kendini zorlama gelince yap tuvaletini
    Oturarak çalışıyorsan eninde sonunda oluşuyor. Düşmanınmdan uzak , resmen gö.. nün derdine düşüyorsun.

Tavsiyelerim :

Yemek olarak mümkün olduğunca özellikle "bamya" yemeğe bakın , fakat piştiğinde hani sümük gibi yapış yapış olanlarından olsun. Kesinlikle farkını göreceksiniz.

Kepekli falan yiyin diyorlar fakat biraz sıkıntı veriyor. Bamyanın yanında bir parça olabilir.

Bitki olarak böğürtlen kökünü kaynatıp için . 5 bardak suya 100 gr kök (ince olması iyi olur) konup 10 dk kaynatılır ve süzülerek her sabah aç karnınla 1 bardak içilir. Yalnız bunu uygularken mümkün olduğunca kabızlığı önleyen sıvı veya bitki tüketin. Kanamya iyi geliyor ve vücuda başka destekleride var.

Papatya çayı çok iyi. Sallama satılanları kullandım. Diğerlerine güvenemedim. Hem bağırsakları çalıştırıyor hemde ağrı kısmında faydalı oluyor.

Birde bazı bitkisel haplar ,macunlar var. Onlarda biraz yardımcı oluyor. (İdasil vb.. Düzenli idasil kullanmıştım faydasını gördüm fakat tek başına diğer haplarda olduğu gibi yeterli değil., vb..)

Daflon hapı eczaneden almıştım . Faydalı bir hap, düzenli kullandım.

Salep çok faydalı - Kafeinli içeceklerden uzak durmaya bakın. Vücuttan su atılı yaptığı için pek iyi değil. Sıcak içecek olarak sütle halis hakiki salep yapın. Tarifini nette görürsünüz. Bir iki tatlı kaşığıyla bir litre süte yetiyor. 100 grı geçen sene 20 TL idi bu sene ise 35 TL olmuş İzmir Kemeralatında meşhur Değirmen de Kestane pazarı camii altında) . Akşamları içmeyin uykunuzu kaçırabilir çünkü canlandırıcı etkisi var.

Mürver çiçeği çayını için. Bir tutam brdağa koyup üstüne kaynar su ekleyip 5 dk bekletin. Bu içecek aynı zamanda soğuk algınlığındada bir numara. Basurada iyi geliyor.

Kantaron yağı(hakiki zeytinyağı ile olan) faydalı. Diğer bitkisel haplarla etkileşimine dikkat etmek gerek. Bir attlı kaşığı günde içilebilir. ayrıca sorunlu bölgeye sürülebilir. Sürüldüğünde acıyı hafifletiyor, damar büzücü vs. etkileri var. (bir bardak suya katılarak)

Belki bir çay kaşığı çörek otuda yağıda kantaron yağı ile beraber içilebilir.

Hemor+Plus (Bitkiji ürünü) bitkisel krem çok faydalı, tavsiye ediyorum.

At kestanesi yağısürmekde da faydalı fakat kısa dönemde belki etkisinin farkına varılamayabilir.

Akşam yatarken zeytinyağını pamuğa döküp sorunlu bölgeye konur şişliklere faydalı. aynı şekilde elma sirkeside iyi.

Ne ishal olun nede kabız. Yediğiniz denediğiniz herşeyin ne olduğuna iyi bakın.

Az yemek tüketin. Gerekirse vitamin falan ayakta kalmaya bakın.

Meyve suyu olarak şeftali suyu tavsiyemdir . Kuşburnu suyu yanma yapıyor onun yerine kayısı daha iyi bir seçim kabızlık için.

Eğer iltihabi durum varsa ki genelde durum kötüleştiren sebeptir. O zaman antibiyotik şart.

Ayrıca bir haber okumuştum Hatay da çakal otu diye bir ot varmış ve çok etkiliymiş.( Denemedim )

Geçmiş olsun,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ymc2121 -- 25 Ekim 2013; 22:44:16 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.