Şimdi Ara

Başka bir forumdan CRUZE yorumları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
124.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tamam kime ne? Peki niye bu kadar zahmet ettin ??? Problem neydi , dediğim gibi burada ki problem farklı. Üslup sorunlu, arkadaş zaten konusu var, bu gereksiz bir konu demek başka, saldırgan tavırlarla destan yazmak başka, sıkıntı büyük
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Tamam kime ne? Peki niye bu kadar zahmet ettin ??? Problem neydi , dediğim gibi burada ki problem farklı. Üslup sorunlu, arkadaş zaten konusu var, bu gereksiz bir konu demek başka, saldırgan tavırlarla destan yazmak başka, sıkıntı büyük

anlamayanlar olunca anlatmak, anlatmak, anlatmak, ... farz oluyor demekki. e haliyle bu kadar anlatınca üslubun farklılaşması normal sen nie bu kadra sıkıntı yaptın bende onu anlamadım anlamayanlar tarafındamısın yoksa. yada anlayamayanlar

iyi forumlar ...

• Hala! yapılanın farkında olamamak "üzücü" bir durum.

Buraya 3 farklı üye gelir...

* Araç sahibi olup bilgisini paylaşanlar.
    * Araç sahibi olmayıp, "gerçekten" bilgi almak isteyenler.
    * Test'çiler, akrabasında/mahallede/dayısında olanlar, başka yorumları dikkate alanlar, inanmayanlar, isyankarlar, anlamsızlar........

Hangisinde olunduğu, artık! tüm üyelere kalmış......

En tehlikelisi ise: Yanlışın; doğrusu örnek/görsel/işaret yöntemi ile gösterilmesine rağmen anlamayan/anlamak istemeyenlerdir.

-ki bu gibi sabit fikirli "anlamsız" üyelere, Cruze gibi arabalar "kaputu ile kuş tutsa" FAYDA ETMEZ....
  • Bir yıl önce garip bir yerden alınan yorum üzerine konu açılmış.

1 yıl olmuş zahmet edip 3-5 konu 30-40 sayfa okunmamış.
    Okumadığın için, açtığın konunun 1. mesajında yazanlar hakkında fikir ve bilgi sahibi olunmamış.

Keşke! anlamsız cevaplar vermek ve garip inadı sürdürmek yerine okuyup öğrenerek, yapmak istenilen doğru/yanlış durumunu
    gerçekçiliği öğrenilmeye çalışılsaydı...
    Hem bizlerde aydınlanmış olurduk. Bu konulara yazan tüm arkadaşların gözündeki perdenin aralanmasına yardımcı olunurdu.

Ama onun yerine, "hala anlamsız tavır" sergileniyor. GARİP!!!

Konu başlığını ve ilk mesajı tam anlamı ile "sindirerek okunmasını" tavsiye ederim...

Şimdi, bilmemne net'e yada başka bir aracın konusuna girin ve o araç hakkında böyle bir başlık ve 3 yıllık toplama kopyala
    yapıştır yorum yazın.........Bakalım!!! neler yazacaklar.

Sahibi olunmayan araçlar hakkında yazılan "basiretsiz" yorumlar, konular.

Araştırmadan, öğrenmeden, fazla çaba sarf edilmeden açılmış tek yönlü bir konu...

• adamın amacı konuyu aktif tutup ,,,, cruze topiğinde en üst satırda kalmasını sağlamak ...... adam 1 mesaj yazıyor isterse üç ünlem bir soru işareti olsun (!!!?) içi boş olsun..........ama verilen cevaplar 5 tane konu hep aktif kalıyor....... buraya sırf gözatmak için giren adam doğal olaraK nereye tıklar ??? en üstteki en güncel mesaja di mi ???? kalkıp en alttaki 3 ay önceki mesaja tıklayacak hali yok...

bak şimdi en son mesajı ben yazmış oldum ,,, aynı tuzağa ben düştüm...... konu yine en üstte ve en GÜNCEL !!!!!!! adama karşı mesaj yazan tuzağa düşüyor.... valla iyi taktik!!!!

peki niye böyle birşeyle uğraşıyor.... ????? bilen varmı ???? bilmeyelim ,,, yada bilmesek daha iyi olur.........

bak konu yine en üstte

http://forum.donanimhaber.com/forumid_646/p_/tmode_1/smode_1/tt.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joliva -- 2 Mart 2013; 19:45:27 >

• Yazmayacaktım ama artık zamanı geldi. amac cruze yi yıpratmakmı .herşeyiyle anlatiyim aklında soru işareti kalanlar yazdıklarımı iyi okusun 2012 model cruze var bende.bana 100 defa sorsalar bu fiyata hangi araba yüzünede cruze derim.biri süspansiyonundan bahsediyor biri gidişinden biri yakıtından biri rampasından arkadaşım geleceksin araba gitmiyor diyorsan benim yanıma bi oturacaksın bakalım gidiyormu gitmiyormu gitmesinden kastın ne.gitmiyosa git al 3000 cc bi araba yakıt konusuna gelince benzinin 5 liraya vurduğu bi ülkede hangi yakıttan bahsediyosunuz ben hala anlamış değilim .ama cruze u kötüleyen arkadaşlarada hak veriyorum o ihtişamlı duruşun altında arabanın 340 km sürat yapmasını beklediklerinden dolayı arabayı kötülemeleri normal .
  • quote:

Bence sizlerin aşırı korumacı Cruze yaklaşımınız çok hatalı, arabayı tanımayan, bilgi almak isteyen insanlar bu tavrınız sonucunda negatif etkilenecektir.

Tavrınız sanki kendi malının çok iyi olduğunu iddia eden, malının hatası olduğu halde bunu kabul etmeyen, sonrada bozuk atan, esnaf tavrına benziyor. Ben konuyu kendim açtığım için, konunun kitlenmesini, çünkü doğru olmayan bilgilerden dolayı insanların yanlış fikre sahip olma durumu olduğunu yöneticilere bildirdim.

Bu fikre katılıyorum. Sevgili Panther'in Cruze konusundaki yardımları kesinlikle göz ardı edilemez ama bence bu konuda haklı değil. Ben Cruze almak istiyorum ve tüm yorumları okumaya gayret ediyorum. Ayrıca o yorumların 3-4 yıl yada bir kaç haftalık olması önemli değil bence çünkü 2009 2010 model alacaksam işime yarar. Son olarak Cruze sahibi olmayan insanlar da Cruze hakkında özellikle bazı konularda neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayabilir. Yorumları okumaya devam. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pr1aPoS

quote:

Bence sizlerin aşırı korumacı Cruze yaklaşımınız çok hatalı, arabayı tanımayan, bilgi almak isteyen insanlar bu tavrınız sonucunda negatif etkilenecektir.

Tavrınız sanki kendi malının çok iyi olduğunu iddia eden, malının hatası olduğu halde bunu kabul etmeyen, sonrada bozuk atan, esnaf tavrına benziyor. Ben konuyu kendim açtığım için, konunun kitlenmesini, çünkü doğru olmayan bilgilerden dolayı insanların yanlış fikre sahip olma durumu olduğunu yöneticilere bildirdim.

Bu fikre katılıyorum. Sevgili Panther'in Cruze konusundaki yardımları kesinlikle göz ardı edilemez ama bence bu konuda haklı değil. Ben Cruze almak istiyorum ve tüm yorumları okumaya gayret ediyorum. Ayrıca o yorumların 3-4 yıl yada bir kaç haftalık olması önemli değil bence çünkü 2009 2010 model alacaksam işime yarar. Son olarak Cruze sahibi olmayan insanlar da Cruze hakkında özellikle bazı konularda neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayabilir. Yorumları okumaya devam. :)

fazla bişey okumaya gerek yok aracın 2 hatası mevcut benim gözlemlediğim;

1- Motorun ani olarak hızlanması kötü
    2- Bozuk satıhlarda süspansiyonlardan lakırtı sesleri geliyor.Fakat çok rahatsız edici değil.

2 yıldır kullanıyorum başka eksi yönünü görmedim.Panter abinin kızdığı nokta o forumlardaki yorumları atanların %99.9u başka firmaların bilinçli olarak oralara attırdığı yorumlar ve diğer geri kalan %0.01lik kısmında bu aracı hiç görmeden onların gazıyla sallıyor olması. Bu ülkede fiat gibi dandik bir araca hiç ses çıkartılmadan biniliyorsa ben neden chevrolet cruze gibi bi araçda bu kadar ses çıkarıldığını halen anlamakta güçlük çekiyorum panter abide çekiyordur bu serzenişler ondan. Sizlere tavsiyem 2009-2010 değil 2011ve üstü cruzelere yönelmeniz. Ve imkanınız varsa oto kiralama hizmeti veren yerlerden cruze kiralayıp aracı enine boyuna test etmeniz.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

quote:

quote:

2- Bozuk satıhlarda süspansiyonlardan lakırtı sesleri geliyor.Fakat çok rahatsız edici değil.

2 yıldır kullanıyorum başka eksi yönünü görmedim.Panter abinin kızdığı nokta o forumlardaki yorumları atanların %99.9u başka firmaların bilinçli olarak oralara attırdığı yorumlar ve diğer geri kalan %0.01lik kısmında bu aracı hiç görmeden onların gazıyla sallıyor olması. Bu ülkede fiat gibi dandik bir araca hiç ses çıkartılmadan biniliyorsa ben neden chevrolet cruze gibi bi araçda bu kadar ses çıkarıldığını halen anlamakta güçlük çekiyorum panter abide çekiyordur bu serzenişler ondan. Sizlere tavsiyem 2009-2010 değil 2011ve üstü cruzelere yönelmeniz. Ve imkanınız varsa oto kiralama hizmeti veren yerlerden cruze kiralayıp aracı enine boyuna test etmeniz.

Saygılar.

Güzel bir yaklaşım ve yorum yapmışsınız. Konuya noktayı koyacak bir yorum bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

quote:

quote:

Saygılar.

İlk önce genel ifadeler olduğunu, yorumun şahısları bağlamayacağını belirteyim...

Nette, google amcaya "cruze sorunları" yazan ve bulduğu yerdeki en uyduruk yorumları seçtikten sonra buraya gelip,
    hiçbir çaba sarf edilmeden/hiçbir araştırma yapmadan/hiçbir açıklamalı-mantıklı-belgeli konu ön araştırması yapmadan
    "kopyala yapıştır" yöntemi ile BASİT bir konu açıp, oturup olacakları seyreden kişilerden gerçekten çok SIKILDIM...

Üstelik! yorumlar 2-3 seneye dayanan "basiretsiz" ve "tam olarak gerçeği yansıtmayan" bir nitelik taşıyor ise, tamamen,
    çekilmez bir hal alıyor...

Meraklımısın; Araştır, bilgi-döküman topla, içi dolu dolu cümlelerle bezenmiş bir konu aç...Eyvallah!!!

Oturalım adam gibi yorum yapalım, karşılıklı görüş ve bilgi alışverişinde bulunalım...Bak!!! ona varım....

Amaa! şu koskoca Chevrolet Cruze konusundki yüzlerce kullanıcının yorumları/resimleri/belgeliri vs. yeterli gelmeyip
    bilmemne net gibi yerlerin en uyduruk yorumlarını dikkate alıp, o yorumları gereksizce savunan ve dikkate alan her üyeye KARŞIYIM...

O bilmem nerelerden getirilip yıllardır önümüze konup servis edilen bu tarz "basiretsiz" yorumlar, bu konunun içinde de mevcut...
    Onları arayıp bulun. Bulun! çünkü hemen ardından verilmiş doğru düzgün yorumlarıda bulacaksınız...Onları okuyun.

Koskoca 650-700 sayfalık dev bir "bilgi-birkim-yorum" sunulmuş.

Okuma yazma bilen, dört işlemi yapabilen herkez, biraz zaman harcayarak olayı/durumu çözer...

"Aynı şeyleri yaz yaz nereye kadar!!!"

Bu araç çıktığında çok panik yapıldı. Forumlarda kötüleme maksatlı, temsilciler/firma adamları cirit attı...
    Yapılmak isteneni pek güzelde başardılar. Eee! hala 2-3 yıllık garip yorumları ortalarda gezdiğine göre......

Şu Donanım haber' ait marka/araç forumlarına bir girip okuyun.
    Şu cruze konundaki kadar yakıt/çekiş konuşuluyor mu? bir bakın...

Bakın bakalım görebiliyormusunuz.
    Ben bakıyorum. Yok denecek kadar az...Yada HİÇ yok.

Bir aracın yakıtını yada durumunu öğrenmek istediğimde, sayfalarca göz atıp cımbızla yorum çekiyorum.
    Maşallah! cruze konusunda her sayfada mevcut......

Bu durum sadece burada var veya bu kadar abartılıyor.

1.6 Atmosferik Honda, Mazda3, Astra yada herneyse, "uçuyor-yakıtı kokluyor" sanıyorsunuz değil mi? SİZ ÖYLE SANIN!!!

2010 model 113'lük Cruze'a da sahip oldum
    2012 model 124'lük Cruze'a da sahip oldum....

Aradaki fark "1tık"

Onuda benim gibi 2 aracıda kullanmış uzun dönem kullanıcısı anlar/anlayabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

adamın amacı konuyu aktif tutup ,,,, cruze topiğinde en üst satırda kalmasını sağlamak ...... adam 1 mesaj yazıyor isterse üç ünlem bir soru işareti olsun (!!!?) içi boş olsun..........ama verilen cevaplar 5 tane konu hep aktif kalıyor....... buraya sırf gözatmak için giren adam doğal olaraK nereye tıklar ??? en üstteki en güncel mesaja di mi ???? kalkıp en alttaki 3 ay önceki mesaja tıklayacak hali yok...

bak şimdi en son mesajı ben yazmış oldum ,,, aynı tuzağa ben düştüm...... konu yine en üstte ve en GÜNCEL !!!!!!! adama karşı mesaj yazan tuzağa düşüyor.... valla iyi taktik!!!!

peki niye böyle birşeyle uğraşıyor.... ????? bilen varmı ???? bilmeyelim ,,, yada bilmesek daha iyi olur.........

bak konu yine en üstte

Aynen Katılıyorum. DEVAM...

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: joliva

adamın amacı konuyu aktif tutup ,,,, cruze topiğinde en üst satırda kalmasını sağlamak ...... adam 1 mesaj yazıyor isterse üç ünlem bir soru işareti olsun (!!!?) içi boş olsun..........ama verilen cevaplar 5 tane konu hep aktif kalıyor....... buraya sırf gözatmak için giren adam doğal olaraK nereye tıklar ??? en üstteki en güncel mesaja di mi ???? kalkıp en alttaki 3 ay önceki mesaja tıklayacak hali yok...

bak konu yine en üstte

Aynen Katılıyorum. DEVAM...

abi en güzeli insanımızı sis farınının ve abs'nin çok büyük özellik olarak gösterildiği 2-3bin lira fark istendiği diğer araçlar dünyasına gönderip rahat edelim.Bizler cruzemiz ile mutluyuz ...

• quote:

Orijinalden alıntı: akdenizdeyim

Arkadaşım,bu konuyu buraya açman çok iyi olmuş, zira iki tane zibidinin egolarını tatmin etmek için kendi açmış oldukları topiğe ,sürekli yönlendirmeye çalışmaları,sanki topik açmak kendilerine imtiyazmış gibi her köşede ahkam kesen, bu zibidilere ders verdiğin için sana teşekkür ediyorum.. cruze 'un kronik sorunlu olduğunu tüm türkiye biliyor, bırak bunlar lokurtularla fokurtularla dandik araçlarınla yaşamaya devam etsinler.. ellerindeki araç 10.000 tl bile etmez .culsuzların alacağı araç ancak cruze olur

TEM OTOYOLU İZMİT - BOLU/BOLU - İZMİT
    ARAÇ 4 KİŞİ TOPLAM (+ 440 KG)
    GİDİLEN MESAFE : 236 KM
    ORTALAMA HIZ : 173 KM/H
    ORTALAMA YAKIT SARFİYATI: 100KM/13,6 LTR

RESİMDEDE GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE
    DEVİR 5900 D/D HIZ : 202 KM/H
    ANLIK TÜKETİM: 100KM/14,3 LTR
    DAHADA ARACIN GİDERİ VARDI.

DİĞER RESİMLERİDE EKLİYCEM...

BUDA CRUZE DÜŞMANLARINA KAPAK OLSUN

• Bir arkadasim 2012 cruze sedan full paket aldı. Alır almaz tüp taktirdi. Yaklaşık 2000 km ye kadar tüp 2.10 tl civarındayken 35 kr/km yaktığını söylemişti. Tayini çıktıktan sonra telefonla konuştuğumuzda sordum. Uzun yolda 20-25 kr yaktığını ve otobanda araçta 3 kişi varken kolaylıkla 200 kmlere çıktığını solemisti. Bir daha alsam yine cruze alırım diyor. Ve bende en yakın zamanda cruze 1.4 turbo hb alacagim isallah. Herkese hayırlı forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.