Şimdi Ara

Bakan açıkladı: Kimlik kartı, banka kartı ve ehliyetler birleşiyor (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
8.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence şehir içi ulaşım kartı yakın bir zamanda NFC özellikli telefonlara kayacak ortada bir kart olmayacak

• Sonunda gelinecek nokta, herşeyi tek karta koyduk, vatandaş kaybedip magdur oluyor. Çözüm: Herkese chip takalım. Her sokağada cihaz koyalım. Herkes her an hangi sokakta yürüyor izleyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: efekan_02

Bence şehir içi ulaşım kartı yakın bir zamanda NFC özellikli telefonlara kayacak ortada bir kart olmayacak
    Öyle birşey olmayacak kardeş. Avrupada Japonyada bile o olay yok.Bizim vatandaş daha Kartı kullanamıyor ne Nfc si allasen. Arada bir ben görüyorum bazı şöförler bile bilmiyor. Millet uzaylı görmüş gibi bakıyor mobil ödemeye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

Yeri gelince bilim , ilim cart curt
    Yeri gelince de gereksiz

Nasıl gereksiz olur acaba?
    Yada mesele gereksizligi mi yoksa Turkiyenin dijital yapılanmasının cağ atlaması mi sizi rahatsız eden? Yada sizdeki muzmin hastalık olan

NE YAPARLARSA YAPSINLAR PISLIK ATARIZ YINE

Olayı mi?

Türkiye digital devlet hizmetleri konusunda cağ atladı cağ. Her yönüyle. Ve olduğu yerde durmadan kendini geliştirmeye çalışıyor . Buna da bunlar gereksiz diyor işte. Ah ah. Ne desek hikaye

Yeni kimliği niye çıkardık o zaman? Üzerinde çip olmasına rağmen bir şeye yaramıyor. Boşuna para verdik bir de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enizam E kullanıcısına yanıt
    Canım arkadaşım. Şu anki durumda kimlik ile ehliyeti aynı cüzdanda taşımak durumunda kalıyoruz.

Eğer ehliyeti yanımda taşımak zorunda kalmazsam evde bırakırım. Kaybolursa bir tek kimliğim kaybolmuş olur dışarıda. Ehliyet de kimlik yerine geçtiğine göre kimlik kaybolması durumunda kim olduğumu kolayca kanıtlayabilirim.

Kartların şifrelerini de şu an var mı yok mu bilmiyorum ama merkezi sistem yazılımında güncelleme yaparak doğum tarihi olmasını da engellersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Öyle birşey olmayacak kardeş. Avrupada Japonyada bile o olay yok.Bizim vatandaş daha Kartı kullanamıyor ne Nfc si allasen. Arada bir ben görüyorum bazı şöförler bile bilmiyor. Millet uzaylı görmüş gibi bakıyor mobil ödemeye

Alıntıları Göster
    Gerçekten yürekten lanetler olsun diyip beddua etmek istiyorum, bir mobil ödeme, NFC kullanamayacaksanız çekilin önümüzden, açın yolumuzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 21 Haziran 2020; 12:17:16 >

• Arada sırada mantıklı işler yapıyorlar.

• Yahu durun ben daha çipli kimliğe bile geçmedim 😆 ne ara ikinci yeni geliyor, iyi bari en azından ona para vermemiş oldum, şimdi bundan da para isterler. 😆

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-42DBB8773 -- 21 Haziran 2020; 12:24:35 >
  • yeni kimlikler nfc destekliyor... chip gözüküyor diye eski sanma...

• Tam da kimlik kartımı henüz yeniletmiştim hatta PTT kargoyla gelmesini bekliyordum. Şansa bak.

• Zaten amaç para toplamak, biz bizi dürteriz Türkiyem..

• Lan daha yeni yeniledim biraz taşımak nasip olaydı bari

• quote:

Orijinalden alıntı: tubytube

Gerçekten yürekten lanetler olsun diyip beddua etmek istiyorum, bir mobil ödeme, NFC kullanamayacaksanız çekilin önümüzden, açın yolumuzu

Alıntıları Göster
    Saçma sapan konuşma la o beddua döner dolaşır sana gelir. Ben olacağı söylüyorum sen istersen öpücükle öde banane

• Masraf ve efor derken? Zaten kartın üzerinde olan çip'e data yüklemenin nesi efor ve masraf? :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ALLAH ıslah etsin bunları

yeni kimlik kartlarıyla din hanesi kimliğimizden kaldırıldı

nereli olduğumuz vb.

bakalım bu özelliklerle ne gibi şeyleri silecekler

kimlik bizi kimliğimizden uzaklaştırıyor

erkek bayan ayrımı da yok hepsi tek renk kimlik kartı

eskiden mavi kırmızı olurdu kimlikler

sözleşme imzalamışlar ya cinsiyet ayrımcılığına karşıymışlar

lgbti muhabbeti falan ne pislik varsa lut kavmi seviciliği de buna dahil işte ona yeşil ışık yakıyorlar

hiç güvenli değil

daha önce kimlik bilgilerimiz çalınmıştı

bakalım bu sefer banka kart bilgileri falan ne gibi önlemlerle korunacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 22 Haziran 2020; 11:32:53 >
  • Kimlik degistirme işi sanki bismillahla yapiliyor vatandasin cebinden parasini soyalim da ne olursa olsun.

• raxetul kullanıcısına yanıt

Niye kimlikle ehliyeti beraber taşımak zorundasınızki?

Ehliyet kimlik olarak geçerli sırf onu taşıyın...

Kimliği evde bırakın, kaybolursa biri kaybolur....

• bu kötü oldu işte adamlar herşeyimizi biliyor ztn daha ne istiyorlar ki bizden ?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.