Şimdi Ara

Bakan açıkladı: Kimlik kartı, banka kartı ve ehliyetler birleşiyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
8.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim gibi ülkelerde bu işler vatandaşa çok büyük sıkıntı yaratır...
    Burada çok ileri dijitalleşmiş bir şeyden bahsediyorsunuz ve bunu yapacak olan da beş tane maskeyi vatandaşa dağıtamayan,hatta şifresini bile gönderemeyenler...
    Büyüklerimizi geçtim,orta yaşta olup da atm'den para çekemeyen,havale yapamayan insan dolu bu ülkede...

Hadi geçtim onu bunu...Bu iş olursa bize pratik olarak ne fayda sağlayacak?...Diyeceksin ki "cüzdanda birkaç tane kart taşımayacağım"...Bu kadar mı?...Bu zaman dek taşıdın da ne zarar gördün peki?...Beş tane kartın ağırlığı kaç gram gelir?..

Azıcık kafayı çalıştırın...Attığınız adımı bile takip edecekleri bir sistem yaratıyorlar...Şimdi bana laga luga yaparsınız ama zamanı gelince görürsünüz sonuçlarını...
  • İyi güzel birleşsin de, veri tabanları birleşsin.

Yanında ehliyet olandan kimlik sormasınlar.

Kimliği yanında olana ehliyet sormasınlar.

Banka kartı olsada olur olmasada.

• Hesaplarınıza bakacağız deseydi kısaca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel bu kimlikler çıktığından beri söylediğim şeydir esasında akbil bile içinde olmalı neyse geç olsunda güç olmasın.

benim tuhafıma giden bunu niye sabah magazin programında açıklıyor bir bakanın ne işi var orda
  • meali herkes çipli kimliklere geçtiğinden artık para kazanamıyoruz kasa boşaldı para lazım.
  • Diğerini bilmemde Ehliyette olmaz o iş bence.Nedeni: Avrupa birliği standartları.Yeni Ehliyetler Avrupada geçerli hale geldi onlar bu uygulamayı kabul edicekmi onlarda ayrı çünkü ehliyet.Madem yapıcaktın başdan yapaydılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ehliyet ve kimlik kartının birleşmesi güzel bir şey. Gereksiz yere bir kart fazla taşınıyordu. Zaten ehliyetin taşınmasının saçmalığı ap ayrı. Memur senin tc ile vir çok bilgine ulaşabilir olması lazım.Kredi kartının bunlara sahil olması isteğe bağlı olmalı.

• Çok tehlikeli bir durum olabilir. Herşeyin tekel olma durumu istediğini yapabilmeleridir. Mesela bir akp li başkani oğlunu bir söz ile ehliyet sahibi olabilir.

• daha yeni değiştirdik, bunu akıl edemediniz mi? yoksa başka şeyler mi var altında? madem böyle bir tutumunuz vardı neden yeni kartlarda bu kadar acele edildi? sistem tam oturduktan sonra değişim yapılsaydı. milleti iyice enayiye bağladınız. bu tutumla benim gibi destekçilerinizi kaybediyorsunuz haberiniz ola.

• Eski kimliğim ve eski ehliyetim var. Hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Zoraki falan olmazsa değiştirmemde. İsteyen değiştirir , değiştirmez karışamam ama fazla kart taşımaktan kurtulurum diyenler kadar derdim olsaydı keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Zorunlu olana kadar çipli şeyleri almam
    neden
  • Tüm işlemlerde telefon onayı , iki aşamalı doğrulamalar olursa süreç sağlıklı işleyebilir. Olası senaeyolarda cüzdanı ve çantayı çaldıran bir kişinin de banka hesabı boşaltılabilir.

• Yeni ekmek kapısı... ihaleyi hangi firma alacak acaba ???

• Bence olumlu.

• Yahu yeni kimlikler dagitilmaya baslayali sadece bir kac sene oldu. En azindan ehliyet ve kimligi ozaman birlestirilemezmiydi yani. Ayrica resmi kurum ve bankalarda artik parmak izi sistemine entegre edilmeli. Vatandas imza yerine parmak iziyle islem yapabilmeli, yada kimligini ibraz etmeden direk parmak iziyle islem yapabilmeli. Uzerinde ne oldugu beliriz gri fotografla kimlik tespiti yapmak kadar sacma birsey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun guvenligini saglayabilecekler mi? Kamuda Linux temelli milli bir isletim sistemine bile gecemedi ulke.  

• kaybedersen ocağın battı

• Acaba burdan nasıl bir hizmet ücreti vuracak bize

• Aha kart sıkıştımı sıçtık 😂 /—yeni kart çıkartın efendim +ula kimlik bu nasıl çıkartayım yeni kartı 😂😂

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Sanırım yeni kart çıkartmamızı istemiyorlar zaten olan kart ile kullanılacak deniliyor ama yanlış mi anladık biz 😅

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.