Şimdi Ara

Babam Kavga Çıkartıyor. (Odaya Kapandı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Babam sinirli biri. Mesleğinden dolayımı yaşadığı çocukluk döneminden dolayımı bilmiyorum(mesleği polis memuru). 6 yaşındayken babasını kaybetmiş kendi başına çalışıp çabalamış ayakkabı boyamış tablada çakmak kemer vb.. şeyler satmış şimdi ise polis. Babamı iyi anlıyorum kendi basına buralara kadar gelmek zor, buralara kadar gelmek için ne çeşit ortamlarda oldu allah bilir. Küfürünün o dönemlerden kaldığı belli iortanca amcamda çok kötü küfür eder, en büyüğü ise hiç etmez nasıl başardıysa bunu. Sorunum ise şu : Babam karakolda veya dışarda yaşadığı stresi, sıkıntıyı eve getirir en ufak birşey de küfürü basar mutlu geldiği an başkadır sinirli geldiği an başkadır. Bizede küfür eder ama içinde kötü birşey olmadığını biliyoruz huyu böyle alıştık artık ama bazen dayanamayıp bende sert çıkıyorum ve evde olaylar büyüyor. Daha demin pcdeydim ve içerden küfür sesleri geliyor küfürler aynen söyle bu dolabın küçük kapağını kim kırdı .......... çekmeceyi kim açık bıraktı .......... mutfak niye dağınık .............. Tamam sinirlisin biliyoruz borcun var bu kadar canını sıkmaya deymezki kendi canına zarar hasta olcak günde 2 paket sigara içiyor sabah gözünü açtığı an sigara çakmak arıyor aç karnına içiyor , ama ne yapalım bizdemi sinirlenelim kavga mı çıksın illa. Oturup adam gibi sohbet etmemişizdir 18 yaşıma geldim ne yapcam bilmiyorum. Bende küfürbaz oldum 10 kelimemden 2 si küfür oldu. Şimdi ise odaya kapandı napıyor bilmiyorum sinirlendim, annem dışarı çıkıp camdan baksana napıyor odada tek başına diyor ben birşey yapmıyordur dedim bakmadım. Aklımada kötü şeyle gelmiyor değil silahı alıp intahar etmesi fikri gazetelerde az görmüyorum böyle olaylar.

Ne yapim arkadaslar benimde sorunlarım var birde evdeki stres bazen cok canım sıkılıyor lisede bittiyor bu dönem yazın inşallah iş buluyorum böyle devam edilmez evden biraz uzaklaşmak lazım. Bende çok küfür ediyorum buna engel olmam lazım.

• ailecek üstesinden gelmelisiniz
  • sende çalışırsan rahatlarsınız babanda rahatlar.
  • bak senin için up.
  • Ailece bir yardım almanız iyi olur bence.
  • İnan benim babam polis memuru olması dışında seninkiyle aynıydı. Hatta senin gibi konu açmıştım çok fena küfür ediyor diye. Bir gün yine küfür etmeye başladı anneme bende sinirlendim ne diyosun sen ya bi sus falan filan sonra bana etmeye başladı odadaki abim (yaşı 24) geldi salona dedi baba ne diyosun iki saattir sen dedi ona sanamı soracam ...... sen mi benim babamsın ........ almışsın ...... yanına git p....lik yap tarzında şeyler söyledi abimde dayanamayıp cevap verdi sonra babam abime vurdu abimde babamı kitledi bi güzel sonra odaya kitleyip sakinleşmesini bekledi. İçerden hala küfür yağdırıyodu falan. Sonraki gün evden gitmişti ama zorlayarak bende istemediği söyledim abimde annemde dayanamayıp gönderdi zaten boşanmışlardı son günleriydi evde babamın ama... Şu sıralar ise anneme yalvarıyor geri gelmek için abim affetti ama ben affetmiş değilim bana kalırsa hiç gelemeyecek bir daha eve. Ama o evden gittikten sonra evde bir kez bile kavga olmadı (ramazandan beri işte) o varken her gün küfür kıyamet (Allah'a ettiği küfürü aklıma bile getirmek istemiyorum) Bunları niye anlattım bilmiyorum ama benim durumumda seninkinden farklı değildi yani. Sana demiyorum baban evden gitsin (ki evde çalışacak bi sen varsan senin içinde çok zor olur -ki benim hem annem hem abim çalışıyor-) ama evden giderse rahatlarsın. Yada katlanmak zorundasın, bu saatten sonra değiştiremessin hele otoriter bi babaysa çok zor...

• up
  • Konu dışı özel e aç hocam burada dalga geçerler.

Valla işin zor, sinir hapları kullanabilir bir psikiyatrist ile görüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

Konu dışı özel e aç hocam burada dalga geçerler.

Valla işin zor, sinir hapları kullanabilir bir psikiyatrist ile görüş.

kesinlikle
  • İnşallah en kısa zamanda bu durumun içinden kurtulursunuz.
  • babanı profesyonel destek almaya ikna etmeye çalışın psikiyatrist psikolog filan
  • seni anlayabiliyorum benim babamda polis memuru oda herşeye sinirlenebiliyor, örneğin damacanadan su alırsın ya, üstteki pompaya basarsın bazen tam ayarlayamazsın su yere azcık dökülür ama belli belirisz. O sırada başlar küfre, ben senin aklını.... daha damacanadan su alamıon , ne b...a yararsın vs vs. en ses çıkarmam ama hhaklısın der geçerim:) zaten sonradan düzelir. Eskiden çok uzun sürerdi, bir küser 15 gün barışmazdı, ama öyleseine şeylere anlatsam inanmazsınız, hatta annemin yaptığı yemekleri yemez kendi yemeğini yapardı, onun için babanı hoş tutmaya çalış, ne derse tamam de ben 24 yaşıma geldim, hala ne söylerse ikiletmeden yapıyorum, bir kere bile sesimi yükseltmedim, öyle sakin olunca oda sonradan sakinleşiyor,

onun için yaptıkları meslek çok stresli, çalışma koşulları berbat, mesela akşam 6 da gidiyorlar sabah 8e kadar uykusuz, itle çakalla uğraşıyorlar, ve polsin artık hiçbir yetkisi yok, amerikaya gittim oradaki polisleri görseniz, buradakilere şükredersiniz, losangelesta ezerken sokakta şarap için homelessi kelepçelediler, bi güzel dövdüler götürdüler,ama Türkiye de höt desen ben şunu yeeniyim ben şuyum hep tehdit ondan dolayı amir baskısı, çevre baskıı iş baskısı ççok yoğun

o kadar stresli işe 2 milyar para alıyorlar ve psikolojileriin bozuk olması normal, sen sadece tamam de yanlış bile olsa söyledikleri tamam de geç kafaya takarsan kafayı yersin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.