Şimdi Ara

Avea 19 liraya heryöne 500dk+1000sms+1gb internet (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.534
Cevap
10
Favori
253.537
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jorge

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

"Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanacak numara eğer daha önce Avea numarası ise, numaranın tekrar Avea'ya taşındığı tarih ile numaranın Avea'dan taşınmış olduğu tarih arasında en az 90 gün sonra olmalıdır."

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/paketler/19luk_paket.shtml?pagemenu=paketler.aveali.19lukpaket

Maddeyi tekrar eklemişler.
    Numara taşıma talebimin veya işleminin hangi tarihte gerçekleştiğine nasıl bakabilirim ? Migros 75 TL olayından yararlanmıştım Turkcell'e geçerek ama tarihi tam hatırlamıyorum. 45 gün falan geçti sanırım.

dene şansını bi kaybın olmaz..
    konu içinde 1 hafta içinde 2 operatör değiştirip kampanyadan faydalanan var..

Ama daha önce Avea numarası ise bu oluyormuş. Kimler ne şartlarda yaptı bilmiyorum ama Vodafone'dan Turkcell'e taşıyıp 3-5 gün sonra şayet Avea'ya taşıyabilirse yine de yararlanır.
    Şu tarih işini bi öğrensem. Merak ettim.

• quote:

quote:

quote:

"Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanacak numara eğer daha önce Avea numarası ise, numaranın tekrar Avea'ya taşındığı tarih ile numaranın Avea'dan taşınmış olduğu tarih arasında en az 90 gün sonra olmalıdır."

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/paketler/19luk_paket.shtml?pagemenu=paketler.aveali.19lukpaket

Numara taşıma talebimin veya işleminin hangi tarihte gerçekleştiğine nasıl bakabilirim ? Migros 75 TL olayından yararlanmıştım Turkcell'e geçerek ama tarihi tam hatırlamıyorum. 45 gün falan geçti sanırım.

Ama daha önce Avea numarası ise bu oluyormuş. Kimler ne şartlarda yaptı bilmiyorum ama Vodafone'dan Turkcell'e taşıyıp 3-5 gün sonra şayet Avea'ya taşıyabilirse yine de yararlanır.

yok aveadan vodafone geçip tekrar aveaya geçiş yapmıştı konu içinde ararsan bulabilirsin..

• quote:

quote:

quote:

quote:

yok aveadan vodafone geçip tekrar aveaya geçiş yapmıştı konu içinde ararsan bulabilirsin..

Şimdi riske girip 1000 dk. falan alırım aman yok kalsın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zupervisor

• MobilÖğrenci Tarifesi'ne numarasını taşıyarak gelen aboneler, geçiş yaptıktan sonraki 30 gün içerisinde 1111'e KAYIT yazarak ücretli kısa mesaj göndermeleri sonrasında yapacakları ilk 12 seferki 20 TL ve üzeri yüklemelerinde yurt içi her yöne 50'şer dakika, toplamda 600 dakika, kazanacaklardır. Söz konusu faturasız numara taşıma kampanyasını iptal etmek isteyen aboneler, IPTAL 600 yazarak 1111'e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirler.

• 1111 ve 3030 kısa mesaj kayıt ücreti olan 41,5 kuruşun tahsil edilip kayıt işleminin tamamlanması için abonenin hattında en az 60 kuruş bakiye bulunmalıdır.

Arkadaşlar, benim tesbitim en uygun tarife ve en avantajlı konuşma dakikaları daha önce gündeme gelmiş olabilir ancak belirtmek istedim,

Avea'ya numara taşıyarak mobil öğrenci tarifesine geçmek ve önce kayıt yazıp 1111 e mesaj atarak ilk 12 sefer boyunca her 20 TL ve üzeri yüklemelerde 30 gün boyunca her yöne 50 dk + her yöne 10 dk'sı 50 kuruştan görüşme imkanı kazanıp daha sonra ayrıca TC Numarasını yazıp 1991'e gönderip genç paket satın alarak aylık 500 dk heryöne+1000 SMS + 1 GB internet hakkına sahip olmak.

Özetle 2011 sonuna kadar ayda 20 TL (2012 den itibaren ayda 20 + 1,1 TL Telsiz kullanım ücreti) yükleyerek 12 ay boyunca her yöne 550 DK + 1000 SMS + 1 GB internet, 550 DK tükendiğinde ise 10 dakikası 50 Kuruştan her yöne görüşme imkanına sahip oluyoruz.

Sizlere sormak istediğim bir konu ise, avea faturasız hatları içinde 5 TL vb hazır yüklü kredi ile mi geliyor yani mesajları atmak için önce bir miktar yükleme yapmamız gerekecek mi?

Sizce de maliyet - fayda oranı en yüksek tarife ve paket kombinasyonu bu mudur?

hattın içinde belli bi bakiye var 5 lira diyorlar ama benim hattan 0,50 kuruş vardı.. hattı aktif yapmak için 1 dk başka bi numarayı aramak lazım bunun içinde yeterli zaten.

bildiğim kadarıyla yazdığın 2 numara taşıma kampanyasından tek numara faydalanamıyor..

birini seçersen ötekisinden faydalanamıyorsun..

• Numara taşıma ile gelen abone, numara taşıma ya da cihaz kampanyalarından herhangi birine kayıtlı ise; Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanamaz. Söz konusu koşullarda Genç Paket'i talep eden aboneye, Aveaiçi 1000 dakika faydası verilecektir ya da abonenin mevcut numara taşıma ya da cihaz kampanyasını iptal etmesi gerekmektedir.

ben o nu kayıt yazıp 5660 yazanlar için geçerli olduğunu sanıyordum.
    ama atlamışım doğru söylüyorsunuz.
    Avea daki görevli bayan bana kayıt yaz 1111 e de kaydol demişti. İnsanları yanlış yönlendiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupervisor -- 5 Ekim 2011; 13:41:46 >

• quote:

quote:

quote:

• MobilÖğrenci Tarifesi'ne numarasını taşıyarak gelen aboneler, geçiş yaptıktan sonraki 30 gün içerisinde 1111'e KAYIT yazarak ücretli kısa mesaj göndermeleri sonrasında yapacakları ilk 12 seferki 20 TL ve üzeri yüklemelerinde yurt içi her yöne 50'şer dakika, toplamda 600 dakika, kazanacaklardır. Söz konusu faturasız numara taşıma kampanyasını iptal etmek isteyen aboneler, IPTAL 600 yazarak 1111'e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirler.

• 1111 ve 3030 kısa mesaj kayıt ücreti olan 41,5 kuruşun tahsil edilip kayıt işleminin tamamlanması için abonenin hattında en az 60 kuruş bakiye bulunmalıdır.

Arkadaşlar, benim tesbitim en uygun tarife ve en avantajlı konuşma dakikaları daha önce gündeme gelmiş olabilir ancak belirtmek istedim,

Avea'ya numara taşıyarak mobil öğrenci tarifesine geçmek ve önce kayıt yazıp 1111 e mesaj atarak ilk 12 sefer boyunca her 20 TL ve üzeri yüklemelerde 30 gün boyunca her yöne 50 dk + her yöne 10 dk'sı 50 kuruştan görüşme imkanı kazanıp daha sonra ayrıca TC Numarasını yazıp 1991'e gönderip genç paket satın alarak aylık 500 dk heryöne+1000 SMS + 1 GB internet hakkına sahip olmak.

Özetle 2011 sonuna kadar ayda 20 TL (2012 den itibaren ayda 20 + 1,1 TL Telsiz kullanım ücreti) yükleyerek 12 ay boyunca her yöne 550 DK + 1000 SMS + 1 GB internet, 550 DK tükendiğinde ise 10 dakikası 50 Kuruştan her yöne görüşme imkanına sahip oluyoruz.

Sizlere sormak istediğim bir konu ise, avea faturasız hatları içinde 5 TL vb hazır yüklü kredi ile mi geliyor yani mesajları atmak için önce bir miktar yükleme yapmamız gerekecek mi?

Sizce de maliyet - fayda oranı en yüksek tarife ve paket kombinasyonu bu mudur?

hattın içinde belli bi bakiye var 5 lira diyorlar ama benim hattan 0,50 kuruş vardı.. hattı aktif yapmak için 1 dk başka bi numarayı aramak lazım bunun içinde yeterli zaten.

bildiğim kadarıyla yazdığın 2 numara taşıma kampanyasından tek numara faydalanamıyor..

birini seçersen ötekisinden faydalanamıyorsun..

• Numara taşıma ile gelen abone, numara taşıma ya da cihaz kampanyalarından herhangi birine kayıtlı ise; Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanamaz. Söz konusu koşullarda Genç Paket'i talep eden aboneye, Aveaiçi 1000 dakika faydası verilecektir ya da abonenin mevcut numara taşıma ya da cihaz kampanyasını iptal etmesi gerekmektedir.

ben o nu kayıt yazıp 5660 yazanlar için geçerli olduğunu sanıyordum.
    ama atlamışım doğru söylüyorsunuz.
    Avea daki görevli bayan bana kayıt yaz 1111 e de kaydol demişti. İnsanları yanlış yönlendiriyorlar.

konunun en başındaki yazışmalardan bir örnek..

quote:

Orijinalden alıntı: katr

1000dk avea içi vermesi doğal, nitekim yanlış pakete kaydolmuşsunuz
    TCKIMLIK NOyu yazıp 1991'e SMS göndermek gerekiyor...

quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Olayı kısaca özetliyecem;

Geçen cuma Avea bayine gidip Turkcell'den Avea'ya geçmek ve bu kampanyadan yaralanmak istediğimi söyledim ve işlemi başlattım...Yeni bir sim kart verdiler ve Avea hattınız açıldığı zaman şu işlemleri sırasıyla yapın dendi;

Öncelikle kısa bir arama yapın hattınız aktif olsun. Daha sonra KAYIT yazıp 1111'e mesaj atın dendi.Bundan sanra hattınıza 20 TL yükleyin dedindi.Son olarak kampaya paketinden yararlanmak için TCKIMLIK NO nu yazıp 1991'e SMS gönder dedi..

Bu işlemlerin hepsini sırasıyla bu sabah yaptım fakat yukardaki mesajda da bahsettiğim gibi Her Yöne 500 DK falan gelmedi....9333'ü arayıp bakiye sorgulamayı dinlediğimde Avea içi 1000 DK her yöne 50 DK ücretsiz konuşma hakkımın olduğını söylüyor. Her yöne 500DK nerede şimdi arkadaş ? Bide kafama takıldı bu herifler bana KAYIT yazıp 1111'e yollayın dediler bu ne için ? Bu kampanyada böyle bişeyden bahsedilmemiş..Bizi mi kekledi bu adamlar anlamadım.

EDİT: Allah dan diğer paket avantajlarında bi sorun yok. 1 GB internet ve heryöne 1000 SMS sorunsuz !

• Söz konusu faturasız numara taşıma kampanyasını iptal etmek isteyen aboneler, IPTAL 600 yazarak 1111'e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirler.

Demekki kayıt işleminden sonra iptal edip 20 TL yükleme karşılığı sadece heryöne 10 dk sı 50 kuruştan konuşma şekline dönüştürüp sonra TC No yu mesaj atmak lazım herhalde.

hangisini önce yapmalıyız? önce genç paketi alıp sonra mı 1111 e kayıt olacağız, yoksa tersi mi?
  • quote:

Söz konusu faturasız numara taşıma kampanyasını iptal etmek isteyen aboneler, IPTAL 600 yazarak 1111'e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirler.

Demekki kayıt işleminden sonra iptal edip 20 TL yükleme karşılığı sadece heryöne 10 dk sı 50 kuruştan konuşma şekline dönüştürüp sonra TC No yu mesaj atmak lazım herhalde.

hangisini önce yapmalıyız? önce genç paketi alıp sonra mı 1111 e kayıt olacağız, yoksa tersi mi?

Galiba önce IPTAL 600 yapıp, sonra TC'yi göndererek kaydoluyoruz. En mantıklısı bu herhalde.
  • quote:

quote:

Söz konusu faturasız numara taşıma kampanyasını iptal etmek isteyen aboneler, IPTAL 600 yazarak 1111'e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirler.

Galiba önce IPTAL 600 yapıp, sonra TC'yi göndererek kaydoluyoruz. En mantıklısı bu herhalde.

bence de en mantıklısı bu görünüyor,
    Peki Avea online işlem merkezinden kalan dakika, TL, görüşme detayını görebiliyor muyuz?

• Twitter Avea Desteğe sormustum ordan aradılar arkadaslar.
    Vodafonedan Aveaya numara tasımıstım, tasımayı yapan bayıde tarıfemı mobıl ogrencı tanımlamıs. bende hat acılır acılmaz genc paketı aldım.

Avae Faturasızlarda Standart Tarıfede olursanız 1.10 luk telsız vergısı alınmıyor, mobıl ogrencıden bu standart tarıfeye gecsem genc paketım gecerlı olurmu dıye sordum arayan kısıye, biraz beklettı telde, daha yetkılı bırıne sordu ve sonrasında verılen cvp suydu.

Standart Tarıfede, Genc paket gecerlı degılmıs, eger mobıl ogrencıden standart tarıfeye gecersem bu paket hakkımı kaybedermısım.
    Pek mantıklı gelmedı ama... sız ne yorum yaparsınız ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: tano

Twitter Avea Desteğe sormustum ordan aradılar arkadaslar.
    Vodafonedan Aveaya numara tasımıstım, tasımayı yapan bayıde tarıfemı mobıl ogrencı tanımlamıs. bende hat acılır acılmaz genc paketı aldım.

Avae Faturasızlarda Standart Tarıfede olursanız 1.10 luk telsız vergısı alınmıyor, mobıl ogrencıden bu standart tarıfeye gecsem genc paketım gecerlı olurmu dıye sordum arayan kısıye, biraz beklettı telde, daha yetkılı bırıne sordu ve sonrasında verılen cvp suydu.

Standart Tarıfede, Genc paket gecerlı degılmıs, eger mobıl ogrencıden standart tarıfeye gecersem bu paket hakkımı kaybedermısım.

Demek ki alınan paketi geçiş sırasında seçilen tarifeyle ilişkilendirip o tarife değiştirilince hat taşıma kampanyasıyla alınan genç paket hakkı yeni tarifeye aktarılmıyor,

Bu operatörlerlerden herşey beklenir?

• Bana pek mantıklı gelmedi avea genç paket ayrıntılarında standart tarife sahipleri bu paketi alamaz diye bir ibare yok.
  • quote:

Twitter Avea Desteğe sormustum ordan aradılar arkadaslar.

Standart tarifede mi kullanamıyoruz yoksa 2. kez tarife değiştirirsek mi ? Birde bu var.
  • quote:

Bana pek mantıklı gelmedi avea genç paket ayrıntılarında standart tarife sahipleri bu paketi alamaz diye bir ibare yok.

Katılıyorum bu duruma, dun sordugum bayılerden bırındekı '' yetkılı '' standart tarıfenın ne oldugunu bılmıyordu, :) keza telefondakı sozde bılgılendırmeyı yapan bayanda hıc bılgılı ve ıkna edıcı deıidi...

Not.. hatta standart tarıfeye gecersem, aran kazan dan falanda faydalanamıyacak mısım?

Ek olarak mobıleden standarta gecıs ıcın kastetmedı bunarı sadece, dırekt standart tarıfede bunlardan hıcbırınden faydalanamayacagımı ılettı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tano -- 5 Ekim 2011; 14:41:33 >
  • quote:

quote:

Bana pek mantıklı gelmedi avea genç paket ayrıntılarında standart tarife sahipleri bu paketi alamaz diye bir ibare yok.

Katılıyorum bu duruma, dun sordugum bayılerden bırındekı '' yetkılı '' standart tarıfenın ne oldugunu bılmıyordu, :) keza telefondakı sozde bılgılendırmeyı yapan bayanda hıc bılgılı ve ıkna edıcı deıidi...

Not.. hatta standart tarıfeye gecersem, aran kazan dan falanda faydalanamıyacak mısım?

Ek olarak mobıleden standarta gecıs ıcın kastetmedı bunarı sadece, dırekt standart tarıfede bunlardan hıcbırınden faydalanamayacagımı ılettı

maddelerde katlayantarife tarife disindaki tarifelere tasiyan diyor yani standart tarifede olabilir ki forumda yapan var bizde o dedi diye oyle yaptik bakalim ne olacak benim de 3-4 gun sonra belli olur

aveadaki elaman sallamis anlasma maddeleri net zaten he mobilden standarta gecersem genc paket iptal olmasi hakkinda maddelerde bole bisey yazmiyorki tarife degisirse iptal oluyor demiyor denemek lazim

• Arkadaslar birsey sorucam bu paketi alip sadece Data kismini 1 GB İpad e takip kullanmak mumkun olabilirmi?
  • 6 ay boyunca 50 dk ek gelecekti sözde ama ilk ay geldi sadece... bu ay ikinci ay ve 20 tl yükledim ama 50 dk gelmedi
  • maalesef yanıldım, standart tarife ile her yöne 500 olmuyor... aveiçi 1000 dk vermeye çalışıyor... başka bir tarifeye geçince her yöne 500 lü tarifeyi alabildim
  • kral tarifeye de geçebilirsiniz
  • Merhaba

Şu an Vodafone Kullanıyorum

Avea Genç Tarifeye Geçmek İstiyorum

Ne İşlemler Yapmam Gerekiyor ?

Yardımlarınızı Bekliyorum......
  • faturalı hattımı avea ya taşıcam..şimdi avea kontörlüde hangi tarifeyi öneriyorsunuz? yani kral tarife mi standart mı vb.?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.