Şimdi Ara

AUTOKİNG'TE BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
9
Favori
105.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e46mania

e46 kasa m3 sahibiyim ankaradan aldım aracımı yol kenarında dikatimi zadex oto kuaförü çekti kısıklı caddesinde altunizadede benim ev de capitlün orda bir kac yerde temizletim felan ama yok aslan gibi arabam parlamıyor kafayı yiycem derken adamlara verdim sabah akşam almaya gittim plaka olmasa inanmıycam arabam resmen yanıyor bibi parlıyor sabahı zor ettim gezerken baktim ki adresim belli oldu artık bir tek zadex var teşekkürler almanlar siz bu işi biliyorsunuz dipnot arabam o kadar güzel kokuyordu ki sigarayı bıraktım önce araç içinde zamanla tümüyle bunu için ayrı teşejkür ediyorum mükemmel bakımları ve hiç bir zaman eksik etmedikleri cay için :))

aracı parlatmasını bende çok iyi bilirim ama en ağır aşındırıcı kullanarak çizikleri kaybetmek lazım.bende boya koruma işi ile 3 senedir hobi olarak uğraşıyorum ağır bir aşındırıcı kullanırsam benim için kolay oluyor ve daha parlak bir araç ortaya çıkıyor ama verniği inceltmiş oluyorum boyanın ömrünü azaltıyorum en iyisi minimum aşındırıcı kullanarak aracı parlatmak

• autoking mi? aman arkadaşlar;

Geçen sene aracımı kapıdaki göçük nedeni ile autoking ısparta şubesine götürdüm. İnsan kurumsal deyip götürüyor neticede, birde yok garanti var vs... Öncelikle gittiğimde araca bakan arkadaş beni resmen sırtı ile dinledi. Neyse dedik ustası iyidir. bırakalım. Aracı bıraktım bırakmaz olaydım. Aracı aldığımda kapıyı komple boyamışlar, yetmemiş gibi ton tutmadığı için çamurluk ve yan taraftaki kapıyada 5 cm geçmişler. Oradaki müşteri temsilcisine ya sende göz yok ya bende dedim. Gözüme baka baka bundan iyisi olmaz, güzel olmuş.... Bende Arkadaş 5 cm boya yapacam dediniz komple boyamışsınız, hadi komple boyadınız bu yan parçalardaki boya ne dedim. Adamlar gözümün içine bakarak inkar ediyorlar. Başka bir boyacıya götürdüğümde " abi sen ne yaptırmışsın remen içine s...lar, bunlar sadece senin araç için boya karmadan eldekilerle boya vuruyor, bu kadar kalın vernik mi atılır" dedi. İçimden eyvah dedim Daha sonra araştırmalarım üzerine sigorta firmaları bu mini onarımlar için 150 liradan fazla para vermiyorlarmış, eğer 150 lirayı geçen onarımlarda müşteriden ek ücret isteyebilirlermiş vs vs.... ek olarak 90 lira verdim tabi bunuda belirteyim. Arabaya her binişimde sinirlenerek biniyordum 2 ay sonra vernik çatır çatır atmaya başladı. Sebebini araştırdım, Autoking te bu şekilde günde bir çok araç geldiği için araçları boya fırınına sokmadan yan yana içeri alarak macun boyama zımpara vs... yapıyorlarmış ve bu işlemi yaparken uçuşan tozlar yan taraftaki boya vurulacak arabalara uçtuğu için boyada tümsekler yaparak verniğinde tam yapışmamasına neden oluyormuş. Buna göre götürün.

Yani sonuç olarak Autoking sigorta firmasından gelecek 150 tl para için gelene geçene gel kardeşim hallederiz diyerek, piyasa nerde beceriksiz ucuz iş yapan usta var onlarıda çalıştırarak iş görüyorlar, ve emin olun çamura yatıyorlar, o zamanlar sigorta bayisi sağolsun benim için çok uğraştı benim için ancak bir yerde onunda eli kolu bağlandı. Arabayı cellatların elinden kurtaralım diye imzamızı attık geçtik, yoksa aracı vermiyorlar. Autokingin genel merkezine mail attım telefonla aradım, kimse bana dönmedi... daha sonra komple boya kazıtıp adam akıllı boyattırdım, Ancak yukarıda bahsettiğim yan taraflara sürülen boya şerit gibi kaldı tabi. Arabadan soğudum ve satttım, bu firma yüzünden aracıma pert muamelesi yaptılar, ucuza gitti. Daha bahsetmediğim tonla dümen. Aklınız var ise işinin ehli boya ustasına gidin, mümkünse işine karışmadan uzaktan işin nasıl başladığını izleyin ve boya rengi konusunda garanti isteyin, 100 lira fazla verin be kardeşim, aracınızdan soğutup satmaya kadar götürür adamı.

• Çok iyi açıklamıssın ama anlatırken sanki bir daha yaşadın olayı...:p
  • quote:

Orijinalden alıntı: satriani06

autoking mi? aman arkadaşlar;

Geçen sene aracımı kapıdaki göçük nedeni ile autoking ısparta şubesine götürdüm. İnsan kurumsal deyip götürüyor neticede, birde yok garanti var vs... Öncelikle gittiğimde araca bakan arkadaş beni resmen sırtı ile dinledi. Neyse dedik ustası iyidir. bırakalım. Aracı bıraktım bırakmaz olaydım. Aracı aldığımda kapıyı komple boyamışlar, yetmemiş gibi ton tutmadığı için çamurluk ve yan taraftaki kapıyada 5 cm geçmişler. Oradaki müşteri temsilcisine ya sende göz yok ya bende dedim. Gözüme baka baka bundan iyisi olmaz, güzel olmuş.... Bende Arkadaş 5 cm boya yapacam dediniz komple boyamışsınız, hadi komple boyadınız bu yan parçalardaki boya ne dedim. Adamlar gözümün içine bakarak inkar ediyorlar. Başka bir boyacıya götürdüğümde " abi sen ne yaptırmışsın remen içine s...lar, bunlar sadece senin araç için boya karmadan eldekilerle boya vuruyor, bu kadar kalın vernik mi atılır" dedi. İçimden eyvah dedim Daha sonra araştırmalarım üzerine sigorta firmaları bu mini onarımlar için 150 liradan fazla para vermiyorlarmış, eğer 150 lirayı geçen onarımlarda müşteriden ek ücret isteyebilirlermiş vs vs.... ek olarak 90 lira verdim tabi bunuda belirteyim. Arabaya her binişimde sinirlenerek biniyordum 2 ay sonra vernik çatır çatır atmaya başladı. Sebebini araştırdım, Autoking te bu şekilde günde bir çok araç geldiği için araçları boya fırınına sokmadan yan yana içeri alarak macun boyama zımpara vs... yapıyorlarmış ve bu işlemi yaparken uçuşan tozlar yan taraftaki boya vurulacak arabalara uçtuğu için boyada tümsekler yaparak verniğinde tam yapışmamasına neden oluyormuş. Buna göre götürün.

Yani sonuç olarak Autoking sigorta firmasından gelecek 150 tl para için gelene geçene gel kardeşim hallederiz diyerek, piyasa nerde beceriksiz ucuz iş yapan usta var onlarıda çalıştırarak iş görüyorlar, ve emin olun çamura yatıyorlar, o zamanlar sigorta bayisi sağolsun benim için çok uğraştı benim için ancak bir yerde onunda eli kolu bağlandı. Arabayı cellatların elinden kurtaralım diye imzamızı attık geçtik, yoksa aracı vermiyorlar. Autokingin genel merkezine mail attım telefonla aradım, kimse bana dönmedi... daha sonra komple boya kazıtıp adam akıllı boyattırdım, Ancak yukarıda bahsettiğim yan taraflara sürülen boya şerit gibi kaldı tabi. Arabadan soğudum ve satttım, bu firma yüzünden aracıma pert muamelesi yaptılar, ucuza gitti. Daha bahsetmediğim tonla dümen. Aklınız var ise işinin ehli boya ustasına gidin, mümkünse işine karışmadan uzaktan işin nasıl başladığını izleyin ve boya rengi konusunda garanti isteyin, 100 lira fazla verin be kardeşim, aracınızdan soğutup satmaya kadar götürür adamı.

okurken ben bile çok kötü oldum kendimi sizin yerinize koydum üzülmemek elde değil...burayı birde sigorta şirketleri okusada gerekeni yapsalar

• quote:

Orijinalden alıntı: gunayakdoru

0532 485 14 35 numaram,
    fotograflarıda maillaya bilirsiniz gunay@camkaynak.com'a

Arkadaş, İzmir'deyim. Bir ara arar uğrarız. Elinizde daha önce yaptığınız işlerin öncesi sonrası birebir fotoları varmı? Varsa bana atabilirmisiniz? Veya yayınlayabilirmisiniz? Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan32m

quote:

Orijinalden alıntı: gunayakdoru

0532 485 14 35 numaram,
    fotograflarıda maillaya bilirsiniz gunay@camkaynak.com'a

Arkadaş, İzmir'deyim. Bir ara arar uğrarız. Elinizde daha önce yaptığınız işlerin öncesi sonrası birebir fotoları varmı? Varsa bana atabilirmisiniz? Veya yayınlayabilirmisiniz? Saygılar.

internet sitemizden ulaşabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastcare

Arkadaşlar Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri uzmanlık isteyen bir iştir. Göçük problemini ortadan kaldırmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Aslında her yöntem farklı bir hasar tipi için uygulanmakta, hasarın durumuna göre kombinasyon uygulamalar yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin piyasada en yaygın kullanılanı çektirme yöntemidir. ( veya vakumlama diye bilinir). Bu yöntem ucuz olması sebebiyle piyasanın tamamında uygulanmaktadır. Diğer bir yöntem ise özel tamir aparatları ile kaporta arkası müdahale yöntemidir. Doğru aparatlar ve doğru yöntem uygulanmasıyla göçükler üzerinde 100% başarı elde edebilmek mümkündür.

Piyasada Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri yapan birçok işletme bulunmaktadır. Sözüm işini hakkıyla yapmayan işletmelere...
    Bu işletmelerin birçoğu maliyeti az olması sebebiyle yanlış bir uygulama yaparak her türlü göçük hasarında çektirme yöntemini uygulamaktadırlar. Özel tamir aparatları ile kaporta arkası müdahale yöntemini kullanmayan bu tip işletmeler yüksek maliyetlerden kaçarak yaklaşık 150 - 200 TL değerindeki çektirme aparatlarını kullanmaktadırlar. Bu hatalı uygulama sebebiyle hasar tamamen giderilememekte, hatta bazı durumlarda kaporta üzerinde kalıcı hasarlar kalmaktadır. Bu tip işletmelerde kendilerini usta diye nitelendiren kişilere sorduğunuzda plastik deformasyon ile elastik deformasyonun farkını bile bilmediklerine şahit olacaksınız.

Çektirme yönteminde kullanılan yapıştırıcılar ve bu yapıştırıcıyı sökmek için kullanılan solvent özeldir. Piyasada maliyetleri düşürmek için büyük oranda silikon ve silikonu sökmek için aseton kullanılmaktadır. Bu işlem ise boyaya, varsa boya korumaya zarar vermektedir.

Sonuç olarak Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri konusunda uzman olan ve tam ekipmanla donatılmış kişilere yaptırılmalıdır. Hatta ve hatta bu işi yapan kişilerde sertifika aranmalıdır.

Autoking'e gelince.. Empati kurun derim. Kapıda sıra bekleyen yüzlerce otomobil var iken işin butik iş kalitesinde olmasını beklemek hata olmaz mı? Tercih edip etmemek tamamen size kalmış. Ben olsam kesinlikle tercih etmem. Sigara Yanığı Tamiri konusunda Autoking'e gidip bir hafta sonra bana gelip üzerine para ödeyerek sigara yanığı tamiri yaptıran onlarca müşterim var.

Fastcare merhaba, çok tatmin edici bilgiler vermişsiniz. Benim aracımın tavanında çok hafif bir göçük var, tavan rayına yakın bir yerde ve 5-6 cm çapında. Boyası orjinal, size getireyim mi? Yaptığınız işe garanti veriyor musunuz ve umulmadık bir durumda ( usta hatası vb.) Aracın değer kaybını telafi ediyor musunuz? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sismo

quote:

Orijinalden alıntı: fastcare

Arkadaşlar Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri uzmanlık isteyen bir iştir. Göçük problemini ortadan kaldırmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Aslında her yöntem farklı bir hasar tipi için uygulanmakta, hasarın durumuna göre kombinasyon uygulamalar yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin piyasada en yaygın kullanılanı çektirme yöntemidir. ( veya vakumlama diye bilinir). Bu yöntem ucuz olması sebebiyle piyasanın tamamında uygulanmaktadır. Diğer bir yöntem ise özel tamir aparatları ile kaporta arkası müdahale yöntemidir. Doğru aparatlar ve doğru yöntem uygulanmasıyla göçükler üzerinde 100% başarı elde edebilmek mümkündür.

Piyasada Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri yapan birçok işletme bulunmaktadır. Sözüm işini hakkıyla yapmayan işletmelere...
    Bu işletmelerin birçoğu maliyeti az olması sebebiyle yanlış bir uygulama yaparak her türlü göçük hasarında çektirme yöntemini uygulamaktadırlar. Özel tamir aparatları ile kaporta arkası müdahale yöntemini kullanmayan bu tip işletmeler yüksek maliyetlerden kaçarak yaklaşık 150 - 200 TL değerindeki çektirme aparatlarını kullanmaktadırlar. Bu hatalı uygulama sebebiyle hasar tamamen giderilememekte, hatta bazı durumlarda kaporta üzerinde kalıcı hasarlar kalmaktadır. Bu tip işletmelerde kendilerini usta diye nitelendiren kişilere sorduğunuzda plastik deformasyon ile elastik deformasyonun farkını bile bilmediklerine şahit olacaksınız.

Çektirme yönteminde kullanılan yapıştırıcılar ve bu yapıştırıcıyı sökmek için kullanılan solvent özeldir. Piyasada maliyetleri düşürmek için büyük oranda silikon ve silikonu sökmek için aseton kullanılmaktadır. Bu işlem ise boyaya, varsa boya korumaya zarar vermektedir.

Sonuç olarak Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri konusunda uzman olan ve tam ekipmanla donatılmış kişilere yaptırılmalıdır. Hatta ve hatta bu işi yapan kişilerde sertifika aranmalıdır.

Autoking'e gelince.. Empati kurun derim. Kapıda sıra bekleyen yüzlerce otomobil var iken işin butik iş kalitesinde olmasını beklemek hata olmaz mı? Tercih edip etmemek tamamen size kalmış. Ben olsam kesinlikle tercih etmem. Sigara Yanığı Tamiri konusunda Autoking'e gidip bir hafta sonra bana gelip üzerine para ödeyerek sigara yanığı tamiri yaptıran onlarca müşterim var.

Fastcare merhaba, çok tatmin edici bilgiler vermişsiniz. Benim aracımın tavanında çok hafif bir göçük var, tavan rayına yakın bir yerde ve 5-6 cm çapında. Boyası orjinal, size getireyim mi? Yaptığınız işe garanti veriyor musunuz ve umulmadık bir durumda ( usta hatası vb.) Aracın değer kaybını telafi ediyor musunuz? Teşekkürler

Merhaba,
    Ben planladığım tamir setini USA'dan henüz satın alamadığım ve sertifikam olmadığı için göçük tamiri yapmıyorum şu anda. Ankara'da bu işi mükemmel şekilde yapabilen, tavsiye edebileceğim birkaç yer var. Özelden ulaşırsanız bilgilerini paylaşabilirim sizinle.

• arkadaşlar bagaj kapağında 4-5 cm uzunluğunda enlemesine iki göçük var. izmir'de boyasız düzeltebilecek bir yer önerir misiniz?
  • Arkadaşlar antalyada mini onarım hizmeti vermekteyim antalyada yardımcı olabilirim

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-diger-boyasiz-gocuk-tamiri-81783008/detay/

carconcept
  • Şaşmazda erba otomotiv var öneririm...
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozann -- 9 Mayıs 2012; 13:33:24 >
  • İzmir'de oturan arkadaşlar tavsiye için açtığım konuya bakabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_59119987/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • benim aracımada dolu yağdı 18 mayısta gebzede MTC oto die bi yer var maslak oto sanayide adamlar aracımı hatasız yaptılar zaten sahipleri eski auto king ustalarıymış tavsiye ederim sizlere.
  •  AUTOKİNG'TE BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

AUTOKİNG'TE BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

bu göçük boyasız bir şekilde düzeltilebilecek ankara mersin veyahut balıkesir de tavsiye edebilieceğiniz yer var mı arkadaşlar.
    Balıkesir autoking e götürdüm boyasız olmaz dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecelnico -- 19 Haziran 2012; 21:10:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecelnico

bu göçük boyasız bir şekilde düzeltilebilecek ankara mersin veyahut balıkesir de tavsiye edebilieceğiniz yer var mı arkadaşlar.
    Balıkesir autoking e götürdüm boyasız olmaz dediler.

Ankara şaşmaz da erba otomotiv var bir gösterin. Sahibi bizzat kendi yapıyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Autoking ile ilgili yapılan olumsuz yorumların aksine, ben gebze autoking'de fiat marea 1.6 exclusive aracıma mini onarım yaptırdım, arka tamponda darbeye bağlı oluşan boya dökülmesi çatlak vs. vardı, arka tampon boyandı, sağ arka kapıda sürtmeden dolayı göçük ve boyasında çizikler vardı vardı, göçük düzeltildi ve boyandı, 4 hakkımın ikisini arka tampona, ikisini sağ arka kapıya kullandım, aracı teslim aldığımda görüntü harikaydı, boya farkı yoktu, orjinalinden farksızdı, ayrıca gebze autoking'in güleryüzlü ve ilgili hizmetinden memnun kaldım, teşekkürler... :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

Autoking ile ilgili yapılan olumsuz yorumların aksine, ben gebze autoking'de fiat marea 1.6 exclusive aracıma mini onarım yaptırdım, arka tamponda darbeye bağlı oluşan boya dökülmesi çatlak vs. vardı, arka tampon boyandı, sağ arka kapıda sürtmeden dolayı göçük ve boyasında çizikler vardı vardı, göçük düzeltildi ve boyandı, 4 hakkımın ikisini arka tampona, ikisini sağ arka kapıya kullandım, aracı teslim aldığımda görüntü harikaydı, boya farkı yoktu, orjinalinden farksızdı, ayrıca gebze autoking'in güleryüzlü ve ilgili hizmetinden memnun kaldım, teşekkürler... :)))

güneşte veya akşam onarım gören yerleri çekebilir misiniz?
  • geçen hafta yaptırdım gidicek olan arkadaşlara fikir olsun diye konusunu açtım
    link
    http://forum.donanimhaber.com/m_62098813/tm.htm
  • DENTTEKNİK Boyasız Göçük Onarım Alim Usta
    Otomobilinizdeki Boyası Bozulmadan Kaporta Göçükleri ,
    Dolu Göçükleri ,Hasarları Onarımı Yapılmaktadır.

Profesyonelliğie ve tecrübeye önem verenlere Benim 20 seneyi aşkın bir süre kaportacılık geçmişim var ve Boyasız Göçük Düzeltme işmi Hollanda da 10 yıl yaptım,şimdi tam donanımlı Hollanda'dan getirdiğim aletlerle ve birinci sınıf işçiliğimle Ankara da çalışmaya devam ediyorum ,facebook sayfama bir göz atın ve olası hasarlarda sizlere yardımcı olmak isterim. Saygılarımla

dentteknik@gmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dentteknik -- 12 Aralık 2012; 22:26:45 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.