Şimdi Ara

ATRIX için MIUI, CM7, CM9 ve dahası... [REHBER] (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.142
Cevap
26
Favori
81.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrom yüklü telefonumda. ortalama kullanımdaki şarja ait görüntü.takılı olan bataryada orjinal degil yan sanayi yedek bataryam.
    ATRIX için MIUI, CM7, CM9 ve dahası... [REHBER]
  • Merhaba. 4.1.2 romunu kurdum. Aslinda sorumun bununla pek alakasi yok gercekten zor durumdayim. Bir telefon numarasi vardi gercekten onemli rom atmadan once kaydetmemisim. Backup almistim ve numara mesajlarda vardi. Acaba geri yuklesem mesajlarda gelir mi? Nasil yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b@d0

Merhaba. 4.1.2 romunu kurdum. Aslinda sorumun bununla pek alakasi yok gercekten zor durumdayim. Bir telefon numarasi vardi gercekten onemli rom atmadan once kaydetmemisim. Backup almistim ve numara mesajlarda vardi. Acaba geri yuklesem mesajlarda gelir mi? Nasil yapabilirim?

gelmesi lazım. benim bildiğim cwmden yapıtğın backuplar smsleri de alıyor.
    nandroid browser diye bi app var o da backuplardan dosya ve program çekmeni sağlıyor kurmadan ama smsleri görür mü bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldi

quote:

Merhaba. 4.1.2 romunu kurdum. Aslinda sorumun bununla pek alakasi yok gercekten zor durumdayim. Bir telefon numarasi vardi gercekten onemli rom atmadan once kaydetmemisim. Backup almistim ve numara mesajlarda vardi. Acaba geri yuklesem mesajlarda gelir mi? Nasil yapabilirim?

nandroid browser diye bi app var o da backuplardan dosya ve program çekmeni sağlıyor kurmadan ama smsleri görür mü bilemedim.

şimdi ilk defam rom olaylarına girdiğim için cwmden backup yapmak nedir tam bilmiyorum dosyaları sd'ye atıp giirşte tuşlarlamı denemeliyim?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saldi

quote:

şimdi ilk defam rom olaylarına girdiğim için cwmden backup yapmak nedir tam bilmiyorum dosyaları sd'ye atıp giirşte tuşlarlamı denemeliyim?

kardeş cwmden backup almak ne bilmiyorsan zaten geç kalmışsın demektir :)) "backup almıştım" deyince onu kastettin sandım. sdcarddakileri almak yetmiyor.

• şu ana kadar cm 7 neotrino cm10.1 ve son olarak cm 9 kullandım.. cm 9 öneririm.. cm 7 de güzel ama ben cbi türlü gmail senkronizasyonunu beceremedim
    cm 10.1 ise en sorunlusu
  • yeni ıcs/jb kernel ini bekleyenlere müjde.

HDMI [post-poned] - durduruldu,
    Fingerprint ROM Libs+Framework - parmakizi - çalışılıyor,
    Front Camera/Front Video Camera - ön kamera - çalışılıyor.

diğerleri tamamlandı. arka video kamera dahil.

kaynak:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2016837

Logs via JTAG [complete]
    Boot Kernel on Olympus [complete]
    USB Drivers [complete]
    Boot Android GUI [complete]
    Audio drivers [complete]
    Headphone Jack [complete]
    Accelerometer [complete]
    Touchscreen [complete]
    Buttons Backlight [complete]
    Hardware/3d acceleration [complete]
    Buttons volume up+down and power [complete]
    Wi-Fi Driver [complete]
    Bluetooth Driver [complete]
    HDMI [post-poned]
    Modem Driver [complete]
    Fingerprint Kernel Driver [complete]
    Fingerprint ROM Libs+Framework [work in progress]
    Proximity Sensor Driver [complete]
    Light Sensor Driver [complete]
    Compass Driver [complete]
    GPS [complete]
    Sleep/Wake-up [complete]
    A/C Charging [complete]
    USB Charging [complete]
    Camera/Video Camera [complete]
    Front Camera/Front Video Camera [work in progress]
    ROM Assembly [complete]
    Mobile / Cellular voice calling [complete]

• Merhaba arkadaşlar,
    Bende aranıza yeni katıldım. İlk sayfadaki CM10 JB ne kadar stabil acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genç FB 33

Merhaba arkadaşlar,
    Bende aranıza yeni katıldım. İlk sayfadaki CM10 JB ne kadar stabil acaba?

madem forum okumaya üşeniyorsun biz de sana kısa cevap yazalım
    parmakizi ve video çekme olayı senin için önemsizse, hiç sorgulamadan yükle
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1781970

fotoğraf çekme ve diğer tüm özellikler çalışıyor.
  • Neutrino 3.0b kurdum ama Force Close hatasını bir türlü düzeltemedim.
    2.91 versiyonuna döndüm ama interneti sıkıntılı gibi, yavaşladı sanki.
    Bir de market bugda kalıyor, indirme yaparken sürekli bar dönüyor ama bir hareket yok.
    2-3 kere telefonu resetlemek gerekiyor.
  • Neutrionu kullanan weya kullanmis warmi acaba goruslerini almak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: 1kemal2

Neutrionu kullanan weya kullanmis warmi acaba goruslerini almak isterim

neutrino 2.91 kullaniyorum.Sadeligi severim ben ve buda oldukca sade ve hizli.Zaten menuler arasi gecis cok hosuma gidiyor o kadar hizli ki...

Bunun disinda kamerada calisiyor ama on kamera yok.baska bir kamera programi yuklenirse oda olur.

Ancak wireless cekim alani artirildi diyor.Hic bi degisme olmadi belki donanimsaldir baska bir radio rom yukledim yine degisme olmadi.

Onceden cm7 kullaniyordum.Cm7 deyken benchmark puani 4000 idi simdi 6800.

Kisaca guzel bir sure daha kullanirim ben bunu.

• Son Olarak CM 10.1 JB 4.2 olan ve Karneli 3.1.10 olan versiyonu yükledim.. Bu karnel pili sömürüyor.. CM.9 a göre yaklaşık 1,5 kat daha hızlı pili bitiriyor ve daha çok ısınıyor.. onun dışında güzel gibi..

http://www.linuxmobile.org/atrix/cm10-1
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıcak hava dalgası

quote:

Orijinalden alıntı: 1kemal2

Neutrionu kullanan weya kullanmis warmi acaba goruslerini almak isterim

neutrino 2.91 kullaniyorum.Sadeligi severim ben ve buda oldukca sade ve hizli.Zaten menuler arasi gecis cok hosuma gidiyor o kadar hizli ki...

Bunun disinda kamerada calisiyor ama on kamera yok.baska bir kamera programi yuklenirse oda olur.

Ancak wireless cekim alani artirildi diyor.Hic bi degisme olmadi belki donanimsaldir baska bir radio rom yukledim yine degisme olmadi.

Onceden cm7 kullaniyordum.Cm7 deyken benchmark puani 4000 idi simdi 6800.

Kisaca guzel bir sure daha kullanirim ben bunu.

Neutrinodan sonra mroma gectim. neutrino cok iyi guzeldi zaten firtina gibiydi ama sarji mromdan az gidiyo , ve video kamera hep sorunlu tum romlarda , hd kasiyor. sadece stockta video camera iyiydi suprr cekiyodu. ha bu arada neutrino ve mrom da ozel fotograf optimizasyonu var , ciddiyim bu 2 romda iphone 4 kalitesinde fotograf cekiyo abartmiyorum :D ama video rezalet 720 ve 1080 felaket, hele 1080 telefon acayip kasiliyo mala bagliyo , yani bu cihazda sinir oluyorum buna , abi niye hd cekmiyo adam gibi, stock ne guzeldi 30 fps 720p cekiyodu

• PROJE YÖNETİCİSİ AÇIKLAMA YAPMIŞ

Update 7/10/2013:
    Greetings Planet Atrix 4G. Much time has passed since the last update and we are all still here. Although there has been a slow down in activity, there has been continuous communication within the team. Just recently, Krystian produced two test kernels in order to understand some specific issues related to voltage changes under specific scenarios: with and without SD, wifi, Gps, while recording video, etc. These tests were designed to demonstrate hardware variations amongst the many manufacturing runs, where there were either component level differences, or components with differing tolerances. In addition, you may have seen the videos posted on YouTube, by Krystian, demonstrating improvements in device performance. The progress is consistent and with that said, we have an announcement.

Effective immediately the source code, that was private has been migrated into the public realm. There are two branches:
    - CM 10.1 (4.2 JB) branch
    - ICS (4.0 ICS) branch

The team is excited about this news, and we hope you are too. We believe that this provides a good foundation for many more advances in the future.

• Arkadaş için düzgün stabil bi rom arıyorum varmı adamakıllı bir rom ?
  • Rom varmı dogru duzgun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihansevencan

Son Olarak CM 10.1 JB 4.2 olan ve Karneli 3.1.10 olan versiyonu yükledim.. Bu karnel pili sömürüyor.. CM.9 a göre yaklaşık 1,5 kat daha hızlı pili bitiriyor ve daha çok ısınıyor.. onun dışında güzel gibi..

3.1.10 kernelli CM 10.1 günlük olarak kullanılabilecek kıvama ulaştımı pil 1 gün gitse idare ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nehuse

quote:

Son Olarak CM 10.1 JB 4.2 olan ve Karneli 3.1.10 olan versiyonu yükledim.. Bu karnel pili sömürüyor.. CM.9 a göre yaklaşık 1,5 kat daha hızlı pili bitiriyor ve daha çok ısınıyor.. onun dışında güzel gibi..

3.1.10 kernelli CM 10.1 günlük olarak kullanılabilecek kıvama ulaştımı pil 1 gün gitse idare ederiz.

Pilin ha deyince bitmesine dayanamayıp orjinal roma döndüm.. kesinlikle orjinal rom dan şaşmayın.. maceraya gerek yok.. Orjinal rom gayet başarılı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nehuse

quote:

Pilin ha deyince bitmesine dayanamayıp orjinal roma döndüm.. kesinlikle orjinal rom dan şaşmayın.. maceraya gerek yok.. Orjinal rom gayet başarılı

Dayanamayıp epinter ın 20 temmuz tarihli romunu kurdum deep sleep olayı çözülmüş pili sabah 8 den akşam 5-6 ya kadar normal kullanım ile idare edecek seviyede hd video çekimi vs artık çalışıyor kernel alfa sürecinde şu haliyle bile baya umut verici stabil hale gelirse android 5.0 da kaldırabileceğini düşünüyorum çünkü diğer telefonların aksine atrix için özel olarak kernel geliştirildi ve gerektiğinde performans arttırıcı müdahaleler bu açıdan çok daha kolay olacak.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.