Şimdi Ara

Asus X550VC kablosuz bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Freedos Asus X550VC aldım ve win7 kurdum. Asusun sitesinden sürücüleri indirip kurmama rağmen ağ denetleyicisi sürücüsü yüklenmemiş gözüküyor bu yüzden de internete giremiyorum. Yüklemem gereken sürücü dosyası nedir, yardımcı olursanız sevinirim.

• Ayni sorundan muzdaribim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarım 'a sağ tıklayıp -> Yönet -> Aygıt Yöneticisi -> Ağ Bağdaştırıcıları

altından yüklü durumda gözükmeyen veya düzgün yüklü durumda olmayan wireless sürücüsüne sağ tıklayıp Özellikler dedikten sonra Ayrıntılar tabına geçin. Burada açılır menüden Donanım Kimlikleri 'ni seçin ve VEN yani Vendor ile DEV yani Device bilgilerini buraya aktarın.
  • tequciqalpa13 T kullanıcısına yanıt
    OnurAlpG7 kullanıcısına yanıt
    Sizin cihazlarda 3 çeşit wifi kartı kullanılmış Hepsini tek tek yükleyip denediniz mi ? Yüklerken eski olan yazılımı da kaldırarak kurulum yapın.

Ekleme : Bios güncelleştimeniz mevcut. Son bios yazılımı ile wifi sorunu çözüldüğü görülüyor. Bios güncellemeyi muhakkak deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mocle -- 14 Eylül 2014; 15:55:16 >
  • spiky2122003 S kullanıcısına yanıt
    benimkisi x550jk xo012d yanlış hatırlamıyorsam. ilk win 8.1 yükledim cd'si vardı driverları oradan kurdum fakat 8.1 de wifi sorunu olduğundan win7 kurayım dedim ve böyle bir engel ile karşılaştım.

gerekli bilgileri aktarıyorum: BTH\MS_BTHPAN

BTH\MS_RFCOMM

bunu da yanlış yükledim herhalde: *TEREDO
  • OnurAlpG7 kullanıcısına yanıt
    Yazmış olduğunuz bilgiler Bluetooth sürücüsüne ait bu yüzden Wireless yani kablosuz bağlantısına ait sürücü bilgilerini paylaşmanız gerekiyor.
    Ağ bağdaştırıcılarında başka herhangi bir şey bulunmuyor. Ben yukarıda tam yazamadım, wireless ışığı falan da yanıyor fakat wireless ağlarını göremiyorum. sağ alttaki bilgisayar çarpı olarak gözüküyor.
  • O zaman wireless etikinleştirmek için notebook yan kısımlarında bir klips, notebook üzerinde etkinleştirmek için bir buton veya Fn tuş kombinasyonu ile wireless simgesi yer alan tuş kombinasyonunu deneyin
    işte ona basınca ışık yanıyor zaten ama wireless ağları yine gözükmüyor. Aygıt yöneticisinde ağ denetleyicisinde ünlem var, sürücü yüklü değil sanırım, anlayamadım. Onun bilriglerini paylaşayım: PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_660511AD&REV_01
    PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_660511AD
    PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_028000
    PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_0280
  • Notebook 'unuza ait wireless sürücüsünü uygun işletim sisteminize göre aşağıdaki ilgili linklerden indirebilirsiniz.

Windows7 64bit

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/WLAN/WLAN_Broadcom_Win7_64_VER630223215.zip

Windows8 64bit

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/WLAN/WLAN_Broadcom_Win8_64_VER630223170.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiky2122003 -- 14 Eylül 2014; 16:22:43 >

ne kadar teşekkür etsem azdır, sabahtan beri bunu arıyorum ve indirip kurmadığım şey kalmamıştı. İşe yaradı sonunda...
    Sorununuzun çözümlendiğine sevindim. Wireless sürücüsü tam ve düzgün bir şekilde yüklendi değil mi ? Stabil şekilde çalışıyor mu ?
    herhangi bir sorun çıkmadı, sadece sayfalar win8.1 e göre biraz geç açılıyor gibi fakat onu da ilk girişime bağlıyorum. Telefonun internetinden bağlanıyordum pek bir şey yapamadım, ilk amacım interneti çözmekti buda halloldu. Fakat oyun falan açmaya kalktığımda hata veriyor. oynadığım bir web browser oyunu vardı ona girmeyi denedim ona da girmedi. Aygıt yöneticisinde hala soru işareti olan şeyler var. Resmini atayım, vaktinizi de harcamak istemiyorum fakat yardımcı olabilirseniz müteşekkir olurum.

usb 3.0 da chipset de setup a tıklayıp biraz ilerlediğimde 'bu sistem, yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor' diyor. Uyumsuzluktan olsa gerek? Bir de oyuna girerken directx hatası alıyorum fakat directx yüklerken de zaten en güncel sürüm yüklü diyor. Şimdi baktım dxdiag'da gözükmüyor sanırım directx.

• geforce experince'de de sürücü güncel gözüküyor. aşağıdaki resimde de win8.1 de nvidia family 4000 falan öyle bir şeyler yazıyordu sanırım bir de oluşum diye sekme vardı orada da gtx850 falan daha detaylı yazıyordu.
    Ekran kartı sürücüsü standart VGA olarak belirtiliyor yani grafik kartı daha önce hiç yüklenmemiş veya tanıtılmamış gibi gözüküyor.

Notebook 'unuza ait ilk olarak Intel ekran kartı sürücüsünü kurun.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/VGA/VGA_Intel_Win7_8_64_VER91710296301.zip

Kurulum gerçekleştirildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sistem yeniden başlatıldıktan sonra bu sefer alt linkteki NVidia ekran kartı kurulumunu yapın.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/VGA/VGA_nVidia_Win7_64_VER918131193.zip

Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı son bir kez daha yeniden başlatın. Ekran kartlarının kurulum aşamaları tamamlanmış olacaktır.

Bu arada işletim sisteminiz Windows7 64bit değil mi ? Çünkü size sunduğum sürücüler Windows764bit işletim sistemine aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiky2122003 -- 14 Eylül 2014; 17:28:12 >

Windows 7 ultimate 64bit evet fakat yine aynı hatayı aldım :/
    İndirmiş olduğunuz dosyaları Winrar 'dan yani arşiv içerisinden çıkarıp kurulum yapmayı deneyiniz.

Bu arada sürücüleri indirirken Aç olarak değil Kaydet veya Farklı Kaydet seçeneği ile bilgisayarınıza tamamen indirip kurulum yapmaya çalışınız.
    kaydet deyip indiriyorum zaten, klasöre çıkarıp tekrar denedim fakat değişen bir şey olmadı. Yok mu bunun bir çözümü, çıkar yolu :/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.