Şimdi Ara

ASUS TUF B450M PRO 2 VS GİGABYTE AORUS PRO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Daha önce epey araştırmama rağmen hakkında ASUS'un web sitesi haricinde bilgi bulamadığım ASUS TUF B450M PRO 2 anakartı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Kısa zaman içerisinde 5000 civarı bir bütçeyle sistem toplayacağım. Hangi marka anakart kullanacağıma bir türlü emin olamadım. Kafamda konu başlığındaki 2 anakart var fakat hangisi beni daha mutlu eder hiçbir fikrim yok. Sistemin geri kalanına gelecek olursak işlemci olarak AMD Ryzen 5 3600 kullanacağım. Neonforza CL19 3600 MHz 8x2 RAM kullanacağım. MSI GTX970 limited Edition ekran kartı FSP Hydro 750 Watt 80+ bronz PSU var aklımda. 512'de M.2 SSD bulunuyor hi Level marka. Sizce bu sistem ile hangi anakartı kullanmalıyım ve neden yardımcı olursanız çok sevinirim.

Düşündüğüm anakartları listeliyorum.

Gigabyte: GIGABYTE B450-AORUS PRO DDR4 SATA3 M2 PCIe NVME HDMI DVI PCIe 16X v3.0 AM4 ATX

ASUS: ASUS TUF B450M-PRO II GAMING DDR4 SATA3 M2 PCIe NVME HDMI DP PCIe 16X v3.0 AM4 ATX

9 Euro farkla Gigabyte daha pahalı fakat çok önemli değil.

• Tuf pro s var o cok iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus B450m TUF PRO S disinda hicbir b450 ye bakilmaz.

• ördek gibi adam Ö kullanıcısına yanıt

Dün gece gördüm onu sanırım onu alacağım b550 serisi ile aynı mosfet sayısına sahipmiş mve disklerde soğutucu plakası da var ram frekansı yüksek direkt olarak 3000 ready olarak geliyormuş

• Samet Safa Sert S kullanıcısına yanıt

Mosfet sayisi degil, burda onemli olan mosfetleri kendisi model de b450 tomahawkta ki gibi high side low side ayri degil, daha kaliteli dr.mos yani hepsi tek bir yerde olan bir model var, diger b450 lerde 46A lik mosfet varken bu pro s te 50A oldugunu tahmin ettigim b550m tuf taki mosfetler vardir. burda asil amac b450 serisindeki liderligi ele almak, eldeki b450m tuf pcb lerine elde mevcut mosfetleri (sic639) bence yine asus un cok sevdigi teamed düzende 8 adet yani 2 2 2 2 gruplayarak sali vermistir. Boyle bir b450 yok, olmadigi icin baska bir b450 bakmaya gerekte yok. Vrm heatsinkleride is görür. akilli arkaplan gürültü engelleme de var. fiyatina gore bence iyi tek ekisisi b450 chipset olmasi ve pcb de bulunan bakir veriyolunun 2Oz yerine 1Oz olmasi, kalinligi yariyariya demek.

• Carbon hariç Msi B450 serisine bulaşma

B450 Tuf Pro S almak en dogru seçim olacaktir 830₺ bulunabiliyor.

• kungfu arkadaşımız gayet güzel yazmış. tahminide doğru tuf gaming m550 plus taki birebir vrm-mosfet yapılanması var. ben şu an tuf gaming b450m pro kullanıyorum ve memnunum.

güzel yönleri : m.2 soğutucusu var ve ufak değil. soğutucu takınca m2 nin bombe yapmasına karşı altta lastik destek. m.2 tek taraflıysa ayrıca destek arttırma lastiği. bios flashback butonu. b450 ler içinde en az ısınan vrm-mosfet yapılarından birine sahip olması. alc 1200a ( çoğu anakartta kullanılan alc 892 ye kadar olan modellerden iyi snr. 1150 ve 1220 den altta ). 2.5g realtek ethernet. 32mb (belki daha fazla tam emin değilim ) bios alanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 30 Kasım 2020; 18:1:26 >
  • 900 lira b450 kartlara vermeyin gerek yok

En uygun yer araştırması ile min Msı b550m pro vdh wifi falan bakın en olmadı asrock b550 phantom gaming te olabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.