Şimdi Ara

ASUS Rog Gladius İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
4.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

Bazı oyunlarda gerekiyor ama, mesela watch dogs 1200 dpi oynuyorken resident evil 5'i 800 dpi oynamak zorunda kalıyorum, ve birçok oyundada bu durum geçerli şimdi her oyun için programı açıp ona göre dpi değerimi yazacağım o sıkıntı yani...

İki oyun arasında ki 4600 DPI değişimine baya şaşırdım sensitivity baya bir değişik olur, herkes mi böyle yoksa ben de mi ilginçlik var her oyunda aynı DPI'ı kullanıyorum
  • ReaLGz kullanıcısına yanıt
    aynen hocam düşük dpi da çok zorlanıyorum ben 5200dpi da kullanıyorum sniper kullanıyorsam 3850 ayarladım 3850 de bile seri hareket ederken zorlanıyorum. Aslıda mausun yan tarafındaki tuşları profil değiştirmeye atansa çok daha kullanışlı olur böylelikle arkadaş profiller arası geçiş ile çift dpi değiştirme imkanı da olur hızlı bir şekilde. keşke asus a bu yazılım ile ilgili geri bildirim gönderebilsek... benim İngilizcem yeterli değil ama iletişim kurabilsek çok daha iyi bir program olabilir özellikle pc üzerinde ki profil problemini de belirtiriz.
  • 30-60cm/360derece çoğu fps oyunu için ideal sensitivity aralığı. Bu değerin çok üstünde veya altındaysanız değiştirip yanaşmaya çalışın.

Şu sitedeki calculator'ı kullanabilirsiniz ölçmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 19 Nisan 2015; 19:05:33 >
  • iyaan kullanıcısına yanıt
    hocam bakmadığını düşünmüyorum ama yine de söyliyim; çünkü bende de bilgisayarı her kapatıp açtığımda nedense eski haline geri dönüyor. Mouse'un sensitivitysi en düşük ayarda falan olabilir mi? Onun dışında lenste bir problem olabilir eğer çarpma veya düşme olduysa.. Çok zorlama ihtimaller ama yine de mümkün, aklıma başka bir şey gelmiyor açıkçası garantiye vermenizi öneririm.
  • Öncelikle mouse hayırlı olsun, sormak istediğim; mousenin sol taraftaki baş parmakla bastığımız ileri geri tuşları düz değil sanırsam!!! açılı ve keskin galiba bu da o bahsi geçen tuşlara basarken parmağı acıtmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marseltalon -- 1 Haziran 2015; 13:58:15 >
  • marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Acıtacağını sanmıyorum zaten fazla bir baskı uygulamıyorsun basarken, ayrıca xbox one kolundaki LB-RB gibi çapraz basabiliyorsunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonacoDoom -- 2 Haziran 2015; 3:21:40 >
  • Buna Set olarak echelon klavye iyi gider ama ışıklandırma ters

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thiler kullanıcısına yanıt
    Bunun klavyesi var aslında ama sadece asus rog gr8'in yanında veriliyor.
  • marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Tuşlar düz değil ama zaten parmağa kıyasla küçük tuşlar oldukları ve plastik oldukları için herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor, ayrıca basmak için çok bastırmaya da gerek yok yumuşak basışla geri bildirimi direk alıyorsun.
  • hocam mouse'un basış hissi nasıl..bileğinizi kasmadan hızlı tıklamalar yapabiliyor musunuz ?
  • The Loner kullanıcısına yanıt
    Programlanabilir tuşlarda dahil tüm tuşlarda yumuşak bir basış mevcut ve basış payını fazla bırakmışlar, sert tuşlu fareler gibi rahatsız etmiyor o yüzden de bileğe yük bindirmenize gerek kalmadan basıyorsunuz, bastıktan sonra da yay hızlıca tuşu geri itiyor o yüzden seri clickler açısından zaman kaybı da yaratmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Programlanabilir tuşlarda dahil tüm tuşlarda yumuşak bir basış mevcut ve basış payını fazla bırakmışlar, sert tuşlu fareler gibi rahatsız etmiyor o yüzden de bileğe yük bindirmenize gerek kalmadan basıyorsunuz, bastıktan sonra da yay hızlıca tuşu geri itiyor o yüzden seri clickler açısından zaman kaybı da yaratmıyor.

saolun..razer deathadder chroma ve bu mouse arasında kaldım..bu mouse biraz daha pahalı valla o kadar para veresim gelmiyor..ama özellikleri de beni cezbetmiyor değil yani
    Chromadan çok fazla çeşit şikayet geliyor hocam tam piyango bir fare gibime geliyor artık. Kaplama soyulması, çift click, imleç kayması, programlanabilir tuşlarda bozukluk, ısınma, eli terletme, tekerlek çökmesi vs vs daha aklıma gelmeyen 3-4 tane daha vardır muhtemelen. Kullananlar kötü mü kullanıyor diycem ama bu kadar fazla çeşit sorun olması üretiminin kalitesiz olduğunu gösterir sanki. Rog gladiusta 2 sorun var duyduğum. Eli terletmesi (bende yok) birde programının biraz geliştirilmeye ihtiyacı var nadir de olsa bazen açılmıyor gidiyorum görev yöneticisinden sonlandırıp o şekilde tekrar açıyorum.

Edit: amazondan bakabilirsin diycem ama dolar pound euro çok arttı. Yinede amazondan getirsen yine türkiyedeki chromadan en fazla 30-40 lira fazla olur bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 4 Haziran 2015; 13:49:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

30-60cm/360derece çoğu fps oyunu için ideal sensitivity aralığı. Bu değerin çok üstünde veya altındaysanız değiştirip yanaşmaya çalışın.

Şu sitedeki calculator'ı kullanabilirsiniz ölçmek için.

Hocam bu 30-60cm olayi nedir sabit degerler mi ? Ayni sekilde 360 da mi sabit bir deger biraz aciklayabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Chromadan çok fazla çeşit şikayet geliyor hocam tam piyango bir fare gibime geliyor artık. Kaplama soyulması, çift click, imleç kayması, programlanabilir tuşlarda bozukluk, ısınma, eli terletme, tekerlek çökmesi vs vs daha aklıma gelmeyen 3-4 tane daha vardır muhtemelen. Kullananlar kötü mü kullanıyor diycem ama bu kadar fazla çeşit sorun olması üretiminin kalitesiz olduğunu gösterir sanki. Rog gladiusta 2 sorun var duyduğum. Eli terletmesi (bende yok) birde programının biraz geliştirilmeye ihtiyacı var nadir de olsa bazen açılmıyor gidiyorum görev yöneticisinden sonlandırıp o şekilde tekrar açıyorum.

Edit: amazondan bakabilirsin diycem ama dolar pound euro çok arttı. Yinede amazondan getirsen yine türkiyedeki chromadan en fazla 30-40 lira fazla olur bence

hocam %80 asus alıcam zaten vermişken 30-40 daha fazla verelim ne kaybederiz...bu arada mouse'a uygun hangi mouse pad tercih etmeliyim..Aklımda 3 tane mouse pad var..razer goliathus speed , razer goliathus control , steelseries Qck + var..bunlardan hangisi daha iyi olur veya başka bir mouse pad tavsiyeniz varmı ?

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_105703243/tm.htm

Bu konuda açıklaması mevcut. Mouse'tan ve yazılımsal ayarlardan bağımsız olarak sadece oyuncuların sensitivity'lerini birbiriyle karşılaştırmak amacıyla kullanılan bir standardizasyon yöntemi.
    Ben steelseries qck kullanıyorum hocam çokta memnunum mouse ayaklarında şuan için çizik yok, malzemesi çok iyi. Ben ince mousepad sevdiğim için bunu aldım kalın olsun masa ile farkı fazlaca hissedilsin dersen qck mass önerebilirim. qck+ fazla büyük sanki hocam ama bunlar zevk meselesi kimisi kolunu bile üstüne koymak istiyor önceden de qck mini kullanıyordum başka bir ürün kullanmadığım için malesef razer mousepadler ile karşılaştırma yapamıycam, ama steelseries alınabilecek en iyi markalardan biri.
  • quote:

Ben steelseries qck kullanıyorum hocam çokta memnunum mouse ayaklarında şuan için çizik yok, malzemesi çok iyi. Ben ince mousepad sevdiğim için bunu aldım kalın olsun masa ile farkı fazlaca hissedilsin dersen qck mass önerebilirim. qck+ fazla büyük sanki hocam ama bunlar zevk meselesi kimisi kolunu bile üstüne koymak istiyor önceden de qck mini kullanıyordum başka bir ürün kullanmadığım için malesef razer mousepadler ile karşılaştırma yapamıycam, ama steelseries alınabilecek en iyi markalardan biri.

tamam hocam çok sağol

• İnceleme için teşekkürler. Emeğine sağlık.
  • Hazır görmüşken tekrar yazayım:

Ürünü kaç aydır kullanıyorum (G502 ve DA2013 sonrasında) bu kadar tıklama hissi düşük bir fare kullanmadım, halada alışamadım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.