Şimdi Ara

asus p8z77-v le plus pcıex 3.0 sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar anakartım asus p8z77-v-le plus modelı.Daha önce i5 3450 ile kullanıyordum sorunsuz sekilide asus eah 6750 ekran kartım 3.0 da çalısıyordu. Daha sonra i7 2600 işlemci ile kullanmak istedım fakat pcıex 3.0 slotlarından goruntu vermıyor(fanlar vs hersey duzgun calısıyor hatta hdmı kablosunu ekran kartından cıkartıp onborda taktıgımda dırek goruntu gelıyor). anakartta 3 adet ekran kartı slotu var 1 ve 2 .si 3.0/2.0 destekli 3.slot sadece 2.0 desteklı.ekarn kartını 3.slota takarsam sorunsuz sekılde goruntu alıyorum.

yaptıgım testlerım;

1-Anakartı uzay modda test ettim görüntü yok
    2-3 nolu ekran slotunda (siyah) görüntü var
    3-Onboarddan gorüntü var
    4-Başka bir ram ile denedim görüntü yok
    5-Başka bir ekran kartı ile denedim görüntü yok​
    6-Başka bir güç kaynağı ile denedim görüntü yok​
    7-Biosu en güncel versiyonu yükledim görüntü yok
    8-baska marka bir anakartta deneme yaptım pcıexpres 3.0 ekran kart slotu olan onda sorun yok calısıyor.(anakart gigabyt b75m-d3h)
    9-baska bır ıslemcı ıle test ettım i5 3450 ve i7 3770k bunlardan pcı express 3.0 slotundan GORUNTU VAR

Şimdi benım anlamadıgım sunlar;

1-pcıexpress 3.0 slotu arızalı olsa neden baska bır ıslemcıde calısıyor?
    2-işlemcide sorun olsa baska bir anakartta pcıexpress 3.0 dan neden goruntu veriyor? (madem kabutu actın neden akuyu aldın akuyu alacaktın neden kabutu actın gıbı oldu :)))))

bu konuda daha once boyle bır sorun yasayan oldu mu? hanı bı ayarı vs mı var?

bilgileriniz için şimdiden teşekkrüler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.