Şimdi Ara

Asus p8p67 vs MSI P67-AGD65

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ocak ayında ilk çıktığı sıralarda Asus p8p67 almıştım. Şu sıralar yeni versiyonu ile değiştirmeyi düşünüyodumda sonradan aklıma takıldı
    acaba iade edip anakartı, 20-25 lira üzerine koyup Msi almak daha mı mantıklı acaba?

Asus'u sevmedim pek çünlkü şimdiye kadar windows 7 64 ile hata vermeden çalışan versiyonunu bulamadım. Bide ramlar var tabi, oc yaptığımda 1600 lük ramleri 1333 olarak görüyor. Buda beni acayip uyuz ediyor. Bi sürü siteden bakarak yaptım, farkeden bişey yok.

Eğer yardımcı olursanız sevinirim. Msi ın kalitesi nasıldır? (gerçi asusun soğutucu tasarımına hasta oluyorum ama)

Ayrıca "tpu+ epu" açık olunca sürekli olarak reset atıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mugurgok -- 12 Mart 2011; 1:29:16 >

• Bahsettiğiniz Asus kartı kullanmadım ama Msi'i kullandım bi süre gayet memnumdum bi sorun olmadı.Ama seçim sizin tabi :):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: System32Tr

Bahsettiğiniz Asus kartı kullanmadım ama Msi'i kullandım bi süre gayet memnumdum bi sorun olmadı.Ama seçim sizin tabi :):)

ramlariniz 1600mhz mi idi?
  • Ben de, Asusun p8p67 pro modeli ile msi p67a gd65 arasında kalmıştım, şansımı msi dan yana kullandım. Ancak kart henüz elime ulaşmadı. Belirtmem de fayda var, msi da en az asus kadar kaliteli anakart üretebiliyor, ancak asus un garanti süresinin 3 yıl olması, ve distribütör firmaya olan güven, kesinlikle asus un tartışılmaz artıları.
  • asus kullanıyorum çokta memnunum
  • O zaman sadece değiştireyim bari :D
  • hem gd65 hemde asus p67 pro kullanan birisi olarak söylüyorum kesinlikle asus ramlarm ocz dominator 2000 mzhz (şu an 18xx mhz de sorunsuz kullanıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mugurgok

Ayrıca "tpu+ epu" açık olunca sürekli olarak reset atıyor

selam dostum,

tpu+epu eş zamanlı çalışmıyor. EPU güç tasarrufu yapmaya TPU OC yapmaya çalışıyor. o yüzden sadece birisini aktif halde kullanmanı tavsiye ederim.
  • Asus overclocka gayet uygun anakartlar üretiyor bu da o modellerinden biri bence kesinlikle Asus'ta karar kılın. MSI'da kaliteli fakat Asus bu konuda Gigabyte'la birlikte liderliğe oynuyor.
    Ramlerinizi 1600 mhz görmesi için bios tan ayarlamanız lazım. 1600 mhz seçerseniz öyle görecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Tyler Durden__

Asus overclocka gayet uygun anakartlar üretiyor bu da o modellerinden biri bence kesinlikle Asus'ta karar kılın. MSI'da kaliteli fakat Asus bu konuda Gigabyte'la birlikte liderliğe oynuyor.
    Ramlerinizi 1600 mhz görmesi için bios tan ayarlamanız lazım. 1600 mhz seçerseniz öyle görecektir.

ramlari oc yapınca aslında 1333e düşürüyor. Yoksa normal olarak 1600 mhz görebilior. Acaba benim psu dan mı iyi voltaj çekemiyo olabilir mi acaba?
    550watt fsp bluestorm war bende ama
  • quote:

selam dostum,

tpu+epu eş zamanlı çalışmıyor. EPU güç tasarrufu yapmaya TPU OC yapmaya çalışıyor. o yüzden sadece birisini aktif halde kullanmanı tavsiye ederim.

Çok iyi oldu bunu benim öğrendiğim. Çok sağolasın
  • quote:

ramlari oc yapınca aslında 1333e düşürüyor. Yoksa normal olarak 1600 mhz görebilior. Acaba benim psu dan mı iyi voltaj çekemiyo olabilir mi acaba?

Diğer bileşenleriniz nedir? Örneğin ekran kartı modeliniz ne ? Asıl güç çeken parça ekran kartı oluyor çünkü. Normalde o psunun yetmesi gerek o/c için.
  • Ben MSI P67A-GD65 B3 ü tercih ettim. Epey araştırdım ve kalite olsun, özellikler olsun ne asustan ne de gigadan geri kalır yanı olmadığını gördüm. Ayrıca muadil asus ve giga modellerinden üstün özellikleri (anakart üzerinde, power-reset-oc butonları, arka panelde clear cmos butonu gibi) olması nedeniyle tercihimi MSI dan yana kullandım. Seçim yinede sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hepar45

hem gd65 hemde asus p67 pro kullanan birisi olarak söylüyorum kesinlikle asus ramlarm ocz dominator 2000 mzhz (şu an 18xx mhz de sorunsuz kullanıyorum)

Sadece merakımdan soruyorum,

Kullandığınız anakartta, ramlerinizi olması gereken hızda kullanamadığınız halde, neden anakartı tavsiye ediyorsunuz ?
  • bende birşeyi merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

i5-2500K + Asus p8p67 DELUXE mu yoksa,
    i7-2600K + MSI p67 GD65 mi önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oem84

bende birşeyi merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Ben ikinci seçeneğinizdeki sistemi topluyorum açıkçası. Anakart geldi, işlemci ve ram yolda...

Eğer sadece oyun için alıyorsanız, i5 2500k işinizi görecektir. Bu işlemci ile birlikte, msi 67a-gd65 ya da asus p867 pro alıp, artan parayla diğer bileşenlere bütçe ayırabilirsiniz. Deluxe anakart bana gereksiz pahalı geliyor nedense ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erai

quote:

Ben ikinci seçeneğinizdeki sistemi topluyorum açıkçası. Anakart geldi, işlemci ve ram yolda...

Eğer sadece oyun için alıyorsanız, i5 2500k işinizi görecektir. Bu işlemci ile birlikte, msi 67a-gd65 ya da asus p867 pro alıp, artan parayla diğer bileşenlere bütçe ayırabilirsiniz. Deluxe anakart bana gereksiz pahalı geliyor nedense ...

Deluxe anakart gereksiz pahalı değil. Daha iyi oc oluyor bu anakartla. Çünkü faz sayısı evo ve prolara göre daha fazla.

• quote:

Aslında böyle seçim yapmak yerine, kullanım amacını doğru belirleyerek parça seçimi yapmanı öneririm.
    2600k'nın sunduğu performansa ihtiyacın olup olmadığını iyi düşün mesela. Ama öyle oyun oynuycam ve ihtiyacım olmayan ekstrem bir performansa ihtiyacım yok diyorsan 2500k al ve biraz oc yap. Ben böyle düşünerek almıştım

Anakart seçimini de aslında performans testlerinde çok çok böyle öne çıkan bir anakart ben daha rastlamadım, arkadaşların da dediği gibi teknik servis gibi destekleri de göz önüne alarak bir marka seç. Bence minimum p8p67, gigabyte ud4(belki ud3) yada msi gd65ten aşağıda anakart seçimi yapma. Bunların üstündeki anakrtlarda tamamen senin ihtiyaçlarına bağlı.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: __Tyler Durden__

quote:

Diğer bileşenleriniz nedir? Örneğin ekran kartı modeliniz ne ? Asıl güç çeken parça ekran kartı oluyor çünkü. Normalde o psunun yetmesi gerek o/c için.

2500k, asus p8p67, 8800gts, 4 gb geil 1600mhz 7-8-7-24 ram,

sıcaklıklar normal 30-33 gibi cpu.
  • quote:

2500k, asus p8p67, 8800gts, 4 gb geil 1600mhz 7-8-7-24 ram,

sıcaklıklar normal 30-33 gibi cpu.

Bu sisteme fazlasıyla yeter o psu başka bir sorun olabilir. Bios'u update etmeyi deneyin isterseniz.
    oem84 kesinlikle i5 2500k al i7 iyi bir işlemci ama i5 2500k ile zorlanacağın hiç bir şey olmaz şu an. Aradaki fiyat farkına değmez gündelik kullanım için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.