Şimdi Ara

###** Asus N55SL - S1011V Kullanıcıları Klübü**### (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
9
Favori
20.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş
    o vıdeo yu defalarca ızledım butun vıdaları soktum fakat on panele gelınce hoporlerı sokemedım klavyeyı sokemedım :(
  • Tamamiyle sökebiliyorsanız klavyenin sökülebilir tutmaçlarını görmeniz gerekir onları iterek klavye çıkabilir zaten ondan sonrada hoparlörlere de ulaşabilirsiniz.Videoyu seyrettimde basitmiş nasıl yapamıyorsunuz sökemiyorsanız gözünüzden kaçan bir vida var birçok farklı model ve marka leptop sökmüş biri olarak tecrübeyle sabittir çıkarmadığınız bir vida vardır
  • hocam arka paneli nerdeyse tamamen soktum,vıdeoyu bende cok ızledım,ön panele gelınce o vıdeo da once hoporler kapağını sokuyo,ben hoporler kapağını çıkartamadım :(
  • Arkadaşlar bi aralar ısınma probleminden yazmıştım buraya bi göz gezdireyim dedim, epey sorunu yaşayan var anlaşılan. Ben de bu notebooku kullanıyorum ve bugüne kadar karşılaştığım iki sorun var. Biri ısınma diğeri de sağ hoparlör cızırtısı. Her neyse bir bir N55SL kullanıcısı olarak birkaç önerim olacak.

Isınma sorunu (benim pc için en azından) Win 8'de 7'ye göre çok azaldı. Buna ek olarak (bir videoda görmüştüm) iki haftada bir süpürge makinesinin ince ucuyla bilgisayarın altındaki tüm ızgaralarla, ucu dayadığınız yerin dışında kalan yerleri elinizle kapatarak tozunu çekmeye çalışın. Performans farkı gözle görülür düzeyde artıyor. Ayrıca bazı oyun ilaçları oyunun gerçek sistem gereksinimlerinin üstüne çıkabiliyor buna dikkat edin.

Asus websitesinde güncel sürücüler var, hemen Windows 8.1'e yükseltin. Bunu yapmadan önce biosu mutlaka güncelleyin. İnternette resimli anlatımları mevcut.

Windowsu ve sürücüleri her zaman güncel tutun.

Mutlaka kaliteli bir sistem iyileme programı kullanın. Tavsiyem advanced system care.

Kullandığınız programları da güncel tutmaya özen gösterin.

Sistem sürücünüzde her zaman en az 20Gb boş alan olsun.

Windows başlangıcını mümkün mertebe hafifletin. Gereksiz olan herşeyino windows başlangıcında çalışmasını devredışı bırakın.

Ses cızırtısı için ses sürücüsü yazılımından ses efektlerini bulup Rock'ı seçin. Ya da kullandığınız medya oynatıcıların ekolayzır ayarlarından rock veya soft rock'ı seçin.

- Yazdıklarımın hepsi dikkat ettiğim ve yaptığım şeyler ve bilgisayarım günde ortalama 12 saat açık olmasına rağmen hiç sorun çıkarmıyor bana.

•  ###** Asus N55SL - S1011V Kullanıcıları Klübü**###

###** Asus N55SL - S1011V Kullanıcıları Klübü**###

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_60099903/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/f5/0f/24/f50f240a8544781810dd11c5710fbb25.jpg[/image] 
    ###** Asus N55SL - S1011V Kullanıcıları Klübü**###[/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devrim_moswant -- 16 Ocak 2014; 23:33:19 >

• Merhaba arkadaşlar

3-4 senedir kullanıyorum laptop'u artık pili 30dk yetmeye başladı hadi o ömrü budur desem kabullensem :) ama laptop uyarı vermeden kapanıyor beklemeye almıyor sağ altta işaret bile çıkmadan kapandığı oluyor o yüzden pilde kullanmaya korkuyorum artık

windows 8 kullanıyorum, bir çözüm önerisi olan var mı ?

birde sanırım geçen %70 pil var derken kapandı acaba yanlış mı gösteriyor gösterge yoksa bilgisayar kafayı yemeyemi başladı bilgisayarda yavaşlama vs. yok ssd taktım canavar gibi virüs yok vs. neden böyle yapıyor pil konusunda anlamadım
  • tahago kullanıcısına yanıt
    Piliniz yıpranmış yeni pil gerekiyor,kayıp oranını öğrenmek için batterycare programını kurun.Bir anda kapanıyorsa şarj tutmuyor demektir.
  • Beyler vista kurabilme şansımız var mi? Vista driverları hiçbir yerde yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vista driverları bulunur mu bilmem ama neden özellikle vista ? hiç tavsiye etmem vistayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Vista driverları bulunur mu bilmem ama neden özellikle vista ? hiç tavsiye etmem vistayı

Dx11 gereksiz çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fakat Vista'da gereğinden fazla ağırlaşan bir işletim sistemi .
  • Oyun oynarken rahatsız edici bir cızırtı söz konusu, çözüm önerisi olan var mı???
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.