Şimdi Ara

###** Asus N55SL - S1011V Kullanıcıları Klübü**###

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
9
Favori
20.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle forumda arama yaptım ama bu laptop için açılmış bir konu göremedim Bende bu sorumluluğu üstlenmeye karar verdim . Konunun amacı laptopu almayı düşünenlere yardımcı olması ve kullanıcılarında sorunları ve düşüncelerini paylaşması .

Laptop özellikleri :

İşlemci Tipi: Intel Core i7 Mobile Processor
    İşlemci Hızı: 2.20 GHz - 3.1 GHz
    İşlemci ön belleği: 6 MB
    İşlemci Modeli: i7-2670QM
    Ekran boyutu: 15.6 inç
    Ekran Tipi: Full HD-1080
    Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080 px
    İşletim sistemi: Windows 7 Home Premium 64-bit
    Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GT 635M + Intel HD Graphics 3000
    Grafik Belleği: 2 GB
    Grafik Kartı tipi: Harici Nvidia
    Disk Kapasitesi: 750 GB
    Disk Rpm: 7200 rpm
    Disk tipi: SATA
    Bellek Hızı: DDR3 1333 Mhz
    Bellek miktarı: 8 GB
    Optik sürücü: DVD Yazıcı (Super Multi)
    Fax / Modem: Yok
    Ethernet: 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ: 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth: Bluetooth 3.0
    3G: Yok
    DVI Çıkışı: Yok
    Kızılötesi: Yok
    HDMI Çıkışı: 1 x HDMI
    IEEE 1394: Yok
    Kart girişi : SD kart okuyucusu
    Monitör Çıkışı: 1 x VGA
    Ses Bağlantıları: 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    S-Video:Yok
    USB: 2 adet USB 3.0 + 2 adet USB 2.0
    E-SATA: Yok
    Ses Kartı: Dahili ses kartı
    Hoparlör: Dahili hoparlör
    Touchpad: Var
    Klavye: Türkçe Q Klavye + Sayısal Tuş Takımı
    Kart okuyucu: 3-in-1 card reader
    Kamera: 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu: Yok
    Pil: 6 Hücreli lityum-iyon
    Genişlik: 379 mm
    Derinlik: 261 mm
    Yükseklik: 37 mm
    Ağırlık: 2.700 Kg
    Ek Özellik : SonicMaster Subwoofer

Laptop'un genel özellikleri bunlar .Kişisel görüşüme gelicek olursam , ben çok oyun oynayan bir kullanıcıyım . Oynadığım oyunlar hersene Call Of Duty ve Battlefield serileridir bunun yanında Skyrim gibi oyunlarda oynuyorum . Laptop'un performansı çok güzel Battlefield 3 ü high ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz aa ve af yi çok açmayarak . Fakat çözünürlüğü 1680*1050 ye getirirseniz Ultra ya alıpta gayet akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz . Modern Warfare 3 gibi oyunları full ayarlarda full hd çözünürlükte sorunsuz oynatıyor zaten .

Ben oyun oynarken aşırı bir ısınmaya rastlamadım fakat ben zaten Cooler Master Notepal E1 laptop soğutucu kullanıyorum .

Artılar :
    +Ekran Çözünürlüğü
    +Oyun Performansı
    +F/P ürünü
    +Isı problemi yok
    +Subwoofer

Eksiler :
    -Malzeme kalitesi biraz daha kaliteli olabilirdi
    -Adaptörün girişleri çok kalitesiz heran çıkıcak gibi o derece .

EKRAN KARTI DRİVERI ÇIKTI :http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/45152#

Birde imza yapmayı bilen biri imza yapabilirse çok iyi olur

Kullanıcılar Klübü:
    -BorgaXxX
    -cyln05
    -anilcan74
    -salihmetu
    -kimi_raikonen
    -CaRsI81
    -fozcil
    -aerosoldreams
    -yokedici_destroyer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BorgaXxX -- 23 Mayıs 2012; 16:02:44 >

• Bende 2 hafta önceki teknosa indiriminden aldım bu notebook'u şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Performansından da gayet memnunum oyunlarda gayet iyi bir performans sağlıyor söylediğin gibi ICEpower teknolojisiyle de ısınma sorununu en aza indirgemişler. Büyük artılarından biride ses sisteminin ciddi anlamda çok kaliteli olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyln05

Bende 2 hafta önceki teknosa indiriminden aldım bu notebook'u şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Performansından da gayet memnunum oyunlarda gayet iyi bir performans sağlıyor söylediğin gibi ICEpower teknolojisiyle de ısınma sorununu en aza indirgemişler. Büyük artılarından biride ses sisteminin ciddi anlamda çok kaliteli olması

Ses kalitesi benim diğer dell notebook'umla karşılaştırınca biraz sönük kalıyor fakat yinede ortalamanın üzerinde sayılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Öncelikle forumda arama yaptım ama bu laptop için açılmış bir konu göremedim Bende bu sorumluluğu üstlenmeye karar verdim . Konunun amacı laptopu almayı düşünenlere yardımcı olması ve kullanıcılarında sorunları ve düşüncelerini paylaşması .

Laptop özellikleri :

İşlemci Tipi: Intel Core i7 Mobile Processor
    İşlemci Hızı: 2.20 GHz - 3.1 GHz
    İşlemci ön belleği: 6 MB
    İşlemci Modeli: i7-2670QM
    Ekran boyutu: 15.6 inç
    Ekran Tipi: Full HD-1080
    Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080 px
    İşletim sistemi: Windows 7 Home Premium 64-bit
    Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GT 635M + Intel HD Graphics 3000
    Grafik Belleği: 2 GB
    Grafik Kartı tipi: Harici Nvidia
    Disk Kapasitesi: 750 GB
    Disk Rpm: 7200 rpm
    Disk tipi: SATA
    Bellek Hızı: DDR3 1333 Mhz
    Bellek miktarı: 8 GB
    Optik sürücü: DVD Yazıcı (Super Multi)
    Fax / Modem: Yok
    Ethernet: 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ: 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth: Bluetooth 3.0
    3G: Yok
    DVI Çıkışı: Yok
    Kızılötesi: Yok
    HDMI Çıkışı: 1 x HDMI
    IEEE 1394: Yok
    Kart girişi : SD kart okuyucusu
    Monitör Çıkışı: 1 x VGA
    Ses Bağlantıları: 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    S-Video:Yok
    USB: 2 adet USB 3.0 + 2 adet USB 2.0
    E-SATA: Yok
    Ses Kartı: Dahili ses kartı
    Hoparlör: Dahili hoparlör
    Touchpad: Var
    Klavye: Türkçe Q Klavye + Sayısal Tuş Takımı
    Kart okuyucu: 3-in-1 card reader
    Kamera: 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu: Yok
    Pil: 6 Hücreli lityum-iyon
    Genişlik: 379 mm
    Derinlik: 261 mm
    Yükseklik: 37 mm
    Ağırlık: 2.700 Kg
    Ek Özellik : SonicMaster Subwoofer

Laptop'un genel özellikleri bunlar .Kişisel görüşüme gelicek olursam , ben çok oyun oynayan bir kullanıcıyım . Oynadığım oyunlar hersene Call Of Duty ve Battlefield serileridir bunun yanında Skyrim gibi oyunlarda oynuyorum . Laptop'un performansı çok güzel Battlefield 3 ü high ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz aa ve af yi çok açmayarak . Fakat çözünürlüğü 1680*1050 ye getirirseniz Ultra ya alıpta gayet akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz . Modern Warfare 3 gibi oyunları full ayarlarda full hd çözünürlükte sorunsuz oynatıyor zaten .

Ben oyun oynarken aşırı bir ısınmaya rastlamadım fakat ben zaten Cooler Master Notepal E1 laptop soğutucu kullanıyorum .

Artılar :
    +Ekran Çözünürlüğü
    +Oyun Performansı
    +F/P ürünü
    +Isı problemi yok
    +Subwoofer

Eksiler :
    -Malzeme kalitesi biraz daha kaliteli olabilirdi
    -Adaptörün girişleri çok kalitesiz heran çıkıcak gibi o derece .

Ekran kartı Gt635M çok yeni bir ekran kartı o yüzden driver bulmakta zorlanabilirsiniz zira Nvidia Windows için driverin nisan ayı içinde çıkıcağını belirtmiş fakat hala ortada yok . şimdilik asusun verdiği driveri kurarak sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

http://www.asus.com/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N55SL/#download İşletim sistemini seçip VGA altındaki ilk driveri indirip kurun .

Birde imza yapmayı bilen biri imza yapabilirse çok iyi olur

Kullanıcılar Klübü:
    -BorgaXxX
    -cyln05

Driver konusunu güzel açıklamışsın.Ama skype kullanan arkadaşlar en son sürümünü değil 1 altındakini indirsin.Çünkü skype çalışmıyor son sürümüyle nedenini de bulamadım.Alacaklar için çok güzel.2 hafta önce teknosadan aldım 2100 tl indirimdeyken.Ama bende ölü piksel çıktı 4-5 tane yarın asus servisine gidip rapor almaya çalışacağım.alabilirsem teknosa değiştirecek.onun dışında çok sağlam notebook

• quote:

Orijinalden alıntı: anilcan74

Driver konusunu güzel açıklamışsın.Ama skype kullanan arkadaşlar en son sürümünü değil 1 altındakini indirsin.Çünkü skype çalışmıyor son sürümüyle nedenini de bulamadım.Alacaklar için çok güzel.2 hafta önce teknosadan aldım 2100 tl indirimdeyken.Ama bende ölü piksel çıktı 4-5 tane yarın asus servisine gidip rapor almaya çalışacağım.alabilirsem teknosa değiştirecek.onun dışında çok sağlam notebook

Sağolun hocam bilgilendirmeniz için ana mesaja ekledim .
  • Beni de ekleyebilirsiniz ben de teknosadan aldım. Şuan için bir test etme imkanım olmadı ama şuan için hiçbir sıkıntı yok.
  • beni de eklerseniz sevinirim :))
  • Arkadaşlar bende pc mi teknosadan bugun aldım ve ilk kullanım için yapmam gerekn herhangibir işlem warmı asusa kayıt yapma herhangibir driver yükleme gibi ??
    Ayrıca pc de yüklü olan özellikler hakkında yardımcı olurmusunuz hangisi ne işe yarar tam olarak hangi ayarlara getirmem gerekir hiç bir bilgi bulamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaRsI81

Arkadaşlar bende pc mi teknosadan bugun aldım ve ilk kullanım için yapmam gerekn herhangibir işlem warmı asusa kayıt yapma herhangibir driver yükleme gibi ??
    Ayrıca pc de yüklü olan özellikler hakkında yardımcı olurmusunuz hangisi ne işe yarar tam olarak hangi ayarlara getirmem gerekir hiç bir bilgi bulamıyorum

Hayirli olsun . İlk acilista yonergeleri takip ederek windiws kurulumunu tamamlarsiniz daha sonra pc guncellemeri ve driverlari tamamlamaya baslar onlarin hepsinin saglikli bir sekilde yuklendiginden emin olun . EkrAn karti driverinida ilk mesajda linkten indirip kurabilirsiniz . Baska sorulariniz varsa seve seve yanitlarim
  • Eywallah hocam saolsın. Hocam ekran kartı asus live update den kendini günceledi ama puanlamada bi gariplik oldu
    İŞLEMCİ : 4,6
    ram:7,2
    grafikler : 6,9
    oyun grafiği: 6,9
    sabit disk :5,9
    işlemci ilk başta 7 küsürken 4,6 ya düştü :((
    Ayrıca masaüstündeki asus vibe fun center programını açılmıyor yanıt wermiyor şimdiye kadar hiç açamadım son sorumda Musicnow denilen şeyin ne dümesini nede kendisini bulabildim :((
    Şimdiden teşekkürler.
  • Benim sistem puanlamam şöyle ;

İşlemci : 7,5

Bellek (RAM) : 7,6

Grafikler : 6,9

Oyun Grafikleri : 6,9

Birincil Sabit Disk : 5,9
  • Arkadaşlar sizce format atmalı mıyım hdd kötü ayrılmış C'ye 300 gb alan bırakmışlar
  • arkadaslar 3d mark testleri yapan oldu mu
  • Benide eklerseniz sevinirim ;)
  • testleri kendiniz yapın netten indirmeyin bu bilgisayarda yaptığınız ayarlara göre değişir.oyun tesleri,donanım testleri,3dmark6 ve 11 testleri zor olmasa gerek.
  • benide ekler misiniz :)
  • bende aynısını 28.04.2012 tarihinde teknosadan aldım ve uygun bir fiyata satmayı düşünüyorum çünkü canım yine masaüstü bilgisyar cekti
  • quote:

Orijinalden alıntı: BERATTAN

bende aynısını 28.04.2012 tarihinde teknosadan aldım ve uygun bir fiyata satmayı düşünüyorum çünkü canım yine masaüstü bilgisyar cekti

Aldığına pişman oldun dimi :D
  • Yok asla pişman olmadım ama alışmışım daha büyük ekranda masaüstü pc de oyun oynamaya aslında sabit bir yerde kalmayanlar için güzel bir oyun ve performans lapto bu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.