Şimdi Ara

Asus Maximus VI Hero - boot problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakin zamanda yeni bir makine topladim. Asus Maximus VI hero , i7 4770k , CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL10 (CMY16GX3M2A2400C10R) , eski ekran kartim Gigabyte GTX295 , Ocz SSD 256gb , Thermaltake 1200W PS , sistemi 3 monitor ile kullaniyorum , birde microsoft desktop 6000 wireless klavye mouse , corsair h110 su sogutma .

Ancak sistemde bir sorun yasiyorum , sistem kapandiginda yada bir nedenle restart oldugunda genelde acilmiyor. Anakart B2 kodunu veriyor. Bir kac kez ac kapa yapinca tekrar acilabiliyor.

Windows altindan tum guc ozelliklerini kapatmama ragmen aksam acik biraktigim makine sabah ekranlari actigimda goruntu yok. Yine mutelif ac kapa sonrasi tekrar acabildim.

OC yok , standart bios ayarlari , bios'u son surume guncelledim degisen bir sey olmadi.

Sistem acikken bir sorun yok. Prime , Aida 'da stabilite testlerinde sorun yok.

Bu konuda yardimci olabilirseniz memnun olurum. Ben cok fikir uretemedim.

Baska bir PCI cihaz yada eklenti vs yok.

• Istemeye istemeye ekran kartini cikardim , sorun ortadan kalkti , nedenini cozemedim. Ancak simdi farkli bir VGA ile kullaniyorum. Sorun yok.
  • gumush G kullanıcısına yanıt
    Bence anakart e.kartını tam olarak tanımadı, yada taktığın PCI slotunda belkide çok düşük bir ihtimal olsa da sıkıntı olabilir.

Şahsen Asus Z87 Pro kullanıyorum Creative X-Fi Titanium ses kartımı X16 slotunda çalıştırdım diğer X1 slotunda çalışmadı, görmedi pc. Doğal olarak görmeyince driver yüklenmiyor bu ses kartlarında. Gerçi eski Gigabyte S2 G33 anakartımda da X16'ya takmıştım ama neden böyle oldu anlayamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Bence anakart e.kartını tam olarak tanımadı, yada taktığın PCI slotunda belkide çok düşük bir ihtimal olsa da sıkıntı olabilir.

Şahsen Asus Z87 Pro kullanıyorum Creative X-Fi Titanium ses kartımı X16 slotunda çalıştırdım diğer X1 slotunda çalışmadı, görmedi pc. Doğal olarak görmeyince driver yüklenmiyor bu ses kartlarında. Gerçi eski Gigabyte S2 G33 anakartımda da X16'ya takmıştım ama neden böyle oldu anlayamadım..

Hocam bendede aynı ses kartı var yalnız x1 slotta sorunsuz çalışıyor ses kartından olsa bende aynı sorunu yaşamam gerekirdi anakartta herhangi bir şey yazılmış mı pcı x1 hakkında ilginç geldiği için yazmak istedim.

• Usta anakartın özellikleri burada. Desteklediği yazıyor kaldı ki 3x PCI x1 girişi var anakartta. Neden böyle oldu anlayamadım, acaba akşama söküp tekrar X1 modunda denesem mi? Yada diğer X1'lerde, belkide o slot mu bozuktur bilemiyorum.

Eğer o X1 bozuksa hiç garantiyle uğraşamam, işime yaramazki zaten X1 napıcam onu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Usta anakartın özellikleri burada. Desteklediği yazıyor kaldı ki 3x PCI x1 girişi var anakartta. Neden böyle oldu anlayamadım, acaba akşama söküp tekrar X1 modunda denesem mi? Yada diğer X1'lerde, belkide o slot mu bozuktur bilemiyorum.

Eğer o X1 bozuksa hiç garantiyle uğraşamam, işime yaramazki zaten X1 napıcam onu..

Bence deneyin şimdi sıkıntı olmasada bozuk slotun kullanımı anakarta zarar verebilir.Sanırım yakın vakitte aldınız bir kontrol edin diğer slotlarda takılı iken sistem ses kartını görüyorsa o zaman slotta sorun vardır.Alalı 1 ay olmadıysa hemen hemen tüm firmalar ürünü yenisiyle değiştiriyorlar.Aynı anakartı kullancağınız için format atmanızada gerek kalmayacak.Tek sorun her şeyi sök tekrar bağla bir slot için değer mi bence değmeli başta böyle bir şey yaşamanız sonraki olası problemlerde aklınızda hep bir soru işareti bırakacak o nedenle baştan çözün rahat edin.

• Deneyelim bakalım akşama inşallah. Dün akşam başka işlerim vardı bakamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.