Şimdi Ara

Asus 23'' ML238H Monitör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kısa bir süre önce başlıkta adını verdiğim monitörü aldım. Monitörü analog kablo ile bağlayınca 1920x1080 rahatça kullanabiliyorum. Fakat HDMİ kabloyla bağlayınca oyunlarda çözünürlüğü 1920x1080 yapınca kenarlarda 1-1.5 cm kadar siyahlık kalıyor. Masaüstü için de aynen. CCC'den ekranı tam olarak kaplayacak şekilde görüntünün boyutunu ayarladım fakat o zaman da internette gezerken v.b. ekran sanki hızla sayfayı yukarı aşağı oynatıyormuş gibi oluyor. Masaüstünde de oyunlarda da 1650x1080 kullanınca Dediğim sorunlardan hiçbirisi olmuyor. Acaba 1920x1080de neden böyle bir sorun oluyor? Bu sorunu yaşamış veya çözümünü bilen biri yardımcı olursa cidden çok mutlu olacağım .

• ekran kartı ati değil mi? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizaya

ekran kartı ati değil mi? :)

Evet . Aynı sorunu yaşamış yada çözümünü bilen kimse yokmu?
  • Yok bunun çözümü var merak etme :) dahası bu ati ekran kartlarının yüksek çözünürlüklü ekranlar için bir hatası ve bunu hala çözemediler gitti :( son driverlardada çözümü yok sanırım direk neyse

ben şimdi ezbere unuttum, ati kontrol paneline gir orda over bilmem ne var ekran çözünürlük ve boyunutu ayarlama yerinde.. onu %100 yap..senin sorunun çözülüyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizaya

Yok bunun çözümü var merak etme :) dahası bu ati ekran kartlarının yüksek çözünürlüklü ekranlar için bir hatası ve bunu hala çözemediler gitti :( son driverlardada çözümü yok sanırım direk neyse

ben şimdi ezbere unuttum, ati kontrol paneline gir orda over bilmem ne var ekran çözünürlük ve boyunutu ayarlama yerinde.. onu %100 yap..senin sorunun çözülüyor :)

Rica etsem daha detaylı açıklayabilir misin?
  • Ekran kartının CATALYST CONTROL CENTER adında bir yazılımı var. Oradan OVERSCAN ayarını değiştirerek düzelteceksin. (Fotoğraftaki gibi ok işaretinin içindeki Scalling Options yazısının olduğu yere tıklayınca Overscan ayar ekranı çıkacak.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat.nur -- 8 Kasım 2011; 8:55:08 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.