Şimdi Ara

askerlikten muaf olma durumu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
59.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 EKİM 2010 TARİHLİ YAZI.. YANİ GÖZ NUMARALARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞ OLABİLİR... YENİ TARİH ÇÜNKÜ DAHA 3 AYLIK YAZI SON DURUM ARTIK GÖZLERDE 11 VE ÜZERİ OLABİLİR..
  • ZATEN YAZIDA ÖRNEKTE VERİLİYOR.. SAĞ ŞUYSA SOLDA ŞU OLURSA MUAF OLUNUR DİYE.. GÖZ RAHATSIZLIĞI OLAN ARKADAŞLAR BU YAZIYA GÖRE DURUMUNU AŞAĞI YUKARI ÖĞRENEBİLİRLER.. MUAFMIYIM DEĞİLMİYİM DİYE..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deitel

olunmaz

her TÜRK ASKER DOĞAR.

helal
  • ya beyler muayene eden doktor renk körüsün dedi komando yapmazlar mı beni
  • Salı günü muayene oldum, daha doğrusu onlar sordu hiçbir sorunum yok dedim.. kilom el vermediği için komando olamaz dediler neyse bun usorun etmedim sonra gittim boyumu kilomu ölçtürdüm hastene dışındaki eczaneden 179-55 çıktı değişen birşey olmadı tabi sadece boy/kiloya göre yapılan sınıflandırmadaki yerim değişti.. Beni askere alacaklar 179 boy 55 kg ile.. Boyumu kilomu bilmiyordum söyle dediklerinde 178/60 demiştim sonra kilomu düşürdüğüm halde olmadı Neyse hayırlısı bakalım..
  • bırakın bu türk askeri büyüktür en güçlüdür ayaklarını peeeeeeeehhhhhhhhhhhh
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Salı günü muayene oldum, daha doğrusu onlar sordu hiçbir sorunum yok dedim.. kilom el vermediği için komando olamaz dediler neyse bun usorun etmedim sonra gittim boyumu kilomu ölçtürdüm hastene dışındaki eczaneden 179-55 çıktı değişen birşey olmadı tabi sadece boy/kiloya göre yapılan sınıflandırmadaki yerim değişti.. Beni askere alacaklar 179 boy 55 kg ile.. Boyumu kilomu bilmiyordum söyle dediklerinde 178/60 demiştim sonra kilomu düşürdüğüm halde olmadı Neyse hayırlısı bakalım..

boyuna göre 50 kilo'nun altında olsaydım muaf olurdun

• Benim gözlerde sağ 7ye 1 sol 7.5e 1 bakalım ne olcak
  • Merhaba arkadaşlar.
    Bilen arkadaşlara bir sorum olacak.2 sene okuldan dolayı tecil ettirmiştim, tecilim bu sene bitti.
    ozaman 1.74 boyunda 106 kiloydum urasmak ıstememden dolayı 1 sene erteleme yerıne 2 sene okul tecılı aldım. şimdi ise 1.74 boyunda 135 kg im.
    bu kilo ile muaf olabılırmıyım.? prosedure gore nerdeyse 60 kg fazlam var ust sınırdan.ve bunun yanında cogu kilolu ınsanda olan ortopedık ayak bacak diz agrısı terleme sıkısma vs. gibi şeyler baş gosterıyor.
    şimdi yarın askerlik subesıne gıdecegım ve nasıl bır yol ızlemem gerek? askeri hastaneye sevk vs. gibi.
    bilen arkadaşalar basından geçenler var ve aydınlatırsa sevinirim.
    şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clsguitar

Benim gözlerde sağ 7ye 1 sol 7.5e 1 bakalım ne olcak

kesin muafsın(burada yazılanlara göre)

hiç muayeneye gittin mi ? yada ne zaman gicedeksin ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodfalles -- 12 Ocak 2011; 12:05:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevher05

Merhaba arkadaşlar.
    Bilen arkadaşlara bir sorum olacak.2 sene okuldan dolayı tecil ettirmiştim, tecilim bu sene bitti.
    ozaman 1.74 boyunda 106 kiloydum urasmak ıstememden dolayı 1 sene erteleme yerıne 2 sene okul tecılı aldım. şimdi ise 1.74 boyunda 135 kg im.
    bu kilo ile muaf olabılırmıyım.? prosedure gore nerdeyse 60 kg fazlam var ust sınırdan.ve bunun yanında cogu kilolu ınsanda olan ortopedık ayak bacak diz agrısı terleme sıkısma vs. gibi şeyler baş gosterıyor.
    şimdi yarın askerlik subesıne gıdecegım ve nasıl bır yol ızlemem gerek? askeri hastaneye sevk vs. gibi.
    bilen arkadaşalar basından geçenler var ve aydınlatırsa sevinirim.
    şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkurler.

yardımcı olacak kimse yok mu basından geçen?
    Gata ya sevk edilcem heralde . uskudarda subem..
    gatadan muaf arkadaşımız var mı buna benzer kilo ile?

• arkadaşlar bu iki gözün bozukluk derecelerinin toplamı 11 i geçerse askere alınmama durumu gerçek mi...
    kaynak nedir acaba...
    bugün muayeneye gittim.
    sağ göz 5.00 astigmat 1,75 miyop
    sol göz 5.00 astigmat 1,5 miyop

yani toplamda 13,25 yapıyor.

ben şuan muaf mıyım yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: htatolga

arkadaşlar bu iki gözün bozukluk derecelerinin toplamı 11 i geçerse askere alınmama durumu gerçek mi...
    kaynak nedir acaba...
    bugün muayeneye gittim.

öyle direk toplanmıyor farklı hesaplama yöntemleri var

bazı sitelerde yazanlara göre toplam 12 olunca gidilmiyor

ve senin değerler direk toplarsan öyle çıkıyor ama normalde miyop olduğu gibi alınıp astigmatın yarısı ile toplanıyomuş bi forumda bi doktor yazmıştı ne kadar doğru bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodfalles -- 25 Ağustos 2011; 2:05:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodfalles

quote:

arkadaşlar bu iki gözün bozukluk derecelerinin toplamı 11 i geçerse askere alınmama durumu gerçek mi...
    kaynak nedir acaba...
    bugün muayeneye gittim.

ve senin değerler direk toplarsan öyle çıkıyor ama normalde miyop olduğu gibi alınıp astigmatın yarısı ile toplanıyomuş bi forumda bi doktor yazmıştı ne kadar doğru bilmiyorum

onu bende gördüm ama 2010 da değişmiş sanırım. artık ne kusur olursa olsun direkt alınıyormuş diye okudum. ama kesin bir bilgi verecek kişi arıyorum. gözlüğü çıkartsam dbimdeki insanı seçemiyorum. nasıl iştir anlamadım... umarı bi bilen çıkar.

• quote:

quote:

quote:

kaynak nedir acaba...
    bugün muayeneye gittim.

onu bende gördüm ama 2010 da değişmiş sanırım. artık ne kusur olursa olsun direkt alınıyormuş diye okudum. ama kesin bir bilgi verecek kişi arıyorum. gözlüğü çıkartsam dbimdeki insanı seçemiyorum. nasıl iştir anlamadım... umarı bi bilen çıkar.

öyle olursa şey yaparsın askere gidersin gözlüğü orada düşürür kırarsın sonra komutaında tanıyamayacak durumda olunca seni gönderirler hastaneye alırsın raporunu dönersin evine saçma gelebilir ama askeriyede mantık aranmazmış

benimde gözler 6-6.50 miyop bende merak ediyorum ne olacak

• quote:

quote:

quote:

quote:

kaynak nedir acaba...
    bugün muayeneye gittim.

öyle olursa şey yaparsın askere gidersin gözlüğü orada düşürür kırarsın sonra komutaında tanıyamayacak durumda olunca seni gönderirler hastaneye alırsın raporunu dönersin evine saçma gelebilir ama askeriyede mantık aranmazmış

benimde gözler 6-6.50 miyop bende merak ediyorum ne olacak

komutan ilk önce bi çemkirir herhalde :))

bakalım ne çıkacak :)

• 5.5-5.75 miyop+1+1 astigmat topla 13.25 yapıyor,askerde muayene oldum acemilik bitince,çürük raporu vermediler almakta istemedim,vatani görevimi bitirip geldim çok şükür.askerlik yapılmalı arkadaşlar,kimseye kulak asmayın bu bizim vatani görevimizdir
  • Arkadaşlar bende tansiyon ve kolesterol hastasıyım, askerde ilaçları kullanmak için muayenede söylemem gerekir mi?
    Birde söylediğimde sorun çıkarırlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozturkgss -- 26 Ağustos 2011; 10:57:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozturkgss

Arkadaşlar bende tansiyon ve kolesterol hastasıyım, askerde ilaçları kullanmak için muayenede söylemem gerekir mi?
    Birde söylediğimde sorun çıkarırlar mı?

Niye sorun çıkarsınlar sağlık konusunda sivilden daha iyi bakılacağından emin ol
  • olmaz muhtemelen geri hizmet!
    padades soğan çuvallarıyla askerlik yoparsın yada depoda askireyenin biton geri hizmet bolumunde oyle tip elemanlar olur zaten
    oyle yırtmak kolay değil(iç organlar ve şeklen tamsan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Ağustos 2011; 11:36:33 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.