Şimdi Ara

askerlikten muaf olma durumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
94
Cevap
2
Favori
59.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Metalli Head

dövmesi olana silah vermiyolarmış diye duydum bende?

yok öle bişey bende 2 tane var ama aslanlar gibi m1 kullandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lod0ss

quote:

Orijinalden alıntı: Metalli Head

dövmesi olana silah vermiyolarmış diye duydum bende?

yok öle bişey bende 2 tane var ama aslanlar gibi m1 kullandım

Alıntıları Göster
    arkadaşlar mrb lar bende ocak ayında sevk tarihi bulunan biriyim ve bir sorum olucak burada ikilemde kalıyorum

1-) Muaflık için sadece miyopimi gerekli (Benim Hipermetropi ve asgitmatım var mesela)

2-) Normalde ilk ölçümde gerçek nolarınız çıkıyor doktor harfleri okutuyor ona göre numara yazıyor şimdi aslında burada doktorun verdiği en son gözlük camları için olan reçetemi geçerli oluyor yoksa ilk ölçümde çıkan sonuçmu çünki bir kere doktor şey demişti mesela senin gözlerin 8 9 olabilir ama biz sizlere o numarayı vermiyoruz tabiki ıondan ikilemde kaldım

mesela bende 26/04/2010 tarihine ait dnya göz hastanesi reçetesi var üstündeki bilgiler şöyle

Tanı : Hipermetropi - Astigmat

Uzak bölümünde yazanlar Sağ göz SPH + 5.00 CYL -1.00 AXIS 40 derece

Sol göz SPH: +4.50 CYL -1.50 AXIS 160 derece

Şimdı bu numaralar al kullan dediği gözlüklere ait tabiki ancak gerçek nolar değil burada gerçek nolarmı geçerli kullanılacak gözlük nolarımı geçerli acaba

Birde benim Sağ gözümde yüksek derecede göz tembelliği var sol gözümü kapattığımda sağ göz ile seçemiyorum yazıları vs bulanık oluyor

Birde küçüklüğümde geçirmiş olduğum bir rahatsızlıktan dolayı SAĞ KULAK hiç duymuyor yani sıfır Bir tek sol kulağım duyuyor

Bunlar muaflık için yeterli sebeplermidir bu konuda gerçek bilgisi olan arkadaşlarımız cvplayabilirlerse çok sevinirim

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: uaugudugu

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    konuyu gördüğüm iyi oldu derece toplamı 4 komando olabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1989 -- 27 Aralık 2010; 1:36:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARAPOYRAZ

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ARKADAŞLAR BENDE ÇOK UZUN ZAMANDIR BU KONU HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPIYORUM..VE SON OLARAK BİR KAÇ YERDE ŞUNU NET OLARAK GÖRDÜM ÖZELLİKLE EYLÜL AYI 2010 DAN SONRA BU YIL BAŞINA 2011 TARİHİNE DOĞRU ŞU AÇIKLAMA VAR.. GÖZ NOLARINA BAKILMAKSIZIN GÖZ KUSURLARI TOPLAMI 11 VE ÜZERİ OLANLARDA ASKERLİK MUAFİYETİ BÜYÜK ÖLÇÜDE OLUNMAKTADIR... YANİ MİYOP.HİPERMETROP.ASTİGMAT RAHATSIZLIĞI OLANLARIN NOLARINA BAKILMAKSIZIN TOPLAMI 11 VE ÜZERİYSE MUAF OLUNMAKTADIR...
    GERÇEK YAZIYI OKUMAK İSTEYENLER ASKERLİK GÖZ KUSURLARI GÜNDEM DİYE ARAMA YAPSIN DİREKT O YAZI ÇIKIYOR.. İNCELEYEBİLİRSİNİZ.. BUNU BİR KAÇ SİTEDE DAHA GÖRDÜM...KOLAY GELSİN HERKESE..

• quote:

ARKADAŞLAR BENDE ÇOK UZUN ZAMANDIR BU KONU HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPIYORUM..VE SON OLARAK BİR KAÇ YERDE ŞUNU NET OLARAK GÖRDÜM ÖZELLİKLE EYLÜL AYI 2010 DAN SONRA BU YIL BAŞINA 2011 TARİHİNE DOĞRU ŞU AÇIKLAMA VAR.. GÖZ NOLARINA BAKILMAKSIZIN GÖZ KUSURLARI TOPLAMI 11 VE ÜZERİ OLANLARDA ASKERLİK MUAFİYETİ BÜYÜK ÖLÇÜDE OLUNMAKTADIR... YANİ MİYOP.HİPERMETROP.ASTİGMAT RAHATSIZLIĞI OLANLARIN NOLARINA BAKILMAKSIZIN TOPLAMI 11 VE ÜZERİYSE MUAF OLUNMAKTADIR...
    GERÇEK YAZIYI OKUMAK İSTEYENLER ASKERLİK GÖZ KUSURLARI GÜNDEM DİYE ARAMA YAPSIN DİREKT O YAZI ÇIKIYOR.. İNCELEYEBİLİRSİNİZ.. BUNU BİR KAÇ SİTEDE DAHA GÖRDÜM...KOLAY GELSİN HERKESE..

Alıntıları Göster
    beyler sağ 6,5 sol 6 derece miyop var muaf olabilir miyim ??? bu olayı ilk kez duyuyorum yalnız varsa öyle bişey çok şukela olur

• quote:

Orijinalden alıntı: LifeForStyle

olunur, düşmanı vurucam diye kışlayı dağıtır yoksa

• quote:

Orijinalden alıntı: *Tarık*

quote:

Alıntıları Göster
    OMERTOLAD BAKTIN MI DEDİĞİM SİTEYE? SENDE BAK Bİ BAKMADIYSAN OKU.. SONRA BURDA GÖRÜŞÜNÜ YAZABİLİRSİN... SEN NE ZAN ASKERLİK İÇİN İŞLEM YAPTIRCAN? İLK KEZ Mİ YOKSA TECİLLİMİYDİN? BENİM GİBİMİSİN ONU MERAK ETTİMDE ONDAN SORDUM..):

• quote:

OMERTOLAD BAKTIN MI DEDİĞİM SİTEYE? SENDE BAK Bİ BAKMADIYSAN OKU.. SONRA BURDA GÖRÜŞÜNÜ YAZABİLİRSİN... SEN NE ZAN ASKERLİK İÇİN İŞLEM YAPTIRCAN? İLK KEZ Mİ YOKSA TECİLLİMİYDİN? BENİM GİBİMİSİN ONU MERAK ETTİMDE ONDAN SORDUM..):

Alıntıları Göster
    Bizim bi arkadaş var üni mezunu adam askerlik yapmamış askerlik yapmış görünüyornasıl iş lan bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    YAZIYI OKUMAK İSTEYEN ASKERLİK GÖZ MUAFI GÜNDEM DİYE YAZIP ARASINLAR DİREKT O SAYFA ÇIKIYOR ZATEN VE O SAYFADA O YAZI YER ALIYOR... BELKİ BU DÖNEMLERDE GÖZ NOLARINI DÜŞÜRMÜŞ OLABİLİRLER YANİ 2010 DA VEYA SONLARINA DOĞRU.. ÇÜNKÜ DİĞER YORUMUMDADA BELİRTTİM EYLÜL AYINDAN İTİBAREN BU 11 VE ÜZERİ OLAYI GÖRMEYE BAŞLADIM..VE DEĞİŞİK BİR KAÇ SİTEDEDE BU YAZININ AYNISINI GÖRDÜM.. EYLÜLDEN ÖNCE VE DAHA ÖNCEKİ BİR KAÇ SENEDE HİÇ BUNU GÖRMEDİM.BEN BİLGİSAYARDA OLDUĞUM ZAMANLAR HEP ARARIM BU BİLGİLERİ İLK DEFA EYLÜL AYINDAN SONRA ÇIKMAYA BAŞLADI 11 VE ÜSTÜ OLAYI..ZAMANLA KANUNLAR VE KURALLAR DEĞİŞİYOR.. DEĞİŞMİŞ OLABİLİR..11 E DÜŞÜRMÜŞ OLABİLİRLER.. ÇÜNKÜ 2 SENE ÖNCE TECİL ETTİĞİMDEDE ASKERE GİTCEM DİYE ŞUBEYE GİTTİM KANUN DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI 2 YIL TECİL HAKKIN VAR DEDİLER BENDE TECİL ETTİRMİŞTİM..

• quote:

YAZIYI OKUMAK İSTEYEN ASKERLİK GÖZ MUAFI GÜNDEM DİYE YAZIP ARASINLAR DİREKT O SAYFA ÇIKIYOR ZATEN VE O SAYFADA O YAZI YER ALIYOR... BELKİ BU DÖNEMLERDE GÖZ NOLARINI DÜŞÜRMÜŞ OLABİLİRLER YANİ 2010 DA VEYA SONLARINA DOĞRU.. ÇÜNKÜ DİĞER YORUMUMDADA BELİRTTİM EYLÜL AYINDAN İTİBAREN BU 11 VE ÜZERİ OLAYI GÖRMEYE BAŞLADIM..VE DEĞİŞİK BİR KAÇ SİTEDEDE BU YAZININ AYNISINI GÖRDÜM.. EYLÜLDEN ÖNCE VE DAHA ÖNCEKİ BİR KAÇ SENEDE HİÇ BUNU GÖRMEDİM.BEN BİLGİSAYARDA OLDUĞUM ZAMANLAR HEP ARARIM BU BİLGİLERİ İLK DEFA EYLÜL AYINDAN SONRA ÇIKMAYA BAŞLADI 11 VE ÜSTÜ OLAYI..ZAMANLA KANUNLAR VE KURALLAR DEĞİŞİYOR.. DEĞİŞMİŞ OLABİLİR..11 E DÜŞÜRMÜŞ OLABİLİRLER.. ÇÜNKÜ 2 SENE ÖNCE TECİL ETTİĞİMDEDE ASKERE GİTCEM DİYE ŞUBEYE GİTTİM KANUN DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI 2 YIL TECİL HAKKIN VAR DEDİLER BENDE TECİL ETTİRMİŞTİM..

Alıntıları Göster
    olmazsın olmazsın bu askerliği elinde sonunda herkes yapcak kaçış yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Neonight

olmazsın olmazsın bu askerliği elinde sonunda herkes yapcak kaçış yok

Alıntıları Göster
    kilo alin boy la kilo arasında 20 +/- olcak maximum yani 1.70 boyun varsa 91 kiloysan almiyorlar 49 kiloysanda almiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    NEONİGTH HERKES YAPACAK DİYOSUNDA ASKERİYE ZATEN RAHATSIZLIĞI OLAN KİŞİYİ ASKERE ALMAZ. İLLAKİ ASKERLİK YAPCAN DİYE BİŞEY YOKKİ. RAHATSIZSAN RAPORUNU VERİP YOLLARLAR.. HATTA BİR AN ÖNCE İŞLEMLERİNİ BİTİR AYAK ALTINDAN KAYBOL DİYEDE BAĞIRIRLAR... BUNLARA BİZZAT ŞAHİM OLDUM MAHALLEMDEN.. BİZİM MAHALLEDE 3 KİŞİ MUAF OLMUŞTU MUAYENELERİNDE....
  • quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

kilo alin boy la kilo arasında 20 +/- olcak maximum yani 1.70 boyun varsa 91 kiloysan almiyorlar 49 kiloysanda almiyorlar

olur mu ya +30 olması lazım 1.70 boyun varsa 100 kilonun üstünde olman lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

olur mu ya +30 olması lazım 1.70 boyun varsa 100 kilonun üstünde olman lazım

Alıntıları Göster
    benimde gözler sağ ve sol 6.30 6.30 miyop

ya bu askerlik meselesini vatan millet meelesi yapmayın bu kadar bana eskiden muaf olursun diyolardı ben olmak istemezdim yok askere gidicem yok vatan yok millet yok ülkem için gidicem felan şimdi elimde olsa hemen muaf olucam

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Deitel

olunmaz

her TÜRK ASKER DOĞAR.

Askerlik dediğin zor zanaat değil, potansiyeli kullanmak önemli olan. Gerçi düşüncelerim yüzünden vatan haini denmek istemiyorum (anlamaya meyilli birisi demez gerçi.) ama orasıda öyle işte. Askeri güç gerçekten önemli bir ülke için, ama kontrolsüz bir organ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ouroboros -- 1 Ocak 2011; 20:06:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphanumeric

quote:

Orijinalden alıntı: Deitel

olunmaz

her TÜRK ASKER DOĞAR.

Askerlik dediğin zor zanaat değil, potansiyeli kullanmak önemli olan. Gerçi düşüncelerim yüzünden vatan haini denmek istemiyorum (anlamaya meyilli birisi demez gerçi.) ama orasıda öyle işte. Askeri güç gerçekten önemli bir ülke için, ama kontrolsüz bir organ.

kontrolsüz güç güç değildir

• quote:

Çok bilgili arkadaş askere giden herkes cephede mi savaşıyo sanıyosun?Askerde herkese göre bir iş vardır.İster kör ol ister sağar ol ister dilsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghett0C0wb0y

quote:

Orijinalden alıntı: raunk

Bizim bi arkadaş var üni mezunu adam askerlik yapmamış askerlik yapmış görünüyornasıl iş lan bu.

pardon filminde olduğu gibi.. ''abi hiç karıştırma s.ktr et''

Oda öyle yaptı zaten dilekçe falan verdim ben diyor bundan sonrası beni aşar diyo.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ghett0C0wb0y

quote:

pardon filminde olduğu gibi.. ''abi hiç karıştırma s.ktr et''

Oda öyle yaptı zaten dilekçe falan verdim ben diyor bundan sonrası beni aşar diyo.

Alıntıları Göster
    İŞTE O YAZI... Gündem Yorumları
    Türkiye ve Dünya Gündemine Dair Yorumlar
    Skip to content
    Home
    Hakkımızda
    İletişim
    Tag Archives for askerlikten muafiyet
    Göz Kusuru Askerlik

Askerlik her erkek Türk vatandaşının, vatan borcudur. Ve her Türk erkeği de seve seve askere gitmektedir.

Ancak göz kusuru askerlik derecesini ne kadar etkiler? Göz kusuru olan herkes askere gidebilir mi? Göz kusurları askerlikte sorun çıkartır mı?

Fakat bazı göz kusuru, göz rahatsızlıkları, göz problemleri askerlik yapmaya engel olmaktadır. Her ne kadar herkes askerlik yapmak istese de bazı durumlarda askere alınmama durumları söz konusu olabilmektedir. Göz kusurlarından bazıları sonucu askerlikten muafiyet hakkı alıyorsunuz.

Göz kusurlarından en çok rastlananı; miyop, hipermetrop ve astigmat göz kusuru olarak bilinmektedir.

En çok rastlanan göz kusurları, gözün refraksiyon kusurlarıdır. Yani gözün kırması ile alakalı problemlerdir.

Gözün görme derecesine bakılmaksızın, gözün refraksiyon kusurlarının toplamı 11 ve 11′i aşarsa askerlikten muafiyet söz konusu oluyor.

Bu ne demek oluyor?

Sağ gözünüzde 5 derecelik görme kusuru var, sol gözünüzde de 4 derecelik görme kusuru var diyelim. Toplam değeri 9 yapıyor ve askerlikten muafiyet söz konusu olmuyor.

Fakat 6 derece sağ göz, 6 derece sol göz probleminiz varsa toplamda 12 yapar ve askerlik muafiyeti söz konusu olabilir.

Göz problemlerinizi askere gitmeden halletmenizi öneririz. Şaşılık, konjonktivit, katarakt gibi diğer göz problemleri ile ilgili prosedürlerin nasıl işlediğini konusunu tam olarak bilemiyoruz. Dolayısıyla o kusurlar hakkında yorum yapmak çok da doğru olmaz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.