Şimdi Ara

Askeri Lise Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumda yeni olduğum için konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. O yüzden kusura bakmayın. Ben 8. sınıf öğrencisiyim ve askeri lise sınavlarına gireceğim ve kazanırda askeri liseye gidersem size sormak istediğim sorular olucak.
    1) Askeri liseden kendi isteğimizle ayrılıp puanımızın yettiği bir liseye geçiş yapabilir miyiz?

2) Askeri liseden ayrılıp kendi isteğimizle başka bir liseye geçersek tazminat öder miyiz?

3) Askeri liseden tatil günleri, boş saatlerde veya bilmiyorum eğer varsa özel bir gün dışarıya çıkabilir miyiz?

4) Askeri lisede yaz tatilinde ailemizin yanına gidebilir miyiz veya onlar bizim yanımıza gelebilirler mi?

5) Askeri lisede hangi yabancı dilleri görürüz şahsen benim İngilizcem iyi değil ve bu yüzden atılırsam tazminat öder miyim?

6) Askeri lisede hangi yıllarda hangi dersleri kaç saat boyunca görürüz?

7) Askeri lisede hangi lise kalitesinde eğitim görürüz(Fen Lisesi, Anadolu Lisesi...)?

8) Askeri liseye gidersek avantajlarımız?

9) Askeri liseye gidersek dezavantajlarımız?

10) Az çok araştırdım mesela yabancı dilimiz kötü onun için 1 sene İngilizce hazırlık okur muyuz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Lütfen bilgili kişiler cevap verirse sevinirim çünkü bu konu benim için önemli. Tekrardan teşekkür ederim...

• Donanım Haber bu kadar iyi bir forum olmasına rağmen konulara neden geç cevap veriliyor. Lütfen arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su siralar kuzenim icin arastiriyorum kendim icinde harp okullarini arastirmistim o bilgilerimle yazicam
    1-gecersin ama biyerde okumustum atilirsan anadolu liselerine gidemiyomussun sanirim
    2-tazminat kacinilmaz kara kuvvetleri liselerinde yalnilmiyosam 4 senin bedeli 30bin civari
    3-hafta sonlari cikarsin aile o sehirdeyse cumadan cikarsin.bunlari direk sitelerinden oku hayatini belirliyceksin burda bize sorma bunlari
    4-yazlari askeri kamp olur ama tabi ki kendine ait tatilin olucak ailenin yanina gidiceksin orasi da bi okul lise egitimi veriyo sonucta
    5-orays gelenlerin cogunun iyi olmiycak ama orda gelistirmen icin cok firsat var eger degismediyse isiklar ve deniz lisesinde ingilizce hazirlik var orda ogrenirsin merak etme 2.yabanci dil bile ogrenirsin
    6-gitmek istedigin okulun sitesinden bak bunlara ama normal bi lise gibi dusun fen lisesi gibi daha cok
    7-duydugum ogrendigim anladigim kadariyla gercekten kaliteli egitim var zaten orasi gelecegin tsk subaylarini yetirstiriyo ve tum gun ordasin sende cabalarsan cok basarili olabilirsin ama son yillarda bazi sorunlar var mesela harp okuluna gecemeden ayrilmak zorunda kalan ogrenciler bunlarida bi arastir
    Avantaj dezavantaj sen karar vericeksin ama ben 8.sinif olsam kuleli yazarim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bthnkrygt

Merhaba arkadaşlar forumda yeni olduğum için konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. O yüzden kusura bakmayın. Ben 8. sınıf öğrencisiyim ve askeri lise sınavlarına gireceğim ve kazanırda askeri liseye gidersem size sormak istediğim sorular olucak.
    1) Askeri liseden kendi isteğimizle ayrılıp puanımızın yettiği bir liseye geçiş yapabilir miyiz?

2) Askeri liseden ayrılıp kendi isteğimizle başka bir liseye geçersek tazminat öder miyiz?

3) Askeri liseden tatil günleri, boş saatlerde veya bilmiyorum eğer varsa özel bir gün dışarıya çıkabilir miyiz?

4) Askeri lisede yaz tatilinde ailemizin yanına gidebilir miyiz veya onlar bizim yanımıza gelebilirler mi?

5) Askeri lisede hangi yabancı dilleri görürüz şahsen benim İngilizcem iyi değil ve bu yüzden atılırsam tazminat öder miyim?

6) Askeri lisede hangi yıllarda hangi dersleri kaç saat boyunca görürüz?

7) Askeri lisede hangi lise kalitesinde eğitim görürüz(Fen Lisesi, Anadolu Lisesi...)?

8) Askeri liseye gidersek avantajlarımız?

9) Askeri liseye gidersek dezavantajlarımız?

10) Az çok araştırdım mesela yabancı dilimiz kötü onun için 1 sene İngilizce hazırlık okur muyuz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Lütfen bilgili kişiler cevap verirse sevinirim çünkü bu konu benim için önemli. Tekrardan teşekkür ederim...

Kuleli Askeri Lise Mezunu,Kara Harp Okulu öğrencisi Olarak;

1-Evet geçiş yapabilirsin ancak sağlık sorunları harici bir geçişte 4995 TL tazminat odersin...

2-" " "

3-Eger ailen Askeri lisenin bulunduğu şehirde ise Hafta sonları Kendi evinde konaklayıp pazartesi günü geri donersin...Eğer ailen başka şehirde ise cumartesi sabahı çıkar akşam geri gelirsin,aynısı Pazar içinde geçerli...Pazar sabahı çıkar akşam geri gelirsin...

Gerekli olursa izin alıp Derslerden sonra dışarı çıkabilirsin...
    Aman diyeyim boş yere izin alma Komutan öğrenirse,ki öğrenir...işin yaş
    Onun haricinde Derslerden sonra dışarı çıkmak yasak...

4-Evet gidebilirsin ancak birkaç haftaligina..çünki,yaz tatilinde Özel kamplar oluyor ve katılması zorunlu,silah eğitimleri,askerî pentatlon vs.Onlar ziyarete gelebilir ve Askeri lisenin bulunduğu şehirde eviniz varsa orda kalabilirsiniz...

Ayrıca bu günlerde izinlisin;Ramazan bayramı,kurban bayramı,yarı yıl tatili...Ailenin yanına gidersin izin bitince geri donersin...

5-İngilizce ve Almanca...
    İngilizcen kötü ise almazlar...

6-Normal derslere ek olarak,9.siniflar için haftada bir saat askeri egitim...dediğim gibi asıl eğitim yaz kampında...

7-Fen lisesi ayarında...Sonuçta fen lisesi doktor,Askeri lise Asker yetiştiriyor...

8-Belkide en önemlisi;Askeri lise mezunu olup,kara harp okulu'nda öğrenim görenler Mezun olduklarında "Kurmay"Rutbesini Kara Harp Okulunda Yuksek Lisans Yapmasi sarti ile beraberinde kazanırlar...

Bu ne demek;Maaş'iniz daha yüksek,rütbe sınırı yok...Her zaman Öncelikli'siniz...Normal lise mezunu olup kara harp okulunda öğrenim görenler,en fazla TümGeneral Rütbesine yükselebilirler...
    Tabi Kurmay olmak için şansın var ancak Askeri Lise Çıkışlı öğrenciler daha öncelikli...

9-Dezavantaj;Saat 20:00 da yatıp gece 04:00 da kalkmak
    Hiçbir şekilde elektronik alet bulundurmamak,kullanamamak...
    Her Yemeği yemek,bitirmek...
    Aşırı disiplin...

Dezavantaj olarak sayılabilir...Benim için sorun değil ancak senin için Sorun olabilir...

10-Dedigim gibi,kötü ise almazlar...

Ek olarak:2 kere sınıftan kalirsan tazminat odemeksizin kovulursun...

Başka sorun varsa sorabilirsin

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Aslan. -- 11 Kasım 2015; 14:13:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Askeri okul okumak ayrıcalıktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten hepinize teşekkür ederim az da olsa kafamdaki soru işaretleri gitti. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.