Şimdi Ara

asenkron motorlar hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir proje için 0.18 kw ¼ hp lik bir asenkron motoru şarj edilebilir bir aküyle çalıştırmam gerekiyor. Bu motoru çalıştırmam mümkünmü? Eğer mümkünse ne kadarlık bir invertör ve aküye ihtiyacım var örnek bir hesaplamayla yardımcı olabilirmisiniz?

• 300W inverter yeterli olur fakat fiyatları baya tuzlu

Batarya ise çalıştırdığın süreye göre değişir.
  • maksimum 1 saat çalıştırabilmek için kaç amperlik aküye ihtiyacım olur peki. örneğin aşağıdaki akünün özelliklerinde 12V 7Ah /20H burda 20 saat boyunca 7A sağlayacağı anlamınamı geliyor. o zaman buna göre P = U x I (180 = 220 xI) formulünden motor saatte 1 Amperden azmı akım çekiyor.

http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_new.asp?adet=1&kitap_id=753518&kategori=533#ara //akü

birde aşağıdaki inverter işimi görürmü sizce.

http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_new.asp?adet=1&kitap_id=750917&kategori=459#ara //inverter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratti32 -- 1 Mayıs 2012; 20:01:52 >

• peki tam sinüs invertör yerine modifiye sinüs inverter kullansam ne gibi problemler yaşarım sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratti32

peki tam sinüs invertör yerine modifiye sinüs inverter kullansam ne gibi problemler yaşarım sizce

Dengesiz çalışır gereksiz ısınır fazla akım çeker.

Eğer 300w inverter alacaksanız drenajı yüksek olsun
  • muratti arkadaşım niçin asenkron motor kullanıyorsunuz ve proje hakkında biraz daha detay verebilirmisiniz
  • Aynı güçte DC motor almak daha uygun olur.
  • İnventördede marka marka fark ediyor aslen.Karaköyde Yada piyasadaki Markasız Ürünlerden alırsan.Bİr çok inventör kullandım örnek vereyim.2kw lık Çin Malı inventör Buzdolabını kaldıramazken.Taiwan Linetech inventörüm rahat rahat açıyordu.
    Aynı şekilde Motorun Üzerindeki Değer 0.18kw olabilir Ama ilk kalkışı geçtim tek fazlı olduğu için Yardımcı Sargı işi devralır.
    Yük altında Max kaç kw ya ihtyacınız olduğunuz Hesaplamanız daha kesin sonuca ulaşmanızı sağlar.
    Yine bir örnek 300wattlik Linetech inventörle 500wattlık Mapkabı Açabiliyordum.Yüke bindiğinde 35a çekip sigortası kesmişti Ama.Çin malı olan Açamadan Eror Verip Kapatıyordu.Ben olsam garanti olması açısından Ya 1kw lik Yada Düzgün Bir inventör alırdım.Etiket wattını vermeyen ürünler Çok piyasada.Ne kadar çalıştıracağı arkadaşların dediği gibi Akü Ye bağlı aynı zamanda İnventörün iç tüketimi(Az miktarda)

• okuldaki tezim için bir proje bu endüstride kullanılmayacağım. projemin amacı DSP üzerinde MPPT şarj kontrolör yapmak. elektrik motorunuda sistemde sadece yük olarak olarak kullanmak istiyorum. yani sistem şu şekilde olucak: güneş paneli -->MPPT şarj regülatörü---->aküler----->inverter--->yük şeklinde. mppt dışında tüm birimleri hazır alıcam bakalım inşallah yapabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.