Şimdi Ara

Ascend G301 ics 4.0 Huawei resmi sürüm (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
7
Favori
19.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • repack rom üzerine update.app olarak şu rom yüklenirmi ? V100R001C203B940
    cwm olmadan legal yoldan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenovoy530

repack rom üzerine update.app olarak şu rom yüklenirmi ? V100R001C203B940
    cwm olmadan legal yoldan ?

O hangi sürüm bilmiyorum ama büyük ihtimalle ics dir. Büyük ihtimalle yüklenmez
    Sadece repack olanları yükleyebiliyoruz sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

kusura bakma arkadaşım seni yordum
    baktım ama bahsi geçen pc de kurulmuyor
    kaç tane farklı g300 firmware de dload dosyası ile format atmak istedimse de olson çare telefonu hiç açılmıyacak hale getirip servise göndermk nasıl yaparım biliyormusun

rom dan sonra basebandın yüklenmesi gerekir 109808 nolu baseband bende var eğer yükleme sorunu yaşıyorsan recovery sürümleri arasında geçiş yapmayı dene kolay gelsin.

birde aşağıda linkini verdiğim sayfayı incele
    http://forum.donanimhaber.com/m_80857990/mpage_2/key_g301/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zahir07 -- 1 Mart 2014; 16:47:37 >

• teşekkürler arkadaşım
    ancak yukarıda bahsi geçen rom 2030 basebandlı
    109808 baseband bende var ancak ben tekrar downgrade yaparak 109808 e döndüm diğer romlardan yükledim
    ama yine imei gelmedi anlaşılan bu vodafone repack rom imei yükleme sırasında siliyor.
    merak ediyorum benden başka repack vodofone 4.0.3 rom yükleyipolumlu olumsuz sonuçları dönse arkadaşlar bilgimizolurdu
    ben bugün artık pesettim ve servise gönderdim
  • sistem ayarları - uygulamalar kısmından baktığımızda dahili depo 656 mb boş görünüyor, (b952 repack rom)
    sistem ayarları - depolama kısmına bakınca dahili depo 2.05 gb boş kullanılabilir alan görünüyor,,buna rağmen 650 mb uygulamadan sonra başka birşey yüklenmiyor.???
  • arkadaşlar repack romu yükleyenler için soruyorum
    bu romu yüklerken rom ve upgrade paketinden başka herhangi bir şey yüklemediniz değil mi
    telefon normal olarak boot açılışı yaptı ve herhangi bir baseband da yüklemediniz değil mi
    yani şu imei sorunu yaşayan oldu mu bunu çok merak ediyorum
    bilgi verirseniz memnun olurum ben tekrar yüklemeyi denicem de

birde 2030 baseband zip linki verebilecek varmı acaba
    TEŞEKKÜRLER HERKESE
  • bu konunun 1. sayfasından haberin oldumu hiç ?
  • Sorun halollduysa sevindim.

Hocam linkte anlattığım gibi harfiyen yaparsan bi sorun çıkmaz herhalde. 2030 baseband dosyasıda konu başında var. Ben aynen orda yazdığı gibi yaptım ve başka yapanlarda var. Sorun çıkmış olan olsaydı söylerlerdi büyük ihtimalle. Senin tek yapman gereken orda yazanları harfiyen uygulamak. Bunun haricinde bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

• quote:

sistem ayarları - uygulamalar kısmından baktığımızda dahili depo 656 mb boş görünüyor, (b952 repack rom)
    sistem ayarları - depolama kısmına bakınca dahili depo 2.05 gb boş kullanılabilir alan görünüyor,,buna rağmen 650 mb uygulamadan sonra başka birşey yüklenmiyor.???

Hocam o 650 mb ön yükleme hafızası gibi birsey zaten. Bizim telefonlara çıkan neredeyse bütün romlarda o miktar büyük ihtimalle aynıdır . Ama geçmiş zamanda ffarklı bir cihazda artık romlamı yada başka bir yamaylami tam hatırlamıyorum o hafizayi arttirabilmistim ben. Bir araştır istersen. Zaten onu doldurabilmek için inanılmaz sayıda uygulama kurmak lazım çünkü kurduğumuz uygulamanın küçük bir kısmını oraya kuruyor exe dosyası gibi diyelim buna, geri kalan data dosyları vs de senin seçimine bağlı olarak dahili hafızaya veya sdkarta kuruyor. Zaten okadar uygulamayı kurduğumuzda telefon baya bi hantallaşır. Telefonun ederi belli zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: trewdx

quote:

sistem ayarları - uygulamalar kısmından baktığımızda dahili depo 656 mb boş görünüyor, (b952 repack rom)

Hocam o 650 mb ön yükleme hafızası gibi birsey zaten. Bizim telefonlara çıkan neredeyse bütün romlarda o miktar büyük ihtimalle aynıdır . Ama geçmiş zamanda ffarklı bir cihazda artık romlamı yada başka bir yamaylami tam hatırlamıyorum o hafizayi arttirabilmistim ben. Bir araştır istersen. Zaten onu doldurabilmek için inanılmaz sayıda uygulama kurmak lazım çünkü kurduğumuz uygulamanın küçük bir kısmını oraya kuruyor exe dosyası gibi diyelim buna, geri kalan data dosyları vs de senin seçimine bağlı olarak dahili hafızaya veya sdkarta kuruyor. Zaten okadar uygulamayı kurduğumuzda telefon baya bi hantallaşır. Telefonun ederi belli zaten.

onu doldurabilmek için sadece kendi içinde gelen uygulamaları güncellemek yetiyor.şuanda 370 mb boş alan var.650mb alana yüklüyor herşeyi,orjinal 2.3.6 romda 2 gb civarı boş alanın tamamını kullanıyordu.şimdi 370 mb lık alana birkaç program daha yüklemek yetecek,zaten bu alanın 100 mb ına gelince hafıza yok diyor,,,,650-100 550 mb lık alan veriyor kullanıcıya,,,tepe tepe kullanalım

• zaten yüklü gelen, chrome 80 mb yer kaplıyor,,,,hafıza sorunu var romlarda,,,2.3.6 ya dönmek en mantıklısı,,
  • şu son çıkan b960 repack romda bir gelişme varmıdır ? deneyen oldumu ? http://www.modaco.com/topic/360930-ics-repack-403-b960-u8815-voda-pt-rom/
  • lenovoy530 L kullanıcısına yanıt
    lenovoy530 kardeş zaten 1.sayfadaki bilgilerle başladım repack romu macerasına
    sorun da ordan çıktı zaten yani birşey biliyor isen yardımcı olmak güzel bir duygu
    ama bilmiyorsan yönlendirme yapabilmeniz de kabulumüzdür.
    ama hafife almak hoş olmuyor
  • trewdx kullanıcısına yanıt
    kardeşim yardımların tekrar teşekkürler
    doğru aynen söylediğin yoldan gittim
    kurulum tamamlandı. ancak baseband 2030 olarak gözüktü ama imei uçtu.
    farklı bir sitede ispanya gibi bazı ülkelere yapılan vodafone romları böyle silme
    işlemi yapabiliyormuş diye yazıyorlar.

benim g301 deki imei sıkıntısı sayfada beyan edildiğine göre repack vodafone romu kuranlar yaşamadı galiba
    ben web 2 gün dolaştım bir çözüm için ama sonuç alamadım bende kvk ya gönderdim.

şunu sana tekrar sozrucam lenovoy530 arkadaşımız gönderme yaptı 1.sayfada var ya diye.
    1.sayfadaki recovery path dosyası upgrade derken kastın neydi. benim anladığım reco flash uyumu için değil mi?
    yoksa lenovoy530 arkadaşın dediği gibi 2030 baseband dosyası mı?
  • Ses kısıklığı ve autofocus sorunu "[4.0.3] B952 U8815 Worldwide release ROM"da da varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

kardeşim yardımların tekrar teşekkürler
    doğru aynen söylediğin yoldan gittim
    kurulum tamamlandı. ancak baseband 2030 olarak gözüktü ama imei uçtu.
    farklı bir sitede ispanya gibi bazı ülkelere yapılan vodafone romları böyle silme
    işlemi yapabiliyormuş diye yazıyorlar.

benim g301 deki imei sıkıntısı sayfada beyan edildiğine göre repack vodafone romu kuranlar yaşamadı galiba
    ben web 2 gün dolaştım bir çözüm için ama sonuç alamadım bende kvk ya gönderdim.

şunu sana tekrar sozrucam lenovoy530 arkadaşımız gönderme yaptı 1.sayfada var ya diye.
    1.sayfadaki recovery path dosyası upgrade derken kastın neydi. benim anladığım reco flash uyumu için değil mi?
    yoksa lenovoy530 arkadaşın dediği gibi 2030 baseband dosyası mı?

Recivery yama dediğimiz dosya telefonu bir şekilde 2030 lu romları kurmaya elverişli hale getiriyor, nasıl yaptığını bilmiyorum. Bunu yapan adam bu şekilde yapmış bilgisayardan flaslamak yerine zipli olarak kurulum yolunu seçmiş. Başka bir farkı yok.

• Anladım. Ben romu kurar kurmaz.herşeyi kaldırdığım için farketmemişim. Yalnız şöyle söyleyeyim ben herşeyi temizleyip 10 dan fazla program kurmama rağmen şu anda 630 mb boş alanım var. Yani bir temizlik şart roma. Gapps kullanmiyorum. Mobogene diye bir program var aynı işi görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: classy

Ses kısıklığı ve autofocus sorunu "[4.0.3] B952 U8815 Worldwide release ROM"da da varmı?

yok.hafıza yetersizliği dışında bir sorun yok,
  • Ses kısıklığı sorunu bende de var. Telefonun çaldığını bile bazen zor duyuyorum. Telefonla konuşurken karşıdaki sesimin az geldiğini söylüyor. Halbuki tüm ses ayarlarını sona getirdim. Daha önce kullandığım kitkat sürümünde ses çok yüksek geliyordu. Bu sıkıntı romdan mı kaynaklanıyor.
  • Arkadaşlar bir de şunu sormak istiyorum Bu Repack rom nedir. Orjinal romun yüklenebilir hale gelmesi mi yoksa yanlış mı tahmin ediyorum. Bir de yukarıda lenovay 530 arkadaşın söylediği romu yükleyen varmı acaba http://www.modaco.com/t...b960-u8815-voda-pt-rom/ deneyen olursa burada paylaşırlarsa seviniriz. Ses kısıklığı yoksa bu romu deneyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zkasal -- 4 Mart 2014; 21:10:52 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.